Recenzia Canva Logo Maker Review 2020 – sú bezplatné logá dobré?

canva-logo-maker-overview1


V skutočnosti to nevytvára logá…

Canva v skutočnosti nie je tvorcom loga. Je to online grafický editor pre všeobecné použitie, ktorý práve tak obsahuje niektoré funkcie pre návrh loga. Som rád, že nie som komik, som spisovateľ s niektorými funkciami pre vtip.

Keď bola spoločnosť Canva uvedená na trh, takmer okamžite sa pomenovala ako slušná lacná služba a túto reputáciu si dodnes udržuje. Používanie je väčšinou zadarmo a niekoľko užitočných (ale nie vždy nevyhnutných) funkcií uzamknutých za plánom Premium.

Je k dispozícii v dostatočnom počte jazykov, že sa ich ani nebudem snažiť uviesť tu. Skúsenosti, majú lištu vyhľadávania v rozbaľovacej ponuke jazyka, aby uľahčili nájdenie vášho jazyka:

canva-logo-maker-overview2

Pravdepodobne to nie sú všetky jazyky, a predsa je to pravdepodobne dosť jazykov. Darnit, teraz chcem presne vedieť, koľko jazykov sa používa na internete.

Pokiaľ to dokážem, softvér podporuje všetky tieto jazyky v samotnej aplikácii. Takže bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, Canva s vami pravdepodobne bude hovoriť vami zvoleným jazykom.

Medzi ďalšie služby patrí tlač a… no, tlač. Môžete však tlačiť takmer na čokoľvek: vizitky, tričká, letáky, darčekové poukazy… Ak to dokážete navrhnúť, spoločnosť Canva ho vytlačí za vás.

Dobre skvelé, takže čo pre vás Canva neurobí? Namiesto toho, aby pre vás generovala grafiku s logom, sa spoločnosť Canva snaží zmeniť vás, zákazníka, na grafického dizajnéra.

Nejde o to, či s Canva môžete vytvoriť zaujímavé a jedinečné logo. Určite môžete. Je to otázka, či máte čas vytvoriť logo bez nástrojov poháňaných AI, ktoré ponúka výrobca špeciálnych log. A či je Canva najlepšou platformou, s ktorou môžete začať.

V týchto dňoch, keď môžete najať na Fiverre profesionálneho návrhára Ak chcete navrhnúť svoje logo za pouhých 5 dolárov, nemusí to ani stáť za to.

canva-logo-maker-Features1

Je to takmer ako skutočný grafický editor

Dobre, možno to bolo príliš sarkastické, ale povedal som to s láskou. Canva sa nebude snažiť robiť všetko pre vás, rovnako ako iní tvorcovia logov (napríklad Wix Logo Maker alebo Tailor Brands). Dôraz je kladený na to, aby vám poskytol východiskový bod a nechal vás postarať sa o zvyšok dizajnu.

Na dosiahnutie tohto cieľa vám spoločnosť Canva poskytuje prístup k širokej škále možností (upozorňujeme, že som uviedol „možnosti“, a nie „nástroje“), ktoré vám umožňujú pridať prvky do svojho návrhu a prispôsobiť ich veľkosť, farby atď.. Na plátne môžete prispôsobiť akýkoľvek prvok alebo ho úplne odstrániť. Vaša šablóna vám nevyhovuje.

Nečakajte, že budete môcť kresliť svoje vlastné objekty alebo robiť akékoľvek ďalšie pokročilejšie veci, ktoré by ste mohli urobiť so softvérom ako Adobe Illustrator, Affinity Designer alebo Inkscape..

Pretože sa jedná o veľmi aplikáciu typu „urob si sám“, nedostaneš veľa pomoci v oblasti umelej inteligencie ani krok za krokom sprievodcu návrhom. K dispozícii je rýchla úvodná prehliadka aplikácie a jej funkcií založená na popisoch, ale nie o mnoho ďalej.

