Mozello Review 2020 – Kullanıcılar Neden Seviyor?

Mozello-genel bakış


Mozello, Küçük Bir İşletmenin Profesyonel Bir Çevrimiçi Varlık Açmak için İhtiyaç Duyduğu Temel Araçları Sunar

Mozello iyi bir web sitesi oluşturucusudur, ancak aşağıdaki gibi en iyi web sitesi oluşturucularla alacağınız özelliklerin tümünü vermeyecektir Wix.

Letonya merkezli küçük bir yazılım şirketinin ürünü olan Mozello, kapsamlı kodlama bilgisine sahip olmayan DIY web sitesi oluşturucusuna hitap ediyor. Geliştiricilerin de burada kendi araçları var, ancak bu site oluşturucu büyük ölçüde yeni başlayanlar için.

Ücretsiz bir web sitesi kurucusu olan Mozello, birkaç dakika içinde hiçbir ücret ödemeden bir web sitesi kurmanıza izin verir. Duyarlı temalarının çoğu temel özelleştirmeye izin verir ve site editörü iyi bir işletme web sitesi oluşturmanıza izin verir.

Mozello, bazı freemium site oluşturucularının JavaScript, CSS ve HTML erişimi yoluyla özelleştirme için birçok sağlam fırsat sunması nedeniyle aldığı çerez kesici yaklaşımından biraz farklıdır. Geliştiriciler, güçlü bir web sitesi oluşturmak için son derece özelleştirilmiş siteler tasarlayabilir ve her türlü uygulamayı entegre edebilir.

Mozello’nun en iyi özelliklerinden biri, yalnızca birkaç üreticinin sunabileceği bir çok dil desteğidir. Diğer temiz özellikler arasında güçlü bir dahili e-ticaret işlevi, SEO ve tam blog oluşturma işlevi bulunur.

Açıkçası, sürükle bırak işlevinden yoksun olan site düzenleyicisinden başlayarak geliştirilebilecek çok şey var. Eleman eklemek ve onları istediğiniz gibi hareket ettirmek gibi basit şeyler söz konusu olduğunda dik bir öğrenme eğrisi vardır ve bu Mozello’nun basitlik iddiasından uzaklaşır.

Genel olarak, Mozello iyi fiyatlı bir site oluşturucudur ve premium planlara yükseltme, sağlam bir işletme web sitesi oluşturmanıza izin veren bir dizi etkileyici özelliğin kilidini açar.

Mozello-şablonlar

Web sitenizi parlatacak güzel tasarımlar

Bir dizi tema: Mozello, aralarından seçim yapabileceğiniz zengin bir tema yelpazesi sunuyor. En iyi yanı, şablonların, web sitesi oluşturma işlemi sırasında, düzenlemeleri kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan değiştirilebilmesidir..

duyarlı: Çoğu site oluşturucu gibi, buradaki temalar da otomatik olarak yanıt verir ve küçük ekrana sorunsuz bir şekilde uyacak şekilde tasarlanmıştır. Sitemin mobil görünümünü düzenleyemediğim ve mobil navigasyonu basitleştirecek bir hamburger menüsü olmadığından hayal kırıklığına uğradım.

kişiselleştirilebilir: Mozello yeni başlayan kullanıcılar için bir oluşturucu olduğunu iddia ediyor, ancak gerçekte sitenizi anlamlı bir şekilde özelleştirmek için bazı kodlama bilgilerine ihtiyacınız olacak. Aksi takdirde, değiştirebileceğiniz en fazla site düzeni ve renkler gibi temel öğelerdir.
Mozello

İşletmenizi İnternet’e Getirmenize Yardımcı Olan Sağlam Özellikler

Blog: Wix ve Squarespace gibi site oluşturucuların sunduğu özelliklerle karşılaştırıldığında, Mozello’nun blog oluşturma işlevi temeldir, ancak bununla yapabileceğiniz bazı güzel şeyler vardır. İlk olarak, blog editörü çekici ve sorunsuz çalışıyor. Ayrıca, her bir gönderiye video, resim, tablo, kod parçacığı ve dosya ekleyebilirsiniz. Dahili bir yorumlama platformu var, ancak yorumlamayı etkinleştirmek için Disqus ile kolayca entegre edebilirsiniz. Olumsuz tarafı, bu bloglama aracı ne birden fazla yazarı ne de yazı planlamayı desteklemiyor.

e-Ticaret: Mozello, güçlü bir e-Ticaret işlevinden yararlanmaya çalıştığı açıktır. Tamamen sezgisel olmasa da, e-Ticaret seçeneği, ürünleri kategorilere ayırabileceğiniz, gönderim yöntemlerini içerebileceğiniz, fiyatları farklı para birimlerinde görüntüleyebileceğiniz, vergi ayarları ekleyebileceğiniz ve ödeme işleme seçeneklerini belirleyebileceğiniz çekici ve işlevsel bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanır. Dijital mağazanızı ayarlamak herhangi bir teknik uzmanlık gerektirmezken, mağazanızın görünümünü ve hissini özelleştirmek için birkaç seçenek vardır.

Çoklu dil desteği: Çok dilli siteler oluşturma yeteneği muhtemelen Mozello’nun en büyük satış noktalarından biridir. Ne yazık ki, otomatik çeviri özelliği yoktur, bu yüzden sayfaları kendi başınıza çevirmeniz gerekir – ancak Mozello farklı siteleri yönetmeyi kolaylaştırır. Desteklemek istediğiniz dili seçmeniz gerekecek, bundan sonra bu dilleri kullanarak sayfalarınızı oluşturacak ve düzenleyeceksiniz. Site ziyaretçileri daha sonra web sitenizde etkileşim kurmak istedikleri dili seçebilecekler.

