CaptainForm Review 2020 – je to naozaj dobré pre WordPress?

captainform-overview1


Tvorca formulárov WordPress nabitý funkciami

CaptainForm je odnož rumunskej spoločnosti za 123FormBuilder. Kým 123FormBuilder je založený na webe, CaptainForm je určený výhradne na používanie na platforme WordPress a spoločnosť ide tak ďaleko, že ho nazýva „superhrdina doplnkov formulára WordPress“. Má viac ako 20 000 aktívnych inštalácií, čo nie je zlé.

Doplnok CaptainForm ponúka bezplatný doplnok, ktorý vám umožní vytvoriť tri webové formuláre pomocou rôznych šablón. Môžete upgradovať na jeden z plánov, pomocou ktorého môžete zostaviť neobmedzený počet formulárov, použiť viac polí a využiť pokročilejšie nástroje, ako sú napríklad integrácia aplikácií a viacjazyčné formuláre..

Je CaptainForm skutočne tak dobrý, ako sa zdá? Je to ako iné doplnky, ktoré skrývajú funkcie, ktoré skutočne chcete za výplatnou bránou? Čítajte ďalej a zistite, či je CaptainForm pre vás to pravé.

captainform-templates1

30+ bezplatných šablón formulárov

V doplnku CaptainForm je na výber veľa šablón formulárov: všetko od formulárov o generácii potenciálnych zákazníkov pre vašu firmu až po dary pre vašu neziskovú organizáciu. Je to pekné vedieť žiadna zo šablón CaptainForm nie je skrytá za výplatnou bránou.

Spolu je k dispozícii 30 šablón formulárov vrátane kontaktov & Olovo, registrácia udalostí, objednávkový formulár, prieskum, kvízový formulár a anketa. Kliknutím na rozbaľovaciu ponuku v časti Iné formuláre zobrazíte všetky dostupné možnosti. Kategórie sú malé podniky, ľudské zdroje, organizátori udalostí, neziskové organizácie, vzdelávanie, generácia potenciálnych zákazníkov a konzultanti.

Po výbere šablóny ju môžete prispôsobiť v editore formulárov pridaním alebo úpravou polí alebo pomocou funkcie presúvania myšou presúvať sekcie. Pretože sa CaptainForm integruje do vašej témy WordPress, pokiaľ je vaša téma prispôsobená pre mobilné zariadenia, vaši návštevníci budú môcť vyplniť formuláre na svojich smartfónoch a tabletoch.
captainform-Features1

Hviezdne funkcie, musíte však inovovať a odomknúť väčšinu

Funkcie CaptainForm uľahčujú vytváranie formulárov vo WordPress. Ak ste vlastníkom firmy a hľadáte vetvenie formulárov (pravidlá, ktoré upravujú otázky zobrazené podľa predchádzajúcich odpovedí), zabezpečené (šifrované) formuláre, integráciu aplikácií alebo upozornenia prostredníctvom SMS, keď dostanete nové odoslanie formulára, budete mať radi CaptainForm. Nevýhodou je, že pre mnohé z týchto funkcií je potrebné prejsť na jeden z platených programov.

Vlastné automatické odpovedače

Rýchle odpovede na otázky vašich zákazníkov zohrávajú významnú úlohu v úspechu vášho podnikania, a preto sú automatické odpovede nevyhnutné. Program zadarmo CaptainForm ponúka predvolenú automatickú odpoveď, ktorú je možné aktivovať v nastaveniach formulára. Ak uprednostňujete vlastný automatický program, budete musieť upgradovať na platený program.

Môžete napríklad vytvoriť rôzne automatické odpovedače pre rôzne typy formulárov alebo uviesť podrobnosti o časoch odozvy, o tom, ako vás kontaktovať, ak je záležitosť naliehavá, alebo môžete do svojej správy zahrnúť propagačné kódy zliav, aby sa vaši zákazníci cítili ocenení. Predvolená automatická odpoveď je neosobná a ľahko rozpoznateľná ako automatizovaná správa.

captainform-features2

Viacjazyčné formuláre

Máte globálnu zákaznícku základňu? Ak áno, budete milovať viacjazyčnú funkciu CaptainForm. Sprístupnenie formulárov v pôvodných jazykoch vašich zákazníkov môže zvýšiť vašu firmu.

Keď aktivujete funkciu viacerých jazykov, môžete do hornej časti formulára pridať jazykové pole, aby si zákazníci mohli zvoliť jazyk, v ktorom sa má formulár zobraziť.. Viacjazyčná podpora je k dispozícii iba pri platených programoch.

captainform-features3

Uložte a pokračujte neskôr

Hoci vyplnenie krátkych formulárov a prieskumov o generovaní potenciálov je pre vašich návštevníkov rýchle a ľahké, dlhšie prieskumy a formuláre žiadostí si môžu vyžadovať čas. Funkcia Uložiť a obnoviť neskôr (opäť k dispozícii iba pre platené programy) môže byť veľmi užitočná. Vaši návštevníci dostanú prostredníctvom e-mailu odkaz na návrat do formulára v čase, ktorý je pre nich pohodlnejší. To zvyšuje pravdepodobnosť dokončenia dlhších prieskumov alebo žiadostí.

captainform-features4
captainform-jednoduchosť použitie1

Intuitívny editor, ale nastavenia sa môžu skomplikovať

Používanie programu CaptainForm je pomerne jednoduché – editor je jednoduchý, existuje jasný trojstupňový proces na zostavenie a publikovanie formulára a ľahko sa môžete pohybovať po možnostiach. Keď však začnete kopať do pokročilejších nastavení a možností, samotný počet dostupných možností môže byť ohromujúci. Tieto tipy pomôžu, ale CaptainForm pravdepodobne nie je najlepšou voľbou, ak ste začiatočník.

