Wix Logo Maker İnceleme – Gerçekten Maliyet değer mi? [2020]

Wix Logo Maker ana sayfası ekran görüntüsü


Ucuz, İyi Logolar… Eğer Zamanı Koyarsanız

Wix Logo Maker, tarafından yaratıldı… Wix. Bilirsiniz, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularıyla kendi web sitenizi tasarlamayı kolaylaştıran insanlar bu çok büyük. Logo yapımcısı, Wix’in geri kalanının bulunduğu her dilde mevcuttur, örneğin:

 • Çek
 • Danimarkalı
 • Almanca
 • ingilizce
 • Fransızca
 • Hintçe
 • İtalyan
 • Japonca
 • Koreli
 • Flemenkçe
 • Norveççe
 • Lehçe
 • Portekizce
 • Rusça
 • İsveççe
 • Tayland
 • Türk
 • Geleneksel çince

Teorik olarak, gerçek logo üreticisi bu dillerin tümünü desteklemelidir. Bazı Geleneksel Çince karakterleri denemek için denedim ve işe yaramış gibi görünüyordu. Seçtiğiniz dilde bir logo elde ettikten sonra dosyaları indirebilir, kartvizitleri bastırabilir veya Wix’in ana ürünüyle gidebilir ve bu yeni logoya uygun bir DIY web sitesi alabilirsiniz.

Fiyatlandırma paket tabanlıdır. Bir kez ödeyin, logo dosyalarınızı alın. Bundan sonra değişiklik yapmak istiyorsanız, tekrar ödeme yapmanız gerekir. Soru, elbette, ilk kez ödeme yapmak isteyecekseniz. Wix Logo Maker ihtiyacınız olan logoyu teslim edebilir mi? Hadi bulalım.

Web Sitesi Gezegeni için en iyi yeni logoyu bulma arayışımın bir parçası olarak, bir düzineden fazla logo tasarım hizmetini test ettim. Deneyimlerimle ilgili her şeyi okumak ve kimin kazandığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Wix Logo Maker features ekran görüntüsü

Oldukça Kapsamlı Bir Özellik Seti

Bu bölümün ilk paragrafını beş kez yeniden yazdım, fantezi edebiyatına bir itiraz yapmaya çalıştım ve farklı izleyicilere yönlendirildiklerinden farklı hikayelerin eşit derecede iyi olabileceğini gördüm. Hayatımda Neverending Story hayranlarını yanlışlıkla rahatsız etme riskinin çok büyük olduğuna karar verdim. Sadece çok zeki olduğumu varsayalım. Lütfen?

Bütün bunlar … Wix Logo Maker’ın özellik seti, bu logo yapımcılarında görmek istediğim birkaç şeyden yoksundur. Ama yine de, eğer onlara sahip olsaydı, daha çok profesyonel bir grafik uygulaması gibi olurdu ve bu daha basit logo üreticilerine sahip olmanın anlamı nedir?

Sizin için her şeyi dikkatlice açıklayan adım adım bir sihirbaz var (logo üreticilerinin ve fantezi hikayelerinin ortak bir yanı) ve sürecin başında cevapladığınız sorulara dayanarak logo tasarımları oluşturmak için AI’yi kullanıyor. Bu Sihirbaz, süslü yazılarla şirket adınız kadar basit veya bir simgeye, kısa açıklamaya, arka plan şekline sahip bir logo gibi karmaşık logolar oluşturmanıza olanak tanır..

Yapay zeka logolar oluşturduktan sonra, mutlu olana kadar logo oluşturmaya devam etmesini söylemeye devam edebilirsiniz. Elbette, oluşturulan logolar daha önce verdiğiniz cevaplarla gittikçe daha az alakalı hale gelecektir, çünkü bu algoritmalar önce en iyi ve “en alakalı” seçenekleri gösterme eğilimindedir.

