Hibu Smart Sites Review 2020: Je to rozumná investícia?

Nový spôsob, ako dostať svoj web online

hibu-overview1


Hibu je hybridná služba na polceste medzi tvorcom webových stránok ako Wix a najímaním profesionálnych webových dizajnérov. Stavebný proces začnete telefonickým hovorom s palubným špecialistom Hibu. potom, Profesionálni návrhári webových stránok Hibu pre vás zostavia vaše webové stránky a poskytnú vám prístup k jednoduchému editoru drag-and-drop. To znamená, že akonáhle bude web funkčný, môžete sami upravovať jeho vzhľad a obsah.

Môžete skutočne vyjadriť, čo chcete pre svoje webové stránky, telefonickým hovorom? Rozhodol som sa dať službu Hibu vyskúšať a presvedčiť sa, aké to je a ak takto skutočne získate fungujúci web pre svoju firmu, bez kompromisov v dizajne.

Ste pripravení zistiť, aké je Hibu naozaj? Poďme rovno.
hibu-templates1

Ako to funguje?

Vytváranie webových stránok telefonicky?

Používajú inteligentné stránky Hibu skutočne také jednoduché, ako to znie? Priznávam, bol som pochybný. Som zvyknutý na tvorcov webových stránok, ktoré mi poskytujú úplnú kontrolu nad procesom navrhovania, a spoločnosť Hibu určite nie je jedným z nich.

Ako začnete pracovať s Hibu?

Ak chcete začať s Hibu, jednoducho sa spojte so zástupcom Hibu, telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára, aby ste vytvorili nezáväznú konzultáciu, aby ste zistili, či je pre vás Hibu Smart Sites to pravé. Akonáhle sa rozhodnete pokračovať, proces vytvárania webových stránok sa začína telefonátom od správcu účtu Hibu (ďalej len „onboarding“ zamestnancami Hibu)..

Hovor bude naplánovaný vo vhodnom čase pre vás. Hovory sú zvyčajne naplánované od pondelka do piatka počas pracovných hodín spoločnosti Hibu, ktoré sú od 8:00 do 19:00 EST.

Ako dlho vydrží telefónny hovor?

Môj palubný hovor s Hibu trval približne 45 minút, takže by ste mali zablokovať až hodinu na váš hovor..

Aký druh prípravy musíte urobiť pred telefonátom?

Pretože v rámci palubného hovoru je toľko otázok, na ktoré je možné odpovedať, pomáha mať vopred pripravené informácie. Všetky tieto otázky sú potrebné, pretože tím použije informácie, ktoré poskytnete, aby vytvoril najlepší web pre vaše potreby. Otázky zahŕňajú otázky týkajúce sa mojej firmy, napríklad:

 • Názov spoločnosti a kontaktné údaje
 • Aké služby poskytuje vaša firma?
 • Ktorá kategória najlepšie vyhovuje vašej firme?
 • Máte už existujúcu webovú stránku?
 • Aký názov domény chcete?
 • Aká je vaša pracovná doba?
 • Čo odlišuje vaše podnikanie od konkurencie?
 • Kedy bola založená vaša firma?
 • Ste členom akýchkoľvek združení alebo spoločností?
 • Máte nejaké akreditácie?
 • Aké spôsoby platby akceptujete?
 • Ponúkate služby v iných jazykoch?
 • Máte pre svoju firmu odporúčanú správu?
 • Akékoľvek konkrétne cieľové publikum, s ktorým pracujete?

A otázky týkajúce sa toho, čo som chcel na svojej webovej stránke, napríklad:

 • Aké kontaktné údaje chcete na webe zobraziť? Môže to zahŕňať telefónne číslo, e-mailovú adresu, fyzickú adresu (prípadne s mapou) a profily sociálnych médií
 • Aké stránky služieb chcete?
 • Chcete nastaviť stránku blogu?
 • Chcete, aby vyskakovacie okno ponúkalo zľavu alebo propagovalo špeciálnu ponuku?
 • Chcete stránku svojho portfólia?
 • Máte existujúce obrázky alebo by ste radšej obrázky na sklade?
 • Máte pre svoje webové stránky preferencie rozloženia?
 • Máte konkrétnu paletu farieb značky, ktorú chcete používať?

Koľko si môžete prispôsobiť svoj web telefonicky?

