Recenzia JotForm 2020: Žije podľa Hype?

Jednoduchý tvorca formulárov nabitý funkciami, ktorý nesklame

Recenzia JotForm - snímka domovskej stránky


JotForm je jedným z najznámejších staviteľov formulárov – na rozdiel od niektorých svojich konkurentov, držala krok s najnovším vývojom funkcií týkajúcich sa vytvárania formulárov, ako sú widgety formulárov, integrácia platieb a dokonca aj súlad so zásadami HIPAA.. Zároveň sa jej podarilo udržať rozhranie jednoduché a priateľské pre začiatočníkov.

JotForm má zadarmo aj platené plány a podporuje viac jazykov, vrátane francúzštiny, taliančiny, nemčiny, čínštiny, dánčiny a poľštiny. Môžete sa zaregistrovať bez zadania podrobností o kreditnej karte – a dokonca môžete prijímať platby podľa bezplatného plánu.

Zatiaľ to všetko znie skvele, ale sú tu aj niektoré nevýhody. Platené programy môžu byť drahé a ak chcete neobmedzené formuláre, musíte prejsť na najdrahší plán. Skutočne však chcete vedieť, či je JotForm pre vaše konkrétne potreby vhodný. Poďme zistiť.

V skutočnosti sme viedli rozhovor s výkonným riaditeľom spoločnosti Jotform a tu je to, čo sme sa naučili.

Masívny výber z viac ako 10 000 šablón zadarmo

Snímka obrazovky JotForm - šablóny formulárov

Žiadny iný online tvorca formulárov neponúka toľko šablón – a všetky sú k dispozícii zadarmo a platené plány. Všetky formy sú plne citlivé na mobilné zariadenia – JotForm v skutočnosti používa technológiu prvého mobilného telefónu, takže vaše formuláre nielenže vyzerajú skvele na všetkých typoch zariadení, môžete tiež vytvárať a upravovať formuláre na svojom smartfóne a tablete.

Všetky šablóny JotForm sa dajú ľahko prispôsobiť – môžete pridať / odstrániť a zmeniť usporiadanie polí formulára a pomocou návrhára formulárov zmeniť farebnú schému, štýly, motívy a rozloženie. Existujú desiatky bezplatných motívov, ktoré môžete použiť vo svojich formulároch (ako aj motívy, ktoré si môžete kúpiť za jednorazový poplatok).

Snímka obrazovky JotForm - Návrhár formulárov

Šablóny JotForm sú prehľadne usporiadané do kategórií vrátane formulárov na objednávky, platby, spätnú väzbu, vzdelávanie, reklamu, dotazníky a registráciu firiem.. Môžete si tiež zvoliť zobrazenie šablón podľa odvetvia a nie podľa kategórie.

K dispozícii je tiež funkcia vyhľadávania, ale nie je tak užitočná, ako znie – Skúsil som hľadať formuláre typu „opt-in“ a bolo mi ponúknuté 1 905 výsledkov (z ktorých iba tri by som označil ako formuláre typu opt-in).
jotform-funkcieSnímka obrazovky JotForm - Widgety formulára

JotForm vám poskytuje funkcie, ktoré potrebujete – a ďalšie!

JotForm nie je málo funkcií – v skutočnosti, ak vôbec niečo, existuje viac funkcií, ako by priemerný užívateľ potreboval. Medzi kľúčové vlastnosti JotFormu patria:

 • Široká škála polí formulára – vrátane polí s osobnými údajmi, výberom z viacerých možností, odovzdaním súboru, CAPTCHA, vstupnou tabuľkou, hodnotením hviezdičkami, výberom dátumu a mnohými ďalšími
 • Platobné formuláre – dokonca aj na bezplatný program (desať platieb mesačne na bezplatný program)
 • Dva typy formulárov – „Klasika“ a „Karta“ (každá otázka je prezentovaná ako samostatná stránka s ďalšími tlačidlami na zadanie a naspäť na navigáciu)
 • Neobmedzené polia formulára – vrátane bezplatného plánu
 • Widgety formulára – výber stoviek vrátane elektronických podpisov, zmluvných podmienok, jazdca obrázkov, dátovej mriežky, vloženého súboru PDF, kontrolného zoznamu tlačidiel a mnohých ďalších.

