Jimdo Review 2020 – Fena değil, ama daha iyi gördük!

Jimdo


3 Dakikalık Bir Web Sitesi Neye benziyor?

Jimdo, kullanım kolaylığıyla ilgilidir, ancak ciddiye almamız için yeterli özellik sunuyor mu??

Alman merkezli Jimdo kesinlikle birlikte çalışılması kolay bir platformdur. Kodlama bilgisi veya teknik deneyim gerektirmez ve kullanımı çok eğlencelidir, iş gibi bile hissetmez. Cidden, bu çok kolay, büyükannem bile ilk sitesini üç dakika içinde çevrimiçi hale getirebilir.

Ama sen benim büyükannem değilsin. Elbette, kullanımı kolay bir site oluşturucu istiyorsunuz, ancak aynı zamanda, yapmanız gereken her şeyi yapabileceğiniz, tamamen işlevsel bir web sitesi alacağınızdan da emin olmak istiyorsunuz. Wix veya Squarespace. Sitenizin harika görünmesini ve sitenizin özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmesini istiyorsunuz.

Platformda yalnızca çok basit veya çok kısıtlayıcı olduğunu keşfetmek için çok fazla zaman harcamak istemezsiniz ve kesinlikle yanlış çözüme çok fazla para yatırmak istemezsiniz..

Yardım etmek için buradayım! Jimdo’ya kaydoldum ve kendi 3 dakikalık web sitemi kurdum, ama orada durmadım. Özellikleri, şablonları, planları ve fiyatlandırmayı kontrol ettim ve şimdi aradığınız tüm yanıtları aldım. Jimdo’nun sizin için doğru site oluşturucusu olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Jimdo-Genel Değerlendirme1
Jimdo-şablonlar

Gizli Şablonların Efsaneleri

Jimdo’nun şablonlarının tümü özelleştirilebilir ve mobil uyumludur. Seçim oldukça sınırlı, ancak sandığınız kadar sınırlı değil.

Size doğrudan vereceğim – Jimdo’nun şablonları güçlü kıyafetlerinden biri değil. başlangıçta, aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca 15 tane ve boş bir şablon var sitenizi sıfırdan oluşturmak istiyorsanız.

Jimdo-Genel Bakış2

Ancak, web sitenizi oluşturduktan sonra, düzenleyicideki Tasarım menüsünden daha fazla sayfa şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. Burada yaklaşık 40 şablon bulacaksınız ve her birinin birkaç varyasyonu var.

Jimdo’nın bunları düz görünümden gizlemek için garip bir karar ama yine de, şimdi onları nerede bulacağınızı biliyorsunuz.

Tasarımlara gelince – kötü değiller, ama aynı zamanda çok da heyecan verici değiller. Kişisel bir site veya broşür tarzı küçük işletme sitesi için yeterli olabilirler, ancak büyük ölçekli web siteleri için muhtemelen uygun olmazlar.

İşin iyi tarafı, şablonların sadeliği onları özelleştirmeyi çok kolaylaştırır, ve Jimdo’nun başlangıç ​​dostu editörü olan Creator ile bunları kolayca değiştirebilmelisiniz.

Sadece birkaç tıklama ile sayfanın hemen hemen her yerine bir öğe ekleyebilirsiniz. Bir öğe seçip stil araçlarını kullanarak şablonun metnini ve stilini değiştirebilirsiniz. Görüntü eklemek veya değiştirmek istiyorsanız, doğrudan bilgisayarınızdan sürükleyip bırakabilirsiniz.

Jimdo’nun fiyatlandırma sayfasında, yalnızca Profesyonel planlarındaki veya daha üstündeki web sitelerinin mobil cihazlar için optimize edildiğini söylüyorlar. Ama Jimdo’yu kendim kullandıktan sonra, öyle görünüyor ki tüm web siteleri mobil cihazlara duyarlı, ücretsiz mi yoksa ücretli mi.

Sevdiğim bir diğer özellik ise web sitenizi masaüstü modunda, yatay veya dikey cep telefonu ekranlarında önizleyebilirsiniz.