Editor drag-and-drop

Aj keď rozhranie editora CaptainForm vyzerá skôr zastarané (pripomína mi Windows 95, ktorý skutočne ukazuje môj vek!), Jeho používanie je skutočne jednoduché. Máte na výber základné a rozšírené polia, ktoré môžete jednoducho pretiahnuť na požadované miesto vo formulári. Časti môžete tiež posúvať pretiahnutím nahor a nadol.

captainform-jednoduchosť Použitie2

popisy

Pri vytváraní formulára alebo úpravách nastavení má veľa možností vedľa nich popisy. Popisy sú tie malé otázniky, na ktoré umiestnite kurzor myši, aby sa zobrazilo pole s informáciami o tom, čo funkcia robí. Ak nerozumiete niektorým z možností, ušetrí vás to od využívania databázy znalostí. Bonus: Táto funkcia je dodávaná s programom zadarmo!
captainform-jednoduchosť use3

Skratky a widgety

Pokiaľ ide o publikovanie formulára a jeho zobrazenie na vašom webe, CaptainForm má niekoľko možností, ktoré celý proces zjednodušujú.. Môžete použiť skrátený kód (skopírovať a prilepiť na webovú stránku), použiť miniaplikáciu (vyberte formulár, ktorý chcete v miniaplikácii zobraziť), alebo nastaviť vyskakovacie okno pre svoj formulár. Nie je potrebné kopírovať HTML, bez problémov s vkladaním – CaptainForm sa bez problémov integruje s WordPress.
captainform-jednoduchosť use4

Snímka obrazovky podpory CaptainFormCaptainForm má veľkú vedomostnú základňu, ktorá vám pomôže zostaviť a spravovať vaše formuláre. Články sa dajú ľahko sledovať a mnohé ponúkajú podrobné riešenia bežných problémov, ako sú problémy so vkladaním formulárov pomocou krátkych kódov alebo volania funkcií a ťažkosti s pridaním vlastného CSS do formulárov..

Okrem vedomostnej základne má CaptainForm tím podporných agentov, ktorí sú k dispozícii na pomoc pri riešení problémov s vašimi formulármi. Podpora je dostupná prostredníctvom:

 • E-mail – je k dispozícii iba pre používateľov platených programov, takže som to nemohol vyskúšať.
 • Živý rozhovor – je k dispozícii zadarmo a plateným používateľom plánu a je k nemu prístup priamo z hlavného panela WordPress. Live chat fungoval naozaj dobre, keď som to vyskúšal, takmer okamžite.

captainform-support2

Podpora od CaptainForm však nie je 24/7. CaptainForm sľubuje podporu 16/5, hoci na webe nie sú uvedené hodiny. Musel som sa spojiť s tímom podpory, aby som zistil dostupné hodiny:

 • Pondelok až piatok od 9:00 do 1:00 EET (východoeurópsky čas)
 • Vybrané hodiny cez víkend, často o 14:00. do 10:00 EET

CaptainForm má okrem svojho plánu navždy zadarmo tri platené programy – a ceny sú približne priemerné. Môžete platiť štandardnými kreditnými kartami alebo PayPal 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Najlacnejšou možnosťou je program učňovského vzdelávania, ktorý obsahuje neobmedzené formuláre a polia, až 5 000 zabezpečených vstupov do formulárov mesačne, 500 MB úložiska a päť doplnkov / aplikácií (vrátane Disku Google a Dropbox).. Dva plány s vyššou cenou sú vhodnejšie pre stredné a veľké podniky, ale obsahujú oveľa viac funkcií.

Napríklad hlavný plán (za strednú cenu) ponúka všetko v pláne učňovskej prípravy plus až 20 000 zabezpečených formulárov, 2 GB úložného priestoru a 14 aplikácií (vrátane Mailchimp a GetResponse). Najdrahší plán, Hero, obsahuje 100 000 zabezpečených formulárov, 10 GB úložného priestoru, podporu viacerých miest, integráciu platieb a 26 aplikácií (vrátane Zendesk a Webhooks)..

Program zadarmo CaptainForm vás obmedzuje na maximálne tri formy, čo je v poriadku, ak na svojom webe chcete iba kontaktný formulár, formulár na registráciu bulletinu alebo prieskum spokojnosti zákazníkov. To však nebude stačiť, ak chcete vykonať rozsiahlejší prieskum trhu, mať formuláre žiadostí na svojom webe alebo potrebujete použiť formuláre pre rôzne druhy generovania potenciálnych zákazníkov..

S bezplatným programom získate:

 • 3 formuláre
 • 15 polí
 • 500 zabezpečených záznamov / mesiac
 • Úložisko 100 MB
 • SSL šifrovanie
 • Podpora live chatu
 • Polia na odovzdanie súboru
 • 30 šablón formulárov
 • 3 vlastné témy
 • 1 správa
 • Predvolená automatická odpoveď

Ako CaptainForm zodpovedá konkurencii?

CaptainForm je jedným z najlepších tvorcov formulárov WordPress, ktorý som použil, ale aby ste z toho mali čo najviac, budete musieť upgradovať na jeden z platených programov. Ak prevádzkujete malú firmu, program pre vás môže stačiť. Ak potrebujete viac ako tri formuláre, doplnky, ktoré sa dodávajú s platenými programami, ponúkajú veľmi dobrú hodnotu za peniaze.

Celkovo sa CaptainForm používa veľmi ľahko, a hoci editor vyzerá trochu datovo, je prekvapivo intuitívny a plný rôznych možností prispôsobenia. Funguje to krásne s WordPress a poskytuje vám viac možností na vkladanie formulárov aj na vaše webové stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me