A2 Hosting Review 2020 – Môžete dôverovať tomuto hostiteľovi?

Tento zelený hostiteľ vykazuje veľa prísľubu

A2 Hosting je ekologický hostiteľ, ktorý sa snaží osloviť široké publikum a ponúka všetko od zdieľaného hostingu až po VPS a dedikované servery. Ale je to ten správny hostiteľ pre vás?


Poskytovanie A2 je v prevádzke od roku 2003 100% uhlíkovo neutrálny hosting od roku 2007. Áno – bola to „zelená“ spoločnosť už predtým, ako bolo chladno.

Môžete si vybrať z množstva typov hostenia, vrátane štandardného zdieľaného hostenia, spravovaného hostenia WordPress, hosťovania predajcu, VPS a dedikovaných serverov. Existujú štyri dátové centrá, ktoré sa nachádzajú v USA, Európe a Ázii.

Plány prichádzajú nielen so zárukou dostupnosti 99,9% dostupnosti, ale spoločnosť tiež tvrdí jeho servery sú až 20x rýchlejšie. A ak sa niečo pokazí, je k dispozícii tím podpory „Guru Crew Support“ 24/7/365, ktorý vám pomôže.

Ak sa vám páči, možno by vás zaujímalo, či to všetko znie príliš dobre na to, aby to bola pravda – najmä s cenami začínajúcimi už od 3,92 dolárov za zdieľaný hosting a 5,00 dolárov za VPS. Hej, nie sme to pesimisti, však? Sme len realistickí.

No, rozhodol som sa prihlásiť sa na hostingový plán A2 a presvedčiť sa sám. Otestoval som rýchlosť a výkon nakladania a vyskúšal všetky dôležité funkcie. Čítajte ďalej a zistite, čo som sa naučil a či A2 je tým správnym hostiteľom pre vás a vaše webové stránky.

a2-hosting-overview1

Žiadny nedostatok funkcií pre veľké a malé webové stránky

A2 Hosting ponúka zaujímavé funkcie, najmä pokiaľ ide o výkon a bezpečnosť. Pozrime sa na všetky podrobnosti a uvidíme, čo presne získate.

Hosting A2 zahŕňa všetky základné informácie – máte k dispozícii bezplatné migrácie, automatické zálohovanie, certifikát SSL, registráciu domén zadarmo a ďalšie.

Všetky plány prichádzajú s neobmedzeným ukladaním a prenosom údajov, takže môžete prispôsobiť svoju stránku obsahu svojho srdca. Plán Lite je obmedzený na jednu webovú stránku, ale so všetkými ostatnými môžete hosťovať neobmedzené webové stránky a vytvárať ľubovoľný počet databáz..

Ak však plánujete hosťovanie stránok elektronického obchodu, mali by ste to vedieť Hosting A2 nie je kompatibilný s PCI. To znamená, že budete musieť použiť API zabezpečeného nákupného košíka tretej strany.

Pozrime sa bližšie na niektoré z najzaujímavejších funkcií A2.

20x turbo servery

Plány Turbo a VPS sa spúšťajú na serveroch Turbo A2. Podľa webových stránok spoločnosti vám tieto špeciálne optimalizované servery poskytnú až 20x rýchlejšie nakladacie rýchlosti ako štandardné hostingové servery. S menším počtom používateľov a viac pamäte na server by ste mali zažiť zvýšenie výkonu a stability.

V týchto dňoch, keď sú dôležité všetky milisekundy a výpadky servera, môžu zákazníci znamenať výpadok, môže byť dobrý upgrade na Turbo dobrý nápad..

Vysoko výkonná infraštruktúra

A2 Hosting má štyri globálne dátové centrá, so sídlom v USA (Michigan a Arizona), Európe (Holandsko) a Ázii (Singapur).

Všetky servery sú nakonfigurované s minimálne 64 GB pamäte a 12 CPU procesormi. Pevné disky SSD s redundanciou RAID 10 pomáhajú so stabilitou aj rýchlosťou. Na doplnenie sú všetky servery spojené štvornásobnou redundantnou chrbticou siete 10 GB / s.

Toto všetko je podporované najnovšími a najväčšími hostiteľskými technológiami, ako je SPDY (štandard poskytovania obsahu vyvinutý spoločnosťou Google), HTTP / 2 a ESI (na prispôsobenie ukladania stránok do vyrovnávacej pamäte). Sú však obmedzené na plán Turbo.

