Ninja Forms Review 2020: Stojí to za čas?

Flexibilný, rýchly a tvorca formulárov naplnený funkciami

Recenzia Ninja Forms - snímka domovskej stránky


S viac ako miliónom aktívnych inštalácií je Ninja Forms jedným z najlepších dostupných tvorcov formulárov WordPress. Od svojho vydania sa neustále aktualizuje o nové funkcie a opravy chýb.

Je vybavený funkciami, ktoré môžete používať zadarmo – ale prémiové možnosti ponúkajú ešte viac nástrojov pre marketing, CRM (riadenie vzťahov so zákazníkmi) a platby. Môžete si vybrať plán členstva, ktorý môže byť drahý, alebo si vybrať iba doplnky, ktoré skutočne potrebujete.

Je Ninja Forms tým pravým tvorcom formulárov? Čítajte ďalej a zistite, čo je dobré (a čo zlé) tohto doplnku WordPress.

Šablóny zamerané na podnikanie s možnosťami prispôsobenia

Snímka obrazovky Ninja Forms - Šablóny formulárov

Ninja Forms nemá najväčší výber šablón – je na výber 16, plus možnosť prázdneho formulára. Je spravodlivé to povedať väčšina týchto šablón je zameraná na podnikanie, so šablónami pre kontaktné formuláre, žiadosti o ponuky, žiadosti o zamestnanie, registráciu do bulletinu MailChimp, dotazníky a spätnú väzbu.

Do vopred navrhnutých šablón môžete pridať nové polia formulára, zmeniť poradie polí formulárov a pridať popisy do polí formulárov – napríklad dať ľuďom pokyny o informáciách, ktoré majú poskytnúť..

Avšak z hľadiska zmeny vzhľadu šablóny na vašom webe sú vaše možnosti obmedzené. Je to preto, že Ninja Forms je navrhnutý tak, aby zdedil štýl z vašej témy WordPress vrátane fontov a farieb, aby sa zabezpečilo bezproblémové začlenenie vášho formulára do vášho webu.

Ak poznáte CSS a chcete si prispôsobiť, ako sú vaše šablóny rozmiestnené na obrazovke, môžete povoliť režim vývojára v nastaveniach Ninja Forms, čo vám umožňuje vykonať niektoré manuálne prispôsobenia – a dokumentácia k Ninja Forms obsahuje rady o tom, čo môžete a nemôže to urobiť.

Snímka obrazovky Ninja Forms - Pokročilé možnosti

Ak chcete získať širšiu škálu rozložení a možností štýlu, Ninja Forms ponúka doplnok, ktorý si môžete kúpiť samostatne alebo ku ktorému máte prístup v rámci plánu osobného členstva..

Neobmedzené formuláre a polia – Plus tony nástrojov pre vývojárov

Snímka obrazovky Ninja Forms - Funkcie

Aplikácie Ninja Forms môžete používať tak, ako sú, ale sú navrhnuté aj tak, aby boli flexibilné – na rozšírenie svojich schopností a prispôsobenie spôsobu vytvárania formulárov môžete použiť doplnky. Využíva editor presúvania myšou a poskytuje jednoduché nástroje na pridávanie alebo prispôsobovanie správ o úspechu. Vo svojich formulároch môžete dokonca použiť HTML na pridanie vlastných blokov.

Doplnky pre každého

Snímka obrazovky Ninja Forms - prípony

Jednou z najlepších vecí v službe Ninja Forms je, že na prístup k prémiovým doplnkom sa nemusíte prihlásiť na odber plánu členstva.. K dispozícii je viac ako 40 doplnkov, vrátane nástrojov v kategóriách ako Look & Pocit, správa obsahu, integrácia CRM, e-mailový marketing a platobné brány.

Doplnky si môžete kúpiť jednotlivo – ale Ak sa rozhodnete pre členstvo v agentúre, získate prístup ku všetkým doplnkom (vrátane budúcich vydaní). Mimoriadna poznámka je doplnok Zapier, ktorý spája formuláre Ninja s integráciami Zapier s viac ako 1 500+ tretích strán na automatizáciu vášho pracovného toku..

