Recenzia HootSuite 2020 – uplynula jej premiéra?

HootSuite


HootSuite – užitočné alebo Hyped?

HootSuite je skvelý nástroj, ale ak chcete zostať na vrchole svojej marketingovej hry, musíte mať silnú stratégiu sociálnych médií. Ako SMB možno nemáte čas ani zručnosti na to, aby ste si ich postavili sami, ale za cenu obchodného obeda môžete najať odborníka na sociálne médiá na serveri Fiverr ktoré posunú vaše podnikanie na ďalšiu úroveň.

Keď hovoríte o najlepších nástrojoch na správu sociálnych médií, názov Hootsuite je povinný prísť. A to nie je prekvapenie – už to nejaký čas existuje a na tom závisí množstvo jednotlivcov a firiem. Znamená to však, že je to najlepšie?

Testovali sme najlepšie nástroje sociálnych médií. Naša recenzia Hootsuite vám pomôže rozhodnúť sa, či je tento nástroj pre vás ten pravý.

HootSuite bol spustený v roku 2008 ako spôsob spravovať viac účtov sociálnych médií. Spočiatku to fungovalo hlavne ako plánovač tweetu, ale v priebehu rokov pribudlo viac služieb sociálnych médií. Ak hľadáte plánovač Facebooku, plánovač Instagramu alebo plánovač Pinterestu, Hootsuite pre vás bude pracovať.

V súčasnosti Hootsuite podporuje Twitter, Facebook (profily, stránky a skupiny), LinkedIn (profily a stránky), Instagram (obchodné a osobné profily), Pinterest a kanály YouTube. Podporuje tiež službu Moja firma na Googli prostredníctvom adresára aplikácií Hootsuite.

Je Hootsuite zadarmo? Áno, aj nie. Jednou z najlepších vecí na Hootsuite je, že má bezplatný plán. To dáva jedinému používateľovi informačný panel sociálnych médií pre tri sociálne účty. Navyše si môžete nastaviť rozvrh uverejňovania sociálnych médií pomocou až 30 správ naplánovaných vopred.

Ale ak potrebujete naplánovať obsah pre viac ako tri profily – a čo podnik nemá? – budete potrebovať jeden z platených programov HootSuite. Jednou z vynikajúcich funkcií pri inovácii je, že už neexistujú žiadne obmedzenia, čo znamená, že získate neobmedzené plánovanie sociálnych médií.

Aplikácia Hootsuite Professional umožňuje jedinému užívateľovi spravovať desať profilov sociálnych médií Tím Hootsuite umožňuje skupine troch spravovať až 20 profilov sociálnych médií. Toto je plán, na ktorý sa bude naše preskúmanie zameriavať. Ale nebojte sa – ak si nie ste istí, ktorý z nich si vybrať, všetky platené programy sú dodávané s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou, takže je dosť času vyskúšať si automatizovaný plánovač príspevkov Hootsuite na Facebooku a ďalšie nástroje na plánovanie sociálnych médií..

Hootsuite má tiež nástroj na obhajobu sociálnych médií zamestnancov, Hootsuite Amplify, hoci to nie je súčasťou tohto preskúmania..

V minulosti som zistil, že rozhranie spoločnosti Hootsuite je datované a neohrabané, hoci sa nedávno obnovilo. Je to však dosť na to, aby sa vylúčila konkurencia z alternatív Hootsuite? Ešte dôležitejšie je, bude Hootsuite pracovať pre vás a vaše podnikanie? Prečítajte si túto podrobnú recenziu funkcií Hootsuite a zistite to.

Tento nástroj sme testovali ako súčasť väčšieho hodnotenia všetkých projektov špičkové nástroje na správu sociálnych médií.

Má spoločnosť Hootsuite dosť pre vaše podnikanie

Veľa recenzií o nástroji Hootsuite sa nad týmto nástrojom rave, ale s nástrojmi na monitorovanie sociálnych médií, ako sú nárazník a SocialPilot môže Hootsuite stále súťažiť? Aj po obnovení môže Hootsuite v porovnaní s inými nástrojmi vyzerať preplnene.

