Cloudways Review 2020 – Prečo je to vaša najlepšia stávka

Perfektný poskytovateľ, alebo príliš zložitý?

Cloudways je seriózna hostingová spoločnosť pre vývojárov a pokročilých vlastníkov webových stránok, ktorí požadujú plný výkon svojich aplikácií. Ak vás slová ako „kontajnerizovaný“, „nasadený“ alebo dokonca „virtuálne prostredie“ pomýlia, nejde o kontrolu..


Spoločnosť Cloudways, založená v roku 2011, sa špecializuje na cloudový hosting so sídlom na Malte a špecializuje sa na spravovanie cloudového hostingu a dokáže vyhovieť rôznym potrebám hostingu vrátane aplikácií WordPress, Magento, Laravel a vlastných PHP aplikácií..

Tu prichádza technický kúsok. Cloudways poskytuje jediná konzola na integráciu mnohých cloudových služieb a umožňuje vývojárom PHP nasadzovať aplikácie na kontajneri (čo znamená, že môžete nasadiť a spúšťať PHP aplikácie bez spustenia celého virtuálneho počítača pre každú aplikáciu).

Keďže má partnerstvá so všetkými hlavnými poskytovateľmi cloudu, ponúka servery umiestnené vo viac ako 42 dátových centrách na viac ako 25 miestach po celom svete. Zameriava sa iba na anglicky hovoriacu užívateľskú základňu, však.

Spoločnosť Cloudways zamestnáva viac ako 50 zamestnancov, aby slúžila globálnej zákazníckej základni 20 000. Kým Cloudways si vybudoval povesť bytia rýchle, bezpečné, spoľahlivé a cenovo dostupné, stále to nie je veľká hostiteľská spoločnosť v porovnaní s niektorými priemyselnými gigantmi.

Navyše, hoci sú plány vynikajúce, zahŕňajú oveľa viac funkcií, ako väčšina začiatočníkov bude potrebovať. Cloudways je najlepší pre podnikateľov alebo vývojárov webu, ktorí chcú maximalizovať svoju produktivitu ponechaním všetkých úloh týkajúcich sa zabezpečenia a zvýšenia výkonu na profesionálov.

cloudways-overview1

V tomto prehľade služby Cloudways, Preberiem funkcie, jednoduchosť použitia, výkon, podporu, stanovovanie cien atď. Odpoviem na otázky ako:

  • Aké ľahké je používanie platformy?
  • Aký je zákaznícky servis?
  • Aká rýchla je rýchlosť pingu na každom mieste?
  • Aké najlepšie funkcie môže Cloudways ponúknuť?
  • Čo by mohlo byť lepšie?

Ak mi dáte 15 minút svojho času, na konci tejto kontroly budete vedieť, či je pre vás Cloudways tou správnou spoločnosťou..

Výkonný hosting pre pokročilých používateľov

Na testovanie platformy Cloudways som vyskúšal jej spravovanú hostingovú službu WordPress. S potešením oznamujem, celkovo som zistil, že je to pekná rovnováha cenovej dostupnosti, funkčnosti a rýchlosti.

Cloudways tiež ponúka základné funkcie, ako napríklad službu migrácie webových stránok od iných hostiteľov, brány firewall, automatické zálohovanie atď. Ponúka registráciu domén alebo certifikáty SSL, napriek tomu si môžete pomocou bezplatného panela správcu nastaviť bezplatný certifikát Poďme šifrovať.

Poďme nad rámec základov a pozrime sa na najzaujímavejšie funkcie, ktoré ponúka Cloudways.

cloudways-Features1

Integrácia v cloude

Cloudways je najlepšie známy ako „cloudový integrátor“. To je tiež dôvod, prečo obľúbené u vývojárov a vlastníkov veľkých webových stránok s vysokými požiadavkami na výkon (to je tiež dôvod, prečo je úplne nevhodný pre väčšinu bežných majiteľov webových stránok).

Ak vám to znie ako gobbledygook – v podstate to znamená, že si môžete vytvoriť server hostený s jedným zo šiestich hlavných poskytovateľov cloudu, bez toho, aby ste si museli vytvoriť účet s niekým iným ako Cloudways..