Napríklad povoľte Zap, ktorý automaticky vytvorí nového potenciálneho zákazníka v Salesforce, keď je kontaktný formulár odoslaný prostredníctvom Ninja Forms, alebo vytvoriť a aktualizovať kontakty v HubSpot CRM, keď je odoslaný Ninja Formulár.

Pokročilé nastavenia

Začiatočníci môžu používať formuláre Ninja s ľahkosťou – ale ak chcete mať väčšiu kontrolu nad tým, ako funguje váš formulár, môžete aktivovať režim vývojára a získať prístup k pokročilejším nastaveniam a nástrojom. K dispozícii je dokonca vývojový kódex plný sprievodcov a návodov na vytváranie vlastných funkcií formulárov.

Snímka obrazovky Ninja Forms - režim pre vývojárov

Formuláre bez obmedzení

Ninja Forms neobmedzuje počet formulárov, ktoré môžete mať, ani počet polí vo formulári, a to ani pri bezplatnej verzii. Pre svoj formulár si môžete vybrať 28 polí formulára – napríklad informácie o používateľovi (meno, adresa, e-mail, telefón atď.), Zoznamy začiarkavacích políčok, text odseku, ReCAPTCHA, antispam a hodnotenie hviezdičkami.

V porovnaní s ostatnými tvorcami formulárov WordPress, napr CaptainForm (čo vás na bezplatnom pláne obmedzuje na tri formuláre), Ninja Forms vám poskytuje slobodu vytvárania formulárov bez toho, aby vás okamžite prinútil upgradovať.

Snímka obrazovky Ninja Forms - Form Fields

Možno najjednoduchší nástroj na tvorbu formulárov WordPress

Snímka obrazovky Ninja Forms - Editor formulárov

Jednoduché a intuitívne rozhranie s Ninja Forms znamená, že na úspešné použitie nie sú potrebné žiadne technické skúsenosti. Prispôsobenie polí formulára, zmena štítkov a úprava nastavení zobrazenia je ľahko spravovateľné – a pre svoj web môžete vytvoriť formulár bez zmeny jediného nastavenia!

Editor drag-and-drop

Ninja Forms má nielen čisté, prehľadné rozhranie, ale používa aj blázonového drag-and-drop editora. Zmena usporiadania polí formulára a pridanie nových polí je jednoduchá – stačí kliknúť na ikonu + v pravej dolnej časti obrazovky, vybrať požadované pole formulára a pretiahnuť ho na miesto.

Rozšírené nastavenia Automaticky „Skryté“

Ak máte technické znalosti na spravovanie pokročilejších techník, ako je napríklad úprava tried CSS, môžete tieto veci robiť aktivovaním vývojárskeho režimu vývojára formulárov.. Ninja Forms tieto nastavenia skryje predvolene. To znamená, že ak si nie ste istí pokročilými nastaveniami, nemôžete omylom zmeniť nastavenie, ktoré „rozbije“ váš formulár..
Snímka obrazovky Ninja Forms - rozšírené nastavenia

Jednoduchý pracovný postup

Ninja Forms nekomplikuje obrazovku pri vytváraní formulára. Nastavenia sú skryté, kým na ne nekliknete a zverejnenie formulára je možné len v troch fázach – vytvorenie polí formulára, úprava nastavení e-mailu a publikovanie formulára (plus rozšírené možnosti, ktoré nemusíte používať).
Snímka obrazovky Ninja Forms - nastavenie e-mailu

Ninja Forms obsahuje popisy pre niektoré prvky v nástroji na tvorbu formulárov, ako aj odkazy na jeho dokumentáciu aj keď sa pri vytváraní formulára zaseknete, je k dispozícii pomoc. Najkomplikovanejším aspektom vytvorenia formulára pomocou Ninja Forms je jeho pridanie na vaše webové stránky, ak chcete namiesto editora WordPress namiesto editora obsahu Ninja Forms použiť skratku..
Snímka obrazovky Ninja Forms - blok obsahu

