Qualaroo Review 2020: Je to rozumná investícia?

Snímka obrazovky Qualaroo - Domovská stránka


Pokročilé formuláre na zhromažďovanie cielených štatistík

Qualaroo je veľmi špecifický typ tvorcu formulárov, perfektné, ak chcete vykonať prieskum trhu, preskúmať názory používateľov na vaše produkty alebo získať spätnú väzbu o prototypoch produktov skôr, ako ich úplne uvediete na trh. Všetky veľké značky ako eBay, Shopify a Udemy používajú Qualaroo na získanie prehľadu o zákazníckej základni.

Ak máte globálne publikum, budete radi, že Qualaroo podporuje 21 jazykov a svoje formuláre môžete tiež preložiť do viac ako 80 jazykov. Neexistuje žiadny bezplatný plán, ale Qualaroo to ponúka 14-dňová bezplatná skúšobná verzia (nevyžaduje sa žiadna kreditná karta).

Qualaroo je vynikajúci profesionálny nástroj pre veľké podniky a podľa toho sa oceňuje. Zaujíma vás, či to stojí za investíciu pre vaše podnikanie? Chceli by ste byť lepší s dostupnejším nástrojom, ako je Formuláre Ninja? Poďme zistiť!
Snímka obrazovky Qualaroo - šablóny

Šablóny? Aké šablóny?

Dobre, Qualaroo má šablóny. Druh. Majú iba päť a nie sú ani najväčšími šablónami. Prispôsobiteľné nie sú ani veľmi ľahko prispôsobiteľné.

Šablóny, ktoré si môžete vybrať, sú:

  • Prieskum NPS (Net Promoter Score) – zistiť, či vás zákazníci pravdepodobne odporučia
  • Formulár na generovanie olova – ponúkať zľavy alebo zadarmo výmenou za údaje o návštevníkoch, ako sú meno a e-mailová adresa
  • oznámenia – zhromažďovať informácie o potenciálnej účasti na zvláštnych udalostiach alebo o záujmoch o nový produkt / službu
  • Zberateľ e-mailov – zostaviť zoznam potenciálnych zákazníkov, ktorí sa zaujímajú o to, čo ponúkate
  • Výzva do akcie – povzbudiť návštevníkov, aby sa prihlásili alebo zaregistrovali svoje záujmy

Je dôležité si uvedomiť, že formuláre vytvorené pre stolné počítače sa nebudú zobrazovať na mobilných zariadeniach, pretože Qualaroo nepodporuje formuláre reagujúce na mobilné zariadenia. Namiesto toho ponúka funkciu formulára mobilného prehliadača ako drahý doplnok.

Môžete tiež vytvoriť prieskumy – táto možnosť je však uvedená ako nový prieskum od nuly. Aj keď Qualaroo nepopisuje túto šablónu, vyzerá to ako šablóna, pretože nejde o úplne prázdne plátno. Snímka obrazovky ukazuje, čo sa stane, keď vyberiete možnosť Nový prieskum od nuly.

Snímka obrazovky Qualaroo - Vytvorenie prieskumu

Šablóny, ktoré Qualaroo má, sú napríklad rigidnejšie ako väčšina tvorcov formulárov, šablóna výzvy na akciu vyžaduje, aby ste navrhli obrázok na pozadí s veľmi prísnymi obmedzeniami veľkosti obrázka, a nahrať ho. Musíte na to použiť softvér tretích strán alebo online nástroje a spoločnosť Qualaroo neponúka žiadne pokyny týkajúce sa tohto procesu.

Snímka obrazovky Qualaroo - Pridanie CTA

Možnosti prispôsobenia ďalších šablón a typov prieskumov sú tiež dosť obmedzené. Nemôžete napríklad zmeniť usporiadanie polí s otázkami a existuje len obmedzený počet typov polí, ktoré môžete pridať do svojich formulárov. Celkovo sú šablóny spoločnosti Qualaroo skutočne dosť ohromujúce!

Alternatívy k Qualarou, napr SurveyMonkey, ponúka oveľa väčší výber šablón na zhromažďovanie štatistík používateľov.
Snímka obrazovky Qualaroo - Funkcie

Pokročilé funkcie na zhromažďovanie štatistík

Aplikácia Qualaroo vám umožňuje vytvárať formuláre zacielené na konkrétne publikum a zhromažďovať údaje, ktoré sa dajú ľahko analyzovať. Podporuje desať kľúčových typov otázok vrátane začiarkavacích políčok, textových odpovedí a generovania potenciálnych zákazníkov (napr. Mena a kontaktných údajov)..