İçerik Oluşturucunun sürükle ve bırak işleviyle öğeleri tam olarak istediğiniz yere bırakamazsınız, ancak genel sayfa düzenine sadık kalarak öğeleri hızla yeniden konumlandırabilirsiniz.

Jimdo-özellikler

Jimdo İşlevselliğe Eğlenceyi Katıyor

Jimdo çeşitli kullanıcı dostu araçlar sunar – ancak yine de biraz sınırlıdırlar.

İster SEO, ister e-ticaret, ister bloglama olsun – Jimdo, sitenizi oluşturmanıza ve sitenize trafik çekmenize yardımcı olacak araçlar sunar.

Bu araçlar oldukça iyi olsa da, biraz derinlemesine eksikler. Yeni başlayanlar veya basit bir web sitesi oluşturmak isteyen deneyimli kullanıcılar için mükemmeldir. Ancak Jimdo, büyük bir e-ticaret sitesi veya birinci sınıf bir blog için en iyi seçenek olmayacak.

Jimdo ile ilgili güzel bir şey de yedi dili destekler, İngilizce, Felemenkçe, Almanca, Fransızca, Japonca, İtalyanca ve İspanyolca dahil. Ve dünyanın neresinde olursanız olun (neredeyse, neredeyse), Jimdo mağazanız veya web siteniz için ülkeye özgü ayarlar sunar.

Jimdo’nun sunduğu bazı ilginç özelliklere bir göz atalım.

Jimdo Yunus

Jimdo Dolphin, AI yardımıyla web sitenizi oluşturmanın yeni bir yoludur. Dolphin sihirbazı sizden bazı işletme bilgileri isteyecek ve birkaç stil seçeneği arasından seçim yapmanıza izin verecektir.

Yanıtlarınıza dayanarak, Dolphin sadece üç dakika içinde sizin için eksiksiz bir web sitesi tasarımı bulacak.

Jimdo-Özellikleriyle1

Bununla birlikte, seçenekler oldukça sınırlıdır – şu andan itibaren, kişisel bir site oluşturmak istediğinizi söyleseniz bile, yalnızca birkaç çok spesifik işletme kategorisinde site oluşturabilirsiniz.

Yaratıcı ve Yunus arasında birkaç önemli fark daha var.

Her şeyden önce, Dolphin daha basit bir web sitesi editörüne sahiptir. Her öğeyi kendi başına şekillendirmek, konumlandırmak ve boyutlandırmak yerine, önceden ayarlanmış sayfa bölümleri veya renkler ve yazı tipleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Dolphin henüz blog oluşturma özelliklerine sahip değil ve e-ticaret ve SEO araçları, Creator’ın sunduğu özelliklerden daha basit.

Dolphin’in de kendi fiyatlandırma planları var. Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi.

Mümkün olan en kısa sürede çevrimiçi bir web sitesi almak istiyorsanız Dolphin tam size göre. İçerik Oluşturucunun sağladığı stil üzerinde bazı özgürlüklerden ve kontrollerden vazgeçmeniz gerekecek.

Creator ve Dolphin arasında derinlemesine bir karşılaştırma burada bulabilirsiniz.

Dolphin’in e-ticaret işlevinin yakın zamanda güncellendiğini ve artık envanter izleme ve kupon kodları sunma özelliğini içerdiğini unutmayın.

RankCoach ile Kişiselleştirilmiş SEO Rehberliği (veya Kendiniz Yapın)

Jimdo SEO ile ilgili temel bilgileri. URL’lerinizi, meta açıklamalarınızı ve sayfa başlıklarınızı özelleştirebilirsiniz – her inşaatçının izin vermediği bir şey.

Jimdo-Özellikleri2

Ayrıca, bir XML Site Haritası oluşturmanıza ve web sitenizin Google’da dizine eklenmesine yardımcı olur, böylece arama sonuçlarında görünmeye başlayabilir. Performansınızı analiz etmek için kolay bir istatistik araçlarınız da olacak.

Jimdo, web sitenizin içeriğini Facebook’ta tanıtmanıza ve analitik sunmanıza bile yardımcı olacak.

