Microsoft Forms Review 2020: Neden Önermiyoruz

Microsoft Forms ekran görüntüsü - Ana Sayfa


Aboneliği Karmaşık Yapan Temel Form Oluşturucu

Microsoft Forms, Office 365 platformunun bir parçası olan çevrimiçi form oluşturucusudur – ancak herkes için mevcut değildir – yalnızca İşletme ve Eğitim kullanıcıları Microsoft Forms’a ücretsiz erişebilir ve ayrı olarak satın alamazsınız.

Kullanımı oldukça basit bir form oluşturucudur, ancak koşullu mantık gibi özel form oluşturucuların sıklıkla içerdiği gelişmiş özelliklerden yoksundur ve üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyonlar. Bununla birlikte, Rusça, Lehçe, Çekçe ve İbranice dahil olmak üzere 75’ten fazla dili destekliyor.

Genel olarak, form oluşturucu çeşitli etkileşimli formlar oluşturmak için araçlara sahiptir – ancak Office 365 İşletme veya Eğitim’i satın almak istemeniz için yeterli mi? İhtiyacınız olana sahip olup olmadığını veya alternatiflerden biri ile daha iyi olup olmadığınızı öğrenmek için okumaya devam edin. JotForm veya Ninja Formları.
Microsoft Forms ekran görüntüsü - Şablonlar

Etkileyici Şablonların Küçük Seçimi

Microsoft Forms, başlamanıza yardımcı olmak için 12 şablon sunar, ve SSS’ye göre, tüm formlar çeşitli mobil ve masaüstü tarayıcılar için optimize edilmiştir – ancak “optimize edilmiş” mobil yanıt verme anlamına gelmez. Hala Microsoft’un formlarının gerçekten duyarlı olup olmadığını onaylamasını bekliyorum.

Şablonlar, bir müşteri geri bildirim anketi, bir kurs geri bildirim anketi ve bir etkinlik kayıt formunu (her zamanki gibi) içerir. Ancak bir hayvan sınavı da var (ancak öğrencilerinizin aşağıdaki cevapları görmesine izin vermeyin!), Doğum günü partisi davetiyesi şablonu ve düğün hediyesi kaydetme şablonu.

Microsoft-Formlar-şablonlar2

Microsoft Forms’un iş ve eğitim kullanıcıları için tasarlandığını anlıyorum, ancak bu şablon seçimi bir sürü fikir şapka içine atıldı ve 12 rastgele seçildi. Ciddi anlamda, Bir düğün tarihi kaydetme form şablonu, iş ve eğitim kullanıcılarını hedefleyen bir ürüne nasıl uyar??

Şablonlar, Microsoft Forms’un Kişisel / Ev Ofis 365 kullanıcılarına sunulacağı bir zamanda seçilmiş gibi görünüyor – ve sonra fikirlerini değiştirdiler, ancak alakalı bir şablon seti eklemeyi unuttular.

Şablon türleri sadece rastgele değil, aynı zamanda vasat ve oldukça basit. Şablonları kendi sorularınızla özelleştirebilir, temayı değiştirebilir (yani formun arkasındaki zemin) ve soruları yukarı ve aşağı taşımak için soru alanlarındaki okları kullanabilirsiniz..
Microsoft Forms ekran görüntüsü - Özellikler

Etkilemeyen Basit Form Özellikleri

Microsoft Forms, işletmeniz veya akademik araştırmalar için formlar oluşturmanın temellerini verir, ancak aslında temel bilgilerin ötesine geçmiyor. Yeni form alanları eklemek veya formunuzu sıfırdan oluşturmak söz konusu olduğunda sınırlı seçenekleriniz vardır.

Aşağıdakiler arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Metin
  • Değerlendirme
  • tarih
  • Sıralama
  • Likert ölçeği (“kesinlikle katılmıyorum” konusunda “kesinlikle katılıyorum” gibi seçeneklerin bulunduğu bir dizi ölçek)
  • Net Destekçi Puanı (müşterilerin işletmenizi başkalarına tavsiye edip etmeyeceğini ölçmek için kullanılır)
  • “Seçim” veya radyo düğmeleri (birden fazla yerine yalnızca bir yanıt seçmek için)

Dosya yükleme veya otomatik önerme gibi alanlar için seçenek yoktur, bu nedenle Microsoft Forms ile yapabilecekleriniz sınırlıdır.

Formlarınızı müşteriler, öğrenciler veya ebeveynlerle kullanmak söz konusu olduğunda, birkaç “gönderme” seçeneği vardır. Yanıtlayanlarla doğrudan iletişim kurmak için bir e-posta oluşturabilir, otomatik olarak oluşturulan QR kodunu kullanabilir veya mesajınıza veya sosyal medya aracılığıyla formunuza bir bağlantı paylaşabilirsiniz.

Formunuzu iframe kullanarak bir web sitesine gömme seçeneği de vardır, ancak bu seçeneği önermem. Gömme, web sitenizi siteler arası komut dosyası oluşturma (kötü amaçlı saldırılar) riskine sokma, mobil cihazlarda iyi çalışma (veya hiç) ve SEO üzerinde olumsuz etki yapma gibi birçok soruna neden olabilir..

Tek Tıklama Temaları

Microsoft Forms ekran görüntüsü - One-Click Temalar

Microsoft’un gurur duyduğu özellik (ilk formunuzu oluşturduğunuz anda kullanmanızı önerdiği için) Tema Seçici düğmesidir. Tema seçiciyle, formunuzun zemini tek bir tıklama ile değiştirebilirsiniz, ve nasıl görüneceğine dair bir önizleme görüyorsunuz.

