Shopify Review 2020 – Kullanıcılar Ne Diyor?

Shopify-genel bakış


Shopify ile Online Mağazanızı Kolayca Oluşturun ve Çalıştırın

İlk kez bir Shopify web sitesi mi oluşturuyorsunuz? Kendiniz yapma! Shopify’ı seviyoruz, ancak ilk kez denediğinizde yapmayı kaçırabileceğiniz çok şey var. İşletmenizin zeminden bile önce acı çekmesine izin vermeyin! 25 $ gibi düşük bir ücret karşılığında yardım alın ve birisi sizin için mağazayı inşa ettirsin.

Shopify, e-ticaret alanındaki en büyük şirketlerden biridir. Aslında, Amazon kadar büyük! Ancak, yüz binlerce bağımsız çevrimiçi mağazanın arkasındaki motor olduğu ve kendi adıyla bir satış platformu olmadığı için bunu hiç duymamış olabilirsiniz..

Shopify’ın platformu, herkesin çevrimiçi bir mağaza oluşturmasını hızlı ve kolay hale getiren özelliklerle doludur. Bir tema seçtikten sonra, ürün eklemek, mağazanızın gönderim ücretlerini ve vergisini yapılandırmak ve ödeme ağ geçidinizi entegre etmek için kontrol panelini kullanın (dünyanın her yerinden 100 ödeme ağ geçidi Shopify ile uyumludur!)

Ürünleri kategorilere göre düzenlemeye ek olarak, envanterinizdeki belirli ürünlerden oluşan bir koleksiyon da oluşturabilirsiniz. Örneğin, “Düğün Hediyeleri” veya “Sezon Sonu İndirimi” adlı bir koleksiyon oluşturun ve bu koleksiyondaki herhangi bir kategoriden herhangi bir ürünü ekleyin.

Ürünlerinizi bizzat satıyorsanız, Shopify satış noktanızı ve çevrimiçi mağazanızı entegre edebilir ve senkronize edebilir ve tüm işinizi tek bir kontrol panelinden yönetmenize olanak tanır.

Shopify-şablonlar

Shopify Temaları Bilgiyi Kodlamadan Bile Kolayca Özelleştirilebilir

Shopify ücretsiz ve premium temalar sunar, bu nedenle işinize en uygun olanı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bir tema seçtikten sonra bile, sitenize benzersiz bir görünüm vermek için birkaç ek stil seçeneği mevcuttur. Gösterge tablosunda, sitenin ana bileşenleri için yazı tipleri ve renkler yalnızca birkaç tıklamayla değiştirilebilir. Daha ileri düzey kullanıcılar, CSS ve HTML dosyalarına erişerek sitelerinin her yönünü özelleştirme minutisine girebilir.

Tanıdık sürükle ve bırak teknolojisini kullanarak ana sayfa zahmetsizce yeniden tasarlanabilir. Temanızın yerleştirildiği kaydırıcıyı istemiyor musunuz? Sadece tercih ettiğiniz yere sürükleyin. Ön sayfanız istediğiniz gibi oluncaya kadar bölümleri yeniden düzenleyin, silin ve ekleyin.

Shopify’ın en etkileyici özelleştirme araçlarından biri, özel şablonlar oluşturma ve ardından bu şablonları tek tek sayfalara atama yeteneğidir. Bu kodlama bilgisi gerektirse de, sayfalar arasında daha da özelleştirilmiş bir görünüm sağlar.

Shopify-özellikler(Not: Özelliklerin kullanılabilirliği satın alınan plana bağlıdır)

SEO: Shopify, sitenizdeki her sayfa ve ürün için özelleştirilebilir H1, başlık ve meta etiketler kullanır. Ayrıca, önizlemeleri arama motoru sonuçlarında görünmesini istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Analytics: Planınıza bağlı olarak, Shopify’ın oluşturabileceği birkaç tür analitik rapor vardır. Bu raporlar, hangi ürünlerin satıldığı (ve hangilerinin satılmadığı), ziyaretçilerinizin nereden geldiği, çevrimiçi mağazanızı nasıl buldukları ve etkili bir pazarlama planı oluşturmak için diğer tümleşik bilgiler hakkında önemli bilgiler verir. Google Analytics ayrıca mağazanıza kolayca entegre edilebilir.

Hediye Kartları: Shopify, müşterilerinizin belirlediğiniz miktarda hediye kartı satın almalarına olanak tanır. Kartlar benzersiz kodlarla oluşturulur ve müşterilere anında e-posta ile gönderilir.

İndirimler ve Kuponlar: Belirli bir tutar veya yüzde indirim, ücretsiz gönderim vb.İçin indirimler sunan kuponlar oluşturun.

İndirilebilir Ürünler: Müşteriler dijital ürünlerinizi doğrudan çevrimiçi mağazanızdan sipariş edebilir ve indirebilir.

Shopify Nakliye: (yalnızca ABD ve Kanada’daki mağazalar için geçerlidir) Bu özellik, müşterilerin ödeme sırasında seçebileceği çeşitli operatörlerden gerçek zamanlı gönderim ücretleri görüntüler. Ek bir ücret karşılığında (plan fiyatı yükseldikçe azalır), bu özellik nakliye için ön ödemeli etiketler oluşturmak ve yazdırmak için kullanılabilir.

