Microsoft Azure Review 2020 – To nie je zlé, ale videli sme lepšie

Divízia cloudových služieb spoločnosti Microsoft

Microsoft Azure je v poriadku, ale nie je dosť dobrý. Zatiaľ čo Microsoft Azure je slušný webhosting, môžete získať kvalitnejší hosting za lacnejšiu cenu Hostinger, napríklad.


Spravidla by som takúto recenziu začal tak, že sa pozriem na samotnú spoločnosť, aby som poskytol trochu základných informácií, ale mám pocit, že ste už pravdepodobne o spoločnosti Microsoft počuli. Je to jedna z najväčších technologických spoločností na svete a jej Azure cloudová divízia je len jednou malou sekciou.

Azure pokrýva 140 krajín a 54 regiónov, ktoré spoločnosť Microsoft tvrdí, že je viac regiónov ako ktorýkoľvek iný poskytovateľ cloudových služieb. Jeho pokrytie je však v niektorých častiach sveta, napríklad v Južnej Amerike a Afrike, výrazne obmedzené.

microsoft-azúrovo overview1

To je pravdepodobne dôvod, prečo 95% spoločností z rebríčka Fortune 500 používa Azure nejakým spôsobom, s registráciou 120 000 nových zákazníkov každý mesiac vrátane klientov ako Coca-Cola, Harper Collins, Chevron, FedEx a BMW.

Microsoft Azure však nie je dokonalý. Ako uvidíte neskôr v článku, v porovnaní s inými poskytovateľmi to má vážne problémy. Ale ako vždy, kľúčom je oboznámiť sa s tým, čo Azure ponúka, a zistiť, či je to pre vás ten správny webhosting..

Začnime.

One-stop shop pre cloud computing

Microsoft Azure sa líši od ostatných poskytovateľov hostingu tým, že sa venuje výhradne cloud computingu. Azure tvrdí, že ponúka viac ako 100 rôznych služieb, ale veľká väčšina z nich vás nebude zaujímať, pokiaľ nemáte nejaké špeciálne potreby.

Je to skvelá voľba, ak popri webhostingu potrebujete cloud computing alebo dokonca umelú inteligenciu (AI) a platformy blockchain, ale môže to byť tiež zbytočné, ak sa chcete len hostiť pre hosťovanie osobných stránok..

Pretože Azure je o výkonných riešeniach cloud computingu, neexistuje veľa bezplatných nástrojov vhodných pre začiatočníkov, ako sú napríklad prevody webových stránok, ľahká inštalácia a proprietárne šablóny. To však neznamená, že neprichádza s výkonnými funkciami – je to len tak, že tieto funkcie sa zvyčajne zameriavajú na pokročilú správu cloudu a nie na nastavenie a prevádzku webových stránok..

Vhodný na najrôznejšie použitia

Azure je zámerne zostavený s ohľadom na rôzne prípady použitia, a preto je spoločnosť Microsoft schopná propagovať svoje pripravené riešenia pre všetko od pripojenia zariadení k internetu vecí (IoT) až po napájanie AI a strojové učenie (ML). algoritmy. Je dokonca vhodný na napájanie škálovateľných herných riešení a blockchainov. Súkromný server Minecraft, ktokoľvek?

Super bezpečné

Ďalšou výhodou Azure je to, že na jeho čo najbezpečnejšie zabezpečenie sa použilo veľa zdrojov. Toto zahŕňa bezpečnostné kontroly integrované priamo do hardvéru a firmvéru a podpora od obrovského tímu 3 500 spoločností spoločnosti Microsoft zameraných na kybernetickú bezpečnosť.