JotForm má však určité obmedzenia použitia. Aj pri platených programoch to obmedzuje počet predložených mesačných formulárov a počet formulárov, ktoré môžete vytvoriť..

Napríklad v prípade bronzového programu (najlacnejšie platený program) máte obmedzené množstvo 1 000 mesačných podaní, maximálne 25 formulárov a 100 podaní platobných formulárov..

Mobilné formuláre

Snímka obrazovky JotForm - Mobile Forms

Spoločnosť JotForm sa nedávno začala zameriavať na pokyny spoločnosti Google týkajúce sa mobilných aplikácií ako prvého, a to spustením mobilnej aplikácie. Je to bezplatná aplikácia na stiahnutie, ktorá sa integruje do vášho účtu JotForm a je k dispozícii pre zariadenia Apple aj Android. Všetky funkcie webovej verzie JotForm sú k dispozícii v aplikácii.

Snímka obrazovky mobilnej aplikácie JotForm

Bezpečné formuláre a formuláre kompatibilné s HIPAA

Snímka obrazovky JotForm - formuláre kompatibilné s HIPAA

Ak pracujete v priemysle, ktorý je prísne regulovaný z hľadiska ochrany osobných údajov, napríklad v oblasti zdravotnej starostlivosti, alebo ak má vaša firma klientov v Európskej únii, oceníte funkciu zabezpečených formulárov spoločnosti JotForm.. JotForm používa najvyššiu úroveň zabezpečenia, aby zabezpečil, že dáta sú súkromné ​​a bezpečné. Ponúka:

 • Súlad s PCI – JotForm spĺňa stav poskytovateľa služieb PCI DSS úrovne 1 (najvyššia možná úroveň zabezpečenia ochrany osobných údajov).
 • Súlad s GDPR – JotForm spĺňa požiadavky všeobecného nariadenia EÚ o ochrane údajov.
 • Súlad s HIPAA – pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí zhromažďujú údaje o pacientovi, JotForm ponúka funkcie súvisiace s HIPAA (dostupné iba pre plány Silver alebo Gold).

Aplikácie a integrácie

Snímka obrazovky JotForm - Aplikácie formulárov

JotForm je kompatibilný s 80 integráciami aplikácií (vrátane PayPal, Slack, Google Calendar, Mailchimp a ďalších. Pracuje tiež s populárnymi nástrojmi CRM (riadenie vzťahov so zákazníkmi), ako sú Salesforce a HubSpot. Ak používate WordPress, existujú pluginy pre jednoduchú integráciu medzi JotFormom a vašim webom.

Intuitívne a skvelé pre začiatočníkov

Snímka obrazovky JotForm - rozloženie formulárov

JotForm je jedným z najjednoduchších tvorcov formulárov, s ktorými som sa stretol. Jeho rozhranie je dobre navrhnuté, používa jednoduchý editor drag-and-drop na usporiadanie polí formulára a nastavenia sa úhľadne zobrazia v bočnom paneli napravo. Zmena nastavení a pridanie textu do polí je otázkou klikania a písania.

Snímka obrazovky JotForm - bočný panel nastavení

Posuvník ukážky formulára

Snímka obrazovky Jotform - jazdca ukážky

Pri úprave formulára, môžete prepnúť posúvač náhľadu formulára a skontrolovať, ako bude vyzerať váš formulár po dokončení. Opätovným prepnutím jazdca sa vrátite do zobrazenia editora.

Bočný panel prvkov formulára

Snímka obrazovky JotForm - pridanie prvkov formulára

Ak potrebujete pridať nové prvky formulára – napríklad polia formulára, možnosti platby a widgety, stačí kliknúť na ikonu Pridať prvky formulára. Vľavo sa zobrazí bočný panel Prvky formulára, ktorý vám umožní ľahko pridať do formulára nové polia alebo widgety.

