Form2Pay Review 2020: Tvorca pevných formulárov s hlavnými nevýhodami

Snímka obrazovky Form2Pay - domovská stránka


Slušný tvorca formulárov, ale je to datované a obmedzené

Form2Pay bol predtým známy ako Form2Go. Je tu už viac ako desať rokov a bol navrhnutý tak, aby vytváranie online formulárov bolo pre podniky a manažérov jednoduchým procesom.

Uvádza sa na trh ako „ľahký a najpokročilejší tvorca viacjazyčných formulárov“. Možno, že to bola pravda späť v deň, ale teraz sú k dispozícii lepší, funkčnejší a viacjazyční tvorcovia formulárov. Form2Pay je teoreticky k dispozícii vo viac ako 100 rôznych jazykoch – pre tieto funkcie však používa prekladač Google.

Nemá veľa výkonných funkcií, existujú však niektoré vynikajúce aspekty, ako napríklad platobnú integráciu, ktorú môžete použiť bez toho, aby ste sa museli prihlásiť na odber. Ak chcete upgradovať, ponúka dva plány – Business a Premium.

Čo by ste chceli vedieť, samozrejme, je to, či dokáže Form2Pay zvládnuť potreby vašej obchodnej formy, alebo či by ste mali radšej jednu z alternatív, ako je napríklad Formuláre Ninja. Pozrime sa bližšie.
Snímka obrazovky Form2Pay - šablóny

Adekvátne šablóny, ale nefungujú to všetko

S Form2Pay máte možnosť vytvoriť prázdny formulár, počnúc preddefinovanou šablónou, alebo použiť niektorý z vašich existujúcich formulárov ako šablónu. Na výber je okolo 35 šablón, usporiadané do kategórií vrátane kontaktov, registrácií, prieskumov, generovania olova, komunity, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti. Všetky šablóny sú k dispozícii na bezplatných aj platených programoch.

Všetky formuláre vytvorené pomocou Form2Pay reagujú na mobil – či už používate šablónu alebo zostavujete formulár od nuly. Sú tiež úplne prispôsobiteľné, takže môžete zmeniť polia a štýly formulára vrátane pozadia, písma, farieb a tlačidiel.

Najväčší problém so šablónami Form2Pay je však to, že nie všetky fungujú. Napríklad v kategórii prieskumu sú dve prázdne šablóny s názvom „testovacia šablóna“. V marketingovej kategórii je navyše iba jedna šablóna a okrem tlačidla Odoslať je úplne prázdna.

Snímka obrazovky Form2Pay - Marketingová šablóna
Snímka obrazovky Form2Pay - Funkcie

Robustná sada funkcií pre jednoduché vytváranie formulárov

Sada funkcií Form2Pay nie je najkomplexnejšia. Ak však hľadáte solídneho nástroja na tvorbu formulárov, ktorý nebude obsahovať veľa pokročilých funkcií, ktoré by ste nikdy nemali používať, môže to byť pre vás to pravé riešenie. Toto sú niektoré z jeho zaujímavejších funkcií:

  • Podrobnosti o odoslaní prostredníctvom e-mailu – Získajte podrobnosti o odoslaní formulára priamo do vašej doručenej pošty (obmedzené na 10 e-mailov mesačne v rámci bezplatného plánu, neobmedzené na platené programy).
  • SMS notifikácie – Ak máte platený program, môžete dostávať oznámenia SMS po vyplnení formulára (hoci ste obmedzení na 10, ďalšie upozornenia SMS si vyžadujú nákup balíka SMS).
  • automatická – Môže sa stať, že vám bude automaticky zaslaný e-mail po úspešnom odoslaní formulára (iba platený plán).
  • Integrácia so službou Google Analytics – Prepojte svoje formuláre s Google Analytics pre ľahkú analýzu (opäť iba platený plán).