Gerçek yıldız özelliği Ücretli planlardan bazılarıyla ücretsiz olarak Coaching yapın. Bu, arama motoru optimizasyonunuz hakkında kişiselleştirilmiş geri bildirim sağlayacak ve onu geliştirmek için önerilerde bulunacak premium bir araçtır. RankCoach planınıza dahil değilse, onu eklenti olarak da satın alabilirsiniz.

Flash’ta Mağaza Oluşturma

Çevrimiçi ürün satmaya başlamak istiyorsanız, Jimdo hızlı bir çözüm sunar. E-ticaret planları basit, küçük ve orta ölçekli bir çevrimiçi mağaza işletmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm temel özelliklere sahiptir. Yeni bir web sitesi olarak bir mağaza oluşturabilir veya mevcut bir Jimdo sitesine bir mağaza ekleyebilirsiniz..

PayPal, Stripe ve manuel ödemeler dahil olmak üzere birden çok ödeme yöntemi ayarlayabilirsiniz. Ne kadar satabileceğinize ilişkin herhangi bir işlem ücreti veya limiti yoktur. Sınırsız plan ile sınırsız sayıda ürün satabilirsiniz.

Jimdo e-ticaret özelliklerinin kullanımının bu kadar kolay olmasının nedeninin bir kısmının araçların çok basit olduğunu unutmayın.. Ürün kategorileri veya gerçek zamanlı nakliye araçları yoktur, ürün varyasyonları oldukça basittir ve dijital ürünler desteklenmez (ancak geçici bir çözüm olup olmadığını buradan kontrol edin).

Daha fazla esnekliğe sahip bir e-ticaret sitesi çalıştırmak istiyorsanız, muhtemelen Wix, Weebly veya Shopify ile daha iyi durumdasınızdır..
Jimdo-kolaylığı kullanımı

Bir Web Sitesi Oluşturmanın En Kolay Yollarından Biri

Jimdo oluşturucu, hemen hemen herkesin bir web sitesi oluşturmasını ve yönetmesini mümkün kılar, ancak büyük hedefleriniz varsa, çok sınırlayıcı olabilir.

Demek istediğim, büyükannemin bile Jimdo ile bir web sitesi oluşturabileceğini söylediğimde.

Dolphin ile sitenizi yalnızca üç dakika içinde çevrimiçi hale getirebilirsiniz. Kontrol ettim. Aslında işe yarıyor. Sonra, daha uzun bir rota izlemeye ve Creator’ı kullanmaya karar verdim. Kaydolmak, şablon tabanlı basit bir web sitesi oluşturmak ve çevrimiçi bir mağaza kurmak çok uzun sürmedi.

Hadi ne bekleyebileceğinize bir göz atalım.

Jimdo ile Web Sitesi Oluşturma

Son birkaç yıldır oldukça az sayıda web sitesi oluşturucusuyla çalıştım ve bunların pek çoğunun kullanımı Jimdo’dan daha kolay değil. Sitenize kaydolmak ve sitenizi kurmak çok uzun sürmemelidir. Adım adım süreci görebilirsiniz buraya.

Herhangi bir sayfada ana gezinme menünüzü düzenleyip başka bir giriş ekleyerek yeni sayfalar oluşturabilirsiniz. Mağaza özelliklerini yalnızca yeni bir ürün oluşturarak etkinleştirebilir veya blog’u yalnızca bir düğmeyi tıklayarak etkinleştirebilirsiniz..

Yeni bir kullanıcı olarak, aynı zamanda inşaatçıya ipuçları ve adım adım kılavuz:
Jimdo

Ancak, bazen Jimdo sinir bozucu bir şekilde basit olabilir. Sınırlı tasarım seçeneklerinin yanı sıra, ‘taslak olarak kaydet’ işlevi bile yoktur. Yaptığınız değişiklikler derhal web sitenizde yayınlanacaktır.

Olumlu tarafta, bahsetmeliyim web sitelerinizi telefonunuzdan veya tabletinizden yönetmek ve hatta oluşturmak için kullanabileceğiniz harika mobil uygulama.