Ninja Forms je neuveriteľne prívetivý pre začiatočníkov a zároveň ponúka pokročilé nastavenia ak máte viac skúseností. Je nezvyčajné nájsť doplnok, ktorý skutočne uspokojí každého používateľa.
Snímka obrazovky Ninja Forms - Dostupnosť podpory

Či už ste členom, zakúpili si doplnok alebo jednoducho používate bezplatnú verziu formulárov Ninja, zákaznícku podporu môžete získať prostredníctvom kontaktného formulára (bezplatní používatelia) alebo prostredníctvom svojho účtu (platení používatelia).. Je to podpora iba v týždni (od 9:00 do 16:00 EST) a ak ste používateľom zadarmo, nemusíte nutne dostať rýchlu odpoveď.

Tím podpory spoločnosti Ninja Forms je však užitočný a efektívny so všetkými zákazníkmi – čo je bonus, pretože mnoho tvorcov formulárov poskytuje podporu komunity iba pre bezplatných používateľov..

K dispozícii je tiež dokumentácia, ktorá vám pomôže – ale toto nie je najjednoduchšie navigácia a funkcia vyhľadávania nemusí vždy fungovať.

S Ninja Forms si môžete vybrať prémiový plán členstva alebo si kúpiť konkrétne doplnky podľa svojich potrieb. Jeho členské plány sú však drahé a iba v pláne agentúry sú zahrnuté všetky doplnky spoločnosti Ninja Forms nad 40 rokov..

Všetky platené programy (osobné, profesionálne a agentúry) poskytujú 14-dňovú záruku vrátenia peňazí. Osobné a profesionálne programy zahŕňajú zľavy (20% a 40%) v prípade budúcich nákupov doplnkov, a oba plány vám poskytujú výber doplnkov v rámci vášho členstva.

Doplnky sú k dispozícii aj samostatne, s rôznymi cenami v závislosti od doplnku a počtu webových stránok, na ktorých ich chcete použiť. Ak potrebujete iba jeden doplnok, potom je jeho zakúpenie samostatne lacnejšie ako možnosť zvoliť si členstvo – ak však potrebujete dva alebo viac, v závislosti od doplnku je pravdepodobne lacnejšie kúpiť si členstvo..

Bezplatná verzia formulárov Ninja neobmedzuje počet formulárov, ktoré môžete vytvoriť, ani počet polí, ktoré môžu jednotlivé formuláre obsahovať, ale je relatívne odstránená späť, pretože je navrhnutá na použitie s doplnkami Ninja Forms.. S bezplatnou verziou nemôžete napríklad vytvárať vlastné rozloženia ani prijímať platby, alebo použiť podmienenú logiku (na zobrazenie / skrytie polí v závislosti od odpovedí na predchádzajúce otázky) bez členstva alebo doplnku.

Ako sa NinjaForms zhoduje s konkurenciou?

Ninja Forms je komplexný nástroj na tvorbu formulárov WordPress, ktorý vám umožňuje rozšíriť jeho funkcie podľa vašich potrieb. Schopnosť kupovať konkrétne doplnky je veľkým prínosom, vďaka čomu je flexibilným riešením, ak máte rozpočet a nechcete platiť za funkcie, ktoré nikdy nepoužívate. Členské plány sú drahé – ale ak by ste použili veľa doplnkov, môže to byť hodná investícia.

Aplikácia Ninja Forms sa ľahko používa, ak ste začiatočník, a zároveň vám ponúka viac nástrojov pre vývojárov, ak ste si s kódom istí. Ak nechcete platiť prémiové funkcie, bezplatný doplnok Ninja Forms vám stále umožňuje vytvárať rôzne formy, ktoré môžete umiestniť kdekoľvek na svojom webe..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me