Oluşturulan logolar, bence, biraz vuruldu ve özledim. Bazı durumlarda, gördüğüm logoların verdiğim cevaplarla ne ilgisi olduğunu gerçekten merak ettim. Ve sonra kesinlikle doğru görünen logolar vardı.

Neyse ki, her şeyi algoritmaya bırakmak zorunda değilsiniz. Örneğin, simgeler kütüphanesinden tam olarak hangi simgeyi istediğinizi seçebilirsiniz ve oluşturulan tüm logolar seçiminizi yansıtacak şekilde güncellenecektir. Neredeyse doğru görünen bir logonuz olduğunda, ayrıntıları daha da özelleştirebilirsiniz. Açıkçası, Wix Logo Maker’ı gerçekten kullanmaya değer kılan logo düzenleme / özelleştirme özellikleri (daha sonra daha fazlası).

Web sitesi adı veya sloganında pratik bir sınırlama yoktur. Her zamanki gibi, bu benim gibi aptalsanız, bu hem bir nimet hem de potansiyel bir sorundur.

Çok uzun şirket adına sahip Wix Logo Maker pano ekran görüntüsü

Böyle ekran görüntülerinden asla bıkmayacağım.

Algoritmanın rasgele ve özelleştirme özelliklerinin ayrıntısı arasında, bunu oldukça benzersiz bir logo oluşturmak için kesinlikle kullanabilirsiniz..

Bu oldukça benzersiz logo hazır olduğunda, Standart plan bunu bir PNG olarak indirmenize izin verir, gri tonlama ve saydam arka planlar da dahil olmak üzere birkaç ekstra varyasyonla. Gelişmiş plan, PNG’deki aynı logo dosyalarının tümünü, SVG’deki aynı değişkenleri (sonsuz ölçeklenebilir görüntü formatı) ve sosyal medya ağlarında kullanılmak üzere boyutlandırılmış görüntüler gibi birkaç ekstra özelliği sunar.

Ücretsiz Örnek Alabilirsiniz

Küçük bir özellik ve indirdiğinizde çok küçük bir resim – ancak incelediğim diğer logo üreticilerinin çoğunda hiç bir tane yok. Diğer seçeneklerden bazıları, henüz satın almadığınız logolar için sosyal medya paylaşım özelliklerine sahiptir, ancak bazen devam eden çalışmalarınızı tüm dünyaya göstermek istemezsiniz. Bu durumda, e-posta ile gönderebileceğiniz küçük bir logo dosyası daha iyi çalışır.

Ayrıca, bir YouTube logosu olarak iyi görünecek kadar büyük.

Güçlü Özelleştirme Seçenekleri Var

Bu logo düzenleyici ve daha önce bahsettiğim özelleştirme özellikleri? Tekrar söyleyeceğim: harikalar. Logoyu satın almadan önce simgenizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz (İncelediğim başka bir logo üreticisi aslında simgeleri değiştirmek için yeni bir logo projesi başlatmanızı sağlar) ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli yazı tipleri vardır. Her öğe sürüklenebilir, düşürülebilir, yeniden boyutlandırılabilir, döndürülebilir ve basit bir şekilde değiştirilebilir.

Renklerinizi ayrı ayrı seçebilir veya sağlanan renk paletlerini kullanabilir ve Wix’in renkleri sizin için halletmesine izin verebilirsiniz. Aslında renk paletlerini bir başlangıç ​​noktası olarak kullanmanızı tavsiye ederim, ancak bazılarının yeterli kontrastı olmadığından, simgeyi arka plan rengine karşı görmeyi zorlaştırıyor.

Wix Logo Maker renk paletleri - ekran görüntüsü

Kullanıcı ekranının nasıl kalibre edildiğine ve / veya kaç yaşında olduğuna bağlı olarak simge tamamen kaybolabilir.

