Recenzia webového servera GoDaddy [2020] – je podhodnotená?

Domovská stránka programu GoDaddy Website Builder


Nový a vylepšený webový tvorca GoDaddy

GoDaddy, jedno z najväčších mien v oblasti webhostingu a registrácie domén, nedávno vydalo novú aktualizáciu nástroja na vytváranie webových stránok GoDaddy (predtým známy ako GoCentral).. ale robí nová platforma skutočne niečo lepšie, alebo ste na tom lepšie tvorca alternatívnych webových stránok?

Rebrandy určite stačili na to, aby som bol zvedavý, a tak som sa rozhodol staviteľa testovať. Objavil som niekoľko výhod, ale bolo tu aj niekoľko veľmi obmedzujúcich nevýhod, ktoré by vás mohli prinútiť premýšľať dvakrát.

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti, je to, že na rozdiel od väčšiny svojich konkurentov, Program GoDaddy Website Builder neponúka navždy bezplatný plán. K dispozícii je 30-dňová bezplatná skúšobná verzia, ktorá vám umožní otestovať všetky funkcie bez rizika, ale skôr, ako investujete svoj čas do vytvorenia webovej stránky, mali by ste si prečítať informácie o tom, čo som zistil.
Šablóny webových stránok GoDaddy

Univerzálne a atraktívne témy, ale obmedzená rozmanitosť

Nový tvorca webových stránok GoDaddy ponúka 22 tém webovej stránky. Všetky motívy reagujú na mobily a pri ich úpravách si ich môžete zobraziť na pracovnej ploche aj v mobile.

Keď začnete, GoDaddy pre vás navrhuje tému. Tvorca webových stránok prednastaví vašu tému s relevantnými fotografickými fotografiami na základe odvetvia, ktoré ste vybrali. Pri falošnej starostlivosti o domáceho maznáčika, ktorú som použil vo svojom teste, som v slnečných okuliaroch dostal mierne absurdného, ​​ale rozkošný pes.

Výber témy v editore webových stránok GoDaddy

Môžete sa držať navrhovanej témy alebo použiť novú tému kedykoľvek, a to aj potom, čo začnete upravovať svoje stránky. Témy GoDaddy sa líšia väčšinou z hľadiska písma a farieb, s niekoľkými zmenami v predvolenom rozložení stránky.

Témy webových stránok GoDaddy

Celkovo sú témy GoDaddy lepšie ako predtým. Nie je ich však veľa a návrhy nevyzerajú tak profesionálne ako šablóny iných tvorcov webových stránok, napríklad Wix alebo Squarespace, ponúknuť.
Prístrojový panel GoDaddy Website Builder

Balíčky s funkciami na zostavenie (a rast) vašich webových stránok

GoDaddy Website Builder ponúka niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vám pomôžu nájsť vo vyhľadávačoch, zapojiť návštevníkov vašich stránok a zvýšiť predaj. Pozrime sa bližšie.

Jednoduchý editor so stovkami predvolieb

Bloky obsahu GoDaddy Website Builder

Existujú stovky hotových sekcií v 25 kategóriách. Jedná sa v podstate o rôzne typy blokov obsahu, ktoré môžete pridať na svoje webové stránky.

Skutočným problémom so šablónami a sekciami obsahu GoDaddy je to, že máte len veľmi málo možností na prispôsobenie a prispôsobenie. Tam, kde vám iní tvorcovia webových stránok poskytujú možnosti presúvania myšou a možnosť samostatne upravovať každý prvok vašej stránky, GoDaddy vám umožní vybrať iba jedno písmo a jednu farbu pre celý web..

Tu je niekoľko funkcií, ktoré môžete pridať na svoju stránku z ponuky Pridať sekciu:

 • Súkromné ​​stránky – Určité stránky zviditeľnite iba členom, ktorí majú predplatné.
 • Rezervácia schôdzky – Povoliť návštevníkom stránok naplánovať jednorazové alebo opakujúce sa stretnutia.
 • kalendár – Zobrazte verejný kalendár prepojením na ľubovoľný kalendár s adresou iCal (napr. Google a Office 365)..
 • Tlačidlo rozhovoru WhatsApp – Umožnite návštevníkom stránok odosielať priame správy do vášho telefónu prostredníctvom WhatsApp.
 • Externé recenzie – Zobraziť recenzie z webov ako Facebook, Google MyBusiness, Yelp a Yotpo.

Úpravy na cestách

Ďalšou novou funkciou programu GoDaddy Website Builder je aplikácia GoDaddy.

Mobilná aplikácia GoDaddy Website Builder

Aplikácia GoDaddy je k dispozícii pre systémy iOS a Android a umožňuje vám upravovať web z ľubovoľného mobilného zariadenia. V aplikácii nie je k dispozícii niekoľko možností doladenia, ale väčšina možností a nastavení prispôsobenia webových stránok je.

