Rackspace Review – Solid Host s jednou veľkou nevýhodou 2020

Veľmi konkurenčná krajina

Ak ste v zhone, a len chcete spodný riadok: za rovnakú cenu ako Rackspace môžete získať oveľa lepšie servery s podporou 24/7 s Hostinger, tak prečo sa obťažovať?!


Spoločnosť Rackspace bola založená v roku 1998, vďaka čomu je jedným z najstarších poskytovateľov cloudhostingu na trhu. Dlho sa považovalo za prémiového hostiteľa, dokonca aj ako lídra na trhu vo svojom odvetví – veci sa však zmenili.

Cloud computing explodoval, s veľkými technologickými gigantmi, ktorí prevzali krajinu. Spoločnosti ako Webové služby Amazon (AWS), Platforma Google Cloud Platform (GCP) a Microsoft Azure sú lídrami na trhu a ponúkajú cenovo dostupný cloudový hosting vysokej kvality.

Rackspace-overview1

Namiesto vzdania sa Rackspace zaujal postoj „ak ich nemôžete poraziť, pripojiť sa“, takže nielen predáva svoju vlastnú infraštruktúru, ale tiež vytvára a spravuje infraštruktúru odkiaľkoľvek – inými slovami môžete hosting riadený nákupom AWS a Microsoft Azure prostredníctvom Rackspace. Poskytuje tiež primárne riadený hosting, čím sa odlišuje od svojich veľkých konkurentov.

Rackspace je globálna spoločnosť s obchodnými zákazníkmi vo viac ako 150 krajinách. Webová stránka je k dispozícii v angličtine, španielčine, portugalčine a nemčine.

Ale sú všetky tieto veci dosť na to, aby konkurovali veľkým chlapom? A aký je ich hlavný problém?

Zoberte si kávu a pohodlnú stoličku, keď sa ponoríme hlboko do drsného štrku a zistíme, čo Rackspace ponúka, že ostatní chlapci nie sú, a či je pre vás tým správnym hostiteľom..

pripravený?

Veľa možností, veľa poplatkov

Rackspace je hostiteľ na úrovni podniku, ktorý ponúka vysoko kvalitné cloudové služby. To znamená, že do osobného balíka môžete za poplatok zahrnúť všetko od podpory SSL a sietí CDN (siete na doručovanie obsahu) až po zálohovanie a obnovu po katastrofe..

Poskytuje tiež všetky druhy profesionálnych služieb v oblasti migračnej pomoci, ako aj bezpečnosti a dodržiavania predpisov. Neexistuje nástroj na vytváranie webových stránok, ale niekoľko populárnych redakčných systémov (systémy na správu obsahu) je možné nainštalovať jedným kliknutím cez palubnú dosku..

Teraz sa pozrime na niektoré zo zaujímavejších funkcií, ktoré ponúka Rackspace.

Plne riadený hosting

Jedným z hlavných rozlišovačov medzi Rackspace a vlnou konkurencie cloud hosting na trhu je Zameranie spoločnosti Rackspace na riadený hosting. Ponúka riadený hosting a cloudový hosting, ako aj rôzne profesionálne služby, ako je DevOps a migračná pomoc.

Rackspace-Features1

Tým sa obmedzujú problémy s technickými úlohami, ako sú konfigurácia servera, bezpečnosť, zálohovanie a ukladanie. Túto podporu nedostanete od žiadnej z veľkých technologických spoločností – pokiaľ nie ste pripravení zaplatiť tisíce dolárov mesačne za privilégium.

Integrátor služieb

Možno by ste chceli používať známu infraštruktúru ako službu (IaaS), ako je AWS alebo GCP, ale radi by ste tiež ubezpečili, že máte spravovanú službu. Môže sa to zdať ako jednorožec, ale v prípade Rackspace je to skutočne možnosť. Môžete si vybrať z vlastnej infraštruktúry spoločnosti Rackspace alebo môžete použiť jednu z mnohých dostupných cloudových platforiem vrátane AWS, Microsoft Azure, GCP alebo Alibaba Cloud..

Plne prispôsobené

Rovnako tak ponúka rad mrakov, napríklad súkromný mrak, verejný mrak, hybridný mrak alebo multi-cloud, Rackspace s vami spolupracuje pri úprave balíka, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Spoločnosť je presvedčená, že pre podniky neexistuje univerzálna možnosť, takže namiesto ponuky štandardných balíkov získate plán a cenu, ktorá vyhovuje vašim potrebám..

Flexibilný a škálovateľný

Jednou z hlavných výhod cloudhostingu je jeho schopnosť prispôsobiť sa vášmu podnikaniu. To nielenže znamená, že servery sa pridávajú, keď zaznamenáte najvyššiu návštevnosť, ale tiež môžete dynamicky odstraňovať servery, čo môže pomôcť znížiť vaše náklady..