Mevcut temalar biraz vur ya da özlüyor, bazı profesyonel görünümlü arka planlarla (yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi), 5 yaşındaki bir çocuğun resmine benzeyen arka planlara sahip gerçekten korkunç temalar arasında.

Likert Ölçeği

Microsoft Forms ekran görüntüsü - Likert Form

Likert Ölçeği form alanı daha iyi Microsoft Form özelliklerinden biridir ve pazar araştırması veya akademik araştırma yapıyorsanız faydalı olabilir. Üst sıra için kendi seçeneklerinizi belirleyebilir ve gerekirse daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Düzenlerken bu satır için önerilen bazı seçenekler açılır, ancak bunlar özellikle yararlı değildir.

Çok Dilli Formlar

Microsoft Forms ekran görüntüsü - Çok dilli formlar

Aynı forma birden çok dilde ihtiyacınız varsa, Microsoft Forms bunu inanılmaz derecede kolaylaştırır. 75’ten fazla dil mevcuttur ve liste, çok dilli formlarda görülen daha yaygın dillerin yanı sıra belirsiz dilleri de içerir..
Microsoft Forms ekran görüntüsü - Müşteri Geri Bildirim Anketi

Sürükle ve Bırak değil, Kullanımı Çok Kolay

Microsoft Forms bir ton gelişmiş özelliğe sahip olmayabilir, ancak inanılmaz derecede başlangıç ​​dostudur. Sürükle ve bırak kullanılmasa da, bir çocuğun kullanması için yeterince basittir ve daha önce hiç bir form oluşturmadıysanız, bu oluşturucu ile gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Sezgisel arayüz

Microsoft Forms ekran görüntüsü - Form düzenleyici

Microsoft Forms editörünün sadeliği onu inanılmaz derecede sezgisel hale getiriyor. Karmaşık ayar yok. Her araca birkaç tıklamayla erişilebilir ve düzenleyici düzenli ve gezinmesi kolaydır.

Editör İçi Yardım

Microsoft Forms ekran görüntüsü - Yardım menüsü

Sorularınız varsa, Yardım kenar çubuğunu getirmek için düzenleyicinin sağ üst kısmındaki soru işareti sembolünü tıklamanız yeterlidir. Önerilen makaleler ve ilgili kılavuzlara bağlantılar (Microsoft Formlar için Buradan Başlayın kılavuzu gibi) açılır. Bazen formlarınız üzerinde çalışırken, kaçırmış olabileceğiniz bir özellik hakkında sizi bilgilendirmek için yararlı bir ipucu açılır..

Düzenlemek için tıkla

Formunuzu düzenlemek, form alanı kutularını tıklamak ve yazmak basit bir konudur. Gezinmek için karmaşık biçimlendirme ayarları yoktur ve herhangi bir seçenek genellikle bir açılır menü veya bir açma / kapatma düğmesi ile seçilir – ör. Bir form alanını zorunlu hale getirmek veya metin tabanlı bir soruyu uzun yanıt olarak ayarlamak (daha büyük bir metin kutusu görüntülemek için). Basit ve kusursuz.
Office 365’in İşletme sürümüne sahipseniz, Microsoft 365 Yönetim Merkezi aracılığıyla desteğe başvurun. Önerilen yardım makaleleri için destek botunu kullanabilirsiniz (makaleler ve SSS’lerle dolu kapsamlı yardım merkezinden) veya doğrudan hizmet talep formuna gidin.

Formu doldurduğumda, kullanabileceğim tek iletişim yöntemi telefonla geri arama idi – 15 dakika içinde söz veriyorlar. Bu tür tepki süresi oldukça etkileyicidir – ya da sözünü tutsalardı. Hala geri aramamı bekliyorum!

Microsoft Forms ekran görüntüsü - Desteğe Başvurun
Microsoft Forms ile ücretsiz olarak oynayabilirsiniz – düzenleyicinin sol üst kısmında (Önizleme) görürsünüz – ancak etkin bir Business veya Education Office 365 aboneliği olmadan form gönderemez veya paylaşamazsınız.

Bir üniversite e-posta adresiniz varsa ve üniversiteniz Office 365 Eğitim Sürümü programına dahil olduysa, Microsoft Formlar’a ücretsiz olarak erişebileceksiniz. Ancak, bu sürüme erişiminiz yoksa bir Office 365 İş aboneliğine ihtiyacınız olacaktır.

Office 365 İş için 30 günlük ücretsiz deneme sürümü var, daha sonra “koltuk” (veya kullanıcı) sayısına göre hesaplanan aylık veya yıllık bir ücret ödeyebilirsiniz. Birden fazla koltuğunuz varsa pahalı olabilir, ancak tek bir koltuk Office 365 Ev (kişisel) abonelik fiyatından çok daha pahalı değildir.

Microsoft Forms’a kendi başına abone olmanın bir yolu yoktur, bu nedenle Office 365 paketinin tamamını (Word, PowerPoint vb.) kullanmayacaksanız, abonelik için ödeme yapmak boşa gidebilir. Bununla birlikte, Office 365 fiyatlandırmasının bazı çevrimiçi form oluşturuculardan çok daha ucuz olduğunu belirtmek gerekir..

Microsoft Forms, rekabete nasıl uyuyor??

Zaten bir Business veya Education Office 365 hesabınız varsa, Microsoft Forms herhangi bir ek ücret ödemeden form oluşturmanın ve paylaşmanın kolay bir yoludur. Kişisel bir Office 365 hesabınız varsa veya hiç bir Microsoft hesabınız yoksa, yalnızca bu temel form oluşturucuyu kullanmak için bir abonelik kurma sürecinden geçmeye değmez. JotForm gibi daha fazlasını yapan ve kaydolması çok daha kolay olan ücretsiz çevrimiçi form oluşturucular vardır. Bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. uzman JotForm incelemesi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me