Niektoré vstavané integrácie, ale žiadny trh aplikácií

Namiesto ponúkania trhu s aplikáciami, ako je Wix, má GoDaddy Website Builder niekoľko integrovaných integrácií, ktoré zvyšujú funkčnosť vašich stránok:

 • Rezervácie reštaurácie prostredníctvom OpenTable
 • Objednávky potravín online cez ChowNow
 • Zoznamy nehnuteľností MLS / IDX
 • Príspevky z vášho firemného profilu na Instagrame
 • Recenzie na Zillow

Ak ste náhodou vlastníkom reštaurácie alebo realitným agentom, tieto integrácie môžu byť celkom úžasné. Pre ostatné odvetvia … nie toľko. Ďalší tvorcovia webových stránok (napríklad Wix alebo WordPress.com) majú k dispozícii oveľa pokročilejšie aplikácie a doplnky pre live chat, fóra a ďalšie užitočné funkcie..

Sprievodné nástroje pre SEO, marketing a sociálne médiá

GoDaddy Website Builder prichádza s pôsobivou sadou nástrojov, ktoré vám pomôžu prispôsobiť váš web.

Insight GoDaddy Insight a vlastné akčné plány

GoDaddy Insight analyzuje ciele vášho odvetvia a webových stránok a poskytuje konkrétne odporúčania na zlepšenie vášho webu. Stačí si len vybrať niekoľko obchodných cieľov a potom počkať, kým sa vygeneruje váš vlastný akčný plán.

Tu je môj.

Podrobné informácie o vytváraní webových stránok GoDaddy pre vylepšené SEO

Okrem tohto zoznamu úloh, získate číselné skóre Insight aby ste ukázali, ako sa vám darí, pokiaľ ide o použiteľnosť stránok, zapojenie návštevníkov, kontakt a prítomnosť v sociálnych médiách.

Považoval som prispôsobené návrhy Insight za užitočné a myslím si, že z nich budú mať úžitok začiatočníci. Tento nástroj nebude pracovať za vás, ale povie vám, kde začať.

Nástroj na zviditeľnenie vyhľadávacieho nástroja

Ďalším nástrojom, ktorý GoDaddy ponúka, je Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja. Zahrnuté vo všetkých štyroch plánoch, tento sprievodca vám pomôže optimalizovať kľúčové slová, názov stránok, meta popisy a text hlavičky.

Insight Web Builder Insight Insight vám pomáha optimalizovať SEO vašich stránok

E-mailový marketing

Každý plán obsahuje množstvo e-mailových marketingových správ mesačne. Najlacnejší plán obsahuje 100 e-mailov mesačne, zatiaľ čo ten najdrahší vám umožňuje odoslať až 25 000 e-mailov. Ak už máte zoznam účastníkov, môžete ich pridať ručne alebo importovať súbor CSV.

Ostatné obchodné nástroje

V závislosti od vybraného plánu získate prístup aj k niekoľkým ďalším užitočným nástrojom a doplnkom:

 • Bezplatný obchodný e-mail na jeden rok (prostredníctvom balíka Microsoft Office 365)
 • Bezplatné telefónne číslo na jeden rok (prostredníctvom GoDaddy SmartLine)
 • Zoznamy platforiem sociálnych médií – synchronizujte svoje stránky so službami Facebook, Instagram alebo Yelp a vytvárajte príspevky priamo z hlavného panela GoDaddy.
 • Bezplatné reklamné kredity pre spoločnosti Microsoft, Google a Yelp
 • Google Analytics a Google AdSense (iba v USA)

Mnoho tvorcov webových stránok ponúka profesionálne e-mailové adresy na jeden rok zdarma, ale GoDaddy je jediný tvorca webových stránok, ktorý som videl vyhodiť aj do firemného telefónneho čísla.

Elektronický obchod: predaj produktov na vašom webe

Vytvorenie internetového obchodu pomocou nástroja GoDaddy Website Builder je neuveriteľne jednoduché, musíte si však vybrať najdrahší plán. (Mesačné náklady sú porovnateľné s plánmi elektronického obchodu na ďalších populárnych tvorcoch stránok, ako sú Wix a Weebly.)

Pridanie produktu do internetového obchodu GoDaddy

Medzi niekoľko vynikajúcich funkcií, ktoré ponúka GoDaddy pre váš online obchod, patria:

 • Externý predaj – Synchronizácia s až tromi externými predajnými platformami ako Amazon.com, Etsy a eBay.
 • SMS notifikácie – Získajte textové upozornenia na každý uskutočnený predaj.
 • E-maily s opusteným vozíkom – Posielajte automatické e-maily, ktoré nabádajú zákazníkov, aby dokončili svoje objednávky.
 • Recenzie výrobkov – Povoľte službe Yotpo zhromažďovanie a zobrazovanie recenzií na stránkach produktov.