Ale ak sa viac zaujímate o funkčnosť ako o estetiku, spoločnosť Hootsuite má stále čo ponúknuť. Okrem funkcií, ktoré podrobne skúmame, Hootsuite ponúka sociálne zabezpečenie médií pre podniky, kurátorstvo obsahu a propagáciu.

Sociálna schránka a zapojenie

Ak chceš sledujte, čo sa deje vo vašich profiloch sociálnych médií v Hootsuite máte na to pár miest. Najprv môžete sledovať prichádzajúce priame správy a odpovedať na ne prostredníctvom doručenej pošty.

HootSuite-Features1

Užitočnou funkciou pre tímy je, že správy môžete označiť ako „hotové“, takže nedochádza k duplicite v úsilí o sociálne médiá.

Ako sledovač sociálnych médií môžete tiež použiť rozhranie Streams – ktoré je hlavným dashboardom Hootsuite. Ako uvidíte, po pridaní účtov sociálnych médií môžete ľahko spomenúť zmienky.

HootSuite-features2

Toto je užitočná funkcia pre podniky, ktoré musia reagovať. V predvolenom nastavení sa informačný panel obnovuje každých desať minút, môžete ho však nastaviť aj manuálne.

Sociálne počúvanie

Ak chcete zostať konkurencieschopní, budete chcieť vedieť, čo o vás hovoria vaši zákazníci a čo sa deje vo vašom výklenku. Hootsuite to rieši pomocou vstavaného monitorovacieho nástroja s názvom Môj priemysel. Kliknite naň a vyberte sociálne siete, ktoré chcete sledovať.

HootSuite-features3

Potom pridajte kľúčové slová alebo značky hash, ktoré chcete sledovať. Nájdete ich kedykoľvek kliknutím na odkaz Môj priemysel. Potom uvidíte rozhranie Streams, ako na nasledujúcom obrázku.

HootSuite-features4

Hootsuiteho hashtag tracker funguje dobre, ale ak sledujete viacero hashtagov alebo kľúčových slov na viacerých platformách, rozhranie bude čoskoro preplnené.

Upozorňujeme, že v prípade Instagramu máte povolených iba 13 jedinečných vyhľadávaní hashtagov za týždeň. Zdá sa, že je nízka vzhľadom na to, že do každého príspevku na Instagrame môžete pridať desiatky hashtagov.

Jedna vec, ktorá sa mi na Hootsuite páči, je, že môžete odpoveď na zmienky z aplikácie. A ak ste v tímovom pláne, môžete mu priradiť úlohu na sledovanie. Vďaka tomu je práca so zaneprázdnenými sociálnymi účtami oveľa jednoduchšia, pretože na jednom mieste je všetko a pracovné zaťaženie je zdieľané.

Publikovanie a plánovanie príspevkov

Ako s mnohými nástrojmi marketingu sociálnych médií, publikovanie obsahu je veľmi jednoduché s programom Hootsuite. Prejdite na sekciu Vydavateľ na hlavnom paneli a môžete vytvoriť nový príspevok pre všetky alebo všetky platformy sociálnych médií vo vašom účte.

Zadajte text alebo pridajte odkaz a získate okamžitý náhľad o tom, ako bude príspevok vyzerať, takže môžete podľa potreby vyladiť..

HootSuite-features5

Po dokončení je ľahké okamžite uverejniť obsah alebo ho naplánovať na neskôr. Môžete dokonca použiť funkciu Odoslať a Duplikovať, čo je úžasné, ak chcete naplánovať rovnakú aktualizáciu viackrát osloviť publikum v rôznych časových pásmach.

Môžete tiež pridať viac obrázkov alebo médií a nastaviť miesto. Celkovo je publikačný nástroj spoločnosti Hootsuite dosť univerzálny. A ak ešte nie ste pripravení na zverejnenie, môžete obsah uložiť ako koncept a neskôr sa k nemu vrátiť.

Plánovanie obsahu

Okrem prezerania obsahu vašich sociálnych médií v zobrazení Hootsuite v kalendári alebo plánovači príspevkov môžu tí, ktorí majú tímový plán, prejsť na kartu Obsah na pozrite si koncepty, plánovaný obsah, ktorý si vyžaduje schválenie, a obsah, ktorý bol zamietnutý.

