Gator Forms Review 2020: Je to ešte dobré vyskúšať?

Základné WordPress Form Builder s množstvom obmedzení

Snímka obrazovky Gator Forms - domovská stránka


Základné WordPress Form Builder s množstvom obmedzení

S približne 4 000 aktívnymi používateľmi ponúka spoločnosť Gator Forms bezplatné nástroje na vytváranie formulárov a ďalšie funkcie sú k dispozícii, ak prejdete na verziu Gator Forms Pro.

Vytvorenie online formulára vo WordPress je s Gator Forms jednoduché. však, nie je to najatraktívnejšie tvorcov formulárov a jeho vlastnosti sú skutočne celkom základné, na rozdiel od Formuláre Ninja, čo vám poskytuje pokročilejšie funkcie, viac šablón a vynikajúcu integráciu (nielen to, ale je to zadarmo).

Mali by ste zvoliť Gator Forms pre svoju webovú stránku WordPress? Neustále čítajte, aby ste zistili, čo Gator Forms ponúka a či dokáže vyhovieť vašim potrebám.

Dôkladný výber šablón – a iba jedna bezplatná šablóna

Snímka obrazovky Gator Forms - Šablóna kontaktného formulára zdarma

Gator Forms ponúka malý výber šablón formulárov – z ktorých si môžete vybrať iba z desiatich typov šablón. Ak chcete použiť inú šablónu ako šablónu pre kontaktný formulár, musíte inovovať na program Pro. Ale hej, možno to je všetko, čo potrebujete.

Šablóny Gator Forms sú citlivé na mobilný telefón a dajú sa prispôsobiť pomocou editora drag-and-drop – ktorý vám umožní ľahko zmeniť poradie polí formulára a pridať ďalšie polia. V plánoch Pro môžete tiež použiť prispôsobiteľné témy na svoje formuláre na zmenu typov písma a pozadia. A áno, uhádli ste – bezplatná verzia neobsahuje žiadne témy.

Formáty vytvorené pomocou šablóny Pro môžete ukladať v bezplatnej verzii, jednoducho ich nebudete môcť zobraziť na svojom webe. Druh porážok účelu! Aj šablóny Pro sú obmedzené – môžete si vybrať formuláre na schôdzky, aplikácie, spätné volania, kontaktný formulár s mapou, spätnú väzbu, rezerváciu hotela a formuláre s viacerými poľami..

Výber šablóny Gator Forms nie je najlepší. Úprimne povedané, existujú aj ďalší tvorcovia formulárov WordPress, ktorí vám poskytujú omnoho viac – napríklad, Formy kognito má obrovský výber šablón pre všetky druhy firiem.

Jednoduché nástroje pre jednoduché formuláre

Snímka obrazovky Gator Forms - Funkcie

Gator Forms ako tvorca pekne odizolovaných formulárov nemá veľa funkcií. Namiesto toho vám poskytuje to, čo potrebujete na vytvorenie svojej webovej stránky WordPress vytvoriť priame kontaktné a obchodné formuláre. Ak sa rozhodnete pre program Pro, získate ďalšie funkcie, ako sú ďalšie polia, motívy a nahrávanie súborov, ale žiadna z týchto ďalších funkcií nie je obzvlášť pôsobivá.

Niektoré funkcie Gator Forms sa však opíšu bližšie:

Bootstrap Library pre plnú podporu mobilných zariadení

V dnešnej dobe sa na mobilných zariadeniach toľko prehľadáva, že potrebujete, aby vaše formuláre vyzerali skvele vo všetkých formátoch. Gator Forms používa knižnicu Bootstrap na zabezpečenie toho, aby sa vaše formuláre zobrazovali dobre bez ohľadu na to, aké zariadenie sa používa na ich zobrazenie.

Nastavenia bootovacieho systému je možné prispôsobiť na karte Advanced v editore. Predvolená verzia systému Bootstrap je však v 2.3.2, čo je stará verzia, ktorá už nie je oficiálne podporovaná. Vyberte verziu 3.x pre úplnú podporu prvého mobilného telefónu.

Snímka obrazovky Gator Forms - Bootstrap verzie

Neobmedzené formuláre a polia

Na rozdiel od niektorých tvorcov formulárov WordPress (napr Formy kognito), Gator Forms vám umožňuje vytvárať toľko formulárov, koľko chcete – dokonca aj s bezplatnou verziou. Počet polí formulára, ktoré môžete použiť, nie je obmedzený. Bezplatný plán má však iba päť možností poľa: zadávanie textu, vkladanie viacerých riadkov textu, e-mail, meno a tlačidlo odoslania.

Program Pro ponúka 22 polí formulára vrátane telefónu, predmetu, hesla, kalendára, zoznamu, viacerých zoznamov, skupiny rádií, skupiny začiarkavacích políčok, jedného začiarkavacieho políčka, súhlasu s podmienkami & podmienky, pošlite kópiu sebe, vlastný text / HTML, hlavičku, nahrať, captcha, informačný bulletin a zoznam príjemcov.

Ochrana proti spamu bez CAPTCHA

Či už používate bezplatnú alebo profesionálnu verziu Gator Forms, môžete sa spoľahnúť na vstavanú ochranu proti spamu, ktorá nevyžaduje použitie poľa CAPTCHA..

Editor vhodný pre začiatočníkov uľahčuje vytváranie formulárov

Snímka obrazovky Gator Forms - Dashboard

Editor vhodný pre začiatočníkov uľahčuje vytváranie formulárov

Gator Forms sa smiešne ľahko používa, aj keď ste nikdy predtým nepoužívali nástroj na tvorbu formulárov WordPress. Používa editor so záložkami, ktorý zjednodušuje zmenu nastavení, úpravu umiestnenia formulára, usporiadanie a pridávanie polí formulára a skúmanie niektorých pokročilejších nastavení (ktoré by ste mali používať iba v prípade, že viete, čo robíte!).

