Úžasné preskúmanie formulárov 2020: Je príliš komplikované?

Snímka obrazovky Formidable Forms - Domovská stránka


Tvorca formulárov na ďalšej úrovni, ale neočakávajte to všetko zadarmo

Formidable Forms je doplnok WordPress, ktorý je vynikajúci, ak ste vlastníkom firmy, pretože ponúka celý rad inovatívnych šablón, ako sú kalkulačky hypoték a kalkulačky platieb za autá. Napriek pokročilým funkciám je jeho používanie jednoduché a bez problémov sa integruje do vášho webu WordPress.

Formáty Formidable Forms si môžete zadarmo stiahnuť a nainštalovať, ale jeho najlepšie funkcie a šablóny sú k dispozícii iba po inovácii na jeden z jeho troch platených programov (súhrnne známy ako Pro). Jeho rozsiahla škála doplnkov, ako je napríklad viacjazyčný doplnok na preklad formulárov do viac ako 60 jazykov, je k dispozícii aj v prípade, že ste profesionálnym používateľom. Bez doplnku ste obmedzení iba na formuláre iba v angličtine.

Viac ako 200 000 ľudí aktívne používa Formableable Forms – mali by ste sa k nim však pripojiť? Čítajte ďalej a zistite, či Formidable Forms vyhovuje vašim špecifickým potrebám, alebo či by ste sa mali lepšie venovať jednoduchšiemu tvorcovi formulárov, napríklad Formy kognito alebo NinjaForms.
Snímka obrazovky Formidable Forms - Šablóny formulárov

25+ šablón zameraných na podniky založené na službách

Formidable Forms ponúka viac ako 25 profesionálne navrhnutých šablón reagujúcich na mobilné zariadenia, vrátane formulárov žiadosti o hypotéku, žiadosti o pôžičku, cestovnej rezervácie a formulára na kalkulačku platieb za autá. Šablóny môžete ľahko prispôsobiť pridaním, odstránením alebo presunutím polí formulára a prispôsobením písiem, farieb a orámovania..

Ak sa rozhodnete pre bezplatný plán v službe Formidable Forms, obmedzíte sa iba na dve šablóny formulárov – kontaktný formulár (ktorý sa automaticky vygeneruje pri inštalácii doplnku) a prázdny formulár, ktorý si môžete prispôsobiť pomocou vlastných polí formulára.
Snímka obrazovky Formidable Forms - Features

Funkcie, ale mohli by byť príliš pokročilé?

Formidable Forms tvrdí, že má najmodernejšie funkcie formulárov všetkých doplnkov WordPress, a jeho zoznam funkcií je určite rozsiahly. Väčšina týchto funkcií je však k dispozícii iba vtedy, ak inovujete, takže je skutočne otázkou, či sú tieto funkcie pre vás užitočné.

Medzi vlastnosti patrí:

  • Polia opakovača (aby návštevníci mohli pri vypĺňaní formulárov pridávať nové sady polí)
  • Viacstránkové formuláre s ukazovateľom priebehu (ideálne pre dlhšie formuláre, ako sú formuláre žiadostí)
  • Plánovanie formulárov
  • Uložte a pokračujte pre prihlásených používateľov
  • Tvorba grafov a grafov z výsledkov formulárov, ktoré sa môžu zobraziť na vašom webe
  • Plne prístupné formuláre, ktoré spĺňajú pravidlá dodržiavania prístupnosti A11Y

Pri platených programoch nie je obmedzený počet formulárov, ktoré môžete vytvoriť.

Výkonné vypočítané polia

Ak prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu, porovnávate ceny alebo pravidelne poskytujete ponuky zákazníkom, oceníte výkonné výpočtové nástroje Formidable Forms. Je neuveriteľne ľahké vytvárať kalkulačkové formuláre, ktoré dokážu automaticky vytvárať ponuky, zľavy a porovnania okamžite. Vaši zákazníci jednoducho musia poskytnúť požadované informácie a sú im okamžite predložené výsledky – bez toho, aby ste museli niečo robiť.

Inteligentné formuláre s podmienenou logikou

Formidable Forms ponúka inteligentnú funkciu formulára pre platené plány, ktorá využíva podmienenú logiku na zvýšenie konverzií. Podmienená logika znamená, že vaši návštevníci uvidia otázky, ktoré sa ich týkajú, až keď začnú vyplňovať základné informácie. Konfigurácia je skutočne jednoduchá, takže vo svojich formulároch môžete používať podmienečnú logiku, aj keď ste úplným začiatočníkom.

Add-ons

Snímka obrazovky Formidable Forms - Add-Ons

Formableable Forms ponúka až 18 doplnkov, vrátane viacjazyčných nástrojov, nástrojov zoznamu adries a možností spracovania platieb. Dostupné číslo závisí od plánu, ktorý vyberiete, pričom celých 18 je k dispozícii iba pre plán Elite.

Máte tiež možnosť použiť program Zapier na pláne Elite, ktorý vám umožňuje vytvárať automatizáciu integrácie medzi vašimi formulármi a inými aplikáciami – napríklad vytvorenie nového záznamu zákazníka v HubSpot CRM, keď sa odošle nový formulár..
Snímka obrazovky Formidable Forms - Jednoduché použitie

Jednoduché rozhranie uľahčuje vytváranie zložitých formulárov

Vzhľadom na množstvo pokročilých funkcií, ktoré ponúka Formidable Forms, je prekvapujúce, aké jednoduché je ich používanie. Aj keď ste ešte nikdy nevytvorili online formulár, nebudete mať žiadne problémy so začiatkom.