Spoľahlivá záruka dostupnosti

Teší ma, že Rackspace ponúka jednu z najlepších dohôd o úrovni poskytovaných služieb (SLA), aké som kedy videl. Nech už si vyberiete akýkoľvek spravovaný plán, bude podporený so 100% zárukou dostupnosti siete. Ak dôjde k výpadkom siete, budete mať nárok na kredit na základe toho, ako dlho je výpadok (5% za každých 30 minút výpadku, až 100%).
Účelom výberu spravovaného cloudového hostingu je znížiť technickú záťaž vášho podnikania. Aby bol priestor Rackspace užitočnou investíciou, musí sa skutočne ľahko používať. V opačnom prípade by ste sa rozhodli pre lacnejšieho, nespravovaného poskytovateľa, ako je AWS.

Z tohto dôvodu ponúka spoločnosť Rackspace množstvo profesionálnych služieb, ktoré vám uľahčia život. Od zálohovania a obnovy po migráciu a inštaláciu môžete samozrejme zadávať všetky svoje technické úlohy do Rackspace, samozrejme za cenu.

Aj keď to všetko znie skvele, moja skúsenosť sa výrazne líšila od marketingovej oblasti na webe. Toto sa stalo, keď som sa pokúsil vytvoriť účet v službe Rackspace.

Vytvorenie účtu

Vytvorenie účtu v službe Rackspace bolo bizarné. Tento proces nezahŕňal iba pár zvláštností, bol tu jeden obrovský katastrofický problém. Začnime s anomáliami?

Najprv mi trvalo vytvorenie účtu. Trvalo mi to len pár minút, Potreboval som čakať, až Rackspace vykoná nejaké testy a schváli moju aplikáciu. Dokedy sa to nedokončí, nemohol som si vytvoriť webovú stránku WordPress. Nie je to veľa, ale som rád, že som nebol v zhone.

Po druhé, web Rackspace je dosť mätúci – na produktových stránkach vám tlačidlá povedia, aby ste dostali cenovú ponuku, čo naznačuje, že nemôžete vytvoriť účet online. Ale v záhlaví môžete malým písmom vybrať možnosť Kúpiť. Rozhodol som sa pre druhú možnosť a podarilo sa mi prostredníctvom e-mailu vytvoriť účet, aby som získal ponuku.

Dobre, to nie je také zlé. Ale ešte horšie bolo ešte len prísť.

Po vytvorení účtu ma požiadali, aby som poskytol odpovede na overovacie otázky a poskytol kópiu môjho pasu, dôkaz o adrese, informácie o mojej firme alebo projekte a moje všeobecné plány na používanie účtu..

Ako vývojár webových stránok a digitálny marketing, ktorý si otvoril mnoho účtov pre hosťovanie, som si myslel, že by som ich mal ľahko overiť. Čakal som asi 48 hodín, aby som sa ozval. Potom som dostal tento e-mail:

Rackspace-jednoduchosť použitie1

Poslala som e-mail, aby som nadviazala a požiadala o dôvod môjho odmietnutia. Dostal som spätnú väzbu: „Nie sú k dispozícii žiadne ďalšie informácie.“ Opäť som sledoval a dostal rovnakú správu. Pri mojom poslednom pokuse získať dôvod ma Rackspace jednoducho prestal reagovať.

Rackspace-jednoduchosť Použitie2

Spravidla by som si vytvoril účet, zriadil som webovú stránku WordPress a zmapoval doménu, ale keďže som nemohol prekročiť túto prekážku, nedokážem vám povedať, aké ľahké je skutočne používať priestor Rackspace. Môžem vám však povedať niečo o jej najzaujímavejších funkciách jednoduchého použitia, ak sa vám podarí tento problém prekonať.

Cloudová migračná služba

Migrácia na iného hostiteľa je stresujúca, najmä ak ste veľkou firmou alebo webom s vysokou návštevnosťou. S Rackspace zvládne všetko od posúdenia existujúceho nastavenia a vytvorenia stratégie pre migráciu až po samotné vykonanie migrácie. Robí to len pre podniky od roku 1998, takže ste v dobrých rukách.

Ochrana osobných údajov a ochrana údajov

Rackspace vám pomôže nielen identifikovať vaše rizikové oblasti, ale tiež s vami spolupracuje na znížení vašich rizík. Robí to tak, že poskytuje šifrovanie v hornej časti vašich existujúcich aplikácií a pracovných postupov a vytvára podrobné správy s dôkazmi, ktoré potvrdzujú a potvrdzujú súlad..