Môžete použiť 17 typov polí formulára, vrátane osobných údajov, obrázkov, rozbaľovacieho políčka, začiarkavacieho políčka a prepínačov (na výber iba jednej odpovede). Možnosti sú relatívne obmedzené v porovnaní s niektorými tvorcami formulárov (prečítajte si naše Recenzia JotForm, napríklad) a chýbajú niektoré funkcie, ktoré by ste mohli chcieť pri raste svojej firmy, napríklad pravidlá a logika. Na všetkých plánoch (vrátane bezplatného plánu) však môžete mať neobmedzené polia formulárov a neobmedzené formuláre..

Integrácia platieb

Snímka obrazovky Form2Pay - integrácia platieb

Integrácia platieb musí byť samostatnou funkciou Form2Pay, pretože hoci ju mnohí tvorcovia formulárov ponúkajú, je veľmi zriedkavé nájsť ju zahrnutú do bezplatných plánov.. Je pravda, že v rámci bezplatného plánu získate iba dve platby, ale aspoň si môžete vyskúšať túto funkciu a zistiť, ako bude pre vaše podnikanie fungovať..

Obchodníci s platbami sú však dosť obmedzení (hoci sú všetci k dispozícii bez ohľadu na to, či ste bezplatný alebo platený používateľ). PayPal Standard a 2co sú ponúkané ako „presmerovaní“ obchodníci (kde sú zákazníci presmerovaní na webovú stránku tretej strany, aby dokončili transakciu) a PayPal Web Payment Pro a Authorize.net sú k dispozícii ako „integrovaní“ obchodníci..

Nastavenie integrovaných možností je zložitejšie, čo si vyžaduje konfiguráciu obchodníka s platbami a získanie kľúčov API pokiaľ naozaj nepotrebujete použiť spôsob platby v hotovosti, odporúčame vám štandard PayPal.

Nastavenia propagácie

Snímka obrazovky Form2Pay - nastavenia propagácie

Form2Pay môžete použiť na nastavenie formulárov propagačného typu – napríklad vstup do žrebovania podľa ceny, ktorý môžete propagovať na sociálnych médiách. Nastavenia sú skutočne jednoduché a môžete si vytvoriť časovo obmedzené formuláre (s dátumami otvorenia a / alebo uzávierky) alebo formuláre s obmedzením výsledku (kde nastavíte maximálny počet položiek formulára). Túto funkciu môžete použiť na bezplatné a platené programy.

Formuláre v iných jazykoch

Snímka obrazovky Form2Pay - Výber jazyka

Form2Pay ponúka jednoduchý výber jazyka v hornej časti stránky. K dispozícii je viac ako 100 jazykových možností – túto funkciu môžete použiť na bezplatné a platené programy.

Prekladač je poháňaný spoločnosťou Google a preloží celú webovú stránku do vami vybraného jazyka – nezabudnite však, že to bude strojový preklad.

Snímka obrazovky Form2Pay - Editor formulárov vo francúzštine
Snímka obrazovky Form2Pay - Editor formulárov

Priateľský a priateľský pre začiatočníkov

Pretože Form2Pay nemá zvlášť pokročilé funkcie (napr. Bez podpory pre integrácie tretích strán), zostavenie formulára je veľmi jednoduché.

Je to krok za krokom, s každou časťou jasne viditeľnou v ľavom menu, aby sa uľahčila navigácia.

Editor editovania kliknutím

Namiesto editora drag-and-drop ponúka Form2Pay základnejší editor s odkazom na editáciu – a všetko, čo musíte urobiť, je riadiť sa pokynmi. Existujú tlačidlá na presúvanie polí formulára nahor a nadol a štítky Click Here, ktoré vám umožňujú riadiť umiestnenie nových polí.

Tento typ editora je určený pre začiatočníkov. Ak však máte trochu viac skúseností, možno by ste to považovali za príliš obmedzujúce – alebo by ste boli frustrovaní tým, že stlačíte tlačidlo, aby ste presúvali polia nahor a nadol, namiesto toho, aby ste ich ťahali tam, kam chcete..