Ak už máte k účtu Square priradené produkty, môžete ich tiež importovať priamo do súboru CSV. Súčasný limit pre výrobky je 10 000.

GoDaddy neberie provízie z predaja. Poplatok za štandardné transakcie vám bude účtovaný iba od vášho spracovateľa platieb.
Editor webových stránok GoDaddy

Pre začiatočníkov – od vytvárania webových stránok po SEO

GoDaddy Website Builder je jedným z najjednoduchších staviteľov, ktorých som osobne testoval. Je pravdepodobné, že ani ako začiatočník sa nikdy nestretnete s funkciou, ktorú sa vám nepodarí zistiť.

Jednoduchý editor typu point-and-click

Ak chcete svoje stránky upraviť, stačí kliknúť na ľubovoľný prvok, ktorý chcete prispôsobiť, a všetky ďalšie zmeny (farba, zarovnanie atď.) Sa zobrazia na pravom paneli úprav..

Zmena rozloženia sekcie v nástroji GoDaddy Website Builder

Každá stránka je rozdelená do sekcií pre ľahšie prispôsobenie. Kliknutím na tlačidlo Rozloženie môžete vykonať rozsiahle zmeny v celých sekciách. Napríklad v sekcii O nás vyššie si môžete vybrať zo šiestich predvolených rozložení.

Automatické zálohovanie na uloženie vašich zmien

Vytvorenie novej webovej stránky vždy zahŕňa určité pokusy a omyly a dokonca aj skúsení weboví tvorcovia robia chyby. Preto sa mi páči karta Automatické zálohovanie a história stránok GoDaddy.

Nastavenia nástroja GoDaddy Website Builder

Predchádzajúce verzie svojich webových stránok môžete obnoviť kliknutím na položku Nastavenia a potom na položku História stránok. Svoju stránku môžete ručne zálohovať a svoje záložné súbory premenovať, aby ste si ľahko zapamätali, ktorá verzia je.

Verte mi, táto bezpečnostná sieť bude celý váš proces vytvárania webových stránok oveľa menej stresujúci.

Zjednodušená správa účtov prostredníctvom informačného panela

Spravovanie webových stránok je rovnako jednoduché ako vytváranie. Všetky informácie o vašom účte sa zobrazujú na vašom hlavnom paneli, kde môžete vykonávať úpravy svojich webových stránok a spravovať všetko ostatné vrátane predaja.

Prístrojový panel GoDaddy Website Builder

Doménu si môžete kúpiť aj prostredníctvom hlavného panela. Ak sa chcete pripojiť k existujúcej doméne, stačí kliknúť na položku „Už mám doménu“ a postupujte podľa pokynov krok za krokom.

Prepojenie domény s webom GoDaddy
Podpora nástroja GoDaddy Website Builder

Podpora 24 hodín denne a 7 dní v týždni, plus Centrum pomoci pre hĺbku

Zákaznícku podporu GoDaddy môžete kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom priameho rozhovoru a na webe nájdete aj Centrum pomoci. Som trochu sklamaný, že neexistuje e-mailová možnosť, ale podľa všetkého nemôžete vyhrať všetky.

Vyskúšal som všetky kanály na testovanie kvality podpory. Moje interakcie boli v angličtine, ale GoDaddy ponúka telefónne čísla špecifické pre jednotlivé krajiny na viac ako 50 miestach po celom svete.

Telefonická podpora bola úžasná

Niekoľkokrát som zavolal zákaznícku podporu GoDaddy a Zistil som, že podporné látky sú zdvorilé, jasné a užitočné. Cítili sa skôr ako skutoční odborníci na podporu ako na predajcov, čo je vždy to, v čo dúfate … ale nie vždy to, čo získate.

Čakacie časy sa výrazne líšia, keďže prvý hovor trval takmer 20 minút, zatiaľ čo druhý trval iba dve. Ak začnete z live chat boxu, GoDaddy vám poskytne pomerne presný odhad aktuálnych čakacích dôb.

Podpora chatu GoDaddy Website Builder

Napriek mojej celoživotnej nechuti hovoriť po telefóne bola moja skúsenosť prekvapivo príjemná. A verte mi, položil som na tieto hovory veľa otázok.

Odpovede, ktoré som dostal, boli jasné a nepredajné. Druhý agent, Michael, bol obzvlášť o tom, kedy by GoDaddy nebol tým správnym riešením pre môj e-obchod. Jeho príklad: „Ak máte denne vyše tisíc výrobkov a stovky nakupujúcich, budete chcieť menej reštriktívne prostredie. Väčšina ľudí sa v tom čase presúva na WordPress. “

Live Chat nebol taký veľký

bohužiaľ, moja nadšená kontrola telefonickej podpory sa nerozširuje na live chat. Môj najväčší problém bol v tom, že GoDaddy tvrdí, že ponúka nepretržitý živý chat … ale deväťkrát z 10, živý chat bol „offline“.

