Hatchful (Shopify Logo Maker) Recenzia 2020 – Prečo je to v poriadku

Hatchful: úplne zadarmo tvorca loga od Shopify

Hatchful review - snímka domovskej stránky


Shopify je jedným z najväčších mien v elektronickom obchode, ktorý poháňa online obchody veľké i malé. Riešenia elektronického obchodu spoločnosti Shopify získavajú vynikajúce recenzie…ale čo autor online loga spoločnosti, Hatchful? Je to rovnako dobré?

Pomerne nový produkt rodiny Shopify, Aplikácia Hatchful je zadarmo a ponúka úplne bezplatné stiahnutie loga – aj keď nepoužívate službu Shopify na elektronický obchod alebo čokoľvek iné. Webové stránky spoločnosti Hatchful sú bohužiaľ k dispozícii iba v angličtine a japončine (čo je zvláštne pre moje japonsko-americké ja, ale o niečo viac pre 7 miliárd ľudí na planéte)..

Pokiaľ však môžete prechádzať webom, aj keď, môžete použiť program Hatchful na vytvorenie loga v takmer akomkoľvek jazyku. Testoval som vietnamský, thajský, grécky, ruský, japonský a hindský jazyk a všetky fungovali dobre. Hovorím iba „takmer akýkoľvek jazyk“, pretože na svete je určite jeden jazyk, ktorý nebude fungovať … ale nenašiel som ho..

Len kvôli objasneniu skôr, ako pôjdeme ďalej: Hatchful je oficiálny názov tohto nástroja, ale je často známy iba ako tvorca loga Shopify. V ďalších častiach tejto kontroly používam tieto pojmy zameniteľne.

Je pre vás Hatchful tou najlepšou voľbou? Boli by ste lepšie s iným tvorcom loga? (Testovali sme všetkých hlavných hráčov ako súčasť veľký projekt.) Ak si najmete profesionálneho návrhára na takej platforme, ako je Fiverr, sadnite si a nechajte ich robiť všetku prácu? Čítajte ďalej a zistite to.

Funkcie a jednoduché použitie

Leštené rozhranie s procesom rýchleho spustenia

Hatchful inzeruje „ohromujúce logá v sekundách“ a ja musím prinajmenšom súhlasiť s časťou „v sekundách“. Proces spúšťania je rýchly, najmä preto, že tento nástroj nepoužíva technológiu umelej inteligencie (AI). Keďže nemusíte trénovať AI o svojich obľubách a nepáčiloch, na začatie musíte zadať iba základné informácie o svojej firme..

Po štyroch rýchlych informačných obrazovkách sa vám zobrazia 100 a viac šablón loga. Kliknutím na ktorúkoľvek šablónu ju môžete začať prispôsobovať.

Hatchful screenshot - ukážkové logá

Ako môžeš vidieť, Šablóny loga spoločnosti Hatchful pokrývajú rôzne farby, štýly písma a rozloženia. Samozrejme, žiadne množstvo rozmanitosti na svete nedokáže nahradiť vážne priemerné vzory, ktoré môžete tiež vidieť na tejto snímke obrazovky. (A nie, nie je to oveľa lepšie ako toto.)

Ikony určite nebudú relevantné pre vaše podnikanie bez toho, aby vám pomohli generovať návrhy. Ikony však určite nebudú relevantné pre vašu firmu … aspoň sa však môžete inšpirovať rôznymi návrhmi a ikony môžete kedykoľvek zmeniť..

Na druhej strane, ak máte konkrétnu víziu pre svoje logo (a chcete sa tam dostať čo najrýchlejšie), Hatchful pravdepodobne pre vás nie je najlepším nástrojom. S návrhom loga so sprievodcom spustením pomocou AI by ste získali oveľa viac prispôsobených návrhov – napríklad Wix Logo Maker, kde si môžete vybrať konkrétnu ikonu alebo Pozri, kde si môžete vybrať až tri farebné palety.

Mimochodom, ak vás zaujíma, ako sa porovnávajú všetci títo tvorcovia loga (nielen čo sa týka sprievodcov pri spustení, ale aj ich výsledkov), pozrite sa tvárou v tvár môjho kolegu. zúčtovanie platforiem dizajnu loga! Testoval všetky najväčšie mená v dizajne loga, aby zistil, ktorá platforma je najlepšia.