Diğer Wix Hizmetleriyle Güçlü Entegrasyon Var

Wix öncelikle bir sürükle ve bırak web sitesi kurucusudur, bu nedenle logo tasarım hizmeti elbette web sitesi ürünleriyle birlikte paketlenebilir. Ayrıca SEO ve pazarlama hizmetlerine de sahip olduğuna dikkat edilmelidir, bu yüzden Wix’i gerçekten seviyorsanız, web, tasarım ve pazarlama hizmetleri için tek adresiniz olabilir.

Logonuzda Profesyonel Bir Tasarımcı Çalıştırabilirsiniz

Bu arada, logo tasarımı da dahil olmak üzere sizin için her şeyi yapmak için profesyonel tasarımcıları işe alabilirsiniz. Kendiniz yaptığınız bir logoyu geliştirmek için bir profesyonel kiralayabilirsiniz veya ana Wix web sitesine giderseniz, size sıfırdan bir logo tasarlaması için birini kiralayabilirsiniz..

Sevdiğiniz temel bir kavramınız varsa, ancak yürütme işleminden emin değilseniz, “rötuş” iyi bir seçenek olabilir. Diğer birçok hizmetle karşılaştırıldığında, sıfırdan tasarlanmış bir logoya sahip olmaktan daha hızlı ve daha ucuzdur.

Wix Logo Maker ile Deneyimim

İşte bilmeniz gerekenler: İncelediğim hizmetlerden gelen logolardan biri (muhtemelen) Web Sitesi Gezegeni için yeni logo olacak. Bu olacak mı? Profesyonel tasarımcılar tarafından tasarım yarışması hizmetlerinden de logolar aldığımızı düşünürsek, muhtemelen.

Yine de denedim. Kişisel deneyimim çoğunlukla, iyi… yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Ama genel olarak, hayal kırıklığına uğratmadım: Talimatları izledim ve daha fazla veya daha az mutlu olana kadar logo düzenleyicisini kullandım. Ve sonra, logo yapımcısı uygulamasını çalıştıran sunucu gitti ve kendini biraz öfke nöbeti attı.

İki nedenden ötürü sunucu öfke nöbeti üzerinde incelemenin bu bölümünden herhangi bir puan almadım:

 1. Genellikle teknolojinizin neler yapabileceğini göstermeye çalışırken, kötü şeylerin meydana geldiğini bilecek kadar uzun süre bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarlar inatçı, sinir bozucu ve çoğu zaman karşıt yaratıklardır. Kedilerim gibi.
 2. Daha önce Wix Logo Maker’ı gerçek bir sorun olmadan kullandım, bu nedenle sunucu kesintilerinin devam eden bir sorun olduğunu iddia edemem. Bildiğim kadarıyla, bu bir kerelik bir şey. Kilometreniz değişebilir.

İncelemenin bu bölümü, önceden yapılmış renk paletlerinin çoğunda hayal kırıklığına uğradığım ve üretilen logoların birçoğunun kesinlikle cansız olduğu için bir noktaya düşecek. Bir logodan ne istediğinizi henüz bilmiyorsanız, editörde çok fazla zaman harcayabilirsiniz, yine, editörün tüm ürünün en iyi parçası olduğunu, bu yüzden o kadar da kötü olmadığını anlayabilirsiniz..

Sonunda, oldukça mutlu olduğum bir logo aldım:

Web Sitesi Gezegen Logo Örneği - Bilim Kurgu Stili

Wix Logo Maker ile yapılan daha fazla örnek logo görmek için buraya tıklayın.
wix-logo-yapımcısı-kolaylığı use1

Sadece Tıklamaya Başlayın, İyi Olacaksınız

Wix, uzun zamandır “tasarım hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlar için tasarımı kolaylaştır” işinde ve oldukça iyi bir sisteme sahip. Tasarım basit, temiz, sezgisel ve genellikle oldukça iyi talimatlara sahip.

Ve en önemlisi, logonuzu satın almak dışında hemen her şey için bir Geri Al düğmesine sahiptir. Tanrım, Geri Al düğmelerini seviyorum. Affedersiniz, Geri Al düğmesinin gerçek hayattaki konuşmalarda ne kadar yararlı olacağı konusunda birkaç dakika hayal kuracağım.