Viac informácií

Snímka obrazovky JotForm -

Pri úprave nastavení poľa formulára, nájdete užitočné odkazy (modrou farbou) na články v centre pomoci. Odkazy sa otvárajú na samostatnej karte, takže sa môžete dozvedieť viac o funkcii bez opustenia formulára.

Vytvorenie formulára pomocou JotForm

Či už používate šablónu alebo vytvoríte prázdny formulár, všetky možnosti JotForm, ktoré potrebujete, sa otvoria v postranných paneloch, ktoré sa ľahko navigujú. Ak ste ešte nikdy nevytvorili formulár, intuitívne rozhranie na tvorbu formulárov spoločnosti JotForm sa veľmi ľahko naučí – a pomocou sprievodcov pomocou, ktoré sú k dispozícii, vás prevedie týmto postupom.

Po vytvorení formulára a úprave nastavení je zdieľanie formulára tiež veľmi jednoduché. Máte tieto možnosti zdieľania:

 • Priamy odkaz
 • Sociálne médiá zdieľajú odkazy a QR kód
 • Vložené pomocou skriptu JavaScript, zdrojového kódu, kódu iFrame, kontextového kódu, kódu lightbox alebo kódu tlačidla spätnej väzby
 • e-mail
 • Vyplniteľný formulár PDF
 • Platformy tretích strán – vrátane WordPress, Joomla, Weebly, Wix, Magento, Shopify, Squarespace, GoDaddy a Duda

jotform-support-blogPodpora JotForm je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom jednoduchého formulára Kontaktujte nás, ktorý tiež umožňuje nahrať snímku obrazovky vášho formulára (aj keď je to voliteľné) pre rýchlejšie riešenie problémov. Neexistuje však živý chat ani telefonická podpora.

Mnoho tvorcov formulárov bude pri poskytovaní podpory uprednostňovať platených predplatiteľov – zdá sa však, že JotForm je iný. Žiadosť o podporu som odoslal o 18:52 hod. A odpoveď som dostal o 20:39 hod. – využívam iba bezplatný program. Dostať odpoveď do dvoch hodín je celkom dobré – a odpoveďou bola aj snímka obrazovky, ktorá pomohla vyriešiť problém, ktorý som mal.

Snímka obrazovky podpory JotForm

Veľa zadarmo, primeraná aktualizácia

JotForm má okrem bezplatného plánu tri platené možnosti programu a môžete platiť prostredníctvom služby PayPal a hlavných kreditných kariet. Na všetky plány je k dispozícii 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Neobmedzený počet podaných formulárov a žiadostí o platbu je iba v pláne Gold. Všetky plány (vrátane bezplatných) vám umožňujú pozvať iných, aby spolupracovali na vašich formulároch, než aby mali viac užívateľských plánov.

Skutočnosť, že produkt JotForm je drahší ako ostatní tvorcovia formulárov – napríklad Cognito Forms – najmä ak vezmete do úvahy limity počtu formulárov a predložení formulárov. JotForm však obsahuje oveľa viac funkcií – napríklad desiatky možností spracovania platieb, widgety formulárov a integrácie..

Bezplatný plán spoločnosti JotForm je pomerne obmedzený – aspoň v niektorých ohľadoch. Môžete dostávať iba 100 odoslaní formulárov mesačne, môžete vytvoriť iba päť formulárov a vaše mesačné zobrazenia formulárov (počet zobrazení vášho formulára návštevníkmi) je obmedzené na 1 000. Môžete však prijímať platby podľa bezplatného plánu (maximálne desať mesačne) a používať widgety a integrácie aplikácií.

Ako JotForm zodpovedá konkurencii?

JotForm je jedným z najjednoduchších tvorcov formulárov na použitie – je však tiež vybavený pokročilými funkciami, ako sú integrácia aplikácií a widgety, je preto ideálne, či ste začiatočník alebo odborník na vytváranie formulárov.

Obrovský výber šablón, widgetov a integrácií je pôsobivý a jedinou nevýhodou JotFormu sú limity počtu formulárov a podaní a relatívne vysoké ceny platených programov.. Mobilná aplikácia na vytváranie formulárov je vynikajúcou funkciou, vďaka ktorej sa JotForm skutočne odlišuje od ostatných tvorcov formulárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me