WPForms Review 2020: Je to rozumná investícia?

Snímka obrazovky WPForms - Domovská stránka


WPForms je určite populárny, ale je to naozaj oplatí ho vylepšiť?

WPForms je jedným z najpopulárnejších tvorcov formulárov pre WordPress – v skutočnosti veľa prémiových tém WordPress automaticky inštaluje a aktivuje WPForms. Má viac ako 3 milióny aktívnych inštalácií a je k dispozícii v 14 jazykoch (vrátane angličtiny, holandčiny, nemčiny, francúzštiny, ruštiny a španielčiny)..

Tvorca formulárov typu WordPress, ktorý si môžete bezplatne nainštalovať z úložiska doplnkov WordPress, ale bezplatná verzia (známa ako WPForms Lite) je dosť obmedzená. Ak chcete používať najcennejšie funkcie, musíte prejsť na jeden z lacnejších plánov.

Ak sa téma WordPress dodáva s predinštalovaným programom WPForms, mali by ste sa pri tom držať alebo zvoliť alternatívny nástroj na tvorbu formulárov WordPress, napríklad NinjaForms alebo CaptainForm? Pokračujte v čítaní, aby ste mohli čestne skontrolovať vlastnosti WPForms – a zistite, či sa vyplatená verzia oplatí.
Snímka obrazovky WPForms - Šablóny

Niektoré bezplatné šablóny, ale za viac musíte platiť

Pri prvej inštalácii aplikácie WPForms nájdete niekoľko šablón, ktoré vám pomôžu začať. S bezplatnou verziou získate jednoduchý kontaktný formulár, návrhový formulár a formulár na registráciu bulletinu. Je to celkom ohromujúci výber. Pri tejto kontrole som sa prihlásil do základného plateného plánu, aby som zistil, aké šablóny dostanete, keď platíte.

Vzhľadom na to, že základný plán stojí viac ako môj ročný webhostingový plán, očakával som viac ako tri ďalšie šablóny. Áno, čítate to správne. Pri inovácii na platený tarif WPForms s najnižšou cenou sú zahrnuté tri ďalšie šablóny – formulár „žiadosť o ponuku“, formulár o darovaní a formulár na fakturáciu / objednávku..

Ak chcete získať prístup k „desiatkam ďalších“ šablón formulárov, ktoré WPForms inzeruje (presnejšie 109 šablón), musíte prejsť na Pro alebo vyššie – a tieto plány môžu byť drahšie. Pred inováciou zvážte svoje možnosti. Formuláre Ninja má veľký výber šablón za cenu, ktorá nezlomí banku.

Ak vyberiete možnosť plánu WPForms Pro, dostupné šablóny formulárov zahŕňajú darovanie absolventov, plán zlepšenia výkonu, žiadosť o sponzorstvo a svadobné oznámenia RSVP. Ten posledný sa zdá trochu čudný – nechcel by som vyslať stovky dolárov, len aby som mal šablónu formulára svadobnej pozvánky.

Šablóny WPForms sú citlivé na mobil a sú úplne prispôsobiteľné. Polia formulára môžete jednoducho pridať, odstrániť a usporiadať alebo ich začiarknuť prázdnou šablónou a vytvoriť tak dokonalý formulár pre vaše potreby.
Snímka obrazovky WPForms - Funkcie

Slušná sada funkcií, ale nič pozoruhodné

WPForms ponúka pomerne štandardnú sadu funkcií na tvorbu formulárov. Všetky základné funkcie, ako sú neobmedzené formuláre a neobmedzené odosielanie formulárov, viacstránkové formuláre, ochrana proti spamu a dynamické polia formulárov využívajúce podmienenú logiku, sú zahrnuté vo všetkých platených plánoch.. Bezplatná verzia má obmedzený počet polí formulára a je skutočne vhodná iba pre základné kontaktné formuláre.

Snímka obrazovky WPForms - funkcia Locked Pro

Inteligentná podmienená logika

K dispozícii na všetkých platených programoch, funkcia inteligentnej podmienenej logiky vám umožňuje používať dynamické formuláre – to znamená, že polia / otázky, ktoré vaši návštevníci uvidia, závisia od výberu, ktorý urobia. Vytvára to lepší dojem pre vašich návštevníkov, pretože nemusia vyplňovať polia, ktoré pre nich nie sú relevantné. Umožňuje vám tiež zobraziť konkrétne informácie zákazníkom, ktorí si vyberú určité možnosti – dobré, ak chcete predávať.

Add-ons

Snímka obrazovky WPForms - doplnky

Ak si vyberiete platený plán WPForms, získate prístup k množstvu doplnkov (hoci základný plán obsahuje iba vlastný doplnok CAPTCHA). Výber doplnkov, ktoré máte k dispozícii, závisí od vybraného plánu. Doplnky na spracovanie platieb, prieskumy, prieskumy verejnej mienky, podpisy a konverzačné formuláre (určené na zvýšenie konverzií) sú k dispozícii iba v Pro Pro a vyššie.

