Squarespace Logo Maker Recenzie – Je Logo zadarmo dobrý nápad? [2020]

Screenshot domovskej stránky spoločnosti Squarespace Logo MakerVšetci vieme, Squarespace, však? Ak ste svoje reklamy nevideli na každom ďalšom sponzorovanom videu YouTube, pravdepodobne ste zdravší človek ako ja. V podstate je to jeden z najpopulárnejších tvorcov webových stránok typu drag and drop (viac o tom tu), ktorá teraz ponúka aj program na tvorbu loga Squarespace.


Museli ste za to platiť, ale teraz je program Squarespace Logo Maker zadarmo. Ako v úplne zadarmo. Samotná aplikácia je k dispozícii v angličtine, ale svoje logo si môžete vytvoriť v mnohých jazykoch. Testoval som latinské znaky, zjednodušené čínske a cyrilické (ruské) znaky a všetky fungovali.

Samotný tvorca loga je veľmi jednoduchý a robí iba logá. Je to samozrejme tiež zviazané s tvorcom webových stránok spoločnosti Squarespace a môžete použiť akékoľvek logo, ktoré vytvoríte na webových stránkach spoločnosti Squarespace..

Otázkou však je, či sú tieto logá dostatočne dobré pre vaše podnikanie. Otázka pre mňa je, či spoločnosť Squarespace Logo Maker dokáže dodať najlepšie nové logo pre web Planet Planet. Testoval som všetky hlavné služby v oblasti návrhu loga, aby som našiel víťaza, a tu si môžete prečítať všetky moje skúsenosti.

Môžem vám hneď povedať, že ak chcete kvalitnejší dizajn a viac možností prispôsobenia, pravdepodobne by vám bolo lepšie Wix Logo Maker alebo Krajčírske značky. Tieto DIY tvorcovia loga sú veľmi cenovo dostupné. Fiverr je tiež skvelá voľba – môžete tu získať slušné logo na mieru za pouhých 5 dolárov.

Ak sa chcete stále dozvedieť viac o spoločnosti Squarespace Logo Maker, čítajte ďalej. Poďme zistiť, aké dobré alebo zlé sú tieto logá.

Squarespace-logo-maker-Features1Logo Squarespace Logo Maker je ako keď váš priateľ kúpi veľa pizze a piva: aj keď to nie je vaše obľúbené, je to bezplatná pizza a pivo.

Toto je tvorca logov založených na ikonách. Konkrétne sa jedná o sadu ikon s názvom The Noun Project a je to obrovské, s viac ako dvoma miliónmi ikon pre takmer každý účel. Sú to skutočne jednoduché ikony a podobne ako ostatní tvorcovia loga Wix Logo Maker a Pozri používať ich tiež.

Stačí zadať názov svojej spoločnosti a možno aj slogan, a odošlete priamo na obrazovku úprav na snímke obrazovky vyššie. V editore môžete upravovať logo, názov spoločnosti a slogan. Môžete ich presúvať myšou po stránke a meniť ich veľkosť, ale to je o tom. Neexistuje spôsob, ako ich otáčať a veľkosť písma nemôžete zvoliť číselne. Musíš to urobiť.

Našťastie existuje mriežka a môžete k nemu prichytiť objekty (napr. Text a ikonu). Objekty na plátne tiež zapadnú na svoje miesto vo vzťahu k iným objektom, takže usporiadanie rozloženia je skutočne jednoduché.

Možnosti prispôsobenia existujú určité obmedzenia. Napríklad získate iba plné farby; žiadne farebné palety a žiadne prechody, ale aspoň si môžete vybrať akúkoľvek farbu, ktorú chcete. Ikony sú tiež jednotlivé objekty, na rozdiel od súčastí. Získate jednu farbu ikony a to je všetko. Na plátno môžete súčasne umiestniť iba jednu ikonu.

Na názvy spoločností alebo označenia sa nevzťahuje žiadny technický limit, ale áno … je čas na môj obľúbený druh snímky obrazovky:

Squarespace-logo-maker-features2

Si múdry. Určite vidíte problém.

Celkový počet ikon môže byť v miliónoch, ale počet ikon, ktoré získate za daný hľadaný výraz, bude nanajvýš v desiatkach. Výber písma je tiež veľmi malý. Nakoniec s týmto tvorcom logov určite nevytvoríte najlepšie alebo najunikátnejšie logo na svete. Bude to priemerné … ale za bezplatné logo? To je v poriadku.

