Revízia Webfaction 2020 – Spĺňa naše štandardy?

WebFactionWebFaction je malá hostingová spoločnosť, ktorá jednoducho nie je vhodná pre veľké značky, ako je napríklad Hostinger. Väčšie hostingové spoločnosti jednoducho ponúkajú lepšiu cenu za podobnú konfiguráciu.


Ako súčasť internetovej skupiny Paragon bola spoločnosť WebFaction poskytovateľom webhostingu s viac ako 15 ročnými skúsenosťami. Hovorím „bolo“, pretože (v čase písania) spoločnosť WebFaction s hrdosťou oznamuje, že tak urobila spojil svoje sily s GoDaddy. Dôsledkom toho je, že ste presmerovaní na GoDaddy, ak ešte nemáte účet WebFaction, alebo sa zobrazí výzva na prihlásenie, ak ste už existujúcim zákazníkom WebFaction..

Napriek tomu, čo som práve povedal, webová stránka spoločnosti WebFaction v anglickom jazyku stále popisuje svoje plány hostenia webových stránok, stále obsahuje odkazy na podpornú dokumentáciu a stále ponúka dvojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Funkcie a jednoduché použitie

webfaction 1

WebFaction popisuje svoju službu ako hosting pre vývojárov, nie je preto prekvapením, že sa opiera o rozsiahlu dokumentáciu API.

zdieľaný plán hostenia servera poskytuje 1 GB RAM, 100 GB SSD úložného priestoru a 1 TB šírku pásma. hostingové plány cloudového servera poskytujú 2 GB až 24 GB RAM, 15 GB až 360 GB SSD úložného priestoru a šírku pásma 1,5 TB až 5 TB.

Tieto plány hostenia sú úplne zvládnuté, a – za predpokladu, že zostava funkcií zostane rovnaká aj po prechode na GoDaddy – prichádzajú s:

 • Operačný systém CentOS
 • Podpora programovania Python, Ruby, Node.js, Git a PHP
 • Plný prístup do schránky
 • Inštalácia aplikácie jedným kliknutím
 • E-mail, databáza a hosting DNS

Svoj hosting môžete spravovať prostredníctvom vlastný ovládací panel s ovládacím panelom založeným na widgetoch, ktorý uľahčuje prezeranie a správu webového servera, serverov DNS, webových stránok, domén a e-mailov.

Z bezpečnostných dôvodov môžete zvoliť zdieľané Šifrujme SSL certifikáty alebo vlastné certifikáty.

Ceny a podpora

webfaction 2

Prvé veci ako prvé; stále sa môžete zaregistrovať dvojdňová bezplatná skúšobná verzia s WebFaction, av skutočnosti si nemôžete kúpiť hosting vôbec, pokiaľ nezačnete zadarmo. Spočiatku nebolo jasné, či bezplatnú skúšobnú verziu poskytne spoločnosť WebFaction, GoDaddy alebo žiadny poskytovateľ (t. J. Už sa neponúka vôbec), ale keď začnete proces registrácie, začína to mať zmysel..

Zjednodušene povedané, nemusíte zadávať žiadne platobné podrobnosti, ale musíte prepojte svoj novo vytvorený účet WebFaction s novým alebo existujúcim účtom GoDaddy s cieľom pokračovať v súdnom konaní:

Proces registrácie je plynulý v tom zmysle, že dostanete e-mail okamžite, ktorý vám oznámi bezplatné skúšobné obmedzenia (Prístup SFTP, ale bez prístupu SSH a povolené sú iba statické aplikácie) a pozýva vás previesť bezplatnú skúšobnú verziu na platený program s 60-dňová záruka vrátenia peňazí.

platené ceny programu nie sú najnižšie, ktoré nájdete, a tam sú žiadne zľavy za registráciu na rok, nie na mesiac. Môžete platiť cez PayPal alebo kreditnou kartou.

Kým WebFaction ponúka (alebo ponúka) 24/7 zákaznícka podpora, Nemôžem vám povedať, či to bude poskytovať spoločnosť WebFaction alebo GoDaddy v budúcnosti. Môžem vám to povedať môj prieskumný e-mail ako potenciálny zákazník zostal nezodpovedaný.

Za predpokladu, že je stále platný, a určite by to malo byť pre existujúcich zákazníkov, webová stránka WebFaction zahŕňa výnimočná dokumentácia (vrátane dokumentácie API) na účely vlastnej podpory. K dispozícii je tiež vynikajúca Q&Komunitný web zdá sa, že je dosť aktívny.

Koľko stojí WebFaction? WebFaction ponúka viacero plánov od najvyššej po najnižšiu. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán WebFaction by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. WebFaction vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z WebFaction tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora spoločnosti WebFaction? WebFaction sa nepovažuje za jedného z našich najlepších webových hostiteľov. Môže to však byť tiež dôsledkom toho, že WebFaction je malým poskytovateľom hostingu pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako sa webová stránka zhoduje s konkurenciou?

WebFaction zameraný na vývojárov WebFaction práve migruje zákazníkov na GoDaddy a vyzýva nových zákazníkov, aby išli priamo na GoDaddy. Stále však môžete začať dvojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu so samotnou WebFaction.

WebFaction môže ponúkať dobré služby za rozumnú cenu, ale zhoduje sa s top webhostingové spoločnosti? Je pre nás ťažké povedať „áno“.

Pros

 • Bezplatná skúšobná verzia bez kreditnej karty
 • 60-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Podrobná dokumentácia
 • Spojenie s GoDaddyom môže byť dobrá vec

Zápory

 • WebFaction sa pravdepodobne likviduje
 • Spojenie s GoDaddyom môže byť zlá vec
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me