Trvalá bezpečnosť

Plány A2 Hosting prichádzajú s množstvom bezpečnostných funkcií, ktoré chránia váš web pred hackermi a škodlivým softvérom. HackScan, proaktívny nástroj na odhaľovanie a odstraňovanie hrozieb, je v cene zadarmo. Patchman je ďalší užitočný bezpečnostný nástroj, ktorý vás upozorní na zastaraný softvér a postará sa o karanténu infikovaných súborov a zraniteľné miesta pri opravách..

Budete mať tiež nainštalovaný duálny firewall a ochranu hrubou silou.

FutureServe Green Hosting

Nie je ľahké byť ekologický, ale niekedy môžete zmeniť iba výberom správneho poskytovateľa hostingu. A2 Hosting spolupracuje s Carbonfund.org a robí všetko pre zníženie svojej uhlíkovej stopy – od recyklácie starých serverov po diaľkové práce.

Vaše webové stránky budú hostené na jednotke SSD (Solid State Disk Drive), ktorá nielenže poskytuje lepší výkon a spoľahlivosť, ale tiež spotrebúva menej energie..

a2-hosting-Features1
A2 Hosting neposkytuje presne ten najjednoduchší proces nastavenia, ale akonáhle sa tým dostanete, malo by to byť plynulé plachtenie.

Vytvorenie účtu

Keď som sa prihlásil na hostingový plán A2, zostali mi zmiešané pocity. Iste, proces bol dostatočne rýchly a ľahký a ceny boli transparentné.

To, čo sa mi vôbec nepáčilo, boli všetky zvraty, nehovoriac o bombardovaní zbytočnými e-mailmi. Minimálne začiarknutia boli v predvolenom nastavení nezačiarknuté.

Viac informácií o registračnom procese A2 nájdete v podrobnom sprievodcovi.

Pripojenie vašej domény a inštalácia WordPress

A2 Hosting používa cPanel, ktorý nie je pre začiatočníkov najpriaznivejší ovládací panel hostingu. Napriek tomu A2 veci trochu zjednodušila.

Nastavenie vášho bezplatného CDN služby CloudFlare trvá nejaký čas a váš bezplatný certifikát SSL nebude nastavený automaticky..

Postupne získate odkazy na niektoré užitočné články, niektoré témy však nie sú pokryté a kvalita dokumentácie sa líši..

Vytvorenie hostingu mi trvalo asi hodinu, ale môj podrobný sprievodca vám môže nejaký čas ušetriť.

Skutočne som otravoval, že ste niekedy vykopli webovú stránku A2 Hosting na 15 minút za „neúmyselné spustenie bezpečnostného firewallu“. Teoreticky môžete kontaktovať podporu a opraviť ju skôr, ale nemal som s tým veľa šťastia.

a2-hosting-jednoduchosť použitie1

cPanel Hosting

Ako už bolo spomenuté, A2 Hosting používa cPanel ako svoj ovládací panel riadenia hostenia a je integrovaná do svojej vlastnej palubnej dosky. Ak ste už použili cPanel, viete, že je to výkonný nástroj na hosťovanie. Ak ste tak ešte neurobili, môže to chvíľu trvať, než si zvyknete.

Samotný ovládací panel hostiteľa je čistý a jednoduchý a odkaz na cPanel sa dá ľahko nájsť.

a2-hosting-jednoduchosť Použitie2

Existuje rýchly odkaz na stredisko podpory, kde môžete otvoriť lístok alebo začať konverzáciu naživo.

Registrácia novej domény alebo pridanie ďalších služieb do vášho účtu je tiež veľmi jednoduché.

Automatická inštalácia hostiteľských aplikácií

Inštalatéri na jedno kliknutie už nejakú dobu pôsobia, ale A2 Hosting sa presúva na ďalšiu úroveň. Nemyslím si, že som niekedy videl inštalátora s tak širokou škálou aplikácií.

a2-hosting-jednoduchosť use3

Ako vidíte, všetci obvyklí podozriví majú radi WordPress (s niekoľkými variáciami), Drupal, Joomla a Magento sú tam všetci. Keď vyberiete aplikáciu, bude na vás čakať na hlavnom paneli, ktorý je už pripojený k vašej doméne, hneď ako sa prvýkrát prihlásite.

Výkon a stabilita A2 nenechajte veľa sťažovať

A2 Hosting poskytuje nadpriemerné rýchlosti načítania stránky a uptime servera, ale môže konkurovať ťažkej váhe hostenia?