Navyše, pretože Cloudways je spravovaný hostiteľ, nemusíte sa zaoberať každodennou správou technických úloh, ako je aktualizácia softvéru alebo konfigurácia servera. Povedal by som, že je to obojstranne výhodné!

cloudways-features2

Webové stránky a adresy URL

Ponuka cloudových služieb neobmedzené pracovné oblasti a adresy URL, čo znamená, že si môžete ľahko vyskúšať nové prvky a vykonať zmeny vo svojom kóde bez toho, aby to ovplyvnilo vaše živé webové stránky.

A čo viac, nástroj na jedno kliknutie vám to umožňuje naklonovať celý server (alebo dokonca jednotlivé súbory a databázy), takže môžete jednoducho presunúť svoj web na smerovaciu adresu URL a po dokončení zmeny okamžite zverejniť..

Funkcie zvyšujúce výkon

Ako by ste očakávali od poskytovateľa prvotriedneho spravovania hostingu, získate množstvo vstavaných nástrojov na optimalizáciu rýchlosti načítania stránky, najmä v období špičkovej prevádzky. Patria sem úložisko SSD, vstavané vyrovnávacie pamäte (Memcached, Varnish a Redis) a CloudwaysCDN. Ak v dôsledku propagácie očakávate náhly nárast návštevnosti, nemusíte sa obávať zlyhania svojho webu..

cloudways-features3

Tímová spolupráca

V súčasnosti so stále väčším počtom vzdialených pracovníkov budete potrebovať nástroje, ktoré vám umožnia efektívne spolupracovať s členmi tímu. S oblačnými dráhami, môžete spolupracovníkom ľahko priradiť úlohy a každému členovi tímu prideliť príslušné úrovne povolení na prístup k serveru, aplikácii alebo webu.

Je to nevyhnutné z hľadiska zabezpečenia vášho webu a dôrazne odporúčame zvoliť iba hostiteľa s týmito funkciami povolenia.

Nástroje pre vývojárov

Ak ste vývojár, určite vás poteší, že Cloudways poskytuje celý rad nástrojov pracovného toku, ktoré vám uľahčia život. Napríklad, Automatické nasadenie Git znamená, že zmeny vykonané vo vzdialených úložiskách sú okamžite zverejnené. Samozrejme existujú aj bežné funkcie, ako je prístup SSH a SFTP.

cloudways-features4
Si zaneprázdnený, chápem to. Ak chcete viesť úspešné podnikanie, musíte nosiť viac klobúkov a bojovať proti požiarom každý deň. Vďaka riadeným riešeniam hostingu sa môžete zamerať na to najdôležitejšie a nechať spoločnosť Cloudways, aby sa zapojila do riešenia všetkých každodenných (nudných) technických aspektov.

Vytvorenie účtu

Vytvorenie účtu v službe Cloudways je jednoduché. Dôvodom je predovšetkým vynikajúci dizajn hlavnej webovej stránky a používateľského rozhrania. Aj keď je platforma primárne zameraná na vývojárov a väčšie webové stránky, začiatočníci ju stále nájdu jednoduchú.

Pozrite sa, ako je to rýchle a jednoduché v mojom podrobnom sprievodcovi.

Pripojenie domény a inštalácia WordPress

Podobne je postup na pripojenie domény a inštaláciu WordPress jednoduchý. V tejto online nájdete ľahko návody a Cloudways poskytuje aj svoju vlastnú dokumentáciu pomocníka. Kedykoľvek som mal nejaké otázky pri nastavovaní svojej webovej stránky, Jednoducho by som mal prístup k živému rozhovoru prostredníctvom hlavného panela.

Keďže Cloudways neponúka služby registrácie domén, budete si musieť kúpiť doménu od akreditovaného registrátora a potom ju namapovať späť na Cloudways. Nie je to príliš zložité, ale pridáva niekoľko ďalších krokov, ktoré môžu byť pre začiatočníkov mierne skľučujúce.

Začiatočníci aj experti sa môžu riadiť mojím sprievodcom, ktorý pokrýva celý proces.