Dovoz a vývoz

Snímka obrazovky WPForms - import a export

Jednou z užitočných funkcií je možnosť importovať formuláre, ktoré ste vytvorili pomocou iného doplnku na tvorbu formulárov, do WPForms. Toto však funguje iba s formulármi vytvorenými v programoch ContactForm7, NinjaForms a Pirate Forms. Ak máte viac ako jednu webovú stránku WordPress pomocou WPForms, môžete tiež exportovať formuláre z jednej webovej stránky a importovať ich na iné webové stránky..
Snímka obrazovky WPForms - Builder Form

Jednoduché a priateľské pre začiatočníkov

Jedna vec, ktorú má WPForms, je jej jednoduchosť. Má intuitívne rozhranie, čo znamená, že môžete vytvoriť formulár a vložiť ho na svoj web za pár minút – aj keď ste nikdy predtým nepoužívali nástroj na tvorbu formulárov..

Drag-and-Drop Builder

Snímka obrazovky WPForms - Builder drag-and-drop

Aplikácia WPForms používa staviteľa, ktorý je priaznivý pre začiatočníkov. Vďaka tomu je pridávanie nových polí alebo zmena usporiadania polí formulárov jednoduché. Potiahnite polia formulára tam, kde ich chcete, a kliknutím na pole upravte jeho nastavenia.

Jednoduché vloženie

V editore WordPress Gutenberg je vkladanie formulárov WPForms jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Existuje blok obsahu WPForms, ktorý môžete pridať na svoje stránky alebo príspevky WordPress, čo znamená, že stačí vybrať formulár, ktorý chcete vložiť. Nie je potrebné kopírovať a vkladať krátke kódy, a ak chcete umiestniť formulár do bočného panela alebo do päty, existuje pre to aj miniaplikácia.

Jednoduchá správa nastavení

Snímka obrazovky WPForms - Nastavenia

Nastavenia WPForms sú ľahko dostupné a spravovateľné. Ak si nie ste istí, čo nastavenie robí, kliknutím na otáznik vedľa popisu zobrazíte stručné vysvetlenie.

Vytvorenie formulára pomocou WPForms

WPForms tvrdí, že si môžete zostaviť formulár v priebehu niekoľkých minút – a potom, čo ho jeden z mojich technologicky náročných priateľov vyskúšal, môžem potvrdiť, že nárok je pravdivý. Aj keď ste nikdy predtým nevytvorili formulár, môžete mať svoj prvý formulár pripravený na vloženie do piatich minút. Ak máte viac skúseností, za polovicu tohto času budete prepínať prostredníctvom jednoduchého rozhrania WPForms.

Vytvorenie ešte zložitejších foriem je relatívne ľahké. Nastavenia polí sú tiež intuitívne.

Snímka obrazovky WPForms - kontaktujte podporu

WPForms ponúka podporu prostredníctvom e-mailu, ale je k dispozícii iba od 9:00 do 17:00. EST od pondelka do piatka. K podpore máte prístup aj s programom zadarmo, aj keď sa rozhodnete pre program Pro alebo vyššie, získate prístup k prioritnej podpore (rýchlejšie reakčné časy).

Testoval som podporu dostupnú v rámci môjho predplatného základného plánu a do 24 hodín som dostal odpoveď na môj dotaz. Nie je to najdlhšie čakanie, aké som kedy zažil, ale nie je to ani rýchle.

Okrem e-mailovej podpory, K dispozícii je tiež dokumentácia pre WPForms, kde nájdete podrobné pokyny na používanie doplnku na tvorbu formulárov.
Program WPForms nie je lacný a jeho plány s najnižšou cenou vám nedávajú veľa funkcií. Existujú štyri platené programy: Basic, Plus, Pro a Elite. Ak chcete zo služieb WPForms skutočne získať to najlepšie, musíte si vybrať Pro alebo vyššie, ktorá sa dodáva s pomerne vysokou cenou. Môžete platiť ročne prostredníctvom služby PayPal alebo akejkoľvek významnej kreditnej karty – nie je možné platiť mesačne.

Existuje 14-dňová záruka vrátenia peňazí, to vám však dá trochu času na rozhodnutie, či pokročilejšie funkcie programu Pro stoja za to. Záruka vrátenia peňazí bohužiaľ stále vyžaduje, aby ste zaplatili vopred, a keď som požiadal o vrátenie prostriedkov, vrátenie peňazí na môj bankový účet trvalo dva týždne..

Ak by ste radšej neplatili, obávam sa, že zistíte, že WPForms Lite (bezplatná verzia) je skutočne obmedzená. Napríklad môžete použiť iba osem štandardných polí formulára (jednoriadkový text, odsekový odsek, meno, e-mail, čísla, začiarkavacie políčko, rozbaľovacia ponuka a výber z viacerých možností). To je v poriadku, ak chcete vytvoriť iba základný kontaktný formulár alebo formulár na prihlásenie na odber bulletinu, ale ak chcete získať prístup k celému rozsahu polí formulára, budete musieť inovovať.

Ako sa WPForms zhoduje s konkurenciou?

WPForms je pravdepodobne najjednoduchšie použiť všetkých tvorcov formulárov WordPress, ale jeho vysoké ceny ho môžu vykompenzovať z vášho rozpočtu. Je sklamaním, že dokonca aj jeho lacnejšie plány sú dosť obmedzené, pretože samotný staviteľ sa teší na používanie.

Ak hľadáte lacnejšiu alternatívu, odporúčame vám pozrieť sa namiesto toho na NinjaForms.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map