Drag-and-Drop Builder

Rozhranie drag-and-drop aplikácie Gator Forms zjednodušuje usporiadanie polí formulára. Nové polia môžete pridať pretiahnutím poľa, ktoré chcete, do prázdneho zástupného políčka (vytvoreného kliknutím na ikony +) alebo cez políčka Pridať riadky, ktoré zožltnú a označia, kam bude pole ísť.
Snímka obrazovky Gator Forms - rozhranie drag-and-drop

Štvorstupňové vytváranie formulárov

Snímka obrazovky Gator Forms - 4-Click Setup

Vytvorenie formulára v Gator Forms je štvorkrokový proces – päť, ak počítate stlačením tlačidla Vytvoriť nový formulár. Sekcie s kartami v nástroji na tvorbu vytvárajú určitý krok za krokom, ktorý môžete sledovať v ľubovoľnom poradí.

Toto sú štyri kroky:

  1. Nastavenie polohy formulára
  2. Výber a usporiadanie polí formulára
  3. Výber témy (ak máte program Pro)
  4. Konfigurácia nastavení e-mailu

Po ich nastavení je formulár pripravený na použitie.

Jednoduché prispôsobenie

Snímka obrazovky Gator Forms - Customizer Theme

Ak sa rozhodnete pre plán Pro, môžete použiť štandardný motív alebo vytvoriť motív na prispôsobenie svojej značky pomocou prispôsobovača motívov. Pomocou jednoduchých prepínačov, textových polí a polí na výber farieb môžete upraviť všetko od obrázka na pozadí formulára po farby aktívnych polí formulára, tlačidiel a odkazov.. Používanie prispôsobiteľného prvku je jednoduché a všetko sa zobrazuje na jednej stránke.

Gator Forms je jedným z najjednoduchších tvorcov formulárov, aký som použil, a je navrhnutý s ohľadom na začiatočníkov. Prejdenie späť k základom znamená, že neexistujú žiadne komplikované funkcie, ktoré by ste sa mali naučiť používať, a svoj formulár si môžete vytvoriť v priebehu niekoľkých minút..

Editor formulárov je intuitívny, ale v prípade, že uviaznete, neexistuje žiadna prehliadka ani nápoveda. Môžete sa však obrátiť na pomocnú dokumentáciu, ktorá vás prevedie krokmi vytvorenia prvého online formulára.

Ak viete používať WordPress, nebudete mať žiadne problémy s používaním Gator Forms. Dokonca aj nastavenie zobrazovania formulára na vašich webových stránkach je jednoduché, pretože na svoju kontaktnú stránku nemusíte ani kopírovať a prilepovať skratky. Stačí vybrať blok obsahu Gator Forms v editore a zobrazia sa vaše formuláre na vašom webe.

Ak pôjdete s plánom zadarmo, jediná podpora, ktorú získate, je prostredníctvom fóra komunity (kde môžete alebo nemusíte dostať odpoveď na svoje otázky). V podstate ste sami. Používatelia Pro získajú podporu prostredníctvom systému predaja lístkov a existujú dve úrovne podpory v závislosti od toho, aký plán si vyberiete.

Štandardná podpora je k dispozícii v osobnom pláne a získate prístup k prioritnej podpore v plánoch podnikania a agentúry. Rozdiel medzi týmito dvoma úrovňami podpory nie je jasný – je však spravodlivé predpokladať, že prioritná podpora znamená, že vaše otázky budú zodpovedané rýchlejšie. Neexistuje žiadny live chat ani telefonická podpora.
Gator Forms Pro má tri cenové plány – osobné, obchodné a agentúry, vhodné pre jeden, päť a neobmedzený počet stránok. Ročné plány za rozumnú cenu vám poskytujú prístup k funkciám Pro, vrátane prioritnej podpory pre obchodné a agentúrne plány, väčšieho počtu typov polí, tém a možností odovzdávania súborov..

Máte tiež prístup k budúcim aktualizáciám pomocou programov Pro – ale aby som bol úprimný, Gator Forms nie je aktualizovaný tak často (a ešte nebol testovaný s najnovšou verziou WordPress)..

Bezplatný plán je v poriadku, ak chcete na svoj web pridať iba základný kontaktný formulár, ale polia sú skutočne veľmi obmedzené. Nemôžete napríklad použiť pole formulára telefónneho čísla bez toho, aby ste inovovali na program Pro. Ďalšie doplnky WordPress, napríklad Formuláre Ninja, zahŕňajú oveľa viac svojich bezplatných plánov ako Gator Forms.

Inovácia na program Pro s programom Gator Forms je jednoduchá – kúpte si na oficiálnej webovej stránke Gator Forms pomocou tlačidla v zásuvnom module a pridajte svoj aktivačný kód do nastavení doplnku.

Ako sa Gator Forms zhoduje s konkurenciou?

Gator Forms vám umožňuje vytvárať základné formuláre pre vaše webové stránky WordPress, má však veľa obmedzení a nedáva vám šablóny a funkcie, ktoré ponúkajú iné doplnky na tvorbu formulárov.. Najlepšie sa vám hodí, ak si len chcete vytvoriť jednoduchý kontaktný formulár na svojom webe.

Programy Pro s Gator Forms vám poskytujú väčší rozsah polí formulárov a podpory prostredníctvom predaja lístkov, ale existujú aj ďalšie doplnky, ktoré ponúkajú lepšiu hodnotu, takže inovácia na program Pro s Gator Forms nie je niečo, čo by som odporučil. Ak to napriek tomu chcete dať šancu, Gator Forms poskytuje 14-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me