Je zrejmé, že existujú obmedzenia, čo si môžete prispôsobiť po telefóne. Táto obmedzená schopnosť personalizovať vaše stránky je jednou z najväčších nevýhod procesu budovania inteligentných serverov Hibu, na rozdiel od skutočných tvorcov webových stránok Wix alebo Squarespace, ktoré vám dávajú väčšiu kontrolu nad týmto procesom. Máte však niekoľko možností. Môžete si vybrať rozloženie, farby, štýl obrázka (aj keď nemáte vlastné obrázky, môžete určiť typ požadovaných obrázkov) a stránky na svojom webe.

Čo sa stane po telefonickom hovore?

Po telefonickom hovore môžete sedieť a relaxovať, zatiaľ čo tím Hibu vytvára vaše webové stránky. Váš správca účtu vytvorí špeciálny priečinok na zdieľanie, ktorý môžete použiť na odovzdanie obrázkov, log alebo iných súborov, ktoré má tím použiť..

hibu-templates2

Ak ste požiadali spoločnosť Hibu o zabezpečenie nového názvu domény, musíte si tiež dať pozor na e-mail o overení svojej novej domény. Ak chcete overiť svoju doménu, musíte kliknúť na odkaz v e-maile. Spoločnosť Hibu nemôže vaše stránky zverejniť, kým to neurobíte.

hibu-templates3

Čo sa stane, keď získate ukážku svojich webových stránok?

Proces výstavby zvyčajne trvá asi tri týždne. Keď bude váš web pripravený, budete vyzvaný na zobrazenie ukážky. Potom budete mať ďalší hovor so správcom účtu, aby ste prediskutovali všetky aspekty webových stránok, ktoré sa vám nepáčia, a aké zmeny by sa mali vykonať..

Potešilo ma, keď som dostal menej ako dva týždne svoju webovú stránku s ukážkou. Dizajn však nebol taký, ako som si predstavoval, takže keď som kontaktoval svojho správcu účtu, musel som požiadať o veľa zmien. To je problém s telefonickou konzultáciou o dizajne – je ťažké zistiť, ako skutočne chcete, aby vaše webové stránky vyzerali.

hibu-templates4

Znalecký posudok o tom, ako Hibu funguje

Čakanie asi dvoch až troch týždňov na získanie prvej verzie vášho webu sa môže zdať navždy. Alebo prinajmenšom to platí pre mňa, pretože som zvyknutý vytvárať a publikovať webové stránky za jeden deň pomocou tvorcov webových stránok. Avšak tri týždne sú v skutočnosti podstatne menej času, než si vyžaduje veľa drahých webových služieb na vytvorenie prvého návrhu vašej stránky.

Mali by ste mať na pamäti, že odhadované dva až tri týždne sú iba pre prvú verziu vášho webu. Ak chcete vykonať zmeny (a pravdepodobne budete, pretože je ťažké vysvetliť všetko, čo chcete po telefóne), zvýši sa tým čas. Áno, prvú verziu som dostal za menej ako dva týždne, ale vždy je múdre počítať s plným časom, ktorý správca účtu predpovedá počas vášho palubného hovoru..

Napríklad, keď som dostal ukážku svojho webu, bol som sklamaný zistením, že logo, ktoré som poslal, nebolo do dizajnu pridané.. Nie je to veľký problém a bol opravený počas revízií. Ale vzhľadom na to, že inteligentné weby spoločnosti Hibu stoja oveľa viac ako staviteľ domácich majstrov, očakával som, že dostanem to, čo som požadoval..

Skúsenosť s popisom toho, ako chcem, aby moje webové stránky vyzerali po telefóne, bola tiež frustrujúca. Osobne by som uprednostnil nastavenie online chatu alebo video chatu, aby som mohol zdieľať odkazy na webové stránky, ktoré by chceli, aby moja stránka vyzerala, a Hibu by mi mohol ukázať možnosti rozloženia v reálnom čase. Ak za službu budovania webových stránok zaplatíte veľa peňazí, chcete mať kontrolu nad tým, ako vyzerá hotový produkt.

však, Keď prišiel revidovaný náhľad, približne o 4 až 5 dní, som s potešením zistil, že väčšina mojich žiadostí bola splnená. Nový náhľad vyzeral omnoho lepšie ako originál.

hibu-templates5
hibu-Features1

Profesionálne navrhnutá webová stránka, skvelá – ale čo ešte Hibu ponúka?

