Vistaprint Logo Maker Recenzie 2020 – zadarmo s veľkým úlovkom

Slušný, ale nie úžasný (a nie nevyhnutne zadarmo)

Recenzia Vistaprint Logo Maker - snímka domovskej stránky


Takmer tak dlho, ako internet existuje, je spoločnosť Vistaprint lídrom v tlači na požiadanie pre všetky druhy marketingových a propagačných predmetov. S bezplatným tvorcom loga spoločnosti Vistaprint môžete navrhnúť nové logo a objednať tlačený tovar, a to všetko z rovnakej obrazovky. Spoločnosť tiež ponúka a tvorca webových stránok.

Sídli v Holandsku, Webová stránka spoločnosti Vistaprint je k dispozícii vo viac ako 15 jazykoch, počítajúc do toho:

 • Angličtina
 • španielsky
 • Nemec
 • holandský
 • fínsky
 • švédsky
 • japonský
 • taliansky

Než budem pokračovať, dovoľte mi vysvetliť úlovok: vaše logo bude bezplatné, iba ak si kúpite tlačené výrobky prostredníctvom spoločnosti Vistaprint. Ak chcete skutočne sťahovať súbory s logom a používať ich sami, musíte vždy platiť (viac o tom neskôr).

Ak sa napriek tomu chystáte zaplatiť, pravdepodobne ste na tom najali profesionálneho návrhára Fiverr, kde môžete získať vlastné logo vytvorené len pre vás za pouhých 5 dolárov. Alebo si môžete pozrieť niektoré z našich ďalších Najlepšie služby v oblasti dizajnu loga.

bohužiaľ, V dizajne loga som nemohol použiť žiadne špeciálne znaky, ani znaky založené na latinčine, ako ñ a ć. Testoval som rumunčinu, španielčinu, japončinu a nemčinu … a každá špeciálna postava mi dala chybu. Agent podpory Vistaprint mi povedal, že je možné použiť špeciálne znaky, ale pre tento jazyk sa musia zadať na špeciálnej klávesnici. Je to veľmi zvláštne, ak je to pravda, ale v žiadnom prípade som nemal žiadny spôsob, ako otestovať jej tvrdenie.

Poznámka editora: Ja to nie je pravda. Špeciálne znaky sa v logu zobrazujú ako otázniky.

Funkcie a jednoduché použitie

Šablóny loga so skutočnými úpravami

Tvorca logov spoločnosti Vistaprint ponúka knižnicu šablón akciových log. Každý vidí rovnaké šablóny, takže sa platforma nesnaží pochopiť, o čom je vaša firma. Na druhej strane to znamená, že je veľmi rýchle začať – ak chcete, môžete jednoducho zadať svoje obchodné meno a slogan (do poľa Sekundárny text) a zobraziť všetky možnosti. Môžete tiež filtrovať špecifický štýl loga z možností ako „Tradičný“, „Elegantný“, „Retro“ atď.

Nevýhodou je, že získate nejaké skutočne irelevantné výsledky. Logo klavírnej klávesnice pre službu kontroly škodcov? Jo, to sa stalo. Ak chcete, aby veci zostali na mieste, odporúčame vám použiť voľbu na vyhľadanie konkrétnej ikony.

Snímka obrazovky výrobcu loga Vistaprint - ikony vyhľadávania

Ako vidíte na snímke obrazovky, šablóny loga sú v poriadku. Nie sú hrozné, ale vyzerajú dosť všeobecne a sú dokonca datované. Celkovo je tu iba asi 120 šablón, takže výber nie je skvelý.

Ak chcete získať viac nezabudnuteľné a jedinečné logo, choďte s nástrojom vyššej kvality, ako je napríklad Wix Logo Maker, ktoré generujú personalizované logá na základe vášho odvetvia a preferencií vášho štýlu, alebo vám ušetria čas a najmú profesionálneho návrhára Fiverr.

Ak chcete vidieť, ako sa tieto a mnohé ďalšie služby dizajnu loga porovnávajú, prečítajte si úžasný projekt dizajnu loga môjho spolupracovníka. Testoval tie najväčšie služby tam, čo sa týka hodnoty, kvality a ľahkého použitia. A stávky boli vysoké – nebol len na to, aby napísal článok, hľadal nové oficiálne logo webovej stránky Planet Planet! Môžete čítať všetko o jeho skúsenostiach v jeho dôkladné porovnanie špičkových služieb v oblasti dizajnu loga.

Svoje logo môžete tvorivo prispôsobiť

Po výbere šablóny loga, s ktorým môžete žiť, vstúpite na jednoduchú obrazovku úprav. Rozhranie drag-and-drop je intuitívne a veľmi ľahko zrozumiteľné. Nebudete mať žiadne problémy s premiestňovaním, zmenou veľkosti a otáčaním objektov.

Okrem editora drag-and-drop existujú ďalšie dve pozoruhodné vlastnosti tvorcu loga Vistaprint:

 • Do jedného loga môžete pridať zdanlivo neobmedzený počet ikon. (Pridal som desať pred rozhodnutím, že by som mohol urobiť lepšie veci.)
 • Text sa neobmedzuje iba na názov vašej spoločnosti a slogan. V logu môžete mať až štyri textové polia.

