Cognito Forms Review 2020: Je to také dobré, ako sa zdá?

Je to lacné, ale je to dobré??

Recenzia formulárov Cognito - snímka domovskej stránky


Cognito Forms je online tvorca formulárov s dostupnými plánmi predplatného (ako aj skvelý bezplatný plán). Je to dosť jednoduché pre úplných začiatočníkov, má však pokročilejšie funkcie ak hľadáte komplexné formuláre.

Skoro to znie príliš dobre, aby to bola pravda – tak je to naozaj také dobré, ako sa tvrdí? Áno, a nie. Rozhranie napríklad nie je také intuitívne ako niektorí iní tvorcovia formulárov, napríklad JotForm – a platby cez PayPal sú podporované iba pri drahších programoch.

Môžete vytvárať neobmedzené formuláre – a to aj na bezplatnom pláne – a vybrať si z viac ako 100 šablón a viac ako 20 polí formulára. Šablóny aplikácie Cognito Forms reagujú na mobil a môžete ich upraviť tak, aby zodpovedali vašej značke.

Nástroj na tvorbu formulárov podporuje 20 jazykov (vrátane čínštiny, holandčiny, francúzštiny, angličtiny, španielčiny, japončiny, poľštiny a portugalčiny), 121 krajín a 137 mien, takže môžete používať formuláre Cognito v rodných jazykoch svojich návštevníkov..

Cognito Forms vyzerá, že by vyhovoval prakticky všetkým potrebám online formulárov – je to však pre vás to pravé? Pokračujte v čítaní a zistite, čo ponúka Cognito Forms.

100+ šablón formulárov pre takmer každé odvetvie

Snímka obrazovky Cognito Forms - odporúčané šablóny

Ak hľadáte šablónu v aplikácii Cognito Forms, môžete si vybrať z veľkého výberu. Šablóny sú prehľadne usporiadané do kategórií, ale nie je možné vyhľadávať alebo filtrovať formuláre, bohužiaľ.

Kategórie šablón zahŕňajú prieskumy a marketing, ľudské zdroje, služby zákazníkom, vzdelávanie, miestnu samosprávu, informačné technológie, predaj, podávanie správ a cestovanie a pohostinstvá..

Ak ste vlastníkom firmy, môžete použiť Cognito Forms na nábor, hodnotenie zamestnancov a časové výkazy, čím znižujete potrebu nástrojov tretích strán na riadenie podniku.

Dlhý zoznam funkcií aplikácie Cognito Forms nemôže pomôcť, ale imponuje

Snímka obrazovky Cognito Forms - Funkcie

Rozsiahla sada nástrojov spoločnosti Cognito Forms pokrýva prakticky všetky funkcie súvisiace s formulármi, na ktoré by ste si mohli myslieť. Ponúka šifrovanie údajov, podmienenú logiku, bezpečné platby, viacstránkové formuláre, ukladanie a obnovenie a veľkú sadu nástrojov na vytváranie prehľadov..

Niektoré funkcie sú k dispozícii iba v prípade, že si predplatíte predplatné (napr. Elektronické podpisy, uloženie a obnovenie a šifrovanie údajov) a ak existujú určité limity, ktoré musíte poznať. Napríklad, bezplatný plán je obmedzený na 500 odoslaných formulárov (vo všetkých vašich formulároch, nie vo formulári) mesačne a na 100 MB úložiska. Iba najvyšší stupeň podnikového plánu obsahuje neobmedzené odosielanie formulárov.

Cognito Forms je tiež priateľský k vývojárom a podporuje funkcie, ako sú výpočty a webhooks, ako aj štýl CSS..

Jednou z vynikajúcich funkcií Cognito Forms musí byť platobná integrácia (prostredníctvom Stripe), ktorá je zahrnutá aj v bezplatnom pláne, pričom počet platieb je obmedzený iba počtom odoslaných formulárov, ktoré váš plán obsahuje..

