Recenzia Mozello 2020 – Prečo ju používatelia milujú

Mozello-prehľad


Mozello ponúka základné nástroje, ktoré potrebuje Small Business na vytvorenie profesionálnej online prítomnosti

Mozello je slušný tvorca webových stránok, ale nedá vám úplnú sadu funkcií, ktoré získate od najvýznamnejších tvorcov webových stránok, ako je Wix.

Mozello, produkt malej softvérovej spoločnosti so sídlom v Lotyšsku, sa stará o tvorcu webových stránok pre domácich majstrov, ktorým chýbajú rozsiahle znalosti v oblasti kódovania. Vývojári tu majú tiež svoje vlastné nástroje, ale tento tvorca stránok je prevažne pre začiatočníkov.

Ako tvorca webových stránok spoločnosti Freemium vám Mozello umožní vytvoriť webovú stránku bezplatne za pár minút. Mnohé z ich responzívnych tém umožňujú základné prispôsobenie a editor webových stránok vám umožňuje vytvoriť slušnú obchodnú webovú stránku.

Mozello sa trochu odchyľuje od prístupu cookie cutter, ktorý používajú niektorí tvorcovia stránok freemium tým, že ponúka veľa solídnych príležitostí na prispôsobenie prostredníctvom prístupu JavaScript, CSS a HTML. Vývojári môžu navrhovať vysoko prispôsobené weby a integrovať najrôznejšie aplikácie a vytvárať tak robustnú webovú stránku.

Jednou z najlepších funkcií Mozellu je podpora viacerých jazykov, čo môže ponúknuť len málo staviteľov. Medzi ďalšie elegantné funkcie patrí výkonná vstavaná funkcia elektronického obchodu, SEO a úplná funkčnosť blogov.

Je zrejmé, že by sa dalo veľa vylepšiť, počnúc editorom stránok, ktorému chýba funkčnosť drag and drop. Pokiaľ ide o jednoduché veci, ako je pridávanie prvkov a ich posúvanie podľa potreby, existuje strmá krivka učenia, čo vylučuje Mozellovo tvrdenie o jednoduchosti..

Celkovo je Mozello cenovo výhodným tvorcom webových stránok a inovácia na prémiové plány odomkne množstvo pôsobivých funkcií, vďaka ktorým si môžete vytvoriť robustný obchodný web..

Mozello-templates

Krásne vzory, vďaka ktorým bude váš web žiariť

Súbor tém: Mozello ponúka bohatý výber tém, z ktorých si môžete vybrať. Najlepšie na tom je, že šablóny môžu byť vymenené kedykoľvek počas procesu vytvárania webových stránok bez obáv zo straty úprav..

vnímavý: Rovnako ako väčšina tvorcov webov aj tu uvedené témy automaticky reagujú a sú navrhnuté tak, aby sa dokonale prispôsobili malej obrazovke. Bola som sklamaná, že som nemohla upraviť zobrazenie mobilnej stránky svojej stránky a že neexistovalo žiadne hamburgerové menu, ktoré by malo zjednodušiť mobilnú navigáciu..

prispôsobiteľné: Mozello tvrdí, že je tvorcom začiatočníckych používateľov, ale v skutočnosti budete potrebovať znalosť kódovania, aby ste mohli svoj web zmysluplne upraviť. V opačnom prípade sa najviac dajú zmeniť základné prvky, ako je rozloženie stránok a farby.
Mozello

Pevné funkcie, ktoré vám pomôžu uviesť vaše podnikanie na internet

Blog: V porovnaní s tvorcami webových stránok, ako sú napríklad Wix a Squarespace, je funkcia blogov Mozello základná, ale s tým môžete urobiť nejaké pekné veci. Najprv je editor blogov atraktívny a funguje hladko. Ku každému príspevku môžete tiež pridať video, obrázky, tabuľky, útržky kódu a súbory. K dispozícii je zabudovaná platforma na komentovanie, ale môžete ju ľahko integrovať do Disqus a povoliť tak komentovanie. Nevýhodou je, že tento blogovací nástroj nepodporuje viacerých autorov ani rozvrhnutie.

eCommerce: Mozello sa evidentne pokúsil využiť výkonnú funkciu elektronického obchodu. Aj keď to nie je úplne intuitívne, možnosť elektronického obchodu vám umožňuje vybudovať atraktívny a funkčný internetový obchod, v ktorom môžete kategorizovať produkty, vrátane spôsobov dopravy, zobrazovania cien v rôznych menách, pridania nastavení daní a výberu možností spracovania platieb. I keď nastavenie vášho digitálneho výkladu nebude vyžadovať žiadne technické znalosti, existuje niekoľko možností, ako si prispôsobiť vzhľad a dojem svojho obchodu..

Podpora viacerých jazykov: Schopnosť vytvárať viacjazyčné stránky je pravdepodobne jedným z najväčších predajných miest spoločnosti Mozello. Bohužiaľ neexistuje žiadna funkcia automatického prekladu, takže by ste museli preložiť stránky sami, ale Mozello uľahčuje správu rôznych webov. Budete si musieť zvoliť jazyk, ktorý chcete podporovať. Potom budete vytvárať a organizovať svoje stránky pomocou týchto jazykov. Návštevníci stránok potom budú môcť vybrať jazyk, s ktorým by chceli na vašom webe pracovať.

