Jimdo Review 2020 – To nie je zlé, ale videli sme lepšie!

Jimdo


Ako vyzerá 3-minútová webová stránka?

Jimdo je o jednoduchosti použitia, ale ponúka dostatok funkcií, aby sme to mohli brať vážne?

Nemecký Jimdo je určite ľahká platforma, s ktorou môžete pracovať. Nevyžaduje si žiadne znalosti kódovania ani technické skúsenosti a je to také zábavné používať, dokonca sa ani necíti ako práca. Vážne, je to také ľahké, Dokonca aj moja babička mohla dostať svoje prvé stránky online do troch minút.

Ale nie si moja stará mama. Určite chcete, aby sa vytvoril web, ktorý sa ľahko používa, ale tiež sa chcete uistiť, že získate plne funkčný web, ktorý dokáže urobiť všetko, čo potrebujete, ako by ste sa dostali k Wix alebo Squarespace. Chcete, aby vaše stránky vyzerali skvele a aby ste si ich mohli prispôsobiť podľa svojich konkrétnych potrieb.

Na platforme nechcete strácať veľa času, len aby ste zistili, že je príliš jednoduchá alebo príliš obmedzujúca a určite nechcete investovať veľa peňazí do nesprávneho riešenia..

Som tu, aby som vám pomohol! Zaregistroval som sa s Jimdom a vytvoril som si vlastný 3-minútový web, ale nezastavil som sa tam. Overil som funkcie, šablóny, plány a ceny a teraz mám všetky odpovede, ktoré hľadáte. Čítajte ďalej a zistite, či je Jimdo pre vás tým správnym tvorcom stránok.

Jimdo-overview1
Jimdo-templates

Legendy skrytých šablón

Jimdoove šablóny sú prispôsobiteľné a reagujú na mobilné zariadenia. Výber je pomerne obmedzený, ale nie taký obmedzený, ako si myslíte.

Dám ti to rovno – Jimdoove šablóny nepatria medzi jeho silné obleky. spočiatku, existuje len asi 15 na výber, plus prázdna šablóna ak chcete stavať svoje stránky od nuly.

Jimdo-overview2

Po vytvorení webových stránok si však môžete vybrať z viacerých šablón stránky prostredníctvom ponuky Dizajn v editore. Tu nájdete asi 40 šablón a každá z nich má niekoľko variácií.

Je to trochu zvláštne rozhodnutie, aby sa Jimdo zachoval pred skrytým výhľadom, ale teraz už viete, kde ich nájdete..

Pokiaľ ide o samotné návrhy, nie sú zlé, ale nie sú ani veľmi vzrušujúce. Mohli by stačiť na osobné stránky alebo na stránky malých firiem v štýle brožúry, pravdepodobne by však neboli vhodné pre väčšie webové stránky..

Z tej lepšej stránky, vďaka jednoduchosti šablón sa dajú veľmi ľahko prispôsobiť, a pomocou Stvoriteľa, editora Jimda pre začiatočníkov, by ste ich mali mať možnosť ľahko vyladiť.

Prvok môžete pridať takmer kdekoľvek na stránku pomocou niekoľkých kliknutí. Text a štýl šablóny môžete zmeniť výberom prvku a použitím nástrojov stylingu. Ak chcete obrázky pridať alebo nahradiť, môžete ich presunúť myšou priamo z počítača.

Na cenovej stránke spoločnosti Jimdo hovoria, že optimalizáciou pre mobilné zariadenia sú iba webové stránky na programoch Pro alebo vyšších. Zdá sa však, že po použití samotného Jimda všetky webové stránky reagujú na mobilné zariadenia, či sú zadarmo alebo platené.

Ďalšou vlastnosťou, ktorá sa mi páči, je to si môžete zobraziť ukážku svojej webovej stránky v režime pracovnej plochy, ako aj horizontálne alebo vertikálne zobrazenie mobilného telefónu.

Vďaka funkcii drag-and-drop od tvorcu nemôžete premiestniť prvky presne tam, kam chcete, ale môžete ich rýchlo premiestniť a zároveň sa držať celkového rozloženia stránky..

Jimdo-funkcie

Jimdo kladie zábavu na funkčnosť

Jimdo ponúka množstvo užívateľsky prívetivých nástrojov – ale opäť, sú trochu obmedzené.

Či už ide o SEO, elektronický obchod alebo blogovanie – Jimdo poskytuje nástroje, ktoré vám pomôžu vytvoriť vaše stránky a nasmerovať na ne prevádzku.

Aj keď sú tieto nástroje celkom dobré, trochu im chýba hĺbka. Sú skvelé pre začiatočníkov alebo skúsených používateľov, ktorí chcú vytvoriť jednoduchý web. Jimdo však nebude vašou najlepšou voľbou pre veľké webové stránky elektronického obchodu alebo blog svetovej úrovne.