Obchodné spravodajstvo

V súčasnosti nemôžete uspieť online bez toho, aby ste sa zaoberali analytikou svojej firmy. Rackspace ponúka spravované balíčky obchodných informácií ktoré vám pomôžu pochopiť vaše obchodné údaje a zistiť efektívnosť. Pomocou analytického softvéru, ako je Oracle, SAP, Microsoft, Tableau a Informatica, spoločnosť Rackspace tvrdí, že môže vylepšiť váš spodný riadok tým, že vám pomôže dešifrovať vaše údaje..

Komplexné, ale nie najlepšie

Ako by ste očakávali od spravovaného hostiteľa, zdá sa, že ponúkaná podpora je komplexná. Zákazníci môžu získať podporu prostredníctvom telefónu, e-mailu, chatu a lístka. K dispozícii je tiež veľa domácich zdrojov, ako sú podporná dokumentácia, videonávody a návody.

S cieľom získať pocit o kvalite služieb zákazníkom som počas procesu vytvárania účtu testoval rôzne kanály podpory. Najprv som vytvoril podporný lístok, v ktorom som ich požiadal, aby mi poslali príručku na inštaláciu programu WordPress a o pár hodín neskôr odpovedali. Zatiaľ je všetko dobré.

Po druhé, skočil som na live chat a požiadal som ich, aby mi pomohli aktivovať môj účet skôr – trvalo to dlho. Agent sa okamžite zdvihol, ale nepomohol mu.

Rackspace-opěrka1

Keď som sa konečne dozvedel (po niekoľkých príležitostiach), správa bola sterilná a náhla. Neboli mi ponúknuté žiadne informácie a keďže bolo moje založenie účtu zamietnuté, nemohol som sa ani prihlásiť a používať live chat.

Nakoniec som poslal e-mail prostredníctvom online formulára na webovej stránke. Požiadal som o základnú otázku na predaj (môžem si nainštalovať CloudNFLORE CDN?), Napriek tomu, že som čakal niekoľko pracovných dní, nedostal som odpoveď.

Celkovo ma táto skúsenosť neuspokojila a frustrovala, najmä vzhľadom na to, že ide o spravovaného hostiteľa so samozvanou „fanatickou podporou“.

Rackspace-support2
Rackspace neuľahčuje porozumenie jeho cenotvorby. Tvrdí, že cena je za „kombináciu úrovne infraštruktúry a služieb“. Na stránke určovania cien môžete zobraziť ceny nespracovanej infraštruktúry a spravovanej infraštruktúry za hodinu alebo za mesiac, plus môžete použiť online kalkulačku na odhad svojich mesačných nákladov, čo trochu pomáha.

Minimálne mesačné výdavky sú výrazne vyššie ako v prípade štandardného poskytovateľa zdieľaného hostingu (pretože ide o spravovanú službu, aj tak by ste ju očakávali) a všetky druhy doplnkov, napríklad ukladanie vlastných obrázkov a ďalšie IP adresy. K dispozícii sú aj zľavy pre dlhodobých záväzkov, predplatenie alebo pre veľkých používateľov.

V podstate sa jedná o prémiového hostiteľa s prémiovými cenami. Nestrácajte čas, ak hľadáte značku rozpočtu – to nie je to, čo ponúka Rackspace. Ak sa zaregistrujete, môžete platiť iba kreditnou kartou a neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia.

zrušenie rezervácie & náhrady

Ak sa vám podarilo vytvoriť účet v službe Rackspace, zrušenie účtu sa dá vykonať prostredníctvom hlavného panela. Neexistuje záruka vrátenia peňazí, pretože platíte iba za prostriedky, ktoré ste použili, a nebudete mať nárok na vrátenie prostriedkov. Pre hostiteľov cloudu je to celkom bežné.

Do jedného až dvoch dní by mal byť váš účet zrušený a mala by vám byť zaslaná konečná faktúra podľa vedomostnej základne spoločnosti Rackspace.

Ako sa Rackspace zhoduje s konkurenciou?

Keďže sa mi nepodarilo vytvoriť účet, môžem poskytnúť iba názor založený na informáciách na webovej stránke Rackspace a jej zákazníckych službách. Ak ste veľkou firmou, ktorá hľadá plne riadený hosting, s výberom platforiem, môže byť Rackspace dobrou voľbou. Budete platiť prémiu, ale ak chcete, aby sa vám vybavovali všetky bežné technické úlohy, tvrdí sa, že ste sa na ne vzťahovali. Buďte opatrní – zákaznícky servis môže byť pomalý a prudký a pre váš účet môže, ale nemusí byť schválený.

Predtým, ako sa rozhodnete, vám odporúčame niektoré z nich vyskúšať alternatívne hostingové spoločnosti, ktoré dôrazne odporúčame.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me