LogoMaker Review 2020 – Ününe Kadar Canlı mı?

LogoMaker


Burada İyi Fikirler Var, Ama Oldukça Tarihli

Diğer logo üreticilerini başka bir isim kullanmaya zorlayan logo yapımcısı platformu LogoMaker. Bu büyük bir avantajı. 2004 yılında piyasaya sürüldü ve web sitesi birkaç yıl önce tasarlanmış gibi görünüyor.

İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca, Türkçe, Basitleştirilmiş Çince, Japonca ve Hollandaca dillerinde mevcuttur ve logonuzu aynı dillerde tasarlayabilirsiniz. Diğer hizmetler arasında kartvizit tasarımı, logonuzu promosyon ürünlerine yazdırma ve web siteleri bulunur.

Uygun bir kerelik ödeme için bir logo satın alabilirsiniz. Sadece LogoMaker rakipleri gibi daha iyi bir ürün teklif ettiyse, Wix Logo Oluşturucu ve Looka.

Bak, kaba olmak istemiyorum. Bu yazdığım gibi bir yayından kaldırma değil Smashinglogo. Bu, muhtemelen zamanı için gerçekten iyi olan bir hizmetin üzücü hikayesi, ancak şimdi tavsiye edemem.

Bu incelemelerde, Planet Planet için en iyi yeni logoyu bulmak amacıyla en büyük logo tasarım platformlarını test ediyorum. Deneyimlerimle ilgili her şeyi okumak ve kimin kazandığını öğrenmek için buraya tıklayın, veya LogoMaker’ın neden kazanan olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.
LogoMaker

Gerçek Logolar hariç Oldukça İyi

LogoMaker’ın bir logo sorunu var. Aşağıda açıklayacağım.

Dikkat edilmesi gereken ilk şey, LogoMaker’ın AI tabanlı bir logo oluşturma hizmeti olmadığıdır: özelleştirilebilir bir logo kütüphanesidir ve hiçbir AI dahil değildir. Kütüphane aranabilir ve oldukça iyi filtrelenebilir, ancak arkasında beyin olmayan bir kütüphanedir (punto tamamen amaçlanmamıştır).

Adım adım sihirbaz, seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olmak için gerçekten sadece birincil bir filtredir. Bu nedenle, kısa ve tatlı ve sizi logo kütüphanesine götürüyor. Neyse ki, elde ettiğim sonuçlar oldukça alakalı. Şimdi, kaç simge arasından seçim yapabileceğiniz, belirttiğiniz anahtar kelimeler için kaç simgeye sahip olduğuna bağlıdır. “Tasarım” için “armadillo hayvancılığı” ndan daha fazla sonuç alırsınız ve işte böyle.

Yan not: Bir armadillo içeren tam olarak bir simge ve bir tür iş yapabilen soyut şekil tabanlı birkaç logo var.

Hayallerinizin logosunu aldıktan sonra (bu sefer bunu düz bir yüzle bile yazamıyorum, üzgünüm), özelleştirme zamanı. Neyse ki, şirket adınızı, kısa açıklamalarınızı ve simgenizi istediğiniz yere sürükleyip bırakabilirsiniz. Ayrıca, hem metin için hem de logonuzdaki münferit şekiller için istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Bu tür bir özelleştirme kapsamlı ve bunu beğendim.

Degradeler için herhangi bir destek yok gibi görünüyor, ancak logonuzu şeffaf bir arka planla alabilirsiniz. Animasyon yok.

Sonunda, muhtemelen benzersiz veya nadir bulunan çok yakın bir logo oluşturabilirsiniz. Ama… o kadar da benzersiz hissetmeyecek. Maalesef bunu bildirmem gereken yer burası logo şablonlarının büyük çoğunluğu – özellikle simgeler – tarihli, genel ve genel olarak vasat görünüyor. Videoda söylediğim gibi, en iyi görünüm küçük resim gibi ve en kötü resim de çok eski resim gibi.

Ya da başka bir deyişle, çoğu 90’lı yılların başından ve Dot-Com Bubble’dan geliyormuş gibi görünüyor ve daha yeni görünen olanlar Web 2.0 çağından gelebilir (o dönem, her şey İnternet süper parlak görünümlü grafikler kullandı ve herkes sosyal medyaya giriyordu).

Bu iyi görünümlü logoları JPG, PNG, SVG (sonsuz ölçeklenebilir), EPS (sonsuz ölçeklenebilir), PDF ve hatta PSD (Photoshop) formatlarında alabilirsiniz. Bu parça aslında sevdiğim bir şey.

10.000’den fazla Logo Şablonu Var

Logo şablonlarının hiçbirinin iyi olmadığını kesin olarak söyleyemem. 10.000 şablonda, biraz tarihli görünecek olsa bile, kullanmaya değer bir şey olmalı. Bununla birlikte, simge olmayan şablonlar genellikle biraz daha iyidir (yani, saf metin olan veya bir çeşit “rozet” stili olan logolar). Bir simgeye ihtiyacınız yoksa, LogoMaker’ın oynamak için yeterince iyi seçenekleri var.