HootSuite-features6

Ale vrahovou vlastnosťou je schopnosť používať informačné kanály RSS ako zdroj obsahu pre vaše účty sociálnych médií. Stačí pridať kanály RSS, ktoré chcete sledovať, a doplnok Hootsuite automaticky odošle tento obsah na akýkoľvek určený sociálny účet. Toto už nefunguje s profilmi Facebook alebo Google, ale pre účty Twitter a ďalšie účty sociálnych médií je to celkom užitočné.

HootSuite-features7

Je to jednoduchý spôsob, ako sa uistiť, že ste automaticky zdieľať aktuálny a relevantný obsah s publikom, aj keď nemáte čas to urobiť ručne.

Integrácia WordPress

Na prvý pohľad to, že integrácia s WordPress znie ako dobrá vec. V praxi to má obmedzenú hodnotu. Je to preto, že Hootsuite spolupracuje s webmi WordPress.com, ale ak máte samo hostený web WordPress – ako to robí mnoho firiem – budete musieť nainštalovať samostatnú integráciu WordPress Hootsuite z adresára aplikácií..

Po dokončení budete môcť vytvárať a publikovať príspevky. Hootsuite však hovorí nemôžete naplánovať príspevky ani pridať funkčné obrázky s touto integráciou. A pripúšťa, že najlepšie funguje s jednoduchými webmi a šablónami. Táto funkcia môže alebo nemusí vyhovovať vašim osobným potrebám.

Funkcie tímu

Hoci má Hootsuite plán tímu, jeho vlastnosti sú podľa môjho názoru trochu obmedzené. Áno, v účte môžete mať viac používateľov a priradiť zodpovednosti. Ak však spravujete tím, nebudete mať prehľad o produktivite tímu pokiaľ nevypršíte pre podnikový plán. Aj keď si môžete ponechať karty o pridelených a vyriešených úlohách, neporovnáva sa to s funkciami pracovného postupu schvaľovania, ktoré sú k dispozícii v službe nárazník.

Nastavenie Hootsuite je super jednoduché

Vytvorenie účtu Hootsuite netrvá dlho. Stačí zadať svoj e-mail, vytvoriť heslo a budete v prevádzke menej ako minútu. Aké je to však aplikáciu skutočne používať? Ako vidíte, rozhranie je celkom intuitívne, bez ohľadu na to, ako ste technicky zdatní.

Pridávanie sociálnych profilov

Pri prvom prihlásení do nového účtu Hootsuite je jednoduché začať. Kliknite na Moje príspevky & Spomeňte si, vyberte sociálnu sieť, ktorú chcete pridať, dokončite proces overenia a potom ho pridajte na informačný panel.

HootSuite-jednoduchosť použitie1

Ak chcete pridať ďalšie sociálne účty, opakujte tento postup alebo sa k tomu vráťte neskôr.

HootSuite-jednoduchosť Použitie2

Po pridaní účtov je čas na prispôsobenie informačného panela. Prejdite na stránku Pridať stream a vyberte jeden z vašich účtov sociálnych médií. V závislosti od účtu môžete sledovať rôzne informácie.

Napríklad v prípade Instagramu môžete sledovať príspevky, naplánované príspevky a značky hash. A pre Twitter môžete sledovať zmienky, kľúčové slová, retweety, páči sa mi a ďalšie. Pre LinkedIn, zobrazené nižšie, môžete sledovať svoje aktualizácie a naplánované príspevky.

HootSuite-jednoduchosť use3

Každý účet má na hlavnom paneli svoj vlastný odkaz. Ak však napríklad sledujete viacero streamov na Twitteri, rozhranie sa môže čoskoro trochu preplniť.

Integrácia nových aplikácií

Ďalšou funkciou vraha Hootsuite je jeho adresár aplikácií, ktorý vám umožňuje integrovať nové aplikácie do Hootsuite iba pár kliknutiami. Má viac ako 150 integrácií aplikácií, takže môžete pridať nástroje na meranie sociálnych médií, softvér na správu vzťahov so zákazníkmi, webové stránky WordPress s vlastným hosťovaním a mnoho ďalšieho.

HootSuite-jednoduchosť use4

Jednou obzvlášť užitočnou aplikáciou je integrácia služby Moja firma na Googli, ktorú môžete využiť na hodnotenie zákazníkov a zvyšovanie povedomia zvnútra Hootsuite. Celkovo je adresár aplikácie víťaznou funkciou HootSuite.