Hibu používa doménu Schema.org, ktorú momentálne používa iba 20% webových stránok, čím sa vaša webová stránka Hibu dostane pred väčšinu konkurencie. Nie je to tajná zložka ako taká – používa ju stále viac tradičných webdizajnérov – ale zatiaľ ju Hibu odlišuje.

Použitie schémy na zlepšenie vašej viditeľnosti

hibu-features2

Prečo som teda povedal, že program Hibu Smart Sites používa Schema veľmi veľa? Schema je programovací jazyk, ktorý umožňuje vyhľadávacím nástrojom ako Google a Bing vidieť oveľa viac informácií o vašej firme. Bez schémy zobrazuje spoločnosť Google pri prehľadávaní vašich webových stránok iba tie najzákladnejšie informácie o vašej firme. Ale na stránkach vybavených schémou Hibu vyhľadávacie nástroje zobrazujú všetky podrobnosti, ako sú vaše služby, otváracie hodiny a akceptované spôsoby platby.

Schéma tiež optimalizuje vaše webové stránky pre hlasové vyhľadávanie, takže aj Siri a Alexa sú schopní nájsť informácie, ktoré používatelia požadujú. Pre vás to všetko znamená, že váš web má potenciál umiestniť sa nad konkurenciou, ktorá nevyužíva výhody schémy. Stručne povedané, schéma zviditeľní vaše webové stránky a so systémom Hibu je zabudovaná priamo do kódu vašej webovej stránky.

Kontaktné ponuky vhodné pre mobilné zariadenia, ktoré pomôžu zákazníkom nasmerovať vašu firmu

Vaša webová stránka Hibu obsahuje „Engagement Menu“ pre mobilné zariadenia.. Presne, ktoré tlačidlá sa zobrazia v ponuke interakcie, budú závisieť od typu vašej firmy. Spoločnosť Hibu tvrdí, že používa ponuky na mieru navrhnuté, ale keď som sa opýtala svojho manažéra účtu, ako to funguje, dozvedela som sa, že spoločnosť Hibu v skutočnosti pri výbere toho, ktoré preddefinované menu použije, používa široké kategórie (namiesto konkrétnych odvetví). Kategórie zahŕňajú elektronický obchod, služby založené na miestnych podnikoch s fyzickými priestormi a reštaurácie.

hibu-features3

Základné nástroje elektronického obchodu sa môžu líšiť

Zatiaľ čo vaše webové stránky Hibu môžu obsahovať obchod, Hibu nie je skutočne navrhnutý pre elektronický obchod. Funkcie elektronického obchodu sú primerané, ale ste obmedzení na maximálne desať produktov.

A čo je dôležitejšie, služba zostavenia Hibu nezahŕňa zriadenie internetového obchodu. Po vytvorení svojej webovej stránky si ju musíte sami nastaviť. Nie je to náročný proces, ale ak chcete úplne vytvoriť praktický zážitok pri tvorbe svojich webových stránok a chcete predávať produkty online, Hibu nie je pre vás.
hibu-jednoduchosť použitie1

Jednoduchý editor na správu vašich webových stránok

Po profesionálnom vytvorení a spustení vášho webu môžete na hlavnom paneli Hibu vykonávať zmeny, pridávať príspevky do blogu, vytvárať nové stránky a oveľa viac..

Z hľadiska dizajnu je editor Hibu veľmi podobný editorom webových stránok zahrnutým medzi populárnymi tvorcami stránok. Všetky potrebné editačné nástroje sa nachádzajú v ponuke vľavo. Napríklad existujú nástroje na navrhovanie zmien farebných schém, nástroje na pridávanie ďalších stránok a možnosti pridávania miniaplikácií na váš web.

Keď sa nachádzate vo fáze úprav, je skutočne ťažké rozlíšiť medzi Hibu a ostatnými tvorcami webových stránok. Jediný rozdiel je v tom, že väčšinu budovy urobil profesionál.

Editor drag-and-drop

Editor Hibu vám umožňuje ľahko pridávať nový obsah a widgety. Widgety sú preddefinované prvky, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojich požiadaviek a ktoré sa v rozhraní editora dajú ľahko spravovať.

Preddefinované sekcie

hibu-jednoduchosť use3

Pridanie nového obsahu na váš web Hibu – napríklad nová stránka pre novú službu, ktorú spúšťate – je rýchla a ľahká. Na udržanie konzistentného profesionálneho vzhľadu svojich webových stránok môžete použiť vopred pripravené sekcie. Tieto sekcie sú plne prispôsobiteľné kliknutím na ne po ich pridaní.