Jednoduché spôsoby zdieľania formulára

Snímka obrazovky Form2Pay - Zverejnite svoj formulár

Pokiaľ ide o zdieľanie formulára s ostatnými – či ho chcete zdieľať na svojich stránkach sociálnych médií, poslať odkaz e-mailom svojim odberateľom alebo vložiť svoj formulár na svoj web – Form2Pay má niekoľko možností.

Ak máte platený program, môžete použiť možnosť „zabezpečený odkaz na formulár“, ale medzi ďalšie spôsoby zdieľania patrí jednoduchý odkaz, HTML kód, Facebook iFrame, QR kód a krátky kód WordPress (prostredníctvom doplnku Form2Pay). Všetky tieto možnosti sú veľmi jednoduché, s inštrukciami, ako používať každú z nich v editore.

Pomoc pre editora – Existuje však problém

Snímka obrazovky Form2Pay - Pomocník pre editora

Pomoc s editorom je užitočná, ak ste začiatočník, a program Form2Pay vás prevedie procesom vytvárania formulára pomocou popisov. však, nie všetky odkazy „pomocníka“ fungujú a jeden vedie priamo k chybe 404. To je sklamanie.
Form2Pay má vedomostnú základňu s celým radom podrobných návodov krok za krokom. Znalostnú databázu však nemožno vyhľadávať, takže ak v odkazoch na články nenájdete to, čo hľadáte, musíte sa obrátiť na podporu..

Ak máte platený program, získate prioritnú podporu, hoci Form2Pay nedáva jasne najavo, čo to vlastne znamená. Pri platených programoch môžete tiež využívať podporu živého chatu, zatiaľ čo bezplatní používatelia majú prístup iba k podpore lístkov a e-mailov.

Form2Pay nezverejňuje svoje podporné hodiny, preto som poslal správu so žiadosťou. Stále čakám na odpoveď a uplynulo niekoľko týždňov – nezabudnite, že kvalita podpory nie je pre bezplatných používateľov vynikajúca..

Form2Pay má okrem svojho bezplatného plánu dva platené programy – Business a Premium. Najväčší rozdiel medzi dvoma platenými programami je počet platieb, ktoré môžete prijať. Obchodný plán vás obmedzuje na päť, zatiaľ čo prémiový plán vám poskytuje neobmedzené platby – takže ak sa pozeráte na Form2Pay z dôvodu spracovania platby, budete musieť upgradovať na Premium.

Inovácia je jednoduchá a akceptujú sa všetky hlavné kreditné karty. K dispozícii je tiež 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

V porovnaní s inými (pokročilejšími) tvorcami formulárov Formy kognito, Plány spoločnosti Form2Pay sa zdajú drahé – a mesačný poplatok prémiového plánu je tiež mimo cenového rozpätia priemerného používateľa.

Program zadarmo vám umožňuje vytvárať neobmedzené formuláre a polia formulárov, ale počet záznamov, ktoré môžete prijať, je obmedzený. Ste tiež obmedzení na tri prehľady a iba desať e-mailov s odoslaním formulára a nebudete môcť používať niektoré pokročilé funkcie, ako je napríklad automatická odpoveď a integrácia služby Google Analytics..

Ako sa Form2Pay vyrovná konkurencii?

Form2Pay vyzerá datovaný, ale jeho jednoduchý editor s možnosťou editácie je ľahko použiteľný. Obsahuje nástroje, ktoré potrebujete na vytvorenie formulárov reagujúcich na mobilné zariadenia. Ak nehľadáte veľa výkonných funkcií, nie je to zlá voľba.

Ak Form2Pay vyniká, je v platobnej integrácii. Je pekné, že môžete prijať niekoľko platieb bezplatného plánu. Ak však chcete akceptovať viac, musíte prejsť na platený program a zvážiť použitie iného nástroja na tvorbu formulárov, ktorý vám poskytne výkonnejšie funkcie..

Ak sa chcete dozvedieť viac o jednom z mojich obľúbených položiek, prečítajte si moje podrobný prehľad formulárov Ninja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me