Gravity Forms Review 2020: Je to minulosť?

Snímka obrazovky Gravity Forms - Domovská stránka


Jednoduché použitie a plné skvelých funkcií, ale existujú lepšie nástroje

Od svojho založenia v roku 2009 bola spoločnosť Gravity Forms vyhlásená za najvýkonnejší doplnok na tvorbu formulárov WordPress. Teraz však má oveľa väčšiu konkurenciu – a neposkytuje ani bezplatnú verziu môžete nainštalovať z úložiska doplnkov WordPress. Namiesto toho si musíte vybrať jeden z troch platených programov – Basic, Pro alebo Elite.

Aj keď aplikácia Gravity Forms obsahuje niekoľko pokročilých nástrojov, ako je napríklad podmienená logika, jej rozhranie nie je príliš príťažlivé a nemáte dostatok možností štýlu.. Nepodporuje viacjazyčné formuláre, čo môže byť veľká nevýhoda – aj keď môžete zmeniť jazyk z predvolenej americkej angličtiny na svoj rodný jazyk zmenou jazyka inštalácie WordPress..

Existujú aj ďalšie tvorcovia formulárov WordPress, ktoré môžete vyskúšať zadarmo CaptainForm a NinjaForms, a majú tiež mnoho ďalších funkcií – zatiaľ však neodpisujú gravitačné formuláre. Pokračujte v čítaní a zistite, či tento tvorca formulárov vyhovie vašim potrebám.
Snímka obrazovky Gravity Forms - Templates

Žiadne šablóny, iba vzorové formuláre

Keď som prvýkrát vyskúšal ukážku Gravity Forms, nemohol som nikde nájsť žiadne šablóny. Namiesto ponúkania šablón, ako väčšina tvorcov formulárov WordPress, Gravity Forms obsahuje vzorové formuláre v doplnku ktoré môžete upravovať a prispôsobovať.

Tieto vzorky zahŕňajú formulár rozšíreného kontaktu, formulár prieskumu, viacstránkový formulár, formulár žiadosti o zamestnanie, formulár objednávky produktu, jednoduchý kontaktný formulár a podmienený logický formulár. Tieto vzorové formuláre sa určite zameriavajú na podnikanie a elektronický obchod.

Keďže sa gravitačné formuláre integrujú do vašej témy WordPress, pokiaľ je vaša téma mobilná, vaše formuláre budú tiež – Neexistuje však spôsob, ako upraviť formuláre tak, aby vyzerali inak na rôznych zariadeniach.
Snímka obrazovky Gravity Forms - Features

Funkcie gravitačných formulárov obmedzujú vašu tvorivú slobodu

Napriek tvrdeniam, že ide o najvýkonnejší doplnok na tvorbu formulárov WordPress, sada funkcií Gravity Forms nedokáže zapôsobiť. Nie je to hrozné, ale sú k dispozícii lepšie doplnky, napríklad NinjaForms, ktorý vám umožní úplne prispôsobiť jeho funkcie pomocou množstva doplnkov.

Pomocou gravitačných formulárov môžete vytvárať neobmedzené formuláre s viac ako 30 poliami formulárov a prijímať neobmedzené príspevky, vytvárať viacstránkové formuláre a využívať výhody automatických aktualizácií. Medzi ďalšie funkcie gravitačných formulárov patria výpočty, možnosti Uložiť a pokračovať, takže používatelia nemusia vyplniť formuláre v jednej relácii a vytváranie príspevkov WordPress pre obsah generovaný používateľmi..

Gravitačné formuláre však obmedzujú vašu kontrolu nad tým, ako vyzerajú vaše formuláre. na rozdiel od Formy kognito, napríklad aplikácia Gravity Forms neumožňuje usporiadať formuláre do stĺpcov alebo meniť farby, písma a ďalšie možnosti štýlov. Ak chcete zmeniť štýl svojich formulárov v aplikácii Gravity Forms, musíte použiť CSS – čo je oveľa komplikovanejšie.

Doplnky a integrácie

Snímka obrazovky Gravity Forms - Integrations

Gravity Forms ponúka množstvo doplnkov a integrácií. To, čo získate, závisí od zakúpenej licencie. Základná licencia obsahuje 14 doplnkov, licencia Pro obsahuje všetky základné doplnky plus 16 ďalších a licencia Elite zahŕňa všetky doplnky a dodatky plus 14 ďalších.

Doplnky pre rôzne plány zahŕňajú:

  • Základný plán: HubSpot, AWeber, GetResponse
  • Pro plán: Dropbox, FreshBooks, PayPal Payments Standard, Zapier
  • Elitný plán: Prieskumy, kupóny, prúžky, prieskum

Limit a rozvrh formulárov

Ak vykonávate veľa prieskumov trhu, funkcia Limit a Schedule Forms vám pomôže spravovať, ako a kedy získavate informácie. Napríklad by ste mohli naplánovať, aby boli formuláre k dispozícii iba v určitých obdobiach, a to pre informácie, ktoré potrebujete zbierať iba v určitých obdobiach roka.

Počet odpovedí, ktoré môžete odoslať prostredníctvom jedného formulára, môžete obmedziť tak, aby sa registrácia na udalosť automaticky uzavrela, alebo uskutočnite obmedzené dražby a súťaže o ceny, ktoré oslovia vaše cieľové publikum.

