Recenzia Amazon Web Services (AWS) 2020 – je nadhodnotená?

Väčší priemer je lepší?

Ak ste v zhone, a len chcete mať spodný riadok: za rovnakú cenu ako Amazon Web Services (AWS) môžete získať oveľa lepšie servery s podporou 24/7 s Hostinger, tak prečo sa obťažovať?!


Amazon Web Services (AWS) je známa ako spoločnosť Infraštruktúra ako služba (IaaS) alebo cloud computing services. Ako už názov napovedá, je dcérskou spoločnosťou Amazonu a, ako si viete predstaviť, v súčasnosti je lídrom na trhu.

S tržbami presahujúcimi 200 miliárd dolárov (áno, čítate toto právo, miliardy, nie milióny), je AWS dokonca väčšia ako v prípade programov Microsoft Azure, Google Cloud Platform a IBM. V prípade veľkých klientov ako Netflix, Unilever, Kellogg a Samsung, ak sa rozhodnete pre AWS, budete v dobrej spoločnosti.

Jeho služby sú oveľa rozsiahlejšie ako štandardný zdieľaný hosting a registrácia doménových mien. AWS predáva produkty, ako sú aplikácie strojového učenia, internet vecí (IoT), nástroje virtuálnej reality (VR), herné technológie a cloud hosting. Je to tá posledná služba, ktorú pokryje táto kontrola.

AWS-overview1

So zákazníkmi z celého sveta má zmysel, že komplexná webová stránka je k dispozícii v 15 jazykoch: angličtina, arabčina, indonézština, nemčina, španielčina, francúzština, taliančina, portugalčina, turečtina, ruština, thajčina, japončina, kórejčina a čínština (zjednodušená a Traditional).

Chcete zdieľať toho istého hostiteľa ako Netflix? Predtým, ako sa na to budete pozerať s obozretným pohľadom, vás teraz upozorním, že je to často najväčší hostiteľ, ktorý zanedbáva starostlivosť o svojich zákazníkov, čo vedie k chudobným alebo (ako Platforma Google Cloud Platform) drahý zákaznícky servis.

Skôr ako sa ponoríte, dajte mi desať minút svojho času. Táto recenzia prechádza hlboko do AWS, práve tu, práve teraz. Odporúča sa veľká čierna káva. Na konci tejto kontroly budete mať odpovede na otázky ako:

 • Aký je zákaznícky servis? Je tu živý rozhovor?
 • Ako rýchlo sa načítava web hostený na serveri AWS?
 • Môžete nainštalovať sieť na doručovanie obsahu (CDN) na AWS? Je to zadarmo?
 • Môžu začiatočníci vytvoriť webovú stránku WordPress na AWS?
 • Je to príliš drahé alebo dobrá hodnota za peniaze?
 • A čo je najdôležitejšie, je pre vás AWS to pravé?

Poďme zistiť.

Hovoríme veľké. Skutočne veľký.

AWS sa pevne zameriava na vývojárov, malé a stredné podniky a podniky. Nejde o prílišné potešenie malého chlapca, takže aj keď nemám klepať na podporu (viac si o tom môžete prečítať neskôr), AWS sa vás týmto procesom nedotkne. Neponúka ani automatické zálohovanie, nástroj na vytváranie webových stránok, bezplatné migrácie ani priateľský rozhovor o šálke kávy. To jednoducho nie je taký druh hostiteľa.

Napriek tomu všetko, čo by ste mohli potrebovať, od Podpora SSL pre manuálne nakonfigurované zálohy, ochranu proti spamu, CDN atď. Možno nakonfigurovať tak, aby pracovali s AWS. Jednoducho to neurobí automaticky za vás (existuje veľa hostiteľov, ktorí budú, ak to uprednostňujete).

Obrovská infraštruktúra

Nemalo by to nikoho prekvapiť, ale spoločnosť AWS vybudovala najväčšiu celosvetovú sieť. AWS ponúka 64 zón v 21 regiónoch so 169 miestami prítomnosti, úzko porazil 61 zón platformy Google Cloud Platform v 20 regiónoch.

AWS-Features1

Vysoká dostupnosť

Ak je pre vás problém s prestojmi, možno vás bude zaujímať, že v roku 2018 mala spoločnosť AWS trikrát menej prestojov ako ktorýkoľvek z ostatných poskytovateľov hostingu v cloude (na základe údajov získaných z informačných panelov hlavných poskytovateľov služieb v oblasti cloud computingu).

Toto je podporené dohodou o úrovni poskytovaných služieb (SLA). Ak dôjde k výpadku menej ako 99,99%, dostanete kompenzáciu na posuvnej stupnici od 10% do 100%, v závislosti od presného množstva prestojov.