Ďalšia pekná vec o Jimdovi je, že podporuje sedem jazykov, vrátane angličtiny, holandčiny, nemčiny, francúzštiny, japončiny, taliančiny a španielčiny. A kdekoľvek ste na svete (dobre, takmer), Jimdo poskytuje nastavenia pre váš obchod alebo webovú stránku špecifickú pre danú krajinu.

Pozrime sa na niektoré zo zaujímavejších funkcií, ktoré Jimdo ponúka.

Jimdo Dolphin

Jimdo Dolphin je nový spôsob vytvárania vašich webových stránok pomocou AI. Sprievodca delfínmi vás požiada o informácie o firme a umožní vám vybrať si z niekoľkých možností štýlu.

Na základe vašich odpovedí Dolphin príde s kompletným dizajnom webových stránok za pouhé tri minúty.

Jimdo-Features1

Možnosti sú však dosť obmedzené – odteraz môžete vytvárať weby iba v niekoľkých veľmi špecifických obchodných kategóriách, aj keď hovoríte, že si chcete vytvoriť osobný web..

Medzi Stvoriteľom a Delfínom existuje niekoľko ďalších dôležitých rozdielov.

Po prvé, Dolphin obsahuje ešte jednoduchší editor webových stránok. Namiesto stylingu, umiestňovania a dimenzovania každého prvku samostatne si môžete vybrať z vopred usporiadaných častí stránky alebo farieb a typov písma..

Dolphin zatiaľ nemá možnosti blogov a jeho nástroje pre elektronický obchod a SEO sú jednoduchšie, ako ponúka Stvoriteľ..

Dolphin má tiež svoje vlastné cenové plány. Viac informácií nájdete nižšie.

Ak hľadáte webové stránky online v čo najkratšom čase, potom je Dolphin pre vás. Musíte sa len vzdať slobody a kontroly nad štýlom, ktorý Stvoriteľ poskytuje.

Tu nájdete podrobné porovnanie medzi Stvoriteľom a Delfínom.

Upozorňujeme, že funkcia elektronického obchodu spoločnosti Dolphin bola nedávno aktualizovaná a teraz zahŕňa sledovanie zásob a možnosť ponúkať kódy kupónov..

Personalizované SEO poradenstvo pomocou RankingCoach (alebo to urob sami)

Jimdo má základy SEO správne. Môžete prispôsobiť svoje adresy URL, meta popisy a názvy stránok – niečo, čo nepovoľuje každý tvorca.

Jimdo-features2

Pomôže vám tiež vygenerovať súbor XML Sitemap a indexovať váš web na stránkach Google, aby sa mohol začať zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania. Budete mať tiež priateľské štatistické nástroje na analýzu svojej výkonnosti.

Jimdo vám dokonca pomôže propagovať obsah vašich webových stránok na Facebooku a poskytne mu analytiku.

Skutočnou hviezdou je, že získate bezplatné hodnotenie s niektorými z platených programov. Toto je prémiový nástroj, ktorý vám poskytne prispôsobenú spätnú väzbu týkajúcu sa optimalizácie vášho vyhľadávacieho nástroja a poskytne návrhy na jeho zlepšenie. Ak hodnotenie nie je súčasťou vášho plánu, môžete si ho kúpiť aj ako doplnok.

Vytvorte obchod vo Flashi

Ak chcete začať predávať produkty online, Jimdo poskytuje rýchle riešenie. Plány elektronického obchodu majú všetky náležitosti, ktoré potrebujete na spustenie jednoduchého internetového obchodu s malými až strednými potrebami. Môžete si vytvoriť obchod ako nový web alebo pridať jeden k existujúcemu webu Jimdo.

Môžete nastaviť niekoľko spôsobov platby vrátane platieb PayPal, Stripe a manuálnych platieb. Na to, koľko môžete predať, neexistujú žiadne transakčné poplatky ani limity. S plánom Neobmedzený môžete predať neobmedzený počet produktov.

Majte na pamäti, že jednou z príčin, prečo sa funkcie elektronického obchodu Jimdo dajú ľahko používať, je to, že nástroje sú veľmi jednoduché. Neexistujú žiadne kategórie produktov ani nástroje na prepravu v reálnom čase, variácie produktov sú celkom základné a digitálne produkty nie sú podporované (ale tu nájdete riešenie).

Ak chcete prevádzkovať web s elektronickým obchodom s väčšou flexibilitou, pravdepodobne máte lepšie možnosti s Wixom, Weeblym alebo Shopify..
Jimdo-jednoduchosť používania

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako vytvoriť webovú stránku

Tvorca Jimdo umožňuje každému vytvárať a spravovať web takmer každý, ale ak máte veľké ambície, môže to byť príliš limitujúce.