Rozet tarzı logo örnekleri

Rozet tarzı logo örnekleri.

Bir Profesyonel de Kiralayabilirsiniz

Ve burada para harcama konusunda ısrar edecekseniz, muhtemelen yapmalısınız. Hayır, ama gerçekten, LogoMaker, makul bir fiyata “doğru görünene kadar revizyonlar” içeren özel logo tasarımları sunar. Sadece özel logo çalışmalarının örneklerini görmek isterim, çünkü özel logolar logo şablonlarına benziyorsa, rahatsız olmaz.

Alan Adları ve Web Siteleri Sunar

Logonuzla birlikte gitmek için bir web sitesine ihtiyacınız varsa, LogoMaker hem kendiniz yapın (muhtemelen şablon tabanlı) hem de özel tasarlanmış web siteleri satar. Ayrıca alan adları satıyor (yani, armadillohusbandry.com), çünkü bu noktada … neden olmasın? Ancak yine, web siteleri logolarına benziyorsa…

Logonuzu Eşyalara Basılı Olabilirsiniz

Böylece tüm tıbbi, estetik ve dini tavsiyelere karşı bir logo aldınız. İnce. Peki, devam edebilir ve logonuzu kartvizit, tişört, polo, kalem, kupa, defter ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok şeye bastırabilirsiniz. Oh, ve kırtasiye, eğer bu senin işinse.

LogoMaker ile Deneyimim

Videolarla yapılan incelemelerde her zamanki gibi, temel işlemi orada görebilirsiniz. Sihirbazı takip ettim, logoyu aldım ve hayal kırıklığına uğradım. Ve size bunu söylemek zorunda olduğum için üzgünüm, çünkü LogoMaker’ın doğru yaptığı bir şey var.

Logo seçeneklerine göre filtreleme kolaydır (ne aradığınızı bildiğiniz sürece). Düzeniniz üzerinde iyi kontrol sahibi olursunuz ve başlangıçta temel düzeninizi seçebilirsiniz. Her şey oldukça özelleştirilebilir. LogoMaker, bazı rakipler bunları yapmadığı zaman birçok temel, yaşam kalitesi işi yapar.

Öte yandan, ne yazık ki, kullanıcı arayüzü zaman zaman oldukça tıknaz hissettim, tüm web sitesi cehennem gibi tarihli hissettim, ve… bilirsiniz… logolar. Simgeler. Hiçbir kaliteli yaşam kalitesi özelliği, web sitesi en iyi vasat tasarımlar üretir. Tüm snark’ım olmasına rağmen ve tüm şakalarıma rağmen, sana bunu söylemekten zevk almıyorum.

Ve daha iyi olma ihtimali de yok. 10.000’den fazla logo tasarım şablonunun yerini alması gerekir.

İşte yaptığım. Bunu görmek zorunda olduğun için çok üzgünüm.

LogoMaker ile oluşturulan Website Planet logosu
LogoMaker

Yaşasın, Bazı Güzel Şeyler Söyleyeceğim!

Şimdi, videoyu izlerseniz, web sitesinde gezinirken birkaç hayal kırıklığı yaşadığımı bilirsiniz, ancak iyi şeylerle başlayacağım. Biliyorsunuz, neden paranızı daha iyi yapan başka bir hizmete vermeniz gerektiğini söylemeden önce, örneğin Terzi Markaları veya Wix Logo Oluşturucu.

Hata. Geleceğe ait. Eminim kimse bunun geldiğini görmedi.

Kullanıcı arayüzünde gezinmek çoğunlukla kolaydır, sihirbazdaki her şey açıkça tanımlanır ve web sitesindeki her şey genel olarak iyi açıklanır. Editör çoğunlukla açıklayıcıdır ve öğrenmesi kolaydır. Hiçbir şey yapmadan logo yapımcısını deneyebilirsiniz, ancak logolarınızı kaydetmek için kaydolmanız gerekir.

Projelerinizi Kurtarabilirsiniz (Ama Süreç Biraz Kusurlu)

İşte en önemli kullanım kolaylığı özelliği: logolarınızı satın almak için kaydedebilir veya daha sonra üzerinde çalışmaya devam edebilir misiniz? Evet. Kullanıcı arayüzündeki tüm “kaydetme işlemini” izlemeseniz bile logolar kaydedilir. Sevmediğim tek şey, henüz kaydolmadıysanız Kaydet’i tıkladıktan sonra web sitesinin sizi bir sonraki ekrana göndermesini durdurmanın bir yolu olmamasıdır..

Kalıcı penceredeki “X” düğmesi bile (bir çeşit açılır pencere gibi, ancak teknik olarak değil) sizi beklediğiniz gibi geri göndermek yerine işlemin bir sonraki adımına gönderir.

