HEKKO Review 2020 – Masívny hostiteľ s jednou veľkou nevýhodou

Hekko-overview1Hekko je malá hostingová spoločnosť, ktorá jednoducho nie je vhodná pre veľké značky Hostinger. Väčšie hostingové spoločnosti jednoducho ponúkajú lepšiu cenu za podobnú konfiguráciu.


Poľský poskytovateľ hostenia Hekko (skratka pre Hekkonet), založený v roku 2007, poskytuje zdieľaný hosting webových stránok, hosting VPS, vyhradený serverový server a plány hostenia predajcov. Spoločnosť tiež ponúka registráciu domén, certifikáty SSL a služby SEO. Má zákaznícku základňu niekoľko tisíc. Dátové centrum spoločnosti Hekko sa nachádza v poľskom Gdansku. Webové stránky a služby spoločnosti sú ponúkané v poľštine.

Funkcie a jednoduché použitie

Hekko ponúka štyri úrovne pravidelného zdieľaného hostingu. Toto sú plány Študent, Štart, Podnikanie a Pro. Študentský plán základnej úrovne obsahuje relatívne malé množstvo údajov a funkcií: 2 GB miesta na disku, hosting pre jednu doménu, jednu databázu MySQL a tri e-mailové účty..

Zákazníci s vyššími požiadavkami sa môžu namiesto toho rozhodnúť pre plány Start alebo Business. Podnikateľský plán obsahuje 50 GB miesta na disku, hosťovanie pre neobmedzené domény, neobmedzené databázy a neobmedzené e-mailové účty.

Všetky tieto plány zahŕňajú neobmedzený mesačný prenos údajov. Plány zahŕňajú všetky tieto vlastnosti ako štandard:

 • Bezplatná 14-dňová skúšobná verzia hostingu
 • Certifikát SSL zadarmo
 • Bezplatná doména so všetkými hostiteľskými plánmi okrem spustenia
 • Zálohovanie webových stránok
 • Pre plány vyššej úrovne je k dispozícii rozšírená 28-dňová záloha
 • Zmiernenie útoku anti-DDoS
 • Webový server LiteSpeed
 • Bezplatná služba migrácie webových stránok

Hostiteľské plány Start, Business a Pro zahŕňajú všetky bezplatný certifikát SSL z Poďme šifrovať. K dispozícii sú aj prémiové certifikáty SSL, ktoré zahŕňajú Thawte SSL 123, RapidSSL, RapidSSL Wildcard, GeoTrust QuickSSL Premium, Certum Commercial SSL a SuperFAST SSL Wildcard.

Spoločnosť Hekko výslovne neposkytuje záruku dostupnosti, ale hosťuje svojich zákazníkov v dátovom centre Tier III v poľskom Gdansku. To znamená, že budete mať minimálna doba prevádzkyschopnosti 99,982%. Zariadenie dátového centra má tiež dve kruhové pripojenia z optických vlákien a redundanciu sieťových zariadení. Ochranné systémy sú zavedené na prevenciu požiaru a existujú redundantné systémy elektrického napájania a chladenia.

Ceny a podpora

Ceny za zdieľané hostingové plány spoločnosti Hekko sú dostupné a pomerne konkurencieschopné s ostatnými európskymi a medzinárodnými poskytovateľmi. Druhostupňový plán hostenia Štart je obzvlášť výhodný pre malé podniky, pretože prichádza s bezplatnou registráciou domény a certifikátom SSL. Zistíte tiež, že počiatočné ceny sa počas prvého roka výrazne znižujú.

Ak sa však vaša firma do značnej miery spolieha na svoju online prítomnosť, odporúčam vám aspoň plán hostenia firmy. Získate tak prístup k rozšíreným zálohám a vyhradenej linke pomoci – inak budete mať prístup k zákazníckej podpore iba počas pracovných hodín v pracovných dňoch.

Všetky zdieľané hosting plány prichádzajú s 14-dňová bezplatná skúšobná verzia, umožňuje zákazníkom vyskúšať si službu skôr, ako zaplatia.

Hekko tiež ponúka vernostný program a výmenný program. Vernostný program odmeňuje zákazníkov so zľavou 2% za každý ďalší rok, ktorý hostia v spoločnosti, pričom sa zvyšuje na 20%. Program výmenného obchodu ponúka zákazníkom 20% zľavu na služby výmenou za umiestnenie bannerovej reklamy Hekko na webových stránkach zákazníka. Zákazníci s webovými stránkami, ktoré mesačne prilákajú viac ako 1 500 jedinečných návštevníkov, sú kvalifikovaní pre tento program.

Hekko-overview2

Zákaznícky servis je mierne sklamaný. Vykoná sa to iba prostredníctvom telefónu a kontaktného formulára, pričom telefonická podpora je k dispozícii v pracovné dni od 20:00 do 18:00 (poľský čas). Špeciálna horúca linka je k dispozícii ako doplnkový nákup.

Bohužiaľ, keď som oslovil zákaznícky servis, nikdy som nedostal odpoveď od zákazníckej podpory (okrem automatickej odpovede, ktorá mi dala vedieť, že budú reagovať). Dôvodom môže byť skutočnosť, že zákaznícka podpora je k dispozícii iba v poľštine a e-mailom som však zaslala e-mail v angličtine.

Koľko stojí Hekko? Hekko ponúka plány od 40 do 99 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán Hekko by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. Hekko vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z firmy Hekko tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora spoločnosti Hekko? Hekko sa nepovažuje za jedného z našich najlepších webových hostiteľov. Ale to môže byť tiež dôsledkom toho, že Hekko je malý poskytovateľ satelitných služieb pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako sa Hekko vyrovná konkurencii?

Hekko poskytuje zdieľaný, VPS a špecializovaný hosting s množstvom funkcií, ktoré zákazníci ocenia. Ceny sú konkurencieschopné pre úroveň ponúkaných funkcií. Ak však nechcete byť obmedzení s obmedzenou podporou, musíte ísť o balík vyššej úrovne..

Hekko by mohol ponúkať dobré služby za rozumnú cenu, ale zhoduje sa s top webhostingové spoločnosti? Je pre nás ťažké povedať „áno“.

Pros:

 • 14-dňová bezplatná skúšobná verzia
 • Bezplatný certifikát SSL s niektorými plánmi
 • Doména zadarmo s plánmi vyššej úrovne
 • K dispozícii je rozšírená 28-dňová záloha

Zápory:

 • Veľmi obmedzený plán základnej úrovne
 • Nie je k dispozícii žiadny priamy rozhovor
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me