Nástroj automatizovaného migrátora WordPress

Migrácia hostiteľov môže byť stresujúca (bol som tu!), Najmä ak máte vysoký objem prenosu. Cloudways vám umožňuje ľahko migrovať existujúcu webovú stránku WordPress pomocou nástroja na automatickú migráciu.

Ak však potrebujete pomoc, Cloudways tiež ponúka jednu bezplatnú migráciu odborných webových stránok.

cloudways-jednoduchosť použitie1

Inštalátor softvéru jedným kliknutím

Je pravda, že nejde o Softaculous, ale Cloudways ponúka viac ako desať (čítate správne, desať) aplikácií, ktoré môžete nainštalovať jediným kliknutím. Výber zahŕňa WordPress, Magento, Laravel, Drupal a ďalšie. Na rozdiel od základných automatických inštalátorov vám inštalátor Cloudways umožňuje nasadzovať programy aj na viaceré webové stránky na jednom serveri.

Ľahká škálovateľnosť

Ak potrebujete kedykoľvek zmeniť veľkosť svojich serverov, môžete to urobiť okamžite pomocou niekoľkých kliknutí. Najlepšie na tom je, že to nebude mať vplyv na vaše existujúce konfigurácie alebo parametre servera. Navyše, s cenovým modelom Cloudways priebežne platíte len za zdroje, ktoré ste použili.

+ Pre rýchlosť a výkon

Keďže platforma Cloudways integruje služby poskytovateľov cloudových služieb tretích strán, musíte sa obrátiť na jednotlivé spoločnosti, kde nájdete dohody o úrovni dostupnosti služieb. Dobrou správou je, že spoločnosť Cloudways spolupracovala iba s renomovanými poskytovateľmi služieb, ako sú DigitalOcean, Amazon Web Services a Google Cloud..

Pretože sú to najlepší poskytovatelia cloud v odbore, Cloudways sa môžu pochváliť rýchlosťami načítania, ktoré sú o 40% až 50% rýchlejšie ako bežné hostingové služby. Neexistujú žiadne hlásené problémy s prestojmi alebo pomalými webovými stránkami; V skutočnosti má spoločnosť Cloudways povesť spoľahlivosti a rýchlosti.

To znamená, že ak prevádzkujete web s veľkým objemom premávky, musíte mať istotu, že váš hostiteľ dokáže držať krok s dopytom. Aby som sa ubezpečil, že Cloudways skutočne dokážu dosiahnuť tento aspekt, spustil som vlastné testy pomocou testera času načítania Sucuri.

Výsledky boli pôsobivé – Cloudways ripuje rýchlo. Webové stránky, ktoré som vytvoril v službe Cloudways, celkovo ohodnotili skóre A +, s dobou načítania u väčšiny krajín menej ako pol sekundy.

Najhoršia bola v Austrálii a Tokiu (Tokio bolo takmer dve sekundy), ale vzhľadom na to, že moje vybrané servery boli v Londýne, chápem prečo. V priemere bol celkový čas do prvého bajtu 200 milisekúnd.

cloudways-performance1

24-hodinový zákaznícky servis s priamym rozhovorom

Zákaznícky servis je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom live chatu a online predaja lístkov. To mi úplne vyhovovalo. Ak však chcete radšej hovoriť s niekým po telefóne, môžete požiadať o spätné volanie. Podobne ako mnoho moderných spoločností na webe nie je inzerované telefónne číslo.

Dostal som zreteľný dojem, že uprednostňovanou metódou podpory je živý chat (ktorý dnes chce telefonovať?).

Môžete tiež odkázať na podstatnú vedomostnú základňu spoločnosti Cloudways, ktorá obsahuje ton pomocných dokumentov a návodov. Ak sa chcete zhovárať s kolegami vývojármi a technikmi, môžete vložiť otázku do aktívne fórum komunity.

Rovnako ako zvyšok webu, aj stránky podpory zákazníkov sú dobre navrhnuté a ľahko sa v nich naviguje.

Live chat

Počas môjho pôsobenia v službe Cloudways som pri viacerých príležitostiach poskakoval naživo – aj keď som sa pokúšal rozhodnúť o tom, ktorý poskytovateľ cloudu si vyberie.