Mozello, SEO seçenekleri ve Google Analytics ile entegrasyon gibi temel pazarlama araçları sunar. Web sayfalarına HTML kodu ekleyebilir, tabloları ve YouTube videolarını yerleştirebilirsiniz.
Mozello-userfriendly1

Sezgisel Sürükle ve Bırak Arayüzünün Geliştirilmesi Gerekiyor

Mozello, web sitenizi yaklaşık beş dakika içinde çalıştırabileceğinizi iddia ediyor. Bu çoğunlukla doğrudur – hızlı bir kayıt işleminden sonra, bir sonraki adım bir şablon seçmek ve sitenizi oluşturmak için içerik eklemektir.

Yine de bir sorun var – bu oluşturucu gerçek bir sürükle ve bırak işlevinden yoksundur, bu nedenle içerik ve içerik mizanpajları ekleme, yeniden düzenleme ve düzenleme süreci, sürükle ve bırak arayüzleriyle gelen diğer site oluşturucularla olduğu kadar sezgisel değildir..

Düzenleyicinin kısıtlayıcı yapısı nedeniyle, öğeleri sitenizdeki hiçbir yere sürükleyip bırakamazsınız. Esasen, yalnızca öğeleri yukarı veya aşağı hareket ettirmekle sınırlısınız ve bu açıkça tasarım özgürlüğünüzü sınırlıyor.

Sayfa Oluşturmanın Öğrenme Eğrisi Var.

Mozello pek çok özellik sunmasa da, sayfalara mevcut birkaç özelliği eklemek beklediğiniz kadar kolay değildir. Sayfalarınıza eklemeniz gereken tüm öğelere erişebileceğiniz temiz ve iyi düzenlenmiş bir pano yerine, elde ettiğiniz gizli menüler ve tanımlanması biraz zaman alabilecek düğmelerdir. Bu, basit bir web sitesi oluşturmak için gereken süreye açıkça katkıda bulunur, ancak bir kez siteye asıldığınızda, tüm yol boyunca sorunsuz yelken.

Bu site oluşturucusunun genel kullanım kolaylığından uzaklaşan diğer küçük kusurlar, mobil cihazlar için bir önizleme işlevinin olmamasıdır, bu nedenle sitenizin bir akıllı telefon veya tablette nasıl görüneceğini göremezsiniz. Mobil önizlemenin çoğu site oluşturucu tarafından sunulan evrensel bir özellik olduğu göz önüne alındığında bu bir sürpriz olarak geliyor.

Tek tek içerik blokları standart geri alma ve yineleme düğmeleriyle birlikte gelirken, bu seçenek tüm site için kullanılamaz, bu da sitenizin önceki sürümlerine geri dönmeyi imkansız hale getirir.

Mozello-userfriendly2
mozello destekMozello’nun bilgi tabanı basittir – SSS bölümü gibi çalışır ve derinlemesine kılavuzlar ve video eğiticilerinden yoksundur, ancak site oluşturucu hakkında temel bilgiler sağlar.

Anında yardım için canlı sohbet veya telefon desteği yoktur, ancak destek ekibine e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Zamanında olduklarını söyleyemem – birkaç saat sonra bana geri döndüler – ancak destek temsilcisi gerçekten çok cana yakın ve yardımseverdi ve site oluşturucu etrafındaki yolunu iyice biliyor gibiydi..

Mozello’nun aktif bir sosyal medya varlığı var ve onlara mesaj gönderirseniz genellikle birkaç dakika içinde size geri dönecekler. Facebook veya Twitter acil yardım için onlarla iletişim kurmanın en iyi yolu gibi görünüyor.

Cep Dostu Fiyatlarla Modern Bir Web Sitesi Oluşturun

Mozello’nun ücretsiz premium modeli, ücretsiz olarak temel bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, Ücretsiz plan size depolama yolunda pek bir şey getirmez. Ayrıca, özel bir alan adınız olmayacak ve web sitenizde Mozello markasına başvurmanız gerekecektir. Yaptığınız şey pazarlama özellikleri, özelleştirilebilir şablonlara erişim ve en fazla 10 ürün satmakla sınırlı olduğunuz bir çevrimiçi mağaza.

Kendi özel alan adınızı, daha fazla depolama alanınızı ve 30 adede kadar ürün satmanıza olanak tanıyan bir çevrimiçi mağaza almak için Premium plana geçmeniz gerekir.

Premium Plus en yüksek seviyedir ve sınırsız depolama, sınırsız ürün satabileceğiniz bir çevrimiçi mağaza, sınırsız depolama alanı ve elbette özel bir alan adı gibi bazı harika özelliklerin kilidini açar..

Mozello’nun fiyatı iyi ancak aboneliğinizi yarıda kesseniz bile geri ödeme talebinde bulunamayacağınız konusunda uyarınız. Üstte, Premium Plus planının çevrimiçi mağazanızda satabileceğiniz öğe sayısı üzerinde bir sınırı olmaması etkileyici.

Mozello rekabete nasıl uyuyor??

Mozello’nun hem yeni başlayanlar hem de profesyonel geliştiriciler için sunabileceği çok iyi şeyler var. Genel olarak, kullanımı kolaydır ve sağlam bir dijital mağaza kurmak istiyorsanız harika bir inşaatçıdır. Çoğu freemium web sitesi üreticisi gibi, özelliklerle dolu değildir, ancak günün sonunda Mozello küçük işletme insanlarına profesyonel ve işlevsel bir web sitesi oluşturmak için ihtiyaç duydukları araçları sunar.

Bir karar vermeden önce meslektaşımın en iyi web sitesi oluşturucularının karşılaştırılması daha iyi alternatifleri kaçırmamanız için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me