Podmienená logika

Ak vytvárate dlhý formulár, môžete ho zastrašiť pre svojich návštevníkov tým, že im zobrazíte iba polia formulára a otázky, ktoré sa ich týkajú., pomocou podmienenej logiky. Je preto pravdepodobnejšie, že ľudia vyplnia formulár, pretože museli zodpovedať irelevantné otázky, čo môže rýchlo spôsobiť, že návštevníci kliknú bez toho, aby museli odoslať.

Gravity-formy-features3

Podmienená logika môže byť komplikovaná, ale gravitačné formuláre tento proces uľahčujú jednoduchým procesom vytvorenia pre tento typ formulára (ako je znázornené na obrázku vyššie). Pre polia formulára ju možno povoliť pomocou karty Rozšírené v nastaveniach polí formulára začiarknutím políčka podmienenej logiky a výberom príslušných možností. To znamená, že môžete použiť podmienenú logiku bez toho, aby ste museli opustiť nastavenia poľa formulára:

Gravity-formy-features4
Snímka obrazovky Gravity Forms - Jednoduché použitie

Jednoduchý nástroj na tvorbu formulárov, ale nie všetky nastavenia sú vhodné pre začiatočníkov

Gravity Forms zdedí niektoré z frustrujúcich aspektov WordPress – napríklad zastaraný editor a nastavenia, ktoré možno budete musieť nájsť. Ak ste nikdy predtým nepoužívali nástroj na tvorbu formulárov, môže sa zdať, že gravitačné formuláre sú príliš komplikované.

Editor drag-and-drop

Snímka obrazovky Gravity Forms - Editor formulárov

Pre samotný editor formulárov, Gravity Forms používa rozhranie drag-and-drop, ale môže to vyzerať trochu neohrabane a nie všetko intuitívne. Polia formulára sú rozdelené na štandardné polia, rozšírené polia, poštové polia a polia s cenami. Ak chcete upraviť pole formulára, kliknite naň v editore – nastavenia sú však rozdelené do kariet, cez ktoré musíte kliknúť.

Pokyny pre editora

Pri vytváraní prázdneho formulára si všimnete, že existuje niekoľko pokynov v editore, ktoré vám pomôžu začať. Existujú aj popisy nástrojov, ktoré môžete zobraziť umiestnením kurzora myši nad symbol otáznika v poliach a nastaveniach formulára. Môže to byť užitočné, ak si nie ste istí, ktoré nastavenia zvoliť.

Jednoduchá správa doplnkov

Snímka obrazovky Gravity Forms - Add-Ons

Používanie doplnkov s Gravity Forms je neuveriteľne jednoduché. Dostupné doplnky je možné aktivovať a deaktivovať (podobne ako v prípade doplnkov WordPress) na paneli nastavení doplnkov.. Po aktivácii sa tieto funkcie stanú automaticky dostupnými v editore formulárov.
Úroveň podpory, ktorú získate pomocou aplikácie Gravity Forms, závisí od toho, ktorú licenciu si zakúpite. Licencie Basic a Pro ponúkajú štandardnú podporu, ale ak sa rozhodnete pre plán Elite, budete mať prioritnú podporu.

Podpora je dostupná iba prostredníctvom podporných lístkov (neexistuje živý chat alebo telefonická podpora). Gravity Forms neposkytujú nepretržitú podporu, a je k dispozícii iba od 9:00 do 18:00. EST od pondelka do piatka.

Gravity Forms odporúča, aby podpora bola k dispozícii iba pri problémoch s nastavením, existujúcimi funkciami a opravami chýb. Tím podpory nie je schopný ponúknuť podporu pre doplnky tretích strán.

Na webovej stránke Gravity Forms je však dokumentačná časť, ktorá obsahuje niekoľko používateľských príručiek a databázu znalostí s odpoveďami na často kladené otázky..

Väčšina tvorcov formulárov WordPress má bezplatnú verziu, ale Gravity Forms je výnimkou. Môžete však použiť demo verziu doplnku – Gravity Forms vám poskytuje prihlasovacie údaje pre demo web jedinečný pre vás – ak si to chcete vyskúšať pred nákupom.

Môžete platiť kreditnou kartou (akceptované všetky hlavné karty) alebo PayPal. Všetky platby sú nastavené ako opakujúce sa – takže ak chcete zrušiť, pravdepodobne bude potrebné zrušiť aj opakujúce sa platobné oprávnenie pomocou kreditnej karty alebo na vašom účte PayPal..

Existujú tri licencie a každá sa obnovuje ročne. Základná licencia sa používa na jednej webovej stránke, Licencie Pro vám umožňujú nainštalovať formuláre Gravity Forms až na tri webové stránky, a licenciu Elite je možné používať na neobmedzených webových stránkach. Polia formulára a natívne prvky zahrnuté v každej licencii sú identické – hlavným rozdielom medzi plánmi je počet webových stránok a zahrnuté doplnky..

Ako sa Gravity Forms zhodujú s konkurenciou?

Gravity Forms bol kedysi špičkou tvorcov formulárov WordPress, zatienili ho však lepšie, ľahšie a výkonnejšie doplnky na tvorbu formulárov. Nedostatok bezplatnej verzie je veľkou nevýhodou a neohrabané, datované rozhranie nie je príliš užívateľsky prívetivé. Tvorca formulárov vám umožňuje vytvárať neobmedzené formuláre a bezproblémovo sa integrovať s doplnkami.

Ďalšie doplnky na tvorbu formulárov WordPress s užívateľsky príjemnejším rozhraním je možné nainštalovať zadarmo alebo za nižšiu cenu, napríklad CaptainForm a NinjaForms. Gravity Forms jednoducho nemôžu súťažiť s novšími, dynamickými tvorcami formulárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me