Ne? Ben iyi bir yazarım, ama beni videoda gördün. Yakında yaşamak için motivasyonel konuşmalar yapmaya başlamayacağım.

Satın Almadan Önce Projelerinizi Kaydedebilirsiniz

Ve burada her incelemede yaptığım gibi, bu hizmetler için en önemli özellik olduğunu düşündüğüm konulara değiniyorum.. Satın alma işleminizi düşünmenizi ve daha sonra geri dönmenizi sağlayan web siteleri iyidir. Sizi “sadece satın al” yapmaya yönlendiren web siteleri şüphe ile muamele görmelidir..

Yaptığınız Logoları Çoğaltabilirsiniz

Bu küçük ama kullanışlı bir özellik. Beğendiğiniz, ancak onunla farklı bir şey denemek istediğiniz, devam eden bir çalışma logonuz var mı? Hızlı bir kopya oluşturun ve yeni bir tarayıcı sekmesinde deneme yapın. Bu tür küçük yaşam kalitesi özelliği beni her zaman mutlu ediyor.

Logo Dosyaları Yararlı Bilgilerle Geliyor

Küçük yaşam kalitesi özelliklerinden bahsetmişken, videoda daha önce görmüş olabilirsiniz, ancak tekrar ele almak istedim: logo dosyalarınızla birlikte gelen minyatür marka kılavuzu. Basit şeyler, yalnızca seçtiğiniz renklere ilişkin onaltılık değerler ve seçtiğiniz yazı biçimlerinin adı, ancak bu bilgilerin tek bir yerde bulunması yararlıdır.

Wix Logo Maker Logo Marka Kılavuzu

Sonuçta, daha önce hiç yapmadıysanız bile, logonuzu tasarlamak basit olmalıdır. Daha önce hiç yapmadıysanız, bir öğrenme eğrisi olacaktır, ancak her zaman böyle. Yukarıda söylediğim gibi: sadece gördüğünüz tüm talimatları okuyun, tıklamaya devam edin ve iyi olacaksınız.

Sihirbaz ve aslında tüm süreç, bu kadar basit. Keşke sihirbaz daha fazla soru sordu, çünkü daha önce de belirtildiği gibi, sonuçlar başlangıçta biraz cansız olabilir. Ancak çalışmak için temel bir logo seçtikten sonra editör harika.

Her şeyi denemek için bir Wix hesabına kaydolmanız gerekir, ancak sadece editörü denemek ve logonuzu tasarlamak ücretsizdir, bu nedenle kaybedeceğiniz bir şey yoktur..

wix-logo-yapımcısı-desteği1

Sadece Bir Küçük Hıçkırık Var

Wix’in yardımlarının çoğu, onlarla nasıl iletişim kuracağınıza ilişkin bilgiler de dahil olmak üzere Yardım Merkezinde (tahmin etmiş olabilirsiniz) bulunur.. Bilgi tabanı, logo üreticisinin tüm temel özelliklerini ve sahip olduğu diğer tüm hizmetleri kapsar. E-posta ile çalışan bir bilet sistemi ve telefon destek sistemi vardır..

Genel olarak, taleplerim oldukça hızlı bir şekilde ele alındı ​​ve sorularım cevaplandı.

Ayrıca tasarımla ilgili şeylerle dolu bir blog da var. Teknik olarak size yardımcı olmaz, ancak tasarım ilhamı arıyorsanız, gidilecek yer budur.

Bilet

Bilet sistemi ile ilgili ilk deneyimim biraz yavaştı, ama bunun nedeni muhtemelen yukarıda bahsettiğim sunucu sorunları. Özellikle 500 Hatası’nı sordum ve logo dosyalarımı ne zaman indirmeyi bekleyebileceğimi sordum.