99,9% záruka prevádzkyschopnosti A2 je podporená kreditným systémom. Za každú hodinu prestojov po prvých 0,1% získate 5% z vašej mesačnej platby až do plnej výšky.

Zatiaľ čo niektorí používatelia v minulosti hlásili výpadky, v týchto problematických mesiacoch bola prevádzka stále nad 99,5%. Odvtedy bol takmer bezchybný.

Moja vlastná stránka WordPress získala hodnotenie A pomocou testera rýchlosti stránok Sucuri, pričom najvyššia známka bola A +. Po prečítaní všetkých sľubov na webovej stránke A2 som bol trochu sklamaný – ale opäť som nepoužíval plán Turbo.

Moja priemerná doba načítania bola 0,784 sekundy, čo je stále pod hranicou 1 sekundy, takže sa nemôžem naozaj sťažovať. Výsledky boli vynikajúce v celej Severnej Amerike a Dallas prišiel za veľmi nízku 0,217 sekundy (vybral som si dátové centrum v Michigane).

a2-hosting-performance1

Väčšina hostiteľov skóre zle v Brazílii, ale cítil som, ako by A2 mohol urobiť lepšie v Európe, Singapure a Austrálii.

Poskytuje „Guru Crew“ skutočne výkon?

A2 ponúka nepretržitý telefón, live chat a podporu vstupeniek, 365 dní v roku.

Kedykoľvek budete potrebovať malú pomoc, môžete sa spojiť s A2 „Guru Crew“ cez live chat, e-mail, lístok, telefón a dokonca aj Skype.

Je príjemné vidieť hostiteľa, ktorý ponúka telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. V niektorých krajinách, napríklad v USA, Austrálii, Kolumbii, Indii a niekoľkých ďalších krajinách, môžete zavolať na miestne čísla (nájdete ich na stránke Globálna podpora). Z iných krajín budete musieť zavolať na číslo UK.

Ak ste viac svojpomocného typu, A2 ponúka rozsiahlu vedomostnú základňu. Neexistujú však žiadne videonávody a niektoré články môžu byť príliš technické.

a2-hosting-opěrka1

Je pekné mať všetky tieto podporné kanály. To znamená, že som cítil, že skutočná podpora by mohla byť lepšia.

Live chat

Keď som kontaktoval live chat, bol som 10. v poradí a trvalo mi 32 minút, kým som sa dostal cez internet. Je to dlhý čas, najmä v porovnaní s inými hostiteľmi, a preto ma zaujímajú zdroje podpory A2.

a2-hosting-support2

Dobrou správou je, že keď ste pripojení k podpornému agentovi, sú nápomocní a zdvorilí a rýchlo reagujú..

a2-hosting-support3

Často vám však iba pošlú odkaz na dokumentáciu, namiesto toho, aby vám poskytli odpoveď alebo splnili úlohu.

a2-hosting-support4

E-mailová podpora / podpora lístkov

Pokiaľ ide o podporu lístkov, je to viac rovnaké. Priemerne reagujú na lístky v priemere asi hodinu, čo nie je vôbec zlé.

Ako vidíte, väčšinou vás poukazujú na príslušnú dokumentáciu namiesto toho, aby vám dali prispôsobenú odpoveď.

a2-hosting-support5

Stručne povedané, podpora A2 nie je zlá, ale nazvať ju „Guru Crew“ môže byť trochu nadhodnotená..

Dobrá hodnota za vaše peniaze, ale sú „zadarmo“ naozaj zadarmo?

A2 Hosting poskytuje solídny a cenovo dostupný hosting. Len sa uistite, že presne rozumiete tomu, čo získate.

Kto nemá rád zadarmo? Keď sa zaregistrujete pre hostingový balík A2, dostanete ich veľa. Dostanete bezplatná doména a certifikát SSL, ale to je len začiatok. Tiež dostanete bezplatná migrácia stránok, e-mail hosting, automatické zálohovanie a správa DNS.

Ale teraz, tu je situácia, kde sa veci komplikujú. Získate tiež 10% zľavu na témy TemplateMonster, bezplatné reklamné kredity Bing / Yahoo, bezplatnú skúšobnú verziu iContact a bezplatný 24-hodinový záznam spoločnosti Google s Attracta. Ide o to, že iba kupón TemplateMonster v skutočnosti stojí za všetko. Zvyšok týchto „zadarmo“ môžete získať zadarmo s alebo bez hostingu A2. Nie som veľkým fanúšikom tohto marketingového triku – považujem ho za klamný.