Elektronické podpisy

Snímka obrazovky Cognito Forms - Elektronické podpisy

Elektronické podpisy môžu uľahčiť život vašim zákazníkom aj vám – je to jednoduchý spôsob, ako môžu vaši zákazníci podpísať dohody bez toho, aby museli tlačiť, podpisovať a skenovať. A keďže je digitál jednoduchší, je menej pravdepodobné, že ho budete musieť podpísať na podpis.

Integrácie prostredníctvom spoločnosti Zapier

Snímka obrazovky Cognito Forms - integrácie Zapier

Cognito Forms funguje bez problémov s Microsoft Flow a Zapier aby ste mohli prepojiť svoje formuláre s aplikáciami a automatizáciami tretích strán. Spoločnosť Zapier spolupracuje s viac ako 400 aplikáciami vrátane softvéru CRM (management vzťahov so zákazníkmi), kancelárskych aplikácií, účtovného softvéru, tímových komunikačných aplikácií a ďalších.

Môžete nastaviť Zapier tak, aby automatizoval desiatky akcií pri odoslaní jedného z vašich formulárov – napríklad vytvorte nový záznam vo svojom CRM, keď zákazník odošle kontaktný formulár, alebo zaznamenajte predaj v účtovnom softvéri po odoslaní objednávkového formulára s platbou.

Súlad HIPAA s podnikovým plánom

Snímka obrazovky Cognito Forms - súlad s HIPAA

Ak ste v zdravotníctve, Cognito Forms podporuje funkcie HIPAA, ako napríklad šifrovanie a prísnejšie zabezpečenie formulárov. Súlad s predpisom HIPAA znamená, že môžete bezpečne zhromažďovať a ukladať údaje, ako sú registrácie pacientov, ponúkať plánovanie schôdzok na základe formulára a požiadavky na doplnenie predpisov a ďalšie..

Priame rozhranie s miernou krivkou učenia

Snímka obrazovky Cognito Forms - Pridanie nových polí formulára

Vytvorenie formulára pomocou intuitívneho editora Cognito Forms je jednoduché, ale v rozhraní je pár vtipkov, ktoré si trochu zvyknú. Napríklad nastavenia štýlu formulára sú dostupné až po kliknutí na kartu Publikovať. Chvíľu som ich hľadal na karte Zostaviť, kde by ste si mysleli, že sa nachádzajú.

Avšak, tieto vtipky stranou, Ak ste ešte nikdy nevytvorili online formulár, nebudete mať žiadne problémy so začatím používania formulárov Cognito. Je to skutočne priateľské pre začiatočníkov s čistým rozhraním, ktoré sa ľahko naviguje.

Editor drag-and-drop

Snímka obrazovky Cognito Forms - Editor formulárov

Rovnako ako každý iný tvorca formulárov, aj Cognito Forms používa editor presúvania myšou, vďaka ktorému je pridávanie nových polí spoľahlivé.. To, čo odlišuje tento editor drag-and-drop od jeho konkurentov, je jeho absolútna flexibilita v usporiadaní polí vo formulári. Môžete presunúť hranice polí formulára a vytvoriť tak vlastnú šírku stĺpca a upraviť veľkosť každého poľa.

Jednoduché nastavenie poľa formulára

V aplikácii Cognito Forms nie sú žiadne komplikované nastavenia polí formulára, čo je jeden z dôvodov, prečo je pre nováčikov tak dobrý. Nastavenia sa ovládajú pomocou tlačidiel, rozbaľovacích ponúk, prepínačov zapnutia / vypnutia a textových polí.

Viaceré možnosti publikovania

Snímka obrazovky Cognito Forms - Možnosti publikovania

Cognito Forms robí vkladanie vašich formulárov na váš web jednoduchým procesom tým, že poskytuje kódy Embed v rôznych formách – plynulé, iFrame a AMP (Accelerated Mobile Pages) pre mobilné stránky. Máte tiež možnosť zdieľať odkaz prostredníctvom e-mailu (napr. V bulletine) alebo zdieľať svoj formulár prostredníctvom sociálnych médií.