Môžete použiť akékoľvek farby, ktoré sa vám páčia, a vytvoriť ľubovoľnú paletu, ktorá sa vám páči … z väčšej časti. Zdá sa, že je trochu ťažké zmeniť farby na určitých premade ikonách a grafike. Ale je ich veľa. Ikony a ďalšie najrôznejšie ilustrácie sú takmer v každej kategórii, o ktorých vám poviem viac za minútu.

canva-logo-maker-features2

Niektoré dostupné grafiky spoločnosti Canva.

Počet textových znakov, ktoré môžete použiť, nie je nijako obmedzený. Môžete tiež použiť prechody, ale zdá sa, že fungujú iba pre objekty (napríklad výkresy alebo tvary pozadia), ktoré boli navrhnuté tak, aby mali sklon. Transparentnosť a animácia sú podporované, ale iba vtedy, ak sa zaregistrujete do prémiového plánu.

Šablóny sú pekne vyzerajúce a štýlové, smerujú k modernej a minimalistickej. Aj keď ich nie je príliš veľa, predstavujú fantastický východiskový bod, ktorý vám pomôže vytvoriť originálny dizajn. Naozaj by ste mohli len chytiť šablónu, zmeniť text a bolo by to v poriadku na mnohé účely.

canva-logo-maker-features3

Niektoré šablóny loga spoločnosti Canva

Po vytvorení loga si ho môžete stiahnuť vo formáte PNG, JPG a PDF. Na bezplatnom pláne budú obrázky PNG a JPG dosť malé, pri 500 x 500 pixloch. Toto obmedzenie sa môžete obísť stiahnutím súboru PDF, jeho otvorením v programe na úpravu vektorov, ako sú tri vyššie uvedené súbory, a exportovaním obrázka do väčšej veľkosti súboru. Len sa uistite, že máte v počítači nainštalované rovnaké písma, aké ste používali na serveri Canva, alebo to nebude vyzerať správne.

Zaujímavé je, že si môžete tiež stiahnuť svoje obrázky vo formáte videa (MP4), čo môže pomôcť, ak chcete používať svoje logo v … dobre … videu. Majte na pamäti, že takmer každý dobrý editor videa v súčasnosti podporuje súbory PNG v poriadku, takže túto možnosť pravdepodobne nebudete potrebovať..

Nakoniec si môžete stiahnuť animovanú verziu svojho loga ako MP4 alebo GIF. Nezabúdajte, že absolvovanie tejto konkrétnej cesty späť do roku 1995 si bude vyžadovať zakúpenie poistného.

Je to zadarmo s neobmedzenými úpravami

Teraz je to aplikácia „freemium“, takže je zrejmé, že existujú určité obmedzenia toho, čo môžete urobiť bez zaplatenia. Napríklad všetky šablóny loga sú pri bezplatnom pláne prilepené na predvolené hodnoty 500 x 500 pixlov, pokiaľ si nestiahnete súbor PDF..

Ale pre webovú stránku je šírka loga 500px zvyčajne viac ako dostatočná a svoj dizajn môžete zmeniť toľkokrát, koľkokrát potrebujete. Môžete si urobiť nekonečné úpravy pred aj po stiahnutí loga, všetko zadarmo. Je s tým dosť ťažké sa hádať.

Všetko je drag and drop

Vyzerá to, že nie je premyslený, ale nie každý tvorca loga má vlastne funkciu drag-and-drop dizajnu. Toto robí, takže získate veľa kreatívnej slobody na vytvorenie presného rozloženia loga, ktoré chcete. Sprievodcovia a automatické snímanie vám pomôžu udržať všetko pekne zarovnané, ak je to ten, aký hľadáte. Drag and drop: všetky super deti to robia.

Môžete pridať ľubovoľný počet ikon (a existuje ich obrovská knižnica) … Je tu však problém

Canva sa môže pochváliť, vychvaľuje sa a vykladá o knižnici „miliónov“ premade ikon a grafiky, ktoré budete mať k dispozícii. Tieto ikony a grafika však nie sú zadarmo. Existuje pomerne málo bezplatných, ale ostatné je potrebné zakúpiť jednotlivo alebo odomknúť naraz tým, že sa prihlásite na odber prémiového plánu..

