Recenzia Web4Africa 2020 – Masívny hostiteľ s jednou nevýhodou MAJOR

web4africa baňaWeb4Africa je malá hostingová spoločnosť, ktorá jednoducho nezodpovedá veľkým značkám Hostinger. Väčšie hostingové spoločnosti jednoducho ponúkajú lepšiu cenu za podobnú konfiguráciu.


Web4Africa bola založená v roku 2002 s cieľom poskytnúť africkým spoločnostiam cenovo dostupné riešenia webhostingu. Majú významnú prítomnosť v Afrike, ale ich dosah sa rozšíril aj na Severnú Ameriku. V priebehu rokov Web4Africa má viac ako 40 000 zákazníkov z viac ako 120 krajín. Prevádzkujú sa zo štyroch dátových centier umiestnených v Ghane, Južnej Afrike a Nigérii.

Funkcie a jednoduché použitie

Web4Africa ponúka niekoľko riešení vrátane zdieľaného hostingu, hostingu VPS, dedikovaných serverov a služieb kolokácie. Webhostingové riešenia spoločnosti zahŕňajú nasledujúce funkcie:

 • Hardvér podnikovej triedy
 • Zadarmo doménové meno
 • Základný nástroj na tvorbu webových stránok
 • Super rýchla sieť
 • Certifikát SSL zadarmo
 • Neobmedzený počet e-mailových účtov
 • Denné, týždenné a mesačné zálohy
 • Neobmedzené databázy
 • 24/7 monitorovanie
 • 300+ predinštalovaných aplikácií

Web4Africa

Všimnite si, že bezplatné doménové meno je k dispozícii iba vtedy, keď používatelia predplatia ročné plány. Navyše zákazníci, ktorí si kúpia najzákladnejší ročný plán dodávateľa, sa obmedzujú na bezplatné domény s týmito rozšíreniami: .com.ng, .org.ng a .co.za.

Riešeniami vyhradených serverov Web4Africa sú používa sieťové vybavenie Cisco a hardvér servera Dell s hardvérovou konfiguráciou RAID. Dostupné sú z dátových centier so sídlom v Ghane, Keni, Nigérii a Južnej Afrike. Ako je to typické pre dedikované servery, váš preferovaný operačný systém si môžete vybrať z niekoľkých možností: CentOS, Debian, Ubuntu a Windows Server..

Možno kvôli svojej veľkej veľkosti si mnoho zákazníkov Web4Africa sťažuje na spoločnosť upozornenie zákazníkov na zmeny v používateľskom rozhraní alebo vypršaní platnosti ich služieb. Tieto zmeny môžu frustrovať webmasterov, najmä tých, ktorí nie sú veľmi oboznámení s hostingom a rôznymi dostupnými rozhraniami. Navyše, keď sa tieto upozornenia stanú, sú mimoriadne nepravidelné a často nepotrebné.

A čo viac, nie je to nič neobvyklé webové stránky zákazníkov zmiznú úplne bez vysvetlenia. Zdá sa, že web4Africa nezodpovedá za tieto nehody. Okrem toho, zatiaľ čo sa tento predajca pýši výkonnými servermi v niekoľkých afrických krajinách, mnoho používateľov sa sťažuje pomalé servery, niekedy sa musí čakať až 30 minút, kým sa stránka načíta. Predajca ešte musí dať dostatok prostriedkov na zabezpečenie svojho systému, aby ich webové stránky zákazníkov citlivé na hackerov.

Ceny a podpora

Web4Africa má veľmi cenovo dostupné plány hostenia, najmä v porovnaní s konkurenciou v regióne. Základné plány však majú významné obmedzenia a môže vás prinútiť, aby ste neskôr inovovali na drahší plán.

Veľkou výhodou použitia tohto predajcu pre mnoho firiem je skutočnosť, že ich dátové centrá sa nachádzajú v niekoľkých afrických mestách – faktor, ktorý ovplyvňuje rýchlosť webových stránok a hodnotenie vyhľadávačov. Znamená to, že to znamená, že zákazníci z krajín mimo Afriky, najmä tí v Severnej Amerike, by mohli čeliť problémom s ešte pomalšou rýchlosťou načítania, pretože predajca nemá na tomto kontinente žiadne servery..

Web4Africa nabáda svojich zákazníkov, aby pomocou e-mailu kontaktovali svoj tím podpory, ale existuje aj niekoľko ďalších spôsobov, ako sa s nimi môžete skontaktovať, vrátane ich Kontaktný formulár, systém predaja lístkov a telefón. Je sklamaním, že spoločnosť má žiadny live chat a ich vedomostná základňa nie je príliš komplexná. Aby to bolo ešte horšie, Web4Africa je podporný tím reaguje na otázky veľmi pomaly. Otvoril som lístok a o sedem dní neskôr som nedostal odpoveď. Navyše mi zavreli lístok bez toho, aby mi oznámili alebo vyriešili problém, ktorý som uviedol. Keď som im poslal e-mail na sledovanie, poslali mi ich späť, čo vyzeralo ako odpoveď na kopírovanie a prilepenie, čo naznačuje, že ich podporný tím nemá potrebné odborné znalosti ani skúsenosti vyriešiť technické problémy.

Koľko stojí Web4Africa? Web4Africa ponúka plány od 15 do 150 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán Web4Africa by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. Web4Africa vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z Web4Africa tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora Web4Africa? Web4Africa nie je zaradená medzi našich najlepších hostiteľov webu. Môže to však byť tiež dôsledkom toho, že Web4Africa je malým poskytovateľom hostingu pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako Web4Africa zodpovedá konkurencii?

Aj keď web4Africa na prvý pohľad vyzerá ako vynikajúci poskytovateľ webhostingu pre podniky v celej Afrike, zlyhanie spoločnosti zefektívniť svoj systém technickej podpory zostáva ich najväčším oslabením.

Web4Africa môže ponúkať kvalitné služby za rozumnú cenu, ale zodpovedá jej top webhostingové spoločnosti? Je pre nás ťažké povedať „áno“.

Pros

 • Zadarmo doménové meno s ročnými plánmi
 • Funguje v autonómnej sieti internetových protokolov
 • Veľmi cenovo dostupné plány hostenia
 • Zadarmo SSL certifikát

Zápory

 • Pomalé servery
 • Podporný tím reaguje veľmi pomaly
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map