V prípade plánu s najvyššou cenou môžete pomocou analýzy sentimentu nechať Qualaroo automaticky analyzovať spätnú väzbu od zákazníkov. Napríklad pomocou analýzy sentimentu môžete zaistiť, aby bola negatívna spätná väzba od zákazníka označená na okamžité sledovanie.

Cielené kladenie otázok

Snímka obrazovky Qualaroo - Targeted Questioning

Qualaroo má veľké množstvo možností zacielenia, aby ste zaistili, že vaši ľudia uvidia vaše formuláre. To nielenže znižuje počet odoslaných formulárov, ale tiež to znamená návštevníci nedostanú formuláre, ktoré pre nich nie sú relevantné. Môžete zacieľovať podľa správania, polohy, demografických údajov a ďalších.

pošťouchnutí

Snímka obrazovky Qualaroo - Nudges

Qualaroo Nudge je jadrom systému Qualaroo. Systém nudge pracuje s možnosťami zacielenia spoločnosti Qualaroo, aby určil, kto uvidí vyskakovacie okno, kde a kedy sa formulár objaví a ako dlho sa zobrazí.. Môžete vytvárať ťahy, ktoré fungujú v mobilných prehľadávačoch – táto funkcia je však k dispozícii iba v najdrahšom pláne rastu Turbo alebo ako doplnok..

Veľa integrácií

Snímka obrazovky Qualaroo - integrácie

Ak potrebujete integrovať svoje formuláre so softvérom tretích strán, ako je Google Analytics, HubSpot alebo Salesforce, spoločnosť Qualaroo to podporuje – tento proces však nie je taký jednoduchý, ako to naznačujú jeho predajné stránky. Chcel som vyskúšať integrácie, a tak som zamieril na hlavný panel a hľadal som možnosti nastavenia alebo integrácie – ale žiadna nebola.

Vyhľadávanie v časti Pomocník odhalilo veľa článkov o používaní integrácií – a ukázalo sa, že nemôžete povoliť (väčšinu) integrácie sami; musíte sa obrátiť na podporu, aby vám umožnila vybratú integráciu za vás.

Snímka obrazovky Qualaroo - podpora e-mailu
Snímka obrazovky Qualaroo - Editor formulárov

Dajte si pozor na začiatočníkov!

V porovnaní s ostatnými výrobcami foriem je Qualaroo zložitejšie v takmer každej oblasti. Ak ste nikdy predtým nepoužívali nástroj na tvorbu formulárov, radšej si vyberte inú alternatívu SurveyMonkey, čo je oveľa priaznivejšie pre začiatočníkov. Iba povolenie zobrazovania formulárov na vašom webe vyžaduje, aby ste na svoje stránky pridali kód JavaScript – hoci Qualaroo vám dáva (veľmi potrebné) podrobné pokyny.

Jednoduchý informačný panel

Najjednoduchšie použiteľný aspekt Qualaroo je jeho prístrojová doska. Minimalistický dizajn, jednoduché rozloženie a prehľadný vzhľad palubnej dosky uľahčujú navigáciu. V pravom hornom rohu sa nachádza modré tlačidlo Vytvoriť nový a všetky vaše formuláre sa zobrazujú v strede dashboardu. Pre navigáciu nie sú k dispozícii ani komplikované ponuky nastavení.

Snímka obrazovky Qualaroo - informačný panel

Podrobné príručky Začíname

Len v časti Začíname v samotnom znalostnom centre sa nachádza viac ako 100 článkov – ktoré hovoria veľa o zložitosti Qualaroo. Zahŕňajú všetko od pridania kódu JavaScript (ktorý umožňuje zobrazenie vašich formulárov na vašom webe) až po vytváranie formulárov pre mobilné zariadenia. Väčšina článkov je podrobných sprievodcov so snímkami obrazovky a / alebo videami, ktoré vás prevedú.