Rovnako príjemné na použitie ako na pohľad

Hatchful sa hneď od začiatku vyznačuje jedným dôvodom: je naozaj pekné sa naň pozrieť. (Možno by ste v pokušení povedať, že rozhranie Hatchful je oveľa atraktívnejšie ako jeho logá … A dobre, áno, hovorím presne o tom.)

Najmä pre nástroj, ktorý je určený na vytváranie značiek, záležitostí týkajúcich sa vzhľadu a Tvorca loga Shopify online používa dobre navrhnuté a živé vizuálne prvky, ktoré vás prevedú procesom navrhovania.

Napríklad sa mi páči, ako krok „vizuálne štýly“ (číslo dva zo štvorstupňového procesu spustenia) používa na vysvetlenie každého výrazu obrázky a farby. Nezostáva vám čudovať sa, čo môže znamenať priemysel, ktorý je odlišný od energetického alebo čo na Zemi.

Hatchful screenshot - vizuálne štýly

Možnosti prispôsobenia nie sú skvelé

Teraz, keď sme sa zaoberali niektorými úžasnými aspektmi Hatchfulu, je čas trochu ochladiť atmosféru. V porovnaní s ostatnými tvorcami loga sú úpravy, ktoré môžete vykonať, omnoho menej vzrušujúce.

To, ako presne si môžete prispôsobiť svoje logo, bude závisieť od šablóny, ktorú ste si vybrali … ale žiadna zo šablón neposkytuje presné úpravy plateného nástroja. Nebudete mať funkciu drag-and-drop Wix Logo Maker, napríklad, alebo neobmedzené možnosti dizajnu systému DesignEvo (ďalší tvorca loga, ktorý ponúka bezplatné stiahnutie, a to aj na komerčné použitie).

Dostanete sadu základných úprav loga. Vo väčšine šablón môžete:

 • Zmeniť písma
 • Vyskúšajte nové farby
 • Nahraďte existujúcu ikonu novou
 • Zmeňte názov svojej spoločnosti
 • Pridajte alebo odstráňte slogan spoločnosti

Ani tieto obmedzené možnosti však nie sú k dispozícii vo všetkých šablónach. Napríklad v nižšie uvedenej šablóne je uvedené, že môžete meniť farby, ale rýchly pohľad ukazuje, že výraz „Všetky farby“ znamená … všetky rovnaké farby.

Hatchful screenshot - farebné možnosti

A pomocou nižšie uvedenej šablóny by ste mali mať možnosť zmeniť ikonu, však? Ale po vstupe do editora uvidíte, že nemôžete. Dúfajme, že vaše podnikanie má niečo spoločné s rastlinami.

Pripojená snímka obrazovky - bez možnosti meniť ikony

Nájdenie dobrej alebo dokonca „len v poriadku“ šablóny môže so službou Hatchful trvať nejakú prácu. Bohužiaľ nemám žiadne tipy na to, ako nájsť tú správnu. Keďže neexistuje žiadny spôsob, ako zúžiť výsledky vyhľadávania pomocou kľúčových slov, ani zistiť, ktorá šablóna povoľuje, ktoré prispôsobenia … budete musieť jednoducho posúvať a klikať, posúvať a klikať.

Spodný riadok? Aj keď šablóny môžu byť niekedy slušné (s dostatočným časom stráveným hľadaním), svoje logo si nemôžete skutočne prispôsobiť. Dva podniky, ktoré používajú logo Shopify, môžu skončiť s veľmi podobnými logami – čo určite nie je to, čo chcete pre svoju značku..

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť generickému logu, je spolupracovať s profesionálom pri navrhovaní loga od nuly. (A keď ceny začnú už od 5 dolárov Fiverr, naozaj nemusíte utrácať veľa, aby ste získali jedinečný a vlastný dizajn.)

Zdarma dostanete TONY súborov s logom

Hneď ako skončíte s prispôsobovaním svojho loga, môžete kliknúť na Stiahnuť, aby sa vaše súbory posielali e-mailom. (Zabudol som to spomenúť skôr, ale budete si musieť vytvoriť Hatchful účet, aby ste si mohli stiahnuť svoje súbory. Ale to je jednoduché a bezplatné).