Pomocník pre editora

hibu-jednoduchosť use4

K pomoci môžete kedykoľvek pristupovať, keď upravujete webovú stránku Hibu pomocou popisov, ktoré vysvetľujú nastavenia alebo možnosti dostupné pre rôzne widgety. Pri niektorých miniaplikáciách je k dispozícii aj priamy prístup k článkom pomoci, ku ktorým sa dostanete kliknutím na ikonu? v pravom hornom rohu rozbaľovacej ponuky miniaplikácií. Články pomocníka sa otvoria v rozbaľovacom okne napravo od editora.

Ľahké úpravy pre začiatočníkov

Editor je pomerne jednoduchý a nemali by ste mať problém aktualizácia a prispôsobenie vášho webu bez pomoci správcu účtu. Nie je to absolútne najjednoduchšie použiteľný tvorca webových stránok / editor, ale je to intuitívne, ponúka pomoc pri postupe a ponúka množstvo preddefinovaných možností, vďaka ktorým je proces úprav celkom jednoduchý po tom, ako spoločnosť Hibu postaví vaše stránky..
hibu-opěrka1Po mojom počiatočnom volaní mi manažér účtu poslal e-mailom svoje kontaktné údaje s odkazom na priečinok zdieľania, ktorý by som mohol použiť na odovzdanie obrázkov alebo iného obsahu, ktorý som chcel na moju webovú stránku..

S Hibu máte priame spojenie so správcom účtu okrem e-mailu. Môžete tiež zavolať alebo poslať e-mail tímu všeobecnej podpory, ale zvyčajne je najlepšie kontaktovať priamo svojho správcu účtu.

Môj manažér účtu vo všeobecnosti rýchlo odpovedal na e-maily, keď som mal otázky týkajúce sa môjho webu, a bol rád, že vyhovel aj mojim požiadavkám.. Boli však prípady, keď to trvalo niekoľko pokusov ho prenasledovať prostredníctvom e-mailu kvôli odpovedi na otázku. A aj keď odpovedal na niektoré moje otázky týkajúce sa stanovovania cien (nižšie), stále existuje jeden, na ktorý som nedostal odpoveď, o týždeň neskôr.

hibu-support2
Skôr než mať stanovené plány, Hibu používa vlastné ceny – takže platíte za to, čo potrebujete, namiesto toho, aby ste museli platiť za funkcie, z ktorých nikdy nebudete mať úžitok. To však znamená, že sa musíte spojiť s Hibu, aby ste zistili, čo presne budete platiť.

Je potrebné zaplatiť jednorazový poplatok, ktorý pokrýva vytvorenie a spustenie vášho webu Hibu Smart Sites, plus mesačné poplatky, aby váš web zostal naživo.. Cena bude závisieť od toho, či si vyberiete popri webovej stránke aj balík digitálneho marketingu.

Náklady na webové stránky Hibu Smart Sites sú vyššie ako pre tvorcov webových stránok pre domácich majstrov, ale (všeobecne) sú lacnejšie ako práca s profesionálnymi webovými dizajnérmi. To, čo chcete vedieť, je, samozrejme, za službu?

Odpoveď na túto otázku závisí od vašej situácie. Ak robíte celú svoju firmu alebo väčšinu svojho podnikania na internete a nemáte čas ani dôveru na vytvorenie vlastného webu, stojí za to spoločnosť Hibu..

Ako Hibu zodpovedá konkurencii?

Hibu Smart Sites je nový koncept tvorcov webových stránok, ktorého cieľom je poskytnúť vám to najlepšie z oboch svetov – profesionálne vytvorenú webovú stránku, ktorú môžete jednoducho upravovať. Po vytvorení webovej stránky môžete pomocou editora webových stránok pridať ďalší obsah. Dokonca môžete editovať aj na cestách z mobilného zariadenia. Citlivý dizajn vašej webovej stránky zabezpečí, že bude vyzerať skvele na všetkých zariadeniach.

Tento hybridný model však stojí za to. Inteligentné stránky Hibu sú určite drahšou možnosťou ako stavitelia domácich majstrov. Ak ste vlastníkom malej firmy, mohli by ste mať skutočne úžitok zo spôsobu, akým spoločnosť Hibu používa schému na zvýšenie vášho online profilu.. A ak ste začiatočník v tvorbe webových stránok, prístup Hibu s voľnými rukami je dostupnejšou cestou k krásnym webovým stránkam, ako najímanie webového vývojára..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me