Pokiaľ máte účet služby Squarespace (aj keď neplatíte za webový plán), môžete si svoje logo stiahnuť bezplatne vo formáte PNG. Môžete si stiahnuť tri variácie: farebné, čierne a biele a všetky majú priehľadné pozadie. Môžete si stiahnuť súbory vo veľkostiach až do 5 000 pixelov, ktoré sú vysoké, široké alebo oboje. To je dosť pre väčšinu tlačových úloh, ktoré sa nepáčia … billboardy.

Tu je niekoľko vzorových log vytvorených pomocou programu Squarespace Logo Maker. Nemôžem povedať, že som zamilovaný.

Squarespace-logo-maker-features3

Ďalšia vec, ktorú som si všimol, je, že keď sa sťahujú logá, umiestnenie ikon sa zmenilo, takže neboli presne tam, kam som ich dal. Trvalo trochu vyladenie, aby sa dostali späť na správne miesto.

Squarespace Logo Maker Výhody a nevýhody

Pros:

  • Editor sa dá veľmi ľahko naučiť
  • Sťahovanie loga je úplne zadarmo
  • Integrácia so stránkami Squarespace
  • Logo si môžete vytvoriť takmer v akomkoľvek jazyku

Zápory:

  • Žiadne škálovateľné vektorové formáty ako SVG alebo EPS
  • Niektorí ďalší tvorcovia loga používajú rovnaké ikony, takže je ťažké vytvárať jedinečné logá
  • Umiestnenie ikony sa môže pri sťahovaní súboru zmeniť

Tvorca loga štvorcov

Nie je čo učiť

Logo Squarespace Logo Maker je ako pádlo na ping pong. Má obmedzené možnosti použitia, od (mierne) zasiahnutia loptových loptičiek po (ľahko) zasiahnutia vašich priateľov, a vyžaduje sa nejaká prax, aby sa dobre používala. Ale kvôli svojej jednoduchosti nie je ťažké zistiť, čo s tým robíte: zdvihnite ruku a trafte loptu. Alebo priateľ.

ľahko.

Aj keď ste ešte nikdy nevytvorili logo, náhodným kliknutím sa dostanete niečo, čo vyzerá ako funkčné logo. Moja hlavná sťažnosť spočíva v tom, že, ako už bolo spomenuté, musíte všetko zmeniť a zmeniť veľkosť podľa dohľadu; pre veci, ako je text, si nemôžete zvoliť konkrétne veľkosti pixlov.

Jo, a svoje projekty si môžete len uložiť. Myslím, že ich môžete zachrániť, ale neexistuje žiadne rozhranie na návrat späť a prehľadávanie log, ktoré ste už vytvorili. Po uložení a stiahnutí loga dostanete e-mail s odkazom na logo, ktoré ste vytvorili. Týka sa to e-mailu, ktorý používate pre svoj účet Squarespace, a ak stratíte tento e-mail alebo odkaz… to je problém.
Squarespace-logo-maker-opěrka1Neexistuje teda žiadna špecializovaná podpora pre samotného výrobcu loga. Ak máte problémy, môžete sa obrátiť na hlavný tím podpory pre Squarespace. Ak chcete vedieť, ako celkovo hodnotíme podporu programu Squarespace, pozrite si našu odbornú recenziu.

Okrem toho máte v časti Jednoduché používanie zoznam klávesových skratiek a stránku pomocníka so všetkými základnými informáciami, ktoré budete potrebovať o výrobcovi loga. Odporučil by som sa na to pozrieť. Moja jediná skutočná sťažnosť je, že stránka pomocníka pre výrobcu loga je úplne neprístupná pre samotného výrobcu loga. Našiel som to prostredníctvom Google.
Doslovne nemôžete poraziť „zadarmo“. Bolo by pekné, keby pri sťahovaní loga obsahoval nekonečne prispôsobiteľné formáty ako SVG alebo EPS, ale …

zadarmo.

Práva na používanie

Squarespace sa v skutočnosti netrápi s právami na tieto úplne bezplatné logá. Vaše práva budú diktované licencovaním jednotlivých ikon v uvedenom projekte Noun. Ak chcete zistiť, akú licenciu má logo a čo s tým môžete urobiť, musíte doslova prejsť na webovú stránku projektu The Noun, nájsť tú istú ikonu a skontrolovať licenciu.

Ako sa Squarespace Logo Maker zhoduje s konkurenciou?

Väčšina z platených alternatív k tejto aplikácii ďaleko predčí to, čo môže produkt Squarespace Logo Maker ponúknuť; ale potom to stojí peniaze. Ak nemáte doslova rozpočet, o ktorom by ste mali rozprávať, a ste v poriadku, ak máte slušné, ale nepôvodné logo, je to presne ten výrobca loga, ktorý potrebujete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me