Skutočné ceny sú v porovnaní s podobnými hostiteľmi celkom slušné. Plány začínajúce na 3,92 dolárov mesačne sú o niečo lacnejšie ako služba SiteGround a takmer rovnaká cena ako hosting InMotion, ale s A2 získate neobmedzená šírka pásma a úložisko.

Za prvé obdobie hosťovania sú obrovské zľavy, nezabudnite však, že ceny, ktoré sa na stránkach zobrazujú, sú predvolene zľavnená 24-mesačná sadzba. K dispozícii sú aj mesačné možnosti.

A2 Hosting tiež ponúka špeciálne zľavy pre neziskové organizácie – stačí sa obrátiť na tím podpory a preukázať svoj neziskový stav.

A2 akceptuje deväť rôznych mien vrátane amerického dolára, kanadského dolára, eura, libry a ďalších.

Zrušenie a vrátenie platby

A2 Hosting ponúka a 30-dňová záruka vrátenia peňazí s politikou bez otázok. Ak chcete zrušiť, nemusíte kontaktovať technickú podporu – stačí to urobiť online.

To je obrovské plus, aj keď samotný proces môže byť trochu mätúci. Viac sa o tom dočítate tu.

Po prvých 30 dňoch môžete stále zrušiť svoj účet a získať pomernú refundáciu, budete však musieť zaplatiť celý aktuálny mesiac. Ak chcete zrušiť platbu po 120 dňoch, môžete získať vrátenie platby iba prostredníctvom služby PayPal.

Pravidlá vrátenia platby sa nevzťahujú na žiadne poplatky za nastavenie, poplatky za registráciu domén ani poplatky za migráciu. A2 však ponúka 25-dňové okno na vrátenie všetkých certifikátov SSL.

Ako sa hosting A2 zhoduje s konkurenciou?

Skrytý drahokam s niekoľkými drsnými okrajmi

Hosting A2 je oveľa lepší ako priemerný hostiteľ a ponúka veľmi lacný a neobmedzený hosting.

Pri čítaní webových stránok A2 sa zdá, že niektoré funkcie sú trochu prepredané. Spoločnosť by si mala nechať rozprávať svoj hosting: samotná služba je výrazne nadpriemerná.

Zjednodušená integrácia cPanelu uľahčuje správu vášho hostenia. Výkon je vynikajúci a dostupnosť je spoľahlivá. Aj keď existuje priestor na zlepšenie, zákaznícka podpora A2 nie je vôbec zlá.

Čo viac by ste mohli potrebovať?

Vďaka skvelým cenám za neobmedzený hosting a 30-dňovej záruke vrátenia peňazí nie je dôvod, aby ste vyskúšali server A2..

Je A2 hosting dobrý? Áno, A2 je solídny poskytovateľ hostingu, ktorý vám poskytuje bezplatný certifikát SSL a bezplatné migrácie webových stránok. Je to dokonca na našom zozname najlepšie služby webhostingu práve teraz.
Je A2 najlepším hostiteľom WordPress? A2 je vynikajúci pre webové stránky WordPress a patrí medzi nich veľmi vysoko, ale existujú aj ďalšie hostingové spoločnosti WordPress, ako napríklad Liquid Web a SiteGround, ktoré ponúkajú rovnaké alebo lepšie hostingové plány. Naše obľúbené nájdete na našom zozname najlepšie služby webhostingu práve teraz.
Ako môžem zrušiť svoj hostingový účet A2? Ak chcete zrušiť svoj hostingový účet A2, musíte sa prihlásiť do zákazníckeho portálu a vyhľadať svoj hostingový plán podľa možnosti „Moje služby“. Potom kliknite na položku „spravovať“ a v ponuke „akcie“ vyberte možnosť „požiadať o zrušenie“. Prečítajte si nášho podrobného sprievodcu ako zrušiť svoj účet A2 a získať vrátenie platby skôr, ako začnete.
Aký ovládací panel poskytuje A2? A2 Hosting poskytuje ovládací panel cPanel.
Aké sú najlepšie alternatívy A2? Najlepšie alternatívy k hosťovaniu A2 sú Hostinger, InterServer a Liquid Web. Naše odporúčania nájdete v našom zozname najlepšie služby webhostingu práve teraz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map