Horšie je, že nemôžete zahrnúť tieto grafiky do svojho loga. Podľa stránky technickej podpory spoločnosti Canva v skutočnosti nemáte v úmysle používať všetku túto premade grafiku osobitne v logách. Základné tvary, čiary a voľné písma sú v poriadku, rovnako ako všetky ikony obsiahnuté v šablónach loga.

canva-logo-maker-features4

Predmetné pravidlá

Je nepríjemné, že pri navrhovaní loga by ste nemali používať jednu z najsilnejších funkcií spoločnosti Canva. A toto pravidlo by ste nikdy nepoznali, pokiaľ by ste nešli na stránku podpory. Nepáči sa mi to. Stále som tu uviedol obrovskú knižnicu, pretože napriek tomuto podivnému pravidlu … je to naozaj jedna z najlepších vecí na Canve.

Jedna úžasná vec však je, že môžete nahrať svoju vlastnú grafiku (Áno, môžete to urobiť podľa plánu zadarmo)., a existujú miesta na získanie bezplatnej grafiky na celom internete. Nie ste obmedzení iba na knižnice Canvy. A samozrejme, každá grafika, ktorú nahráte, je férová hra pre návrh loga.

Existujú silné funkcie spolupráce

Ak chcete predviesť logo, na ktorom práve pracujete, môžete ho bez problémov zdieľať na sociálnych médiách z Canvy. Ak na to nie ste pripravení, môžete svoj dizajn zdieľať s ostatnými vo svojom tíme e-mailom. Môžete sa tiež rozhodnúť, či im umožnia upravovať logo podľa vlastného uváženia, čo robí spoločnosť Canva skvelým riešením pre marketingové tímy.

Moje skúsenosti s programom Canva Logo Maker

V súčasnosti organizujeme súťaž (druh) so všetkými hlavnými testovanými službami dizajnu loga. V podstate potrebujeme nové logo pre webovú planétu a ja som dostal za úlohu testovať všetky tieto služby, aby som získal veľa rôznych možností loga. Akonáhle bude všetko povedané a hotové, najlepšie logo, ktoré dostanem, sa stane súčasťou novej značky tohto webu. Kliknite sem a prečítajte si o mojich doterajších skúsenostiach.

Canva som už skôr používal obmedzeným spôsobom. Väčšinou som sa len pohrával, aby som zistil, čo to môže urobiť. Nejaký čas potom, čo som navrhol svojmu významnému druhému, som to urobil z krycej šablóny Kindle:

canva-logo-maker-features5

Pred prácou na tejto recenzii som však nikdy nevytvoril logo s platformou Canva. Tak som prišiel s otázkou: Bude to rovnaký editor Canva, aký už poznám, alebo niečo viac špecializované na logá? V podstate je to prvý. Kliknutím na tlačidlo Začať navrhovať vlastné logo získate prístup ku všetkým obvyklým nástrojom, ale začnete so šablónami návrhu loga.

Skutočný proces bol dosť podobný používaniu profesionálnej dizajnovej aplikácie, s výnimkou obmedzení. Tieto limity sú však zámerné a sú presne to, čo robí používanie Canvy relatívne jednoduchým. Pozrite sa na video a zistite, ako som to zvládol.

A tu je logo, ktoré som vytvoril, v celej svojej trocha zväčšenej sláve:

canva-logo-maker-features6
canva-logo-maker-jednoduchosť použitie1

S veľkou mocou prichádza trochu učiaca sa krivka

Jedinou skutočnou nevýhodou podobnosti spoločnosti Canva s tradičnými grafickými editormi je to, že ak ste nikdy predtým nepoužívali grafický editor, zvykne si. Väčšinu z toho môžete zistiť kliknutím, ale budete musieť urobiť niečo viac, ako by ste robili s jednoduchšími tvorcami log, ako napríklad Krajčírske značky alebo Pozri.