LogoMaker ekran görüntüsü

“X” bir yalandır!

Editör İnce Kontrol Sağlar (Ama Biraz Tıknaz)

Yani evet, editör. Çoğunlukla açıklayıcı olduğunu söyledim ve bu doğru. Ayrıca, “tuval” deki öğelerin konumunu ayarlamak için ok tuşlarını kullanmama izin veren ilk çevrimiçi logo üreticisi. Bu özelliği seviyorum. Ayrıca, her zamanki nesnelerden diğerine nesneler özelliği ve şeyleri sıralamanıza yardımcı olacak güzel bir arka plan ızgarası vardır..

Keşke nesneleri tıklayıp sürükledikçe hareket edebilsem ya da fare ile yeniden boyutlandırılabilseydim.

Logo Seçeneklerini Filtreleme Yeterince Kolay (Burada Söylenecek Kötü Bir Şey Yok)

Tamam, bu yüzden bir sürü süper ayrıntılı filtre yok, ancak ne istediğinizi biliyorsanız, anahtar kelimelerinizi yazmanız yeterlidir. Oradan, aramayı ek logo stilleri, düzenler ve yazı tipi stilleri içerecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Çok basit ama çok etkili.

LogoMaker

Bana bir kez cevap verdiler…

LogoMaker’ın desteği şeytani bir Dalmaçyalı gibidir; tüm cehennem gibi sivilceli. İlk olarak, genellikle yararlı bilgiler içeren ve muhtemelen sorularınızın çoğunu yanıtlayan bilgi tabanı vardır. Harika, doğru?

İyi… En azından bazı bilgilerin modası geçmiş olduğunu fark ettim. Özellikle, ödeme yöntemleri ile ilgili bölüm, gerçekte ödeme yaptığınız zaman mevcut olmayan hizmetlerden bahsetmektedir. Ayrıca, geri ödeme politikaları veya buna benzer herhangi bir bilgi içermez.

İkincisi, bilet destek sistemimiz var:

Biletler

Bu konu hakkında neredeyse hiç yazmadım. Üç gün boyunca üç soru gönderdim ve sadece bir tane cevap verdim. İlk olarak, e-postayı sonsuza dek saklamak yerine faturalarını çevrimiçi görmenin bir yolu olup olmadığını sordum. Görünüşe göre, fatura e-postasına eklenen bağlantıyı kaçırdım.

Sonra, “sadece ileride başvurmak üzere” olduğunu belirlediğim geri ödeme politikalarını sordum. Cevap yok.

Son olarak, logo hizmetleriyle hiçbir ilgisi olmayan bir şey sordum. Onlara alan adı hizmetlerinin daha belirsiz üst düzey alan adlarından bazılarını destekleyip desteklemediğini sordum. (Etki alanı adının “.com” biti “üst düzey etki alanı” olarak bilinir. Internet’e “.works” veya “.design” gibi yenilerini eklemeye devam ederler.)

Çoğu zaman yaptıkları ortaya çıkıyor:

LogoMaker destek e-postası - ekran görüntüsü

Sonuçta, destek deneyimimde hayal kırıklığına uğradım.

Sadece iki plan var. Temel paket aslında web’de ve baskıda kullanılan dosyalar da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Makalede daha önce listelediğim tüm formatlar? Temel pakette. Premium paket size bir yıl boyunca sınırsız logo düzenlemesi, birden çok logo düzeni ve Facebook, Twitter ve LinkedIn için logo dosyaları sağlar.

Sonuçta şunu söylemeliyim ki her iki paket de fiyatları için oldukça cömerttir ve diğer birçok logo üreticisi daha fazla para isterken daha az teklif sunar. Logolar için çok kötü.

Bu düşük ve düşük fiyatları PayPal, Mastercard ve Visa ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca American Express ve Discover logolarını gösterir, ancak aslında onları ödeme formunda seçme seçeneği sunmaz, bu yüzden … bu simgeler muhtemelen eski. Elbette bir alan adı veya web sitesi satın almadığınız sürece tüm ödemeler bir kereliktir.

Ücretsiz bir örnek indiremezsiniz ve ticari olmayan kullanım için daha ucuz bir plan yoktur.

Kullanım Hakları

Logonuz tamamen ve çekincesiz. Tabii ki şablon web sitesinde kalıyor, ancak logoyu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

LogoMaker rekabete nasıl uyuyor??

Dışarıdaki en kötü logo üreticisi değil, ama bu tam bir zil sesi değil, değil mi? Beni üzüyor çünkü birçok doğru fikri var, sadece vasat bir idam. Rakiplerinden herhangi birinden bir logo almaktansa iyi olur.

İncelemelerimize göz atın Wix Logo Oluşturucu ve Looka, kendi başınıza ve ücretsiz olarak yüksek kaliteli bir logo oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map