Myslel som to tak, keď som povedal, že dokonca aj moja babička by mohla s Jimdom vytvoriť webovú stránku.

S Dolphin môžete svoje stránky dostať online iba za tri minúty. Skontroloval som. V skutočnosti to funguje. Potom som sa rozhodol ísť dlhšou cestou a použiť Stvoriteľa. Netrvalo mi veľmi dlho, kým som sa zaregistroval, vytvoril jednoduchý web založený na šablóne a zriadil internetový obchod.

Pozrime sa, čo môžete očakávať.

Vytvorenie webovej stránky s Jimdom

Počas posledných niekoľkých rokov som pracoval s niekoľkými staviteľmi webových stránok a nie je ich ľahšie používať ako Jimdo. Registrácia a nastavenie stránok by nemalo trvať príliš dlho. Môžete vidieť postupný postup tu.

Nové stránky môžete vytvárať jednoducho úpravou hlavnej navigačnej ponuky na ktorejkoľvek stránke a pridaním ďalšieho záznamu. Funkcie obchodu môžete tiež aktivovať iba vytvorením nového produktu, alebo aktivovať blog jednoduchým kliknutím na tlačidlo.

Ako nový používateľ vás tiež prevedie tvorca tipy a podrobný sprievodca:
Jimdo

Jimdo však niekedy môže byť frustrujúco jednoduchý. Okrem obmedzených možností dizajnu neexistuje ani funkcia „uložiť ako koncept“. Všetky zmeny, ktoré vykonáte, budú okamžite zverejnené na vašom webe.

Pozitívne je, že musím spomenúť fantastická mobilná aplikácia, pomocou ktorej môžete spravovať a dokonca vytvárať svoje webové stránky z telefónu alebo tabletu.

Intuitívny informačný panel

Ihneď po prihlásení môžete okamžite upraviť svoj web, zobraziť všetky svoje webové stránky, zobraziť ukážku svojho webu alebo získať prístup k nastaveniam svojho účtu alebo získať podporu:
Jimdo

Nepáči sa mi obrovský reklamný blok v hornej časti prístrojovej dosky. Radšej by som to mal niekde pod panelom webových stránok.

Ak prejdete na webovú stránku Switch, uvidíte, že sú farebne označené – fialová pre webové stránky tvorcov, zelená pre delfíny. Tu môžete ľahko upgradovať, upravovať alebo mazať webové stránky.
Jimdo

Pridanie miniaplikácií na váš web je jednoduché

Aj keď Jimdo nemá obchod s aplikáciami a typy prvkov, ktoré môžete pridať na svoje stránky, sú pomerne obmedzené, existuje niekoľko užitočných prvkov, napríklad stôl, hudobný prehrávač, box na Facebooku a tlačidlo sledovania Twitteru.
Jimdo

Jimdo vám tiež umožňuje pridať na svoje stránky ďalšie externé widgety alebo aplikácie, ako sú kalendáre, pomocou vlastného kódu.

Ale počkaj! V skutočnosti nemusíte vedieť, ako kódovať. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať prvok miniaplikácie na svoju stránku a vložiť ho do kódu na vloženie. Potom ju môžete posúvať alebo meniť veľkosť rovnako ako ktorýkoľvek iný prvok. Iste, nie som si istý, či to môže urobiť moja stará mama, ale pravdepodobne to dokážete.

Jimdo

Všetko, čo potrebujeme, je len malá trpezlivosť…

Jimdo ponúka iba podporu lístkov a možno budete musieť chvíľu počkať, kým dostanete odpoveď.

Jimdo poskytuje zákaznícku podporu iba prostredníctvom svojej vedomostnej základne a systému e-mailov / lístkov. Pre tvorcu neexistujú žiadne záruky týkajúce sa časov odozvy alebo dostupnosti. V prípade delfínov sa pre väčšinu plánov predpokladá doba odozvy 1 až 2 pracovné dni, ale v prípade neobmedzeného počtu hodín menej ako hodinu.

Ak ste pre spoločnosť Jimdo nováčikom, zistíte, že táto databáza je veľmi užitočná. Čaká na vás veľa návodov krok za krokom.

Pokiaľ však ide o skutočnú podporu … nečakajte skvelé služby. Na chvíľu som bol slobodným používateľom a vždy som dostal odpoveď iba raz. Chápem, prečo by spoločnosť uprednostňovala svojich platiacich zákazníkov, ale sľubná podpora a neposkytovanie vôbec môžu spôsobiť veľa frustrácie.

Keď sa stanete platiacim zákazníkom, služba, ktorú získate, sa dramaticky zlepší. Zaregistroval som sa do obchodného plánu a zvyčajne dostanem odpoveď do jednej alebo dvoch hodín (počas pracovných hodín).