Upozorňujeme však, že vďaka popularite Azure je to tiež cieľ, pretože útočníci vedia, že ak nájdu slabinu na jednom účte, budú môcť kompromitovať ďalšie milióny.

microsoft-azúrovo Features1

Zadarmo 200 dolárov úver

Novým zákazníkom spoločnosti Azure sa poskytuje 12 mesačných bezplatných populárnych služieb (vrátane viac ako 25 rokov, ktoré zostanú vždy zadarmo), ako aj kredit vo výške 200 dolárov, ktorý možno použiť na vyskúšanie akejkoľvek služby Azure na 30 dní. Bezplatné služby zahŕňajú čas na virtuálnych strojoch Linux a Windows, databázu SQL, ukladanie súborov a dokonca 30 000 mesačných hovorov na rozhraní Microsoft Face API.
Pokiaľ ide o ľahké použitie, Azure má dosť zlú povesť. Používatelia sa okrem iného sťažujú, že relatívne jednoduché úlohy, ako napríklad zmena konfigurácie vyváženia brány a záťaže, môžu trvať oveľa dlhšie, ako by mali.

Azure určite nie je pre nováčikov, ale ak ste skúsený správca systémov alebo skúsený vývojár webu, možno zistíte, že rozsiahla škála nástrojov predstavuje spôsob, ako môže byť občas ťažké používať..

Vytvorenie účtu

Vytvorenie účtu v spoločnosti Microsoft Azure sa trochu líši od registrácie s inými poskytovateľmi, čiastočne to však vyplýva z povahy podnikania.. Najskôr sa musíte prihlásiť do svojho účtu Microsoft a overiť ho pomocou SMS a kreditnej karty.

Nerobte si starosti – poplatky vám nebudeme účtovať, pokiaľ nevyberiete platené služby. Po dokončení overenia to je všetko. Ste pripravení začať používať Azure!

Pripojenie domény a inštalácia WordPress

Pripojenie domény a inštalácia WordPress je trochu zložitejšie. Najprv musíte nájsť uvítací e-mail a prihlásiť sa do svojho portálu. Odtiaľ vytvorte prostriedok, vyberte WordPress a vyplňte nastavenia aplikácie.

Samotné pripojenie domény je oveľa komplikovanejšie a najlepší spôsob, ako začať, je čítanie môj článok o procese. Keď ste na tom, budete tiež chcieť nainštalovať bezplatnú sieť na doručovanie obsahu Cloudflare (CDN), ktorú ponúka spoločnosť Microsoft.

Microsoft Learn

Azure je zložité začať s, ak nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti, ale dobrou správou je, že ho podporuje Microsoft Learn, úplne bezplatná platforma ktorý poskytuje celý rad kurzov, ktoré sú podporované certifikáciami spoločnosti Microsoft.

microsoft-azúrovo jednoduchosť použitie1

Každý z kurzov je zabezpečený a existujú vzdelávacie cesty pre rôzne špeciality, od vývoja webových stránok až po zdokonalenie základov správy serverov Azure..

Najhoršie zlé

Vzhľadom na veľkosť spoločnosti som od spoločnosti Microsoft očakával lepšie. Recenzenti sa sťažujú na vysokú mieru zlyhania virtuálnych počítačov, ako aj na problémy so systémom doménových mien (DNS) a na náhodné výpadky, ktoré vedú k tomu, že spoločnosť často neplní svoje dohody o úrovni poskytovaných služieb (SLA)..

Ak dôjde k prestojom (existuje záruka 99,9% dostupnosti, musíte ručne požiadať o akýkoľvek kredit, ktorý vám dlhuje). Na druhej strane Microsoft udržuje stavovú stránku servera, takže sa môžete kedykoľvek prihlásiť a skontrolovať výkon.

microsoft-azúrovo performance1

Pokiaľ ide o výkon servera Azure, je to uvedené vyššie. Keď som prešiel svoje servery prostredníctvom môjho zvyčajného testu načítania stránky v Sucuri, nevyšlo to len prepad. Je to epické zlyhanie, napriek tomu, že počiatočná rýchlosť pripojenia bola na celom svete dosť dobrá.

Je to čas na prvý bajt, ktorý v konečnom dôsledku nechá Azureov cloudový hosting vyzerať, akoby to bolo ťažké, najmä keď porovnáte spoločnosť s jej konkurenciou.

