Cyon Review 2020 – Žije to až po humbuk?

Cyon


Spoločnosť Cyon poskytuje služby webhostingu mimo Švajčiarska od roku 2003. Počas tejto doby vybudovala zákaznícke portfólio 72 800 webových stránok a hostila všetko od malých blogovacích webových stránok až po prosperujúce internetové obchody. Všetky servery sa nachádzajú v Bazileji vo Švajčiarsku a sú napájané zo 100% zelenej elektrickej energie. Ak hľadáte robustný hosting a zároveň sa snažíte znížiť svoju uhlíkovú stopu, mali by ste zvážiť Cyon.

Funkcie a jednoduché použitie

Ponuky Cyon robustné riešenia zdieľaného hostenia s množstvom úložného priestoru a fantastickými funkciami. Nasledujúce funkcie sú štandardom všetkých plánov:

 • Veľkorysé úložisko SSD s kapacitou 25 GB alebo viac
 • Neobmedzená šírka pásma
 • Bezplatné certifikáty SSL
 • Neobmedzené subdomény
 • Denné zálohy

Okrem týchto funkcií, môžete hosťovať viac domén so všetkými plánmi. Jeho trojitý plán predovšetkým podporuje neobmedzené domény. Všetky plány tiež podporujú rôzne skriptovacie jazyky a programy, vrátane PHP, OPCache, APCU, Black Fire a Perl..

Pre tých, ktorí sú ohľaduplní k životnému prostrediu, sa Cyon môže hodiť. Spoločnosť používa 100% zelená elektrina 5% energie pochádza zo solárnych panelov a zvyšok pochádzajú z miestnych vodných elektrární.

Jednako, čo sa mi na jej plánoch nepáči, je to, že úložisko databázy je obmedzené na 500 MB. Ak potrebujete veľké veľkosti databázy, napríklad pre súbory obchodného inventára alebo podrobné informácie o zákazníkoch, táto služba nemusí byť pre vás.

Väčšina webmasterov by mala Cyon ľahko používať. Ponúka auto-installer s integráciami vrátane WordPress, TYPO3, Joomla a ďalších. Na rozdiel od tých 300+, ktoré nájdete u mnohých iných poskytovateľov hostingu, obsahuje iba 30+ aplikácií. Pokročilí používatelia by si to mali uvedomiť Cyon používa svoj vlastný ovládací panel my.cyon. Aj keď to nie je to isté ako cPanel alebo Plesk, je veľmi intuitívne a ľahko na to prísť.

Cyon tiež ponúka a Nástroj na tvorbu webových stránok s editorom presúvania myšou, ale zaplatíte o 50% viac, ako sú bežné plány. Pokiaľ nie ste úplným nováčikom a nepotrebujete editor presúvania myšou, odovzdal by som stránku Sitebuilder.

Ceny a podpora

Cyon ponúka tri plány pre zdieľanú webhostingovú službu a ceny sú o niečo vyššie ako ceny priemerného poskytovateľa. Na druhú stranu získate dobrú škálu funkcií vrátane podpory viacerých domén a najmenej 25 GB priestoru. Tiež dostanete certifikáty SSL zadarmo, takže vám to ušetrí nejaké peniaze v porovnaní s niekoľkými ďalšími hostiteľmi.

Dobrá správa je, že na používanie tejto služby nemusíte kupovať doménu. Poskytne vám subdoménu cyon.site ako súčasť vášho webhostingu. Ak chcete personalizovanú doménu najvyššej úrovne, môžete si ju kúpiť aj tu, ale bude vás to stáť. Priemerná cena za doménu predstavuje dvojnásobok toho, čo by ste zaplatili inde. Radšej by ste si kúpili svoju doménu inde a potom ju preniesli.

Vaša jediná možnosť fakturácie je ročná. Avšak, to ponúka a 30-dňová nezáväzná bezplatná skúšobná verzia, čo znamená, že sa môžete zaregistrovať a otestovať službu na mesiac pred platením. Pri registrácii nemusíte zadávať ani informácie o platbe. Ak potrebujete zmeniť plány, žiadny problém, pretože môžete zmeniť plány jediným kliknutím.

Celkovo ma Cyonova podpora zaujala. Majú rozsiahlu databázu znalostí s funkciou vyhľadávania a výukovým programom „Sprievodca e-mailom“, ktorý vám pomôže nastaviť poštu v počítači alebo telefóne. V opačnom prípade sa môžete obrátiť na podporu prostredníctvom e-mailu alebo ich telefonickej horúcej linky. však, telefonická podpora je k dispozícii iba po obmedzenú dobu. Dostanete sa k nim od pondelka do piatka od 9:00 do 12:00 a 13:30 do 17:00 (švajčiarsky čas). E-mailová podpora má sľúbenú dobu obratu 24 hodín od pondelka do piatka.

E-mailom som kontaktoval zákaznícku podporu a jej odpoveď trvala asi šesť hodín. Agent na moju otázku odpovedal veľmi dôkladne a profesionálne. Bolo jasné, že tento produkt dobre pozná. Celkovo si myslím, že podpora Cyonu je solídna, ale s podporou živého chatu by sa zlepšila.

Cyon

Ako sa Cyon prispôsobuje konkurencii?

Cyon ponúka robustnú sadu zdieľaných funkcií hostingu spolu s pevnou podporou. Aj keď jeho inštalátor aplikácií nezahŕňa veľa integrácií, stále je to dobrá voľba pre začiatočníkov vzhľadom na jeho balík na tvorbu webových stránok. Jeho využívanie zelenej energie je bodom zvratu, ktorý by mal tohto hostiteľa zaradiť do užšieho zoznamu správcov životného prostredia, ktorí sú ohľaduplní k životnému prostrediu.

Predtým, ako sa rozhodnete, vám odporúčame niektoré z nich vyskúšať alternatívne hostingové spoločnosti, ktoré dôrazne odporúčame.

Pros

 • 25 GB alebo viac úložného priestoru SSD
 • Bezplatné certifikáty SSL
 • Neobmedzené subdomény a e-mailové adresy
 • Poháňaný 100% zelenou energiou

Zápory

 • Drahé ceny domén
 • Žiadna podpora živého chatu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me