Akamai Review 2020 – Spĺňa naše štandardy?

akamai mainAkamai je v poriadku, ale pokuta nie je dosť dobrá. Zatiaľ čo Akamai je slušný webhosting, môžete získať kvalitnejší hosting za lacnejšiu cenu Hostinger, napríklad.


Spoločnosť Akamai bola začlenená v roku 1998 po približne troch rokoch výskumu a vytvorenia nového algoritmu na urýchlenie poskytovania obsahu. Spoločnosť ponúka celý rad služieb poskytovania internetu a zavádzania projektov vrátane zabezpečenia, webového výkonu, doručovania médií a DevOps.

Slúži veľkým podnikom ako Adobe a Fox a je zaradený medzi najväčšie spoločnosti zaoberajúce sa kybernetickou bezpečnosťou v Massachusetts (2018 a 2019). Táto spoločnosť má približne 239 000 serverov v 139 krajinách a takmer 1600 globálnych sietí. Jej webová stránka je v angličtine, španielčine, francúzštine, taliančine, čínštine, japončine, kórejčine, hebrejčine a nemčine.

Funkcie a jednoduché použitie

Akamai nie je pre malé a stredné podniky. Jej služba je vhodnejšia pre veľké podniky, najmä pre tie, ktoré majú globálne cieľové publikum. Taktiež neponúka tradičné webhostingové riešenia, kde si kupujete program a hostujete svoje webové stránky.

Súvisiaca služba pre webhosting je sieť poskytujúca cloud a obsah. Takto sa váš obsah doručí návštevníkom vašich webových stránok / aplikácií prostredníctvom siete spoločnosti Akamai, aby sa zvýšila rýchlosť a rýchlosť načítania.

Zákazníci sa tešia z nasledujúcich možností:

  • 100% dostupnosť SLA
  • Lepší výkon siete
  • Vylepšená spoľahlivosť a vyťaženie

Pri tradičnom hosťovaní bude váš web ochromiť náhly príliv návštevnosti, ktorý je väčší, ako je váš plán hostenia. Spomalí sa na indexové prehľadávanie a spôsobí, že vaši noví a starí návštevníci sa pri pokuse o návštevu vašich webových stránok stretnú s dlhými časmi načítania alebo s chybami. Cloudová platforma Akamai však zaisťuje, že môžete škálovať a čeliť náhlym dopravným špičkám. Niet divu, že ho používa dvadsať najlepších firiem v oblasti elektronického obchodu v USA.

Akamai ponúka zlyhanie stránky. Aj keď sú servery vypnuté, váš obsah v vyrovnávacej pamäti sa vďaka svojej globálnej sieti stále zobrazuje. Dynamické ukladanie do vyrovnávacej pamäte, rozšírené vyťaženie a vylepšenie siete umožňujú vášmu obsahu prispôsobiť sa šírke pásma a vyhnúť sa preťaženiu, čím sa zvyšuje výkonnosť vašich webových stránok..

Má tiež technológiu s názvom SureRoute, ktorá nájde najrýchlejšiu cestu k dynamickému obsahu. Dynamický obsah sa takmer nikdy neukladá do vyrovnávacej pamäte, pretože sa mení na základe adresy používateľa alebo adresy IP. Napríklad obsah HTML, ktorý víta používateľov podľa mena a miesta. Avšak, s SureRoute, Akamai znižuje čas načítania takého obsahu tým, že posiela návštevníkov návštevníkov najrýchlejšou cestou cez 1000 sietí.

Napriek zlepšenému výkonu a spoľahlivosti spoločnosti Akamai je najväčšou nevýhodou mnohých spoločností to, že jej služby nie sú pre nich vhodné, pretože sú vhodné iba na podnikové účely..

Existujú dva spôsoby, ako využiť doručovanie v cloude. Prvým je, že máte poskytovateľa hostingu a pomocou servera Akamai DNS zrýchlite doručovanie obsahu. Druhou je služba poskytovania mediálneho obsahu, napríklad Hulu alebo Netflix. Môžete ho hosťovať v cloudovom úložisku Akamai a bude sa starať o distribúciu, transkódovanie a presadzovanie digitálnych práv, medzi inými službami.

Ceny a podpora

akamai 2

Akamai ponúka vlastné ceny. Závisí to od oblasti vášho pokrytia a zdrojov, ktoré vaše podnikanie používa, a to všetko na zákazníka podľa zmluvy, na ktorej sa rozhodnete s manažérom účtu. Jeho ceny sa zvyčajne pohybujú na najnižšom počte od 2 000 dolárov mesačne (za podporného agenta v čase písania tohto článku)..

K dispozícii je 30-dňová bezplatná skúšobná verzia, ktorá vám umožní zistiť, ako dobre to funguje pre váš podnik. Uvedomte si, že nejde o typickú hostiteľskú spoločnosť, preto nezískate bezplatný názov domény ani iné bezplatné stimuly, o ktorých je známe, že hosťujúce spoločnosti ponúkajú.

Akamai má prostriedky, aby svojim zákazníkom umožnila vyriešiť problémy sami. Ak potrebujete kontaktovať zákaznícku podporu, môžete zavolať na ktorékoľvek z jej telefónnych čísel (bezplatné v 50 krajinách). Je tu aj živý rozhovor, ktorý som používal na prediskutovanie otázok s dvoma priateľskými agentmi. Akamai má tiež e-mailovú adresu, na ktorú môžete osloviť, a aktívnu komunitu, ktorá je ochotná pomôcť.

Ako sa Akamai vyrovná konkurencii?

Globálna sieť spoločnosti Akamai a stovky tisíc serverov zvyšujú výkonnosť webových stránok, ale malé a stredné podniky by nemali využívať túto službu, pretože zdroje sú príliš pre ich potreby a ceny môžu byť rovnako vysoké.

Stále si nie ste istí, či je to pre vás ten správny webhosting? Pozrite sa na naše Najlepšie odporúčaní hostitelia webu naučiť sa viac.

Pros

  • Lokality globálnej siete a servera
  • Vylepšený výkon webových stránok, ukladanie do vyrovnávacej pamäte a vyťaženie siete
  • 30-dňová bezplatná skúšobná verzia
  • Bezplatné čísla v 50 krajinách a aktívna komunita

Zápory

  • Nie pre malé a stredné podniky
  • Nie je uvedený žiadny cenový balík
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me