Dáva to zmysel – predstavte si, či Amazon sám klesol. Hodinu bez Amazonu a všetci by sme sa húpali v kúte a premýšľali, ako by sme si niekedy dokázali poradiť s prepravou, ktorá trvá – lapať po dychu – tri dni alebo dlhšie.

Škálovateľné zdroje

Jednou z najlepších funkcií poskytovateľov cloudhostingu, vrátane AWS, sú škálovateľné zdroje. To znamená, že sa nemusíte báť, ak dôjde k náhlemu nárastu v prenose alebo v údajoch, pretože váš hosting bude automaticky reagovať. A bude vám účtovaná iba suma, ktorú použijete.

Trh AWS

Na AWS Marketplace si môžete kúpiť softvér, ktorý beží na AWS. Vývojári softvéru môžu predávať svoje programy prostredníctvom trhu, a zákazníci ťažia z obrovskej knižnice produktov, ako sú operačné systémy, strojové učenie a DevOps.

AWS-features2
Pre svoje výpočtové služby ponúka AWS Elastic Compute Cloud (EC2). Virtuálne stroje sa dodávajú buď s predkonfigurovanými nastaveniami pre jednoduché použitie, alebo ich môže nakonfigurovať zákazník. Aj keď služba AWS nie je taká jednoduchá ako hostiteľ typu point-and-click, je komplexná dokumentáciu, vopred pripravené pracovné postupy a sprievodcov ísť oveľa ďalej ako ostatní cloud hostitelia, aby svojim zákazníkom uľahčili život.

Vytvoriť účet

Vytvorenie plánu s AWS mi trvalo menej ako minútu. Prvým krokom je výber Vytvoriť účet AWS v pravom hornom rohu. Ďalej som bol požiadaný len o zadanie krátkych osobných údajov a potvrdenie mojej totožnosti prostredníctvom SMS a kreditnou kartou (na overenie, nie na účely fakturácie)..

Čo je viac, Amazon ponúka bezplatnú úroveň, aby ste sa mohli prihlásiť a vyskúšať službu, dokonca aj hosťovanie skutočných webových stránok, ešte predtým, ako vám bude naúčtovaný desetník.

Ľahko by to zvládol začiatočník; Ak máte skúsenosti s Amazon Prime, môžete si vytvoriť účet na AWS.

Pripojte doménu a nainštalujte WordPress

Aby som otestoval, aké ľahké je použitie AWS, vytvoril som webovú stránku WordPress a namapoval doménu zaregistrovanú v GoDaddy na túto webovú stránku. Nehovoril by som, že rozhranie je obzvlášť užívateľsky prívetivé alebo začiatočnícke, ale za predpokladu, že dokumentácia je vynikajúca. Ak uvažujete o začatí používania služby AWS, dôrazne odporúčam čítanie o mojej skúsenosti.

Sprievodcovia a automatizované pracovné postupy

Ak práve začínate s AWS, konzola sa na prvý pohľad môže zdať ohromujúca. Existuje veľa aplikácií a zdrojov, všetko s technickými názvami. Ale AWS sa snaží pomôcť tým, že ponúkne viac ako 150 služieb, ktoré možno konfigurovať, spustiť a testovať, ako aj množstvo sprievodcov a pracovných postupov pre bežné postupy.

Zálohovanie a obnovenie

Aj keď do svojho plánu hosťovania nebudú zahrnuté automatické zálohy, môžete si zakúpiť softvér na zálohovanie a ochranu údajov spoločnosti AWS. Chráni vaše údaje pomocou „99,999999999% trvanlivosti údajov“, pričom uchováva kópie odovzdané do služieb Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) a Amazon S3 Glacier a uložených na minimálne troch zariadeniach v regióne AWS..

AWS-jednoduchosť použitie1

kontajnery

Aj keď to pravdepodobne nie je pre malých vlastníkov webových stránok dôležité, vývojári budú radi prostredie založené na kontajneroch. Pomocou kontajnerov môžete zabaliť (alebo obsahovať) svoj kód aplikácie, závislosti a konfigurácie do jedného objektu. To znamená, že váš balík môže bežať rovnakým spôsobom bez ohľadu na prostredie, rýchle zapnutie, vypnutie a zmenu mierky.

Globálna sieť pre globálny výkon

Podľa vlastného odhadu Amazonu by jedna sekunda oneskorenia pri načítaní stála ročný obrat 1,6 miliardy dolárov. Pokiaľ nie ste najbližší Jeff Bezos, väčšina z nás sa nemusí obávať takej obrovskej straty na výnosoch, ktorá je priamym dôsledkom rýchlosti zaťaženia..