Sezgisel Bir Gösterge Tablosu

Giriş yaptığınızda, web sitenizi hemen düzenleyebilir, tüm web sitelerinizi görüntüleyebilir, web sitenizi önizleyebilir veya hesap ayarlarınıza erişebilir veya desteğe erişebilirsiniz:
Jimdo

Sevmediğim şey, gösterge tablosunun üstündeki dev tanıtım bloğudur. Bunu, web sitesi panelinin altında bir yerde engellemeyi tercih ederim.

Web sitenizi değiştirin’e giderseniz, bunların renk kodlu olduğunu görürsünüz – İçerik oluşturucu siteleri için mor, Dolphin için yeşil. Web sitelerini buradan yükseltmek, düzenlemek veya silmek kolaydır.
Jimdo

Web Sitenize Widget Eklemek Kolay

Jimdo’nun bir uygulama mağazası olmasa da ve sayfalarınıza ekleyebileceğiniz öğe türleri oldukça sınırlı olsa da, örneğin bir masa, bir müzik çalar, bir Facebook kutusu ve bir Twitter takip düğmesi.
Jimdo

Jimdo ayrıca, özel kod kullanarak sayfalarınıza diğer harici widget’ları veya takvimler gibi uygulamaları eklemenizi sağlar.

Fakat bekle! Aslında nasıl kod yazacağınızı bilmek zorunda değilsiniz. Tek yapmanız gereken sayfanıza bir widget öğesi eklemek ve gömme kodunu yapıştırmaktır. Daha sonra diğer herhangi bir öğe gibi hareket ettirebilir veya yeniden boyutlandırabilirsiniz. Kuşkusuz, büyükannemin bunu yapıp yapamayacağından emin değilim, ama muhtemelen.

Jimdo

Bütün ihtiyacımız olan sadece biraz sabır…

Jimdo sadece bilet desteği sunuyor ve yanıt almak için bir süre beklemeniz gerekebilir.

Jimdo, yalnızca bilgi tabanı ve e-posta / bilet sistemi aracılığıyla müşteri desteği sağlar. İçerik Oluşturucu için yanıt süreleri veya kullanılabilirlik konusunda hiçbir garanti yoktur. Dolphin için yanıt sürelerinin çoğu plan için 1-2 iş günü, ancak Sınırsız için bir saatten az olması gerekiyor..

Jimdo’da yeniyseniz, bilgi tabanını çok yararlı bulacaksınız. Sizi bekleyen çok sayıda adım adım eğitici var.

Ancak, asıl destek devam ettiği sürece … iyi bir hizmet beklemeyin. Bir süre özgür bir kullanıcıydım ve tüm bu süre boyunca sadece bir kez yanıt aldım. Şirketin neden ödeme yapan müşterilerine öncelik vereceğini anlayabiliyorum, ancak destek vaat etmek ve hiç teslim etmemek çok fazla hayal kırıklığına neden olabilir.

Ücretli bir müşteri olduğunuzda, aldığınız hizmet önemli ölçüde iyileşir. Bir İş planına kaydoldum ve genellikle bir veya iki saat içinde (çalışma saatleri içinde) bir yanıt aldım.

Desteğe ilk ulaştığımda, ücretsiz bir e-posta hesabı alıp almadığımı ve Dolphin web sitemi İçerik Oluşturucu olarak değiştirip değiştiremeyeceğimi kontrol etmekti. Destek temsilcisi çok kibardı ve aslında her iki sorumu da ele aldı – bugünlerde veremeyeceğiniz bir şey.

Jimdo-desteği1

Mesai saatleri dışında desteğe yazarsanız, bu kadar hızlı bir yanıt alamayabilirsiniz. Bir Cumartesi günü sorduğum bir soru sadece aşağıdaki Pazartesi günü cevaplandı:

Jimdo-support2

En azından cevap Pazartesi sabahı ilk şeydi. Nasıl kısa bir adım adım açıklama ve belgelere bağlantılar sağlamak gibi:

Jimdo-support3

Bütçe dostu, ancak birkaç önemli sınırlamaya sahip

Bir Jimdo planına kaydolmadan önce, tam olarak ne alacağınızı görmek için ince baskıyı dikkatle okuyun. Eğer bulabilirsen,.