Váš e-mailový súbor ZIP so značkami aktív bude obsahovať:

 • PNG s vysokým rozlíšením a plnou farbou
 • PNG s vysokým rozlíšením a priehľadným pozadím
 • favicon
 • Obrázok profilu a titulná fotografia na Facebooku (x2)
 • Obrázok profilu na Instagrame
 • Obrázok profilu profilu a banner (x2)
 • Profilový obrázok a fotografia na nástenke
 • Profilový obrázok a banner LinkedIn (x2)
 • Obrázok profilu YouTube

Pre úplne bezplatný nástroj sú tieto formáty súborov rozmanité a užitočné – najmä preto, že priehľadné pozadie uľahčuje zobrazenie loga v rôznych webových kontextoch. Nevýhodou je, že nemôžete sťahovať škálovateľné vektorové súbory, čo znamená, že tieto súbory s logom nemôžete použiť na tlač veľkých rozmerov. (PNG s vysokým rozlíšením môžete použiť na veľmi malé tlačové aplikácie, ako sú vizitky alebo stacionárne, ale nie príliš veľa iného.)

Ceny a podpora

Vaše logo je skutočne zadarmo

S Hatchful znamená zadarmo bezplatné. Logo si môžete bezplatne stiahnuť a rovnaké logo môžete upravovať a znova sťahovať toľkokrát, koľkokrát chcete. Ak vlastníte viac firiem, môžete si vytvoriť aj viac log.

Práva na komerčné využitie

Tu je jeden bod, v ktorom môže byť produkt Hatchful užitočnejší. Na webe ani u tvorcu loga neexistuje jasné vyhlásenie o právach na komerčné použitie.

Prečítal som si Zmluvné podmienky a zistil som, že jazyk Shopify môže používať prvky tretích strán vo svojich logách a že je vašou povinnosťou overiť, či tieto prvky neporušujú práva nikoho iného – napríklad autor.

Hatchful screenshot - Podmienky

Na druhej strane nič nenasvedčuje tomu, ktoré z ikon, typov písma alebo vzorov sú „prvky tretích strán“. Nemôžete nahrať ani svoje vlastné obrázky. Zdá sa mi, že podmienky sa tu jednoducho snažia byť príliš opatrné … ale to pre vás (alebo pre mňa) nie je veľmi užitočné..

Takže môžete používať svoje logo na obchodné účely? Úprimne povedané, nemôžem povedať so 100% istotou.

Keďže podpora zákazníka zjavne neexistuje (viac o nej ďalej), nemôžem vám dať lepšiu odpoveď. Ak a keď sa ozvem, urobím aktualizáciu.

Zákaznícka podpora je iba e-mailom

Hoci služba Shopify ponúka robustnú zákaznícku podporu pre svoje základné služby, podpora pre výrobcu loga Shopify online je obmedzená len na e-mail. Neexistuje žiadny live chat ani telefonická podpora.

Nemôžem hodnotiť Hatchful príliš vysoko za VŠETKY pre podporu zákazníkov, keď som v čase písania správy poslal e-mail takmer pred šiestimi dňami a ešte sa nemusím dozvedieť viac (alebo dokonca dostať správu typu „Pracujeme na tom“). Prial by som si, aby tu bolo telefónne číslo, na ktoré by som mohol volať.

Ako sa Shopify Logo Maker prispôsobí konkurencii?

Úžasné pre bezplatný nástroj … Platené možnosti sú však určite lepšie

Pokiaľ ide o tvorcov bezplatných log, Hatchful by Shopify je fantastická možnosť – poskytuje vám veľa šablón loga a pomerne užitočných formátov súborov. Ale ak si vaše podnikanie môže dovoliť až 5 dolárov investície do vašej značky, bolo by lepšie zaplatiť inde. Najatím Fiverr, môžete získať oveľa viac prispôsobené, profesionálne vyzerajúce logo s formátmi súborov vhodnými na tlač.

Pros

 • Súbory s logom vo vysokom rozlíšení a pre web pripravené zadarmo
 • Mnoho jazykov podporuje
 • Kreatívne šablóny loga
 • Neobmedzené úpravy a sťahovanie súborov

Zápory

 • Možnosti prispôsobenia loga sú obmedzené
 • Nie je možné získať vektorové súbory vhodné na tlač
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map