Canva funguje podobne ako iné grafické editory

Nepomáhajú skutočne nezasväteným, ale ak ste použili MS Paint alebo si pohrávali skoro v akomkoľvek inom grafickom editore, budete mať Canva náskok. Domnievam sa, že Canva je omnoho jednoduchšia ako väčšina nástrojov, ktoré ste vyskúšali predtým.

Existuje veľa integrácie s ostatnými službami

Chcete importovať video (áno, video) z YouTube? Nie som si istý, ako to pomôže vášmu logu, ale môžete to urobiť. Chcete zachytiť fotografie z Instagramu alebo súbory z účtu Dropbox? Canva to všetko veľmi zjednodušuje. Navyše má všetky bežné sociálne siete, ktoré by ste očakávali.

Canva ponúka návody a kurzy základného dizajnu

Nakoniec, a čo je najdôležitejšie pre nových používateľov, spoločnosť Canva v skutočnosti ponúka množstvo tutoriálov pre aplikáciu, ako aj základné video kurzy o grafickom dizajne, sociálnych médiách, brandingu a prezentáciách. Inými slovami, neučia vás iba používanie aplikácie, ale tiež sa vás snažia naučiť, ako myslieť ako dizajnér.

Ak ste niekto, kto plánuje vykonať veľa grafického dizajnu a nemáte veľa skúseností, možno budete chcieť vyskúšať tieto kurzy, aj keď nemáte v úmysle používať samotnú aplikáciu Canva. Všetci sú slobodní.
canva-logo-maker-opěrka1

Budú s vami hovoriť, ale najskôr si prečítajte časté otázky

Moje interakcie s tímom podpory spoločnosti Canva boli zdvorilé, ale jasne si nastavili svoj systém, aby s nimi zákazníci hovorili čo najmenej. Nie je to nevyhnutne zlá vec z dvoch dôvodov:

  1. Som úplne introvertný, hovorivý, ako môžem byť. Takže tím Canva, chápem to.
  2. Znamená to, že odpovedali takmer na všetky otázky, na ktoré si môžete myslieť v centre pomoci.

Akonáhle sekcia podpory odpovie na vaše ďalšie technické otázky, prečítajte si vyššie uvedené kurzy o používaní lieku Canva. Pokiaľ sa niečo skutočne nestane (napríklad, ak nemáte prístup k niečomu, za čo ste zaplatili), pravdepodobne nebudete musieť hovoriť kvôli podpore.

e-mail

Existuje priama e-mailová adresa, na ktorú môžete písať priamo, ale jej nájdenie vyžaduje nejakú prácu. Keď som sa napísal s otázkou, či by bolo možné najať dizajnéra tretej strany, aby pracoval na vytvorenom logu, spočiatku som dostal automatickú správu, ktorá mi hovorí, že e-mailová adresa sa nekontroluje príliš často. Aj tak som asi po dvoch dňoch dostal odpoveď.

Agent, Jassie, odpovedal na moju otázku tak dobre, ako to bolo možné – aj keď jednoduché „Nie, nemáme službu pre najímanie dizajnérov“ v hornej časti stránky, mohlo by to priniesť jasnosť trochu rýchlejšie.

canva-logo-maker-support2

cvrlikání

Tu si tím Canva skutočne želá, aby ste položili svoje náhodné otázky. Keď som sa spýtal na obchodné práva na logá navrhnuté pre spoločnosť Canva, odpovedali mi asi hodinu.

canva-logo-maker-support3

Podpora vstupeniek

Webová stránka podpory Canva má celý svoj obsah rozdelený do kategórií, ako je vidieť na snímke obrazovky na začiatku tejto časti. V prípade každej kategórie môžete odoslať problém, ak máte problém v tejto konkrétnej oblasti. Neexistuje žiadna sekcia pre „iba kladenie otázok“.