Vytvorenie prvého formulára pomocou aplikácie Cognito Forms je otázkou výberu šablóny a prispôsobenia polí a rozloženia podľa vašich potrieb. Formuláre môžete samozrejme použiť bez toho, aby ste vôbec nejako upravovali – čo znamená môžete mať svoj formulár pripravený na vloženie v priebehu niekoľkých minút!

Pridanie nových polí formulára, zmena usporiadania polí a úprava možností s možnosťou výberu z viacerých možností je intuitívne – ale Ak zápasíte s nastavením poľa alebo funkciou, existujú užitočné odkazy (maskované ako sivé otázniky), ktoré vás privedú priamo k článkom v centre podpory., kde nájdete všetky potrebné informácie.

Keď viete, kde nájdete nastavenia štýlu (na karte Publikovať), je ľahké upraviť štýl formulára tak, aby sa zhodoval s vašou značkou, zmenou písma a farieb, pridaním loga alebo dokonca nahraním obrázka na pozadí formulára.

Snímka obrazovky Cognito Forms - Editor štýlov
Cognito Forms má komplexnú sekciu podpory plnú príručiek a článkov o tom, ako čo najlepšie využiť svoje rozsiahle funkcie. Navyše, môžete odoslať žiadosť o podporu prostredníctvom e-mailového formulára. Žiadosti o podporu sa odpovedajú iba počas pracovných hodín – 8:00 – 17:00. EST od pondelka do piatka.

Snímka obrazovky Cognito Forms - žiadosť o podporu

Tím podpory môžete tiež kontaktovať pomocou tlačidla rozhovoru v dolnej časti stránky, táto funkcia je však k dispozícii iba počas pracovnej doby a niekedy môže byť nedostupná, ak tím podpory rieši veľa žiadostí o podporu..

Keď sa zaregistrujete v službe Cognito Forms, automaticky si vyberiete individuálny (bezplatný) plán. Ak chcete získať prístup k ďalším funkciám a nástrojom, môžete si vybrať z troch cenových plánov, v závislosti od toho, čo chcete robiť so svojimi formulármi.

  • Program Pro je najdostupnejší a obsahuje funkcie, ako sú elektronické podpisy, ukladanie a obnovenie a analytické a sledovacie funkcie, plus až 2 000 odoslaných formulárov mesačne. Tento plán umožňuje maximálne dvom používateľom.
  • Plán tímu je drahší, ale môžete využiť šifrovanie formulárov a platby prostredníctvom služby Square a PayPal, a získate až 10 000 odoslaných formulárov mesačne. Plán podporuje až päť používateľov.
  • Podnikový plán je navrhnutý pre vás, ak potrebujete zhodu s HIPAA, ale prichádza s mohutným mesačným poplatkom. S týmto plánom však môžete mať až 50 používateľov.

Ak nepotrebujete funkcie, ako sú elektronické podpisy, a nevadí vám, aby ste vo svojich formulároch používali značky Cognito Forms, potom bezplatný plán obsahuje funkcie, ako je podmienená logika, ktorú iní tvorcovia formulárov zahrnujú iba do plánov. Najväčšou nevýhodou bezplatného plánu je obmedzený počet odoslaných formulárov za mesiac (500).

Cognito Forms je jedným z užívateľsky najprijateľnejších online tvorcov formulárov. Nezakrýva všetky najlepšie funkcie za výplatnou bránou, takže môžete využívať bezplatné funkcie, ako je podmienená logika a nahrávanie súborov – plus procesné platby – na bezplatnom pláne, čo je obrovský bonus.

Ak ste začiatočník, budete radi, keď viete, že Cognito Forms je intuitívne, ale ak ste skúsenejší používateľ, má čo ponúknuť, od práce so Zapierom po vytváranie výpočtov).

Veľké množstvo šablón v Cognito Forms znamená, že je veľmi pravdepodobné, že nájdete šablónu, ktorú potrebujete – bez ohľadu na to, v akom odvetví pracujete. Vďaka bezplatnému plánu a 14-dňovej bezplatnej skúšobnej verzii pre platené plány nemáte čo stratiť užívanie Cognito Forms na roztočenie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me