Spoločnosť AWS má evidentne záujem zabezpečiť výkonnosť a dostupnosť svojich webových stránok. Ako to však funguje v skutočnosti? Testoval som webovú stránku hostenú na AWS EC2 a toto som sa naučil.

AWS rockuje vo výkonnostnom oddelení po celom svete. Dokonca aj najhoršie miesta stále prichádzajú približne za 300 milisekúnd, pokiaľ ide o čas pripojenia a 400 za prvý bajt, pričom najlepšie umiestnenie sa pohybuje okolo 20 milisekúnd..

S tým nemôžem nájsť chybu. Ak je váš web do značnej miery závislý od konverzií alebo potrebujete nízku mieru odchodov, AWS je pre vás dobrá voľba.

AWS-performance1

AWS chce, aby ste boli úspešní

Bezos je známy svojimi zákazníckymi politikami. To je dôvod, prečo Amazon explodoval – zákazníci sa zameriavajú predovšetkým na Amazonu. Ale táto filozofia filtruje cez AWS?

Zákaznícka podpora je rozdelená do štyroch úrovní, od bezplatnej po mimoriadne nákladnú. Bezplatné základné plány prichádzajú s 24/7 zákazníckym servisom (prostredníctvom lístka), dokumentáciou a podpornými fórami.

Platené plány prichádzajú s rôznymi individuálnymi podporami, od prístupu k pracovníkom podpory cloudu prostredníctvom e-mailu až po technického manažéra účtu a prideleného poskytovateľa podpory – ak ste pripravení zaplatiť tisíce a tisíce dolárov za mesiac.

Ako vždy som testoval podporu von. Samozrejme som nebol schopný zaplatiť za podporu na úrovni podniku, ale prostredníctvom svojich možností freemium som mohol odoslať podporný lístok.. S radosťou som dostal zdvorilú odpoveď o menej ako 24 hodín neskôr, úplné vyriešenie môjho problému.

AWS-opěrka1

Plaťte podľa rastu

AWS sa podobá iným poskytovateľom cloudhostingu, pretože platíte iba za to, čo používate. Platíte za sekundu alebo za hodinu na základe zdrojov, ktoré ste spotrebovali. Ak zistíte, že využívate viac, môžete získať aj množstvové zľavy alebo ak ste schopní rezervovať svoje zdroje na jeden rok, znova získate zľavu.

V porovnaní s ostatnými veľkými poskytovateľmi IaaS na gigabajt, AWS je jedným z lacnejších poskytovateľov. Navyše, s plánom voľných úrovní môžete využívať EC2 a EBS na hosťovanie webových stránok zadarmo po celý rok, pokiaľ vaše použitie nepresiahne limit 30 GB úložného priestoru.

zrušenie rezervácie & náhrady

Podobne ako u iných poskytovateľov hostingu v cloude, v prípade zrušenia nedostanete žiadnu náhradu. Platíte iba za prostriedky, ktoré používate, takže môžete jednoducho zrušiť svoje služby a platiť len za minulé použitie. To všetko je v cloudovom priemysle celkom bežné.

Zatvorenie účtu je jednoduché: Prihláste sa ako užívateľ root a prejdite na stránku Nastavenie účtu konzoly Správa fakturácie a nákladov. Potvrďte, že rozumiete podmienkam zrušenia účtu a vyberte položku Zrušiť účet. Ak dôjde k zrušeniu, krátko na to dostanete e-mail s potvrdením.

Koľko stojí služba Amazon Web Services (AWS)? Služba Amazon Web Services (AWS) ponúka plány od 4 do 240 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán Amazon Web Services (AWS) by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. Amazon Web Services (AWS) vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z Amazon Web Services (AWS). tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora Amazon Web Services (AWS)? Amazon Web Services (AWS) nie je zaradená medzi našich najlepších hostiteľov webu. Môže to však byť tiež dôsledkom toho, že Amazon Web Services (AWS) je malý poskytovateľ služieb hostingu v radare. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako sa Amazon Web Services (AWS) zhoduje s konkurenciou?

Zvyčajne som zástancom smola, ale v tomto prípade znamená väčšie lepšie. Je ťažké zaviniť ponuku AWS. Jeho robustná globálna sieť dátových centier ponúka vysoké rýchlosti a neporovnateľnú dobu prevádzkyschopnosti. Nie je však ideálny pre začiatočníkov – je príliš zložitý a výkonný. Ak by som mal návrh na zlepšenie, požiadal by som o okamžitý zákaznícky servis pre všetkých zákazníkov. Ale s podporou lístkov 24/7 to nie je také zlé.

Predtým, ako sa rozhodnete, vám odporúčame niektoré z nich vyskúšať alternatívne hostingové spoločnosti, ktoré dôrazne odporúčame.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map