Editor drag-and-drop

Snímka obrazovky Formidable Forms - Editor formulárov

Doplnok používa intuitívny editor drag-and-drop, ktorý umožňuje prispôsobenie formulárov presunutím polí formulára na miesto a úpravou štítkov, volieb a ďalších nastavení jednoduchým kliknutím na pole formulára. Všetky polia formulára sú na jednom praktickom paneli, hoci polia sú na bezplatnom pláne obmedzené.

Snímka obrazovky Formidable Forms - Polia formulára

Jednoduché nastavenie stylingu

Snímka obrazovky Formidable Forms - nastavenie štýlu

Skôr než ponúka možnosti prispôsobenia štýlu v editore formulárov, Formidable Forms vám umožňuje upravovať štýl pre všetky Formidable Forms na vašej webovej stránke prostredníctvom nastavení doplnku. Môžete zmeniť farby, písma, veľkosti, pozadie a orámovanie pre polia formulárov, tlačidlá, text a ďalšie.

Panel okamžitého náhľadu v pravej časti obrazovky vám navyše umožňuje presne vidieť, ako budú vaše formuláre vyzerať. Po uložení možností sa štýl automaticky použije na existujúce a nové formuláre.

Automatické akcie

Snímka obrazovky Formidable Forms - Nastavenia upozornení

Ak chcete pre svoje formuláre nastaviť automatické akcie – napríklad pridanie podrobností ľudí do e-mailových zoznamov alebo CRM (riadenie vzťahov so zákazníkmi) – môžete to urobiť niekoľkými kliknutiami na karte nastavení formulára. Vyberte akciu z panela, zadajte potrebné informácie a Formidable Forms sa o to postará. Panel akcií je tiež veľmi užívateľsky prívetivý.

Jednoduchosť Formidable Forms ‘funguje dobre, ak ste začiatočník, ale existujú aj pokročilejšie nastavenia, ku ktorým máte jednoduchý prístup, ak máte skúsenosti s kódovaním. Napríklad môžete získať prístup k HTML svojich formulárov na paneli nastavení formulárov a prispôsobiť ho.

Na rozdiel od niektorých tvorcov formulárov, Formidable Forms nemá vstavanú prehliadku, ako ju používať, ani neexistujú tipy na nástroje.. Okolo editora a panela s nastaveniami sa objavujú „tipy pre profesionálov“, ale napriek tomu si môžete uvedomiť, že toto sú naozaj len odkazy, ktoré vás prevedú na stránku inovácie, ak máte bezplatný plán.!
Formidable Forms ponúka iba podporu vstupeniek a nie je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni (nie je k dispozícii živý chat ani telefonická podpora). Podpora je k dispozícii na bezplatnom pláne – čo je bonus, pretože mnoho doplnkov ponúka podporu iba pre platených používateľov plánu.

Existujú rôzne úrovne podpory v závislosti od vášho plánu, ale časy odozvy počas pracovných hodín (pondelok až piatok) sú v skutočnosti celkom dobré. Cieľom štandardnej podpory je dať odpoveď do 12 hodín.

Keď som testoval podporu bezplatného doplnku, bol som prekvapený, keď som dostal odpoveď do 10 hodín – hoci to samozrejme záleží na tom, kedy odošlete svoj podporný lístok (podpora je k dispozícii iba v nižšie uvedených hodinách:

Snímka obrazovky Formidable Forms - Podpora pracovných hodín
Formableable Forms má tri programy Pro – Basic, Business a Elite – ktoré sa platia ročne. Môžete platiť pomocou všetkých hlavných kreditných kariet alebo prostredníctvom služby PayPal – a aktualizácia je jednoduchá, stačí kliknúť na červené tlačidlo Inovovať na Pro v doplnku Formidable Forms a vyberte si svoj Pro plán.

Základný plán zahŕňa použitie na jednej stránke a ponúka iba štyri doplnky. Niektoré rozšírené funkcie formulára, ako napríklad podpisy a registrácia používateľov, nie sú k dispozícii v základnom pláne a niektoré funkcie automatizácie sú obmedzené na obchodné alebo elitné plány (ktoré sú podstatne drahšie!).

Všetky platené programy prichádzajú so 14-dňovou zárukou vrátenia peňazí bez rizika – a nemusíte ani vysvetľovať, prečo chcete vrátenie peňazí.. Dva týždne je dosť dobrý čas na vyskúšanie niektorých funkcií a doplnkov, aby ste zistili, či to pre vašu firmu stojí za to..

Bezplatná verzia Formidable Forms je výrazne menej pôsobivá ako platená verzia. Aj keď môžete vytvárať neobmedzené formuláre, môžete použiť iba šablónu kontaktného formulára a prázdny formulár a polia formulára sú tiež obmedzené na základy. Ak chcete iba kontaktný formulár pre svoje webové stránky, potom by bezplatná verzia fungovala dobre – ale ak chcete využiť Formidable Forms v plnom rozsahu, musíte si vybrať plán predplatného.

Ako sa formálne formuláre zhodujú s konkurenciou?

Formidable Forms má čo ponúknuť, ak hľadáte tvorcu formulárov, ktorý je schopný pokročilejších výpočtov a funkcií. Je určený najmä pre ľudí, ktorí potrebujú vytvárať ponuky alebo kalkulačky ponúkajúce generovanie odhadov platobného plánu – takže ak to robíte, potom Formidable Forms je skvelá voľba.

Ak však hľadáte niečo, čo by vám mohlo pomôcť rozšíriť vašu firmu prostredníctvom marketingu, a nie ponúkaním zákazníckych ponúk, potom pre vás nebudú pokročilé funkcie v Formable Forms veľmi zaujímať, takže by ste radšej vybrali iného tvorcu formulárov WordPress CaptainForm alebo Formáty Gator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me