Podpora chatu GoDaddy Website Builder

Keď som volal zákaznícku podporu, pýtal som sa, prečo sa zdá, že live chat nikdy nefunguje. Michael odpovedal, že to bol len môj prehliadač. Urobil som nejaké snooping online a ľahko som zistil, že mnoho používateľov GoDaddy malo rovnaký problém … takže som trochu skeptický k jeho reakcii.

Akonáhle som sa konečne dostal niekoho na chat (Anshika D., presnejšie), našiel som jej odpovede priateľské a profesionálne. V porovnaní s telefonátom sa však zdali oveľa viac orientované na kopírovanie a vkladanie a na predaj.

Napríklad som sa opýtal na „platformy so zoznamom sociálnych médií“, ktoré sa inzerujú ako funkcia vo všetkých plánoch programu GoDaddy Website Builder. Prvou reakciou bolo zvýšenie samostatnej (a platenej) správy sociálnych médií GoDaddy.

Podpora chatu GoDaddy Website Builder

Nakoniec sa mi podarilo získať jasnú odpoveď, ale trvalo to niekoľko minút a nebol to ten najlepší zážitok.

Možnosti pomoci pre seba

GoDaddy má informačné centrum pomoci s častými otázkami, blogom a komunitou GoDaddy Community. Pri prehľadávaní Centra pomoci vyberte vyhradenú časť Webové stránky + Marketing.

Centrum pomoci pre program GoDaddy Website Builder

GoDaddy má tiež časť How-To, na rozdiel od akéhokoľvek iného tvorcu webových stránok, ktorý som videl. Na tejto stránke môžete sledovať videonávody zoskupené do komplexných samostatných kurzov.

Sprievodcovia GoDaddy Website Builder

Rozumné ceny, ale nie je k dispozícii žiadny bezplatný plán

GoDaddy ponúka štyri predplatné plány: tri pre osobné alebo všeobecné obchodné webové stránky a jeden pre e-commerce obchody.

Plány sú k dispozícii mesačne alebo ročne a pomocou ročného predplatného môžete ušetriť 20%. Môžete platiť všetkými hlavnými kreditnými kartami, PayPal, bankovým prevodom a inými regionálnymi spracovateľmi platieb.

Ako už bolo uvedené, program GoDaddy Website Builder nemá bezplatný plán, ale existuje 30-dňová bezplatná skúšobná verzia, ktorá vám umožní vyskúšať všetky funkcie. Počas skúšobného obdobia bude mať váš web subdoménu GoDaddy. Pred pripojením vlastnej domény budete musieť inovovať.

Po vyčerpaní bezplatnej skúšobnej verzie budete mať na odber 20 dní na oficiálne zrušenie účtu.

zrušenie rezervácie & náhrady

O vrátenie platby môžete požiadať do 30 dní od zakúpenia ročného plánu alebo do 48 hodín od zakúpenia mesačného plánu. Dajte si pozor na jednu skrytú cenu: Ak ste si zakúpili ročný plán s bezplatnou doménou, z vrátenej sumy sa odpočíta katalógová cena názvu vašej domény..

Nemáte žiadne tlačidlo na zrušenie účtu –  namiesto toho budete musieť kontaktovať zákaznícku podporu a spracovať žiadosť za vás.

Ako sa program GoDaddy Website Builder prispôsobuje konkurencii?

Program GoDaddy Website Builder nie je mojou najlepšou voľbou, pokiaľ ide o šablóny webových stránok alebo tvorivú slobodu. Ak chcete mať väčšiu kontrolu nad vzhľadu svojej stránky, budete mať radšej s alternatívnym tvorcom webových stránok, napríklad Wix alebo Squarespace. ale táto platforma sa skutočne vyznačuje svojim pohodlím a ľahkým používaním. Vďaka prehľadnému a užívateľsky prívetivému editoru môžu aj úplní začiatočníci vytvoriť profesionálne vyzerajúcu webovú stránku za veľmi krátky čas.

Obzvlášť sa mi páči prispôsobené poradenstvo, ktoré ponúka GoDaddy. Od podrobného sprievodcu SEO až po akčné plány Insight a viacjazyčnú podporu 24/7 získate pokyny, ktoré potrebujete, aby ste svoje webové stránky dostali na ďalšiu úroveň. však, Ak potrebujete rozšírené doplnky, špecifické úpravy dizajnu alebo výkonné funkcie elektronického obchodu, zariadenie GoDaddy pravdepodobne nie je pre vás.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map