Samozrejme môžete vykonať aj štandardné úpravy loga, napríklad zmenu farieb a písiem. Ponuky a výberové konanie pre obidve sú celkom bežné – ani veľké, ani strašné.

Screenshot výrobcu loga Vistaprint - editor logov

Okamžite si môžete objednať tlačový tovar

Pretože tlač je základnou službou spoločnosti Vistaprint, nie je divu, že možnosti tlače sú bez problémov integrované s tvorcom loga. Po dokončení navrhovania loga ho môžete okamžite pridať do takmer akéhokoľvek druhu tlačeného tovaru:

 • pohľadnice
 • Tričká
 • bannery
 • hrnčeky
 • Pens
 • Vizitky
 • nálepky
 • Štítky produktu

Pokiaľ svoje logo vytlačíte na produktoch Vistaprint, nebudete musieť za logo platiť nič. Za produkty samozrejme zaplatíte. A čo je dôležitejšie, vaše súbory s logom (PNG, JPG atď.) Nie sú súčasťou vášho nákupu. Takže aj keď za svoje logo technicky neplatíte, skutočne ho ani nedostanete.

Môžete si stiahnuť užitočné súbory (ak platíte)

Ak nechcete tlačiť na produkty Vistaprint (alebo nechcete používať svoje logo inde), môžete si vytvoriť bezplatný účet Vistaprint a zaplatiť jednorazový poplatok za stiahnutie svojho loga. Dostanete:

 • 3 PNG v rôznych veľkostiach
 • 1 PDF vo vektorovom formáte

Pretože súbor PDF je vektorový súbor, budete môcť svoje logo bez obmedzenia zväčšiť bez straty kvality. To znamená, že si môžete svoje logo vytlačiť v ľubovoľnej veľkosti. Logo môžete používať aj osobne aj komerčne bez obmedzení. (Upozorňujeme však, že vo všeobecnosti nemôžete uplatniť nárok na ochrannú známku alebo autorské práva na svoje logo, pretože ostatní zákazníci spoločnosti Vistaprint môžu vytvárať podobné vzory pomocou rovnakej šablóny a ikon.)

Ceny a podpora

Vaše logo je cenovo dostupné, ale nie zadarmo

Opäť platí, že najväčší úlovok s tvorcom loga spoločnosti Vistaprint je „bezplatný“ vaše logo nie je nikdy zadarmo. Platíte buď za tlačený tovar, alebo za sťahovanie súborov s logom alebo za oboje. Cena obidvoch možností je primeraná, ale určite nie sú zadarmo.

Môžete platiť Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diners Card International alebo PayPal. Ak ste v USA a chcete ísť ultra-retro, môžete dokonca poslať e-mailom fyzický šek alebo peňažný poukaz.

S výrobcom loga spoločnosti Vistaprint existuje ešte jedna potenciálna cena „gotcha“. Po zakúpení loga môžete vykonať úpravy, ale za stiahnutie novej verzie budete musieť znova zaplatiť.

Veľa možností podpory zákazníkov

Screenshot výrobcu loga Vistaprint - Kontaktujte nás

Ako môžeš vidieť, Vistaprint ponúka mnoho spôsobov, ako osloviť zákaznícku podporu. Telefonický a priamy rozhovor sa ponúka v širokom rozsahu (nie však 24) hodín a e-mailová podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Poslal som e-mail tímu podpory so svojimi otázkami o úpravách špeciálnych znakov a loga a môžem potvrdiť, že som dostal odpoveď do 24 hodín, ako som sľúbil..

Snímka obrazovky výrobcu loga Vistaprint - emailová podpora

K dispozícii je aj stredisko starostlivosti o zákazníkov spoločnosti Vistaprint (v podstate stránka s častými otázkami), ale žiadna z uvedených otázok sa netýka výrobcu loga. Takže ak máte otázky týkajúce sa svojho loga, pravdepodobne budete musieť kontaktovať podporu.

Ako sa Vistaprint Logo Maker zhoduje s konkurenciou?

Nie je to zlé, ak chcete produkty Vistaprint, ale inak…

Ak chcete úplne bezplatného výrobcu loga, Vistaprint nie je tým pravým nástrojom. Buď budete musieť platiť za tlačené výrobky, alebo platiť za súbory s logom – neexistuje žiadna skutočne slobodná voľba. Pokiaľ nie ste na 100% odhodlaní používať Vistaprint pre svoje potreby v oblasti tlače, nájdete lepších a kreatívnejších tvorcov logov za podobné alebo nižšie ceny, ako napríklad Krajčírske značky alebo Pozri.

Alebo stačí ísť na Fiverr a nechajte svoje logo vyrobiť dizajnérskym profesionálom za menej peňazí, ako utratíte za stiahnutie loga z Vistaprint.

Pros

 • Slušné možnosti prispôsobenia loga
 • Veľmi editor pre začiatočníkov
 • Bezproblémová integrácia s tlačou
 • Zahrnuté škálovateľné vektorové súbory (ak platíte za stiahnutie loga)

Zápory

 • Všeobecne vyzerajúce šablóny loga
 • Iba zadarmo, ak si objednáte tlačový tovar
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me