İthalat ihracat: CSV dosyalarını veya Shopify’ın ithalatçı / ihracatçı uygulamalarından birini kullanarak ürünleri ve müşteri bilgilerini kolayca içe veya dışa aktarın.

Ürün resimleri: Birçok alışveriş sepeti platformunda olduğu gibi, bir ürün için birkaç resim yüklenebilir. Çentik alan Shopify özelliği, belirli bir ürün seçeneğine (ör., Renk) bir resim atama yeteneğidir; bu, daha sonra bir müşteri tarafından seçildiğinde ürünün öne çıkan resmi haline gelir.

Uzantılar / Uygulamalar: Mağazanızla sorunsuz bir şekilde entegre olan çok sayıda üçüncü taraf uygulamasıyla Shopify deneyimini kendiniz ve müşterileriniz için zenginleştirin. Bu uygulamalar, diğerlerinin yanı sıra pazarlama, sosyal medya ve müşteri hizmetleri gibi özellikler ekleyebilir.

Terk Edilmiş Arabalar: Satın alma işlemlerini tamamlamayan müşterilere otomatik olarak önceden doldurulmuş bir sepet bağlantısı ve özelleştirilmiş mesaj e-postayla göndererek kaçırılan satışları kurtarın.

Bir Shopify mağazasını nasıl hızlı bir şekilde oluşturabileceğinizle ilgili videomuzu izleyin

Shopify-easeofuse1

Shopify’da Yolunuzu Bulmak Kolay

Shopify’ın kontrol paneli mağazanızın ön ve arka tarafındaki tüm bileşenleri tek bir yerde görüntülemeyi kolaylaştırır. Buradan mağazanızın ayarlarını yapılandırabilir, sipariş ve müşteri bilgilerini görüntüleyebilir, ürün ekleyebilir / silebilir / değiştirebilir ve sitenizi tasarlayabilirsiniz.

Alışılmış simgeler ve sürükle ve bırak teknolojisi kullanılarak talimatlar basit ve karmaşık değildir. Ek yardıma veya bilgiye ihtiyaç duymanız durumunda desteğin bulunması kolaydır.

Shopify

Shopify’daki müşteri desteği olabildiğince iyi!

Shopify tam dalış yapabilmeniz için yeterince sezgisel olsa da, yardıma ihtiyacınız olduğunda, Shopify’ın video eğitimlerini izleyin veya arama alanına soru girerek ve döndürülen sonuçlar arasında gezinerek yanıtları hızlıca bulabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Ayrıca sohbet (7/24), Twitter, e-posta veya telefon yoluyla da destek alabilirsiniz.

Ayrıca, tartışma forumları ve işinizi başarılı bir şekilde büyütmenize, başlatmanıza ve oluşturmanıza yardımcı olacak ücretsiz araçlara ve kaynaklara sahip bir “E-ticaret Üniversitesi” bulunmaktadır.

Üç Ödeme Katmanı – E-Ticaret Mağazanız için Üç Seçenek

Shopify üç seviye e-ticaret planı sunar. Her yüksek fiyatlandırma katmanı ek özellikler ve daha düşük ödeme işleme ücretleri sunar. İşletmeniz büyüdükçe planınızı istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.

Tüm planlar arasında barındırma, güvenli ödeme için bir SSL sertifikası ile sınırsız sayıda ürün, dosya depolama ve bant genişliği bulunur. Kişisel satışlar için isteğe bağlı Shopify POS (Satış Noktası) ek ücrete tabidir ve planlardan herhangi biriyle entegre olacaktır.

Kredi kartlarını işlemek için bir üçüncü taraf ödeme ağ geçidi kullanırken, Shopify her sipariş için yüzde bazlı işlem ücreti alır. Bu yüzde, en ucuz planda en yüksektir ve planlar yükseldikçe azalır. Kredi kartı işlemciniz olarak Shopify kullanıyorsanız hiçbir planda işlem ücreti alınmaz.

Shopify rekabete nasıl uyuyor??

Shopify gerçekten birinci sınıf bir e-ticaret çözümüdür.

Shopify’ı kullanarak mağaza sahipleri, herhangi bir kodlama veya programlama bilgisi olmadan hızlı bir şekilde profesyonel, temiz, duyarlı bir site oluşturabilir. Ürünler arka uçtan veya mevcut bir ürün veritabanından içe aktarılarak eklenebilir. Vergiler ve gönderim için mağaza ayarları, hızlı bir şekilde çalışmaya başlamanız için kolayca yapılandırılır. Arka uçta gezinmek kolaydır ve destek hemen kullanılabilir.

Mevcut bir tuğla ve harç mağazasının sahipleri için, Shopify’ın Perakende Paketi, yüz yüze ve çevrimiçi varlıklarını entegre eder, böylece bilgiler pano genelinde paylaşılır ve erişilebilir olur.

Birçok yararlı özelliği ve üçüncü taraf uygulamalarını entegre etme özelliği ile Shopify, bir e-ticaret platformunda isteyebileceğiniz her şeyi sunar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me