Rozhranie Click-to-Edit

Na rozdiel od väčšiny tvorcov formulárov Qualaroo nepoužíva rozhranie drag-and-drop. Namiesto toho používa systém na klikanie a úpravy, ktorý je v skutočnosti pomerne jednoduchý na používanie.

Kliknutie na úpravy má však určité nevýhody – nemôžete napríklad zmeniť poradie otázok, takže ak chcete zmeniť poradie, musíte odstrániť a znova vytvoriť otázky, čo môže byť časovo náročné a frustrujúce!

Vytvorenie formulára s Qualaroom

Snímka obrazovky Qualaroo - Inštalácia kódu sledovania

Predtým, ako budete môcť Qualaroo používať na svojej webovej stránke, musíte najprv nainštalovať kód sledovania na svoje webové stránky. V žiadnom prípade nie som začiatočník, ale aj tento proces považujem za frustrujúci. Ostatné procesy vytvárania formulárov nie sú ani zďaleka príjemné.

Medzi ďalšie nepríjemné aspekty programu Qualaroo patrí nedostatok jednoduchých integrácií, prísne limity dizajnu formulárov s výzvou na akciu a celkový nedostatok intuície v jeho editore..

Ak máte veľa skúseností so získavaním spätnej väzby od používateľov, pravdepodobne – s určitými pokusmi a chybami – pravdepodobne zistíte, ako najlepšie využiť Qualaroo pre vaše potreby. Ak nemáte skúsenosti, odporúčame vám vyhýbať sa.

Jediný spôsob, ako získať podporu s programom Qualaroo, je prostredníctvom centra pomoci, kde nájdete odkaz na odoslanie žiadosti v pravom hornom rohu obrazovky.. Je to systém e-mailovej podpory bez zverejnených hodín podpory alebo odhadovanej doby odozvy.

Testoval som e-mailovú podporu a dostal som odpoveď za menej ako hodinu (aj keď to bolo počas „pracovnej doby“ pre spoločnosť.

Snímka obrazovky Qualaroo - podpora e-mailu

Odpoveď, ktorú som dostal, ma pozvali, aby som naplánoval hovor s niekým z Qualaroo – takže je k dispozícii telefonická podpora, stačí najskôr poslať e-mail!
Ako som už uviedol, Qualaroo nemá bezplatný plán, ale má bezplatnú skúšobnú verziu. Existujú tri (drahé) plány predplatného – Startup, Growth a Turbo Growth (hoci plán Turbo Growth je šialene drahý a pravdepodobne je mimo priemerného obchodného rozpočtu).

Bohužiaľ, najlepšie vlastnosti Qualaroa – napríklad analýza sentimentu a Mobile Web Nudge – sú zahrnuté, iba ak vyberiete plán rastu Turbo. Tieto funkcie sú k dispozícii ako doplnky k iným programom, sú však drahé. Napríklad ak chcete pridať funkciu Mobile Web Nudge, zvýšite svoj mesačný poplatok o 50% v pláne spustenia.

Existuje permanentný program, ktorý môžete kúpiť za jednorazový poplatok, ktorý vám poskytuje prístup k Qualaroo na päť rokov. Je to technicky dostupnejšie, ale je tu háčik. Počas životnosti tohto plánu získate iba 10 000 prehratí zobrazení – zobrazenie sa zaznamená vždy, keď sa vaša škrabance zobrazí. Trvalý plán by pre vás fungoval, iba ak máte, žiaľ, veľmi malé publikum.

Plány predplatného spoločnosti Qualaroo sú iba ročné alebo štvrťročné (aj keď za ročné programy môžete platiť mesačne). Ak zrušíte predčasné zrušenie, neposkytuje záruku vrátenia peňazí ani vrátenie peňazí za nevyužitý čas. Všetky hlavné kreditné karty sú akceptované.

Ako sa Qualaroo prispôsobuje konkurencii?

Napriek tomu, že Qualaroo ponúka niektoré pokročilé funkcie na získavanie spätnej väzby od používateľov, je drahý nástroj, ktorý nie je príliš užívateľsky príjemný ani intuitívny. Ak ste na čele veľkej firmy s rozpočtom, ktorý môžete minúť na prieskum používateľov a trhu, potom by Qualaroo mohla predstavovať uskutočniteľnú možnosť – ale ak ste priemerný podnikateľ, odporúčame vám pozrieť sa na SurveyMonkey namiesto!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me