Osviežujúco dobré

Znalostné stredisko Microsoft Azure je dosť neohrabané, ale informácie sú k dispozícii, ak vyzeráte dostatočne tvrdo. Fóra podpory komunít sú o niečo lepšia, zdá sa však, že väčšina užitočných odpovedí prichádza od iných zákazníkov, a nie od zamestnancov spoločnosti Microsoft.

Napriek tomu je dobré vidieť, že subforum je vizuálne oddelené podľa témy, čo uľahčuje prehľadávanie a vyhľadávanie odpovedí. Azure je tiež jedným z mála hostiteľov, ktorých som videl a ktorý ponúka podporu prostredníctvom Twitteru popri tradičných podporných lístkoch.

Testoval som zákaznícky servis Azure a S úrovňou podpory, ktorú som dostal, som bol celkom spokojný. Keď som sa prvýkrát pokúsil kontaktovať podporu, bol som nasmerovaný na live chat. Bol to jeden z tých rozhovorov, kde začnete hovoriť s robotom, ktorý sa vás snaží odradiť od kontaktovania spoločnosti, ale prešiel som – len aby som zistil, že live chat bol offline.

Dobrou správou je, že mi to namiesto toho umožnilo poslať môj dotaz ako e-mail a behom niekoľkých minút som dostal odpoveď, ktorá na moju otázku odpovedala úplne.

microsoft-azúrovo opěrka1

Vyskúšal som tiež podporu siete Azure Twitter, ale nedostal som odpoveď. Po vyplnení kontaktného formulára o predaji online som sa však dozvedel, že sa chcem opýtať na záruku dostupnosti, a vyskúšal som aj živý chat predaja a bol som schopný okamžite hovoriť so zástupcom. Boli nápomocní, ale nikdy nie je dobrým znamením, keď sa zdá, že hostiteľ poskytuje väčšiu podporu pre potenciálnych zákazníkov ako pre existujúcich zákazníkov.

Na prvý pohľad vyzerajú ceny Azure celkom dobre, ale všetko záleží na pláne a na tom, koľko zdrojov budete potrebovať.. To všetko sa sčítava a skôr, ako to budete vedieť, ocitnete sa pred statným účtom. Nie je tiež jasné, ktoré spôsoby platby sú k dispozícii, ale musíte si overiť svoj účet pomocou kreditnej karty.

Koľko stojí program Microsoft Azure? Program Microsoft Azure ponúka viacero programov s cenami od najvyššej po najnižšiu. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán spoločnosti Microsoft Azure by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. Microsoft Azure vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting od spoločnosti Microsoft Azure tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora spoločnosti Microsoft Azure? Microsoft Azure nie je zaradený medzi našich najlepších webových hostiteľov. Môže to však byť tiež dôsledkom toho, že Microsoft Azure je malým poskytovateľom hostingu pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

zrušenie rezervácie & náhrady

Zrušenie účtu Microsoft Azure je jednoduché. Po zálohovaní údajov sa budete musieť pred zrušením aktívnych odberov prihlásiť do svojho účtu a odstrániť všetky aktívne zdroje. Rozhranie nie je intuitívne, ale spracovanie vášho zrušenia nie je príliš ťažké – nezabudnite, že za všetky použité zdroje nedostanete refundáciu..

Ako Microsoft Azure zodpovedá konkurencii?

Azure od spoločnosti Microsoft je dobrý, ale nie skvelý, a môže to byť jack všetkých obchodov a majster vôbec. Jeho hosting v cloude zvládne prácu, ale rýchlosť môže byť problémom a postráda niektoré pokročilé funkcie iných špecializovaných poskytovateľov hostingu v cloude..

V konečnom dôsledku má zmysel ísť s ňou iba vtedy, ak už využívate iné služby Azure a chcete, aby všetko zostalo na jednom mieste. V opačnom prípade by ste mali radšej ísť so špecializovaným poskytovateľom cloudhostingu namiesto cloudovej ponuky od všeobecnej spoločnosti.

Stále si nie ste istí, či je to pre vás ten správny webhosting? Pozrite sa na naše Najlepšie odporúčaní hostitelia webu naučiť sa viac.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me