FORNEX Review 2020 – Prečo to musíte skúsiť

fornex main


Spoločnosť Fornex neposkytuje príliš veľa informácií o sebe, ale je to európska hostiteľská spoločnosť, ktorá poskytuje služby súvisiace s poskytovaním hostingu a infraštruktúry od roku 1999. Sídlo spoločnosti je v Malage v Španielsku a má zariadenia umiestnené v celej Európe vrátane Ukrajiny, Ruska, Holandsko a Nemecko. Pravidelne aktualizujú svoje služby a webové stránky, aby udržali moderný a príjemný zážitok z používania. V súčasnosti ponúkajú rozsiahly výber dedikovaných serverových, VPS a zdieľaných hostingových produktov.

Funkcie a jednoduché použitie

Fornex - funkcie

Poskytujte služby širokému okruhu zákazníkov s produktmi vhodnými pre všetko od webových stránok jednotlivcov až po malé alebo veľké podniky:

 • 99,99% záruka dostupnosti pre VPS
 • Webhosting a dedikované servery prichádzajú s priestorom na manuálne zálohovanie, zatiaľ čo v prípade plánov VPS musíte kúpiť tempo
 • Žiadne doplnkové domény, aj keď k nim máte prístup prostredníctvom cPanel
 • Neobmedzený prenos so všetkými hostiteľskými produktmi a plánmi
 • Široká škála možností ukladania údajov s možnosťami ukladania SATA, NVMe a SSD

Fornex poskytuje celý rad typov hostenia a služieb, ktoré zahŕňajú dedikované servery, VPS, zdieľaný webhosting, riešenia VPN a záložné zdroje. Bohužiaľ neposkytujú veľa informácií o svojich dátových centrách, ale pomocou špecifikácií ich riešení vidíme, že využívajú fantastický hardvér a softvér.

Ani jeden z nich to nezdôrazňuje lepšie špecializované ponuky serverov s procesormi Intel Xeon Silver a Gold, pevnými diskami SATA, SSD a NVMe a radom distribúcií a ovládacích panelov softvéru Windows alebo Linux. Poskytujú tiež globálnu sieťovú peeringovú infraštruktúru pre geograficky odlišné umiestnenia DNS pre VPS a dedikované servery. Servery VPS sú tiež vybavené zárukou dostupnosti 99,99% dostupnosti, ale to sa nevzťahuje na ich ďalšie služby. cPanel je predvolený ovládací panel, ale môžete si kúpiť ďalšie licencie.

Pre webhosting poskytujú možnosť prepínania medzi verziami PHP, úlohami Cron a bezplatným tvorcom webových stránok. Tvorca webových stránok nie je najlepší, ale má slušnú knižnicu šablón a je veľmi priateľský pre začiatočníkov. Bohužiaľ neexistujú žiadne konkrétne riešenia hostenia, ako je napríklad plán hostenia elektronického obchodu.

Hardvérové ​​radiče RAID tiež zaisťujú určitú redundanciu pre váš úložný priestor a poskytujú ochranu Arbor PeakFlow DDoS. Podnikom sa bude páčiť skutočnosť, že medzi dátovými centrami môžete nastaviť siete VLAN. Svoje hostingové riešenia môžete vylepšiť pomocou služieb a balíkov VPN, zálohovania alebo AntiDDoS. Poskytujú tiež správu servera, ktorá je súčasťou niektorých produktov VPS zadarmo alebo ktorú môžete pridať pre svoj dedikovaný server.

Ceny a podpora

Celkovo je ich zdieľaný webhosting a VPS SSD neuveriteľne cenovo dostupné vzhľadom na všetky funkcie a softvér, ktorý získate zadarmo, a na skutočnosť, že zdieľaný webhosting je čiastočne vyhradený. Aj keď ceny za ich dedikované servery začínajú oveľa vyššie, stále je spravodlivé zvažovať, čo získate z hľadiska zdrojov.

Pre všetky produkty si môžete kúpiť aj ďalšie adresy IP a záložné úložisko za pomerne štandardné ceny. Ceny hostingu sa nevzťahujú ani na doménu alebo certifikát SSL. Ak si objednáte konzolu ISPManager s hostiteľským produktom VPS, získate zdarma základné administratívne služby. To je však trochu sklamaním nemáte plán zálohovania zadarmo s plánom VPS.

Existuje 10 rôznych vyhradených serverových konfigurácií. Žiaľ neposkytujú vlastnú konfiguráciu, ale celý rad možností umožňuje určitú flexibilitu pri stanovovaní cien. Ich administračné služby pre dedikované servery prichádzajú s paušálnym mesačným poplatkom, ktorý sa zdá byť dosť vysoký, ale je veľmi primeraný na celý mesiac služieb. Za licenciu systému Windows, ktorá je štandardná, budete musieť zaplatiť príplatok. Veľkou výhodou je, že neúčtujú poplatky za nastavenie.

Bohužiaľ, so zdieľaným hostingom alebo plánmi VPS získate aj 7-dňovú skúšobnú dobu. Stále však musíte uskutočniť platbu vopred za službu VPS a na požiadanie vám bude vrátená. Všetky ich hostingové plány ponúkajú mesačnú, štvrťročnú, polročnú a ročnú fakturáciu so zľavnenými sadzbami na dlhšie fakturačné obdobia s 15% zľavou na ročnú fakturáciu.. Tiež akceptujú slušnú škálu platobných možností, ktoré zahŕňajú dokonca bitcoíny.

Všetky ich produkty sa dodávajú s 24/7 podpornými službami. Potom môžete zakúpiť ďalšie služby prostredníctvom ich administračných balíkov pre dedikované servery alebo plány VPS SSD. Prostredníctvom priameho rozhovoru 24/7 sú ich agenti vždy pohotoví a vždy sa mi podarilo nájsť aj anglicky hovoriaceho agenta podpory. Môžete ich tiež kontaktovať prostredníctvom e-mailu a telefónu, kde sú moje skúsenosti podobné, aj keď e-maily prirodzene trvajú o niečo dlhšie.

Koľko stojí FORNEX? FORNEX ponúka plány od 1 do 9 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán FORNEXu by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. FORNEX vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z FORNEX-u tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora FORNEXu? FORNEX nie je hodnotený ako jeden z našich najlepších webových hostiteľov. Môže to však byť tiež dôsledkom toho, že FORNEX je malý poskytovateľ služieb hostingu v radare. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako sa FORNEX zhoduje s konkurenciou?

Nezdá sa, že by akékoľvek dôležité služby alebo funkcie poskytovali okamžite, ako doplnok. Celkovo sú vynikajúcim poskytovateľom vysoko kvalitných hostingových produktov, ktoré sú vhodné pre moderné digitálne prostredie.

Spoločnosť Fornex môže ponúkať kvalitné služby za rozumnú cenu, ale zhoduje sa s internetom top webhostingové spoločnosti? Je pre nás ťažké povedať „áno“.

Pros

 • 99,99% záruka prevádzkyschopnosti pre VPS
 • Široká škála cenových plánov
 • Viaceré dátové centrá v celej Európe
 • Bezplatné alebo kúpiteľné administratívne služby

Zápory

 • Fornes ponúka iba 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu
 • Existuje veľa podmienok týkajúcich sa vrátenia daní a niektoré z uvedených podmienok sú v rozpore s tvrdeniami spoločnosti
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map