Mozello ponúka základné marketingové nástroje vrátane možností SEO a integrácie s Google Analytics. HTML kód môžete vložiť na webové stránky, ako aj vložiť tabuľky a videá z YouTube.
Mozello-userfriendly1

Intuitívne rozhranie drag and drop vyžaduje vylepšenie

Mozello tvrdí, že vaše webové stránky môžete uviesť do prevádzky asi za päť minút. To je väčšinou pravda – ďalším krokom po rýchlom registrácii je výber šablóny a pridanie obsahu na zostavenie vašich stránok.

Je tu však jeden problém – tomuto tvorcovi chýba skutočná funkcia drag and drop, takže proces pridávania, preskupovania a organizovania rozloženia obsahu a obsahu nie je taký intuitívny, ako je to s ostatnými tvorcami stránok, ktorí prichádzajú s rozhraniami drag and drop..

Z dôvodu reštriktívnej povahy editora nemôžete prvky presúvať nikde na svojom webe. V podstate ste obmedzení iba na pohybujúce sa prvky nahor alebo nadol, a to samozrejme obmedzuje slobodu dizajnu.

Vytváranie stránok má krivku učenia.

Aj keď Mozello neponúka veľa funkcií, pridanie niekoľkých dostupných funkcií na stránky nie je také ľahké, ako by sa dalo očakávať. Namiesto čistého a prehľadného informačného panela, odkiaľ máte prístup ku všetkým prvkom, ktoré potrebujete pridať na svoje stránky, sú skryté ponuky a tlačidlá, ktoré môžu chvíľu trvať, kým sa identifikujú. To jasne zvyšuje čas potrebný na zostavenie jednoduchého webu, ale akonáhle sa dostanete na kĺb, je to hladké plachtenie celú cestu.

Medzi ďalšie menšie nedostatky, ktoré bránia celkovému ľahkému použitiu tohto nástroja na tvorbu stránok, patrí nedostatok funkcie ukážky pre mobil, takže na smartfóne alebo tablete nemôžete vidieť, ako bude váš web vyzerať. Toto je prekvapujúce, pretože mobilný náhľad je do značnej miery univerzálnou funkciou, ktorú ponúka väčšina tvorcov stránok.

Aj keď jednotlivé bloky obsahu sú dodávané so štandardnými tlačidlami Späť a Znova, táto možnosť nie je k dispozícii pre celý web, čo znemožňuje návrat k predchádzajúcim verziám vášho webu..

Mozello-userfriendly2
mozello-supportZnalostná základňa Mozellu je základná – funguje skôr ako sekcia FAQ a nemá podrobných sprievodcov a videonávody, ale poskytne vám základné informácie o tvorcovi stránok..

Neexistuje žiadny živý chat ani telefonická podpora na okamžitú pomoc, ale tím podpory sa môžete dostať e-mailom. Nepovedal by som, že sú aktuálne – vrátili sa ku mne po niekoľkých hodinách – ale zástupca podpory bol skutočne veľmi priateľský a nápomocný a zdalo sa, že dokonale pozná jej cestu okolo tvorcu stránok..

Mozello má aktívnu prítomnosť na sociálnych sieťach a spravidla sa k vám dostanete za pár minút, ak im nasnímate správu. Facebook alebo Twitter sa javí ako najlepší spôsob, ako s nimi okamžite kontaktovať.

Vytvorte si moderný web za výhodné ceny

Mozemov model freemium vám umožňuje bezplatne vytvárať základné webové stránky. Plán zadarmo vám však príliš nekladie spôsob ukladania. Nebudete mať ani vlastnú doménu a na svojom webe budete musieť zápasiť so značkou Mozello. Čo získate, sú marketingové funkcie, prístup k prispôsobiteľným šablónam a internetový obchod, kde sa obmedzuje predaj až 10 produktov..

Ak chcete získať svoj vlastný názov domény, viac úložiska a internetový obchod, ktorý vám umožní predať až 30 produktov, budete musieť upgradovať na prémiový plán.

Premium Plus je najvyššia úroveň a odomkne niektoré skvelé funkcie vrátane neobmedzeného úložiska, internetového obchodu, kde môžete predávať neobmedzený počet produktov, neobmedzeného úložiska a samozrejme vlastnej domény.

Mozello má dobrú cenu, ale upozorňujeme vás, že nemôžete požadovať vrátenie platby, aj keď zrušíte svoje predplatné uprostred. Na druhej strane je pôsobivé, že plán Premium Plus nemá obmedzenie počtu položiek, ktoré môžete predať v internetovom obchode..

Ako Mozello zodpovedá konkurencii?

Mozello ponúka veľa dobrých vecí pre začiatočníkov aj profesionálnych vývojárov. Spravidla sa ľahko používa a je skvelý staviteľ, ak hľadáte zostavenie robustného digitálneho výkladného domu. Rovnako ako väčšina tvorcov webových stránok Freemium neprichádza s funkciami, ale na konci dňa ponúka Mozello malým podnikateľom nástroje, ktoré potrebujú na vytvorenie profesionálneho a funkčného webu..

Skôr ako sa rozhodnete, prečítajte si informácie môjho kolegu porovnanie najlepších tvorcov webových stránok aby ste nezabudli na lepšie alternatívy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map