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, tüm bu kullanım kolaylığı pencereden dışarı çıkar. Sanki işleri mümkün olduğunca karmaşık hale getirmeye çalışıyorlar.

Bilmeniz gereken ilk şey, Jimdo Creator ve Jimdo Dolphin’in farklı fiyatlandırma planları var. Bunun ardındaki mantık ne olabilir? Bilmiyorum.

Bilmeniz gereken ikinci şey, yalnızca İçerik Oluşturucu fiyatlandırma planlarını Jimdo’nun web sitesinde varsayılan olarak görmenizdir. Sitenizi Dolphin ile oluşturmayı seçerseniz, fiyatlandırma değişecektir.

Sitenizi oluşturmaya başladıktan sonra İçerik Oluşturucu ile Yunus arasında geçiş yapamazsınız, ve Jimdo web sitesinde başlamadan önce tüm farklı planları karşılaştırabileceğiniz bir sayfa yok. Bunun ardındaki mantık ne olabilir? Tahminin benimki kadar iyi.

Her birinin ücretsiz bir planı ve dört ücretli planı vardır. Fiyatlar diğer inşaatçılar ile oldukça karşılaştırılabilir, ama yine de Jimdo’nun en ucuzlardan biri olduğunu söyleyebilirim.

Bu güzel ve hepsi, ama Jimdo, sitenizin sahip olabileceği sayfa sayısını sınırlandıran tek site oluşturuculardan biridir. Ücretsiz planlarla sadece beş sayfa alırsınız. Ücretli planlar bile sizi 10 veya 50 sayfa ile sınırlar. Yalnızca hiç de ucuz olmayan Sınırsız plan size sınırsız sayıda sayfa verecektir.

Ücretsiz planla, kendi alan adınızı bağlayamazsınız ve Jimdo web sitenizde reklam gösterir. Bir SSL sertifikası alırsınız ve düşük öncelikli desteğin kullanılabilir olması gerekir (nadiren yanıt alırsınız).

Web sitesi oluşturma araçlarına tam erişim sağladığınızdan, ücretsiz plan Jimdo’yu test sürüşüne çıkarmanın ve beğenip beğenmediğinizi görmenin iyi bir yoludur. Çok basit bir blog, kişisel site veya küçük bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz (yalnızca PayPal ve beş ürünle). Ücretli bir plana geçmek kolaydır.

Ücretli planlar daha fazla depolama alanı ve bant genişliği, ücretsiz alan adı ve öncelikli destek ile birlikte gelir. Ayrıca daha fazla SEO aracı elde edersiniz. Ücretsiz alan adının yalnızca ilk yıl için geçerli olduğunu unutmayın. Bundan sonra, yıllık bir ücret ödemeniz gerekir.

İptaller & Geri ödemeler

Jimdo bir 14 günlük soru sorulmamış geri ödeme politikası. Tek yapmanız gereken hesabınızı iptal etmek istediğinizi söyleyen bir bilet göndermek ve Jimdo gerisini halledecek.

Hesabımı iptal edip geri ödeme istediğimde ne olduğunu görmek için, buraya Tıkla.

RankCoach’ı bir eklenti olarak satın alırsanız, 16 günlük geri ödeme politikasıyla birlikte gelir.

Jimdo rekabete nasıl uyuyor??

Herkes Jimdo’yu Kullanabilir, Ama Herkes Yapmamalıdır

Jimdo yeni başlayanlar için harikadır, ancak kendinizi daha fazlasını isterken bulabilirsiniz.

Jimdo’yu tavsiye eder miyim? Web siteleri oluşturma konusunda yeniyseniz ve istediğiniz tek şey bir blog veya çevrimiçi mağaza ve iyi bir SEO içeren basit bir web sitesi ise, o zaman kötü bir seçenek değildir.

Siteniz için daha büyük planlarınız varsa, Jimdo’yu çok kısıtlayıcı bulma şansınız yüksektir. Sayfa sınırı ve ilginç uygulamaların ve eklentilerin eksikliği sayesinde, diğer üreticilerin sağlayabileceği kadar esneklik elde edemezsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me