Sledovanie plánovaného obsahu

Rozhranie kalendára spoločnosti Hootsuite je užitočným spôsobom, ako si udržať prehľad o všetkom nadchádzajúcom obsahu v sociálnych médiách. Existuje iba jedna nevýhoda: To, čo ste naplánovali, môžete vidieť iba prostredníctvom samotného servera HootSuite. Ak napríklad používate aj vyrovnávaciu pamäť, nebudete môcť sledovať tento obsah.

Okrem prehľadu môžete príspevok tiež presunúť myšou na iný dátum. Ak zmeníte názor na určitý obsah, môžete príspevok ľahko odstrániť, duplikovať alebo vrátiť do konceptu.

HootSuite-jednoduchosť využití5

Twitter Reporting zatieni ostatné

HootSuite má povesť poskytnutia užitočných analýz sociálnych médií, ktoré vám môžu pomôcť revidujte a posilnite svoju obsahovú stratégiu. A dokonca aj bezplatní používatelia môžu získať informácie o akciách na svojich sociálnych kontách. Táto pridaná hodnota dáva spoločnosti Hootsuite konkurenčnú výhodu oproti nástroju, ako je Buffer, ktorý teraz zahŕňa väčšinu svojich analytických služieb v samostatnom platenom produkte., Analýza pufrov .

Analýza obsahu

Pretože Hootsuite začal ako dashboard na Twitteri, nie je divu, že jeho spravodajstvo na Twitteri je dosť robustné. Môžete získať správy o tweetoch, zákazkách, číslach sledujúcich a ďalších. K dispozícii je tiež užitočný prehľad o výkonnosti obsahu.

Iné platformy sa však nedia veľmi dobre. Bolo pre mňa ťažké získať údaje o účte LinkedIn, ktorý som predtým pridal. Navyše sa zdá, že mnohé metriky sú vhodnejšie pre tých, ktorí používajú firemné stránky a nie osobné profily.

Vytváranie správ

Jednou z dobrých vecí na lokalite Hootsuite je to, že vám uľahčuje vytváranie správ na rôznych stránkach sociálnych médií. Kampane Hootsuite môžete sledovať pomocou niekoľkých preddefinovaných šablón prehľadov. Potom môžete jednoducho zdieľať so svojím tímom alebo klientmi jediným kliknutím.

HootSuite-analytics1

Aplikácie a integrácie

Ak chcete z analytiky Hootsuite získať viac, existuje viac aplikácií a integrácií dostupných v adresári aplikácií. Je však ťažké povedať, či tieto informácie poskytujú viac prehľadu ako použitie vlastnej analýzy sociálnych sietí.

Avšak, hore, má prístup k všetkým analytickým údajom na jednom mieste. To uľahčuje získanie cenné informácie, ktoré vám môžu pomôcť s vašou stratégiou v oblasti sociálnych médií.

Podpora používateľov Hootsuite – môže byť lepšia

Hootsuite podporuje svojich používateľov mnohými spôsobmi. K dispozícii je bezplatné školenie prostredníctvom akadémie Hootsuite a pomerne podrobné Centrum pomoci. Hlavná stránka Centra pomoci obsahuje najnovšie aktualizácie a užitočné články, ako aj webové semináre a odkaz na blog Hootsuite. Z tejto stránky môžete tiež odoslať podporný lístok.

Hootsuite má tiež funkciu „tweet for support“, ktorú som vyskúšal. Zobrazí sa okno na publikovanie, ktoré obsahuje popisovač služby Twitter pre pomocníka Hootsuite.

HootSuite-opěrka1

Môžete napísať správu a okamžite ju odoslať. Podobne ako bežné publikovanie môžete podľa potreby pridať snímky obrazovky alebo médiá.

Znie to skvele, ale prvá správa, ktorú som napísal, neprešla. Skúsil som to znova, ale zdá sa, že tento proces je prerušený – alebo bol v tom čase prinajmenšom prerušený – keďže som nikdy nedostal odpoveď.