Operátor bol vždy ľahko k dispozícii a vždy vyzdvihli v priebehu niekoľkých minút, bez ohľadu na to, aká bola denná doba. V jednom prípade bol zmätený o mojej otázke a dal mi nesúvisiacu odpoveď, ale celkovo boli odpovede užitočné a dobre informované.

Facebook

Keďže je Facebook uvedený na stránke Cloudways Contact Us, poslal som správu, aby som otestoval podporu zákazníkov prostredníctvom tohto kanála sociálnych médií. Položil som jednoduchú otázku („Ako dlho je bezplatná skúšobná verzia?“), Takže som očakával rýchlu odpoveď. bohužiaľ, Aj keď som čakal pár dní na odpoveď, nikdy som nedostal jednu.

cvrlikání

Twitter sa viditeľne zobrazoval aj na stránke Kontaktujte nás, a preto som sa rozhodol otestovať aj jeho schopnosť reagovať tu. Spýtal som sa tímu, ako by som mohol skontrolovať, koľko zdrojov som použil (celkom základná otázka).

Mohol by som povedať, že otázka bola prečítaná do minúty od jej odoslania, takže som dúfala v rýchlu odpoveď. Ani raz za pár dní neprišiel žiadny. Zdá sa, že Cloudways neponúka žiadnu formu podpory prostredníctvom sociálnych médií.
Cloudways nie je lacná možnosť. Najnižšie ceny, ktoré tu nájdete, sú rovnako nákladné ako balíčky najvyššej úrovne väčšiny zdieľaných poskytovateľov hostingu. Dá sa to však očakávať, pretože ide o prvotriedne spravované riešenie zamerané na vlastníkov webových stránok, ktorí potrebujú vysoko výkonný hosting.

Pozitívne je, že môžete kedykoľvek inovovať, downgradovať alebo zrušiť a vaša fakturácia sa počíta podľa hodiny, zaplatíte iba za to, čo používate. Po prihlásení do hlavného panela môžete ľahko zobraziť snímku svojho doterajšieho využitia a výdavkov.

Je to dosť mizerné trojdňová bezplatná skúšobná verzia – potom väčšina riadených poskytovateľov hostingu opäť neposkytuje žiadny druh bezplatnej skúšobnej verzie, takže by sa to mohlo považovať za veľkorysé. Ak sa rozhodnete zaviazať sa k platenému programu, jediné možnosti platby sú Visa, American Express a Mastercard.

zrušenie rezervácie & náhrady

Aby som mohol otestovať CDN, musel som prejsť na platený účet. Aj keď som bol mierne sklamaný obmedzeniami bezplatnej skúšobnej verzie, páčilo sa mi, že som si mohol pozrieť moju fakturáciu v reálnom čase vo vnútri administračného panela..

cloudways-opěrka1

Platíte len za prostriedky, ktoré ste použili, neexistujú pravidlá vrátenia platby ani záruka vrátenia peňazí. Zmluvné podmienky jasne uvádzajú, že služba Cloudways vám vráti iba služby, ktoré ste nevyužili.

Napriek tomu som sa rozhodol otestovať, čo by sa stalo, keby som požiadal o vrátenie dane. Celý proces bol ukončený prostredníctvom live chatu. Prevádzkovateľ ma zaradil do nižšej kategórie (žiadne otázky) a na môj účet pripísal kredit. Keďže peniaze ešte neopustili môj bankový účet (platby vám budú účtované až po mesiaci), vrátenie prostriedkov nebolo možné.

Prečítajte si viac o mojich skúsenostiach so zrušením a vrátením platby.

Ako sa Cloudways prispôsobuje konkurencii?

Cloudways dokáže ponúknuť jemnú rovnováhu medzi dostupnosťou a kvalitou. Aj keď je platforma nabitá funkciami špeciálne pre vývojárov (Git, pracovné prostredia, nástroje na spoluprácu atď.), Začiatočníci si budú tiež užívať plynulé a ľahko použiteľné rozhranie..

Jediný problém je, že ak si stále nie ste istí, či si vybrať Cloudways, existuje iba krátka trojdňová bezplatná skúšobná verzia a testovanie CDN si vyžaduje prechod na platený program. To znamená, že v skutočnosti nemáte inú možnosť, ako zaplatiť za testovanie služby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me