Odovzdal som lístok s podrobným popisom problému, ktorý som mal pri stiahnutom PDF. V podstate písma vyzerajú zle. Mám podozrenie, že, ako som už povedal, musíte mať v počítači nainštalované rovnaké písma, ale rozhodol som sa priamo požiadať podporný tím.

canva-logo-maker-support4

Takmer o dva dni neskôr som dostal odpoveď, ktorá … presne neodpovedala na moju otázku. Iste, toto je skript, ktorý tím pravdepodobne musí dodržať pri riešení hláseného problému, ale je to skoro ako keby ignorovali skutočný obsah môjho lístka:

canva-logo-maker-support5
Myslím … zadarmo.

Dobre, dobre, je čas hovoriť o kúskoch, za ktoré musíš zaplatiť. Pre svoje návrhy si môžete zakúpiť jednotlivé ilustrácie a grafiku naraz. Alebo môžete zaplatiť to, čo považujem za primeraný mesačný poplatok za prístup do celej knižnice Canva, priehľadné pozadie, animovanú grafiku, schopnosť meniť veľkosť grafiky tak, ako chcete, prístup k viac ako 20 000 ďalším šablónam a ďalšie.

Mojím jediným problémom je, že ak platíte za jednotlivú grafiku, môžete ju použiť iba v jednom dizajne. Ak ju chcete znova použiť, musíte za ňu zaplatiť znova. Ani tie najdrahšie zlievárne písiem vám to neurobia pomocou svojich písiem. Nie som fanúšikom tohto platobného modelu.

Celkovo by som odporučil získať prémiový plán (čo je pravdepodobne nápad) a za tento plán môžete zaplatiť prostredníctvom Mastercard, VISA, American Express alebo Discover.

Existujú obmedzené pravidlá pre vrátenie platby, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre prípady, keď sa niečo pokazí, a nie v tých časoch, keď jednoducho nie ste spokojní s grafikou, ktorú ste si kúpili. Ak máte so službou skutočný problém, máte možnosti. Ak máte výčitky svedomia kupujúceho … môžem vám navrhnúť pohodlné jedlo podľa vášho výberu?

Práva na používanie

Ako ste uviedli v tweetu, ktorý som zobrazil vyššie, získavate plné práva na komerčné využitie všetkých log, ktoré navrhujete. Pri používaní šablón premade však nezískate ochrannú známku alebo autorské práva. Ak chcete označiť logo vyrobené spoločnosťou Canva, musíte ho navrhnúť od nuly alebo poveriť niekoho iného, ​​aby to urobil..

V tomto okamihu môžete tiež použiť profesionálny návrhársky softvér.

Ako sa Canva Logo Maker prispôsobí konkurencii?

Canva je určený pre ľudí, ktorí pravidelne potrebujú veľa grafiky. Najlepšie sa používa, iba ak máte čas, energiu a sklon sa dozvedieť niečo o grafickom dizajne a o tom, ako konkrétne používať platformu Canva. Aplikácia Canva však plní všetky sľuby, ktoré urobila na svojich vstupných stránkach, a to za dostupnú cenu.

Je len škoda, že jedna z najsilnejších funkcií Canvy (masívna grafická knižnica) je ochromená problémami s licenciou.. Aplikácia by tiež mohla byť o niečo ľahšie použiteľná pre nováčikov v oblasti grafického dizajnu. Prišiel som do tohto prehľadu pripravený milovať iba Canvu, ale tieto problémy túto službu trochu brzdia.

Napriek svojim nedostatkom si myslím, že Canva je skvelým miestom pre každého, kto sa chce naučiť základy grafického dizajnu. Rozhranie je dostatočne jednoduché, máte k dispozícii veľa príkladov na prácu a môžete začať zadarmo.

Ak však hľadáte platformu dizajnu loga založenú na AI, ktorá pre vás urobí väčšinu práce, odporúčam vám Krajčírske značky alebo DesignEvo.

Ak by ste radšej nechali niekoho iného robiť všetku prácu – a neobviňujem vás – mali by ste sa pozrieť Fiverr. Môžete si tam najať profesionálneho dizajnéra a vytvoriť si logo za pouhých 5 dolárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me