Na rozdiel od toho, Získanie pomoci na Facebooku bolo oveľa jednoduchšie. Táto možnosť nebola okamžite zrejmá, ale keď som poslal správu na Facebook, do hodiny som dostal odpoveď. A keď som objasnil niektoré informácie, ďalšia odpoveď prišla o pár minút neskôr. To mi umožnilo vyriešiť môj problém.

HootSuite-support2

Pri pokuse o podporu živého chatu sa mi nepodarilo získať odpoveď, pretože okno rozhovoru neustále mizlo. Tím podpory však pokračoval v našej konverzácii prostredníctvom e-mailu ao tri hodiny som dostal odpoveď.

Celkovo by som povedal, že moje skúsenosti s podporou Hootsuite boli menej ako pôsobivé.

Dotazník o podpore

Typ podporyOtázka:Hodiny dostupnostiDoba odozvyOdpoveď na otázku?

Áno / Nie / Skôr

služba
Skóre (1-5)
cvrlikáníMoje prehľady na LinkedIn sa nevyplývajú (znovu neodosielajú)24/7Žiadna odpoveďžiadny1
FacebookAko môžem sledovať používateľské mená na Twitteri a Instagrame24/71 hodinaÁno5
e-mailMám problémy s generovaním prehľadov LinkedIn24/73 hodinyÁno2
Live chatMoja integrácia na LinkedIn nefungujen / ahavarovaln / an / a

Nástroj na plánovanie sociálnych médií s výhodnou hodnotou

Pre blogerov a majiteľov malých firiem, ktorí začínajú so sociálnym plánovaním, je cena Hootsuite skvelá. Existuje bezplatný plán, kde môžete spravovať tri účty sociálnych médií a vopred naplánovať až 30 kusov obsahu sociálnych médií.

Ak chcete odstrániť obmedzenia plánovania a používať funkcie automatického plánovania Hootsuite, musíte vykonať inováciu, hoci Hootsuite Professional je stále cenovo dostupný pre majiteľov malých firiem. Tento plán tiež umožňuje pridať až desať účtov sociálnych médií.

Tím Hootsuite je viac investíciou, ale môže to stáť za to, ak potrebujete na správu svojich účtov v sociálnych sieťach viac ľudí. Rovnako ako rodstránenie obmedzenia plánovania, môžete pridať až 20 sociálnych účtov a budete mať úžitok z vlastných analytických prehľadov.

Veľké podniky s komplexnými potrebami v oblasti sociálnych médií sa možno budú chcieť informovať o pláne podnikania, ktorý umožňuje piatim členom tímu a viac ako 50 sociálnym účtom.

Za Hootsuite môžete platiť PayPal, Visa, MasterCard, AMEX, Discover alebo JCB.

 Počet sociálnych profilovPočet používateľov# Naplánované príspevkyMesačná cena za používateľa
zadarmo3130$ 0
profesionálny101neobmedzený$ 19
tím203neobmedzený$ 99
podnik50+5neobmedzenýCena na požiadanie

Zrušenie a vrátenie platby

Zaujíma vás, ako zrušiť HootSuite? Hootsuite má 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, takže ak sa rozhodnete, že to nie je pre vás, Váš účet je ľahké odstrániť. A ak ste si vzali platený program, ale teraz chcete prejsť na iný nástroj sociálnych médií, získanie náhrady je celkom jednoduché. Viac informácií o bezplatnom skúšobnom a storno procese spoločnosti Hootsuite nájdete tu.

Ako sa Hootsuite prispôsobuje konkurencii?

Takže je Hootsuite minulosťou svojho vrcholu, alebo je to stále užitočný plánovač sociálnych médií pre blogerov a majiteľov malých podnikov? Tu je môj názor: Ak hľadáte informačný panel sociálnych médií typu všetko v jednom, Hootsuite je stále vynikajúcou voľbou. Program zadarmo ponúka skutočnú hodnotu a dokonca ani Hootsuite Professional banku nezlomí.

Pokiaľ ide o podávanie správ, v mojom zozname prianí HootSuite je niekoľko položiek. Chcel by som, aby prehľady pre iné platformy sociálnych médií fungovali rovnako ako pre Twitter. Tiež by som rada kompletný prehľad všetkých mojich sociálnych analýz. Napriek tomu sa Hootsuite vždy oplatí uvažovať pri pohľade na nástroje na správu sociálnych médií.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map