Recenzia Mxhost 2020 – prečo ju používatelia milujú

MXHost je malá hostingová spoločnosť, ktorá jednoducho nezodpovedá veľkým značkám Hostinger. Väčšie hostingové spoločnosti jednoducho ponúkajú lepšiu cenu za podobnú konfiguráciu.


Spoločnosť MXHost bola založená v roku 2004 a začala jednoduchou myšlienkou navrhovania prístupných, ale prispôsobiteľných prémiových balíkov webhostingu, ktoré uspokoja podniky všetkých veľkostí. Táto myšlienka sa vyplatila: ich rozmanité portfólio teraz zahŕňa webové stránky pre spravodajské agentúry, vývojárov softvéru, cestovné agentúry, online publikácie a podniky elektronického obchodu. MXHost obsluhuje zákaznícku základňu vyše 27 000 vrátane 570 spoločností poskytujúcich hostingové služby pre ďalších predajcov. Rumunská webhostingová spoločnosť slúži zákazníkom iba v ich rodnom jazyku rumunčiny.

Mxhost

Funkcie a jednoduché použitie

MXHost ponúka zdieľaný hosting SSD, VPS, optimalizovaný hosting WordPress, balíčky distribútorov a dedikované servery.

Ich prémiové SSD zdieľané hostingové balíčky sú od roku 2007 obzvlášť obľúbené u ich klientov nejde o servery typu run-of-the-mill: majú niekoľko technológie zvyšujúce výkon, ako Webový server LiteSpeed, CloudLinux na izoláciu zdrojov a účtov, a a vyhradená adresa IP (pre balíčky Business SSD alebo lepšie). Všetky zdieľané hostingové účty sú zaručené 99,9% dostupnosti a prísť s bezplatná služba migrácie webových stránok.

Získate tiež niekoľko funkcií s pridanou hodnotou, ako napríklad:

 • Denné zálohy R1Soft
 • Spamové filtre
 • Hosting viacerých domén (päť pre balík základnej úrovne, neobmedzené pre ostatných)
 • Neobmedzená šírka pásma s balíkom Business SSD alebo lepším
 • Bezplatná registrácia domén .ro alebo .eu s minimálnou ročnou zmluvou

Jedna vec sa mi však na nich nepáčila: certifikáty SSL pre vaše domény obsahujú iba ich dva balíčky zdieľaného hostenia najvyššej úrovne. Keďže spoločnosť Google oznámila, že všetky webové stránky bez ochrany HTTPS a SSL budú od polovice roku 2018 označené ako „nezabezpečené“, bolo to dosť sklamaním – a zdalo sa, že ide o dohľad nad ich víziou vytvárať „prístupné“ hostiteľské balíčky..

Ďalší aspekt, ktorý sa mi na MXHost nepáčil: Zdá sa, že ak si u nich zaregistrujete názov domény, bude uvedený skôr pod ich spoločnosťou, ako pod vaším vlastným menom. Týmto sa zavádza a proces by sa mal zlomiť, ak by ste niekedy chceli migrovať z MXHost, alebo jednoducho obnovte svoju doménu u iného registrátora. Aj keď to nie je nemožná úloha môže byť pre začiatočníkov mimoriadne náročné.

Nezabudnite tiež na to, že okrem ich hostiteľských balíkov optimalizovaných pre WordPress, ktoré sa dodávajú s podporou a nástrojmi špecifickými pre WordPress, MXHost nie je zvlášť vhodný pre začiatočníkov. Oni majú žiadny inštalačný program aplikácií na jedno kliknutie, Neobsahujú ani tvorcu webových stránok so svojimi balíčkami.

Ceny a podpora

MXHost rozhodne nie je najlacnejší webhosting na trhu, aj keď ak vezmite do úvahy skutočnosť, že ich balík na úrovni základnej verzie zahŕňa hostenie viacerých domén, nie sú zlé. Skutočnosť, že do svojich zdieľaných hostingových balíkov Personal alebo Business SSD nezahŕňajú certifikáty SSL, bola poklesom, pretože to bude znamenať ďalšie náklady a nepohodlie pre začiatočníkov začínajúcich vo svete webhostingu. Z tej lepšej stránky, bezplatná registrácia názvu domény bola pekná výhoda vidieť ich balík základnej úrovne prichádza s upozornením uvedeným vyššie.

Je smutné, MXHost nemá žiadne bezplatné skúšobné verzie ani nemá záruku vrátenia peňazí – preto neexistuje spôsob, ako túto službu vyskúšať skôr, ako sa rozhodnete pre balík, ktorý si vyžaduje minimálne jednoročný záväzok.

To znamená, že MXHost založil slušné výsledky zákazníckych služieb od ich vzniku v roku 2004, aj keď s tým pár škytaviek. Oni boli reagovať, aj keď som ich kontaktoval v párnych hodinách, čo je dobré znamenie pre všetkých medzinárodných zákazníkov.

Spravidla vás v predvolenom nastavení nasmerujú na svoju vedomostnú základňu, pretože sa to bude týkať najbežnejších otázok, ale ak sa tým vaše problémy primerane nevyriešia, môžete vždy otvoriť podporný lístok alebo zavolajte im na ich horúcu linku podpory Rumunska (posledne uvedený je k dispozícii iba počas predĺžených pracovných hodín od pondelka do piatka). Obzvlášť sa mi páčilo, že vám tiež ponúkli možnosť vzdialenej podpory, čo operátorovi umožňuje poskytovať podrobné a podrobné pokyny pomocou programu TeamViewer.

Ako Mxhost zodpovedá konkurencii?

MXHost je nadpriemerný webový hostiteľ pre stredne pokročilých používateľov a zákazníci si budú môcť užívať funkcie s pridanou hodnotou svojich obchodných balíkov SSD alebo lepšie. Ich zdieľané hostingové balíčky nižšej úrovne však budú obmedzovať podniky alebo jednotlivcov, ktorí dúfajú v rast svojej prítomnosti na internete.

MXHost môže ponúkať kvalitné služby za rozumnú cenu, ale zhoduje sa s top webhostingové spoločnosti? Je pre nás ťažké povedať „áno“.

Pros

 • Vyhradená adresa IP s balíkmi Business SSD alebo lepšou
 • Technológie zvyšovania výkonu
 • Citlivá podpora zákazníkov aj v nepárne hodiny
 • Možnosť vzdialenej podpory prostredníctvom programu TeamViewer

Zápory

 • Nie je priateľský pre začiatočníkov
 • Žiadne bezplatné skúšky ani záruky vrátenia peňazí
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me