Cevaptan çok memnun değildim. Açıklamama izin verin: Biletimi göndermeden önce, yapabildiysem (yaptım) bir ekran görüntüsü ve hatanın meydana geldiği sayfanın URL’sini vermem istendi. Hata, tüm Logo Maker uygulamasını etkiliyor gibi göründüğünden (ancak Logo Maker tanıtım sitesini değil), onlara çok şey söyledim. Belki de olabildiğince netleştirmedim.

İşte söyledikleri:

Wix destek e-posta ekran görüntüsü

Şimdi daha fazla bilgi istediklerini anlıyorum, ama bana ilk e-postamda açıkça cevaplanan (düşündüğüm) birkaç soru sordular. Geç oldu, yorgundum. Uyumaya gittim ve sorun çoğunlukla sabahları çözüldü.

Logonuzu özelleştirmek için bir tasarımcı kiralamanın mümkün olup olmadığını sorduğum bir sonraki biletimin doğru şekilde yanıtlandığını bildirmekten memnuniyet duyuyorum. (Bu hizmetin sunulduğu Logo Maker uygulamasında henüz bir şey görmemiştim.)

Wix müşteri desteği e-posta ekran görüntüsü

Telefon

İlginçtir, onları aramazsınız, sizi ararlar. Temel olarak, sadece telefon numaranızı bırakın (doğru ülke / bölgeyi seçtiğinizden ve alan kodunuzu girdiğinizden emin olun). Bunu yaptım ve bir dakikadan az bir sürede bir çağrı aldım.

Onlara logo yapımcısına kendi simgelerimi yükleyip yükleyemeyeceğimi sordum. Şüphelendiğim gibi, cevap “hayır” dı.

Bu arada, telefon görüşmesi bitmeden e-posta yoluyla bir “arama memnuniyeti anketi” bağlantısı aldım. Bunun verimli mi yoksa küstah mı olduğuna karar veremiyorum.

Fiyatlandırma planları yeterince basit ve çok uygun. Daha önce de belirttiğim gibi, Standart plan size logonuzun orta boyutlu PNG dosyalarını verir. Gelişmiş plan size ölçeklenebilir görüntü formatını, mini marka kılavuzunu ve sosyal medya siteleri için boyutlandırılmış görüntüleri verir. Web sitesi elbette Wix’in diğer hizmetlerinde sizi satmaya çalışacak, ancak logoların kendileri oldukça ucuz.

Kabul edilen ödeme yöntemleri arasında Visa, Mastercard, Discover ve American Express yer alır.

Daha önce de belirtildiği gibi, ücretsiz bir örnek logo var, ancak ticari olarak kullanmanız gerekmiyor. Ticari olmayan kullanım için daha ucuz bir plan yoktur. Para iadesi yapılmadığından, istediğiniz logoya sahip olduğunuzdan emin olun. Logonuzu satın aldıktan sonra revizyonlar istiyorsanız, temel olarak yeni bir tane için ödeme yapmanız gerekir.

Kullanım Hakları

Her iki ödeme planında da tam ticari haklara sahip olursunuz. Telefondayken, telif hakkı hakkında tatmin edici bir şekilde spesifik bir cevap alamadım, ancak bilgi tabanı bir ticari marka için dosya oluşturabileceğinizi söylüyor. Ben avukat değilim, ancak bir ticari marka için başvuruda bulunabiliyorsanız, muhtemelen telif hakkına sahipsiniz.?

Bu bir tahmin.

Wix Logo Maker, rekabete nasıl uyuyor??

Wix Logo Maker’ı denemek ücretsiz, kullanımı kolay ve ucuzdur. Başlangıç ​​sihirbazı mükemmel sonuçlar vermediğinden, logo düzenleyicisine dalmaya hazır olun. Gerçekten tüm işleri senin için yapmayacak.

Bununla birlikte, biraz zaman ayırmak istiyorsanız iyi bir ürün. Küçük bir bütçeniz varsa veya zaten bir veya daha fazla Wix’in diğer hizmetlerini kullanıyorsanız, Wix Logo Maker’ı kesinlikle tavsiye edebilirim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map