Prvýkrát, keď som sa obrátil na podporu, bolo skontrolovať, či dostanem bezplatný e-mailový účet a či budem schopný zmeniť svoj web Dolphin na Creator a naopak. Podporný agent bol veľmi zdvorilý a riešil obe moje otázky – niečo, čo v súčasnosti nemôžete považovať za samozrejmé.

Jimdo-opěrka1

Ak píšete na podporu mimo pracovnej doby, možno nebudete mať takú rýchlu odpoveď. Otázka, ktorú som položil v sobotu, bola zodpovedaná iba nasledujúci pondelok:

Jimdo-support2

Aspoň odpoveď prišla prvá vec v pondelok ráno. Páči sa mi, ako poskytujú krátky podrobný popis a odkazy na dokumentáciu:

Jimdo-support3

Rozpočet je priaznivý, ale má len niekoľko zásadných obmedzení

Pred registráciou do programu Jimdo si pozorne prečítajte podrobnú tlač, aby ste presne videli, čo dostanete. Ak to nájdete, tak to je.

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, všetko také ľahké použitie ide z okna. Je to takmer ako keby sa snažili robiť veci čo najkomplikovanejšie.

Prvá vec, ktorú by si mal vedieť, je to Jimdo Creator a Jimdo Dolphin majú rôzne cenové plány. Čo by mohlo byť dôvodom toho? Neviem.

Druhou vecou, ​​ktorú by ste mali vedieť, je to, že na webovej stránke spoločnosti Jimdo sa predvolene zobrazujú iba cenové plány tvorcu. Ak sa rozhodnete stavať svoje stránky pomocou Dolphin, ceny sa zmenia.

Keď začnete s tvorbou svojich stránok, nemôžete prepínať medzi tvorcom a delfínom, a na webe Jimdo neexistuje žiadna stránka, na ktorej by ste mohli porovnávať všetky rôzne plány skôr, ako začnete. Čo by mohlo byť dôvodom toho? Váš odhad je taký dobrý ako môj.

Každý z nich má zadarmo plán a štyri platené plány. Ceny sú celkom porovnateľné s väčšinou ostatných staviteľov, ale stále by som povedal, že Jimdo je jedným z najlacnejších.

To je pekné a všetko, ale Jimdo je tiež jedným z mála tvorcov stránok, ktorý obmedzí počet stránok, ktoré vaše stránky môžu mať. S bezplatnými plánmi získate iba päť strán. Dokonca aj platené plány vás obmedzujú na 10 alebo 50 strán. Iba Neobmedzený plán, ktorý nie je vôbec lacný, vám poskytne neobmedzený počet stránok.

S plánom zadarmo nemôžete prepojiť svoju vlastnú doménu a Jimdo bude zobrazovať reklamy na vašom webe. Získate certifikát SSL a podpora s nízkou prioritou by mala byť dostupná (aj keď zriedka dostanete odpoveď).

Pretože získate plný prístup k nástrojom na vytváranie webových stránok, bezplatný plán je dobrý spôsob, ako vziať Jimdo na skúšobnú jazdu a zistiť, či sa vám to páči. Môžete si vytvoriť veľmi jednoduchý blog, osobný web alebo malý internetový obchod (iba s PayPal a piatimi produktmi). Prechod na platený program je jednoduchý.

Platené programy prichádzajú s väčším úložným priestorom a šírkou pásma, bezplatnou doménou a prioritnou podporou. Získate tiež viac nástrojov SEO. Nezabudnite, že bezplatná doména je platná iba pre prvý rok. Potom budete musieť zaplatiť ročný poplatok.

zrušenie rezervácie & náhrady

Jimdo ponúka 14-dňová politika vrátenia peňazí bez otázok. Jediné, čo musíte urobiť, je predložiť lístok, v ktorom sa hovorí, že chcete zrušiť svoj účet, a Jimdo sa postará o zvyšok.

Ak chcete zistiť, čo sa stalo, keď som zrušil svoj účet a požiadal o vrátenie prostriedkov, kliknite tu.

Ak si ako doplnok zakúpite hodnotenieCoach, prichádza s 16-dňovou politikou vrátenia platby.

Ako sa Jimdo vyrovná konkurencii?

Jimdo môže používať ktokoľvek, ale nie každý by mal

Jimdo je skvelý pre začiatočníkov, ale možno zistíte, že chcete viac.

Takže odporúčam Jimdo? Ak ste na vytváraní webových stránok nový a všetko, čo chcete, je jednoduchý web s blogom alebo internetovým obchodom a slušný SEO, potom to nie je zlá možnosť.

Ak máte pre svoj web väčšie plány, existuje veľká pravdepodobnosť, že budete Jimdo považovať za príliš obmedzujúci. S obmedzením stránky a nedostatkom zaujímavých aplikácií a doplnkov jednoducho nezískate toľko flexibility, akú vám môžu poskytnúť iní stavitelia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me