Gator Forms Review 2020: Denemeye Değer Mi?

Çok Sayıda Sınırlı Temel WordPress Form Oluşturucu

Gator Forms ekran görüntüsü - ana sayfa


Çok Sayıda Sınırlı Temel WordPress Form Oluşturucu

Yaklaşık 4.000 aktif kullanıcısı olan Gator Forms, Gator Forms Pro’ya yükseltirseniz daha fazla özelliğe sahip ücretsiz form oluşturma araçları sunar.

WordPress’te çevrimiçi form oluşturmak Gator Forms ile basittir. ancak, form oluşturucuların en çekici tarafı değildir ve özellikleri gerçekten oldukça basittir, aksine Ninja Formları, size daha gelişmiş özellikler, daha fazla şablon ve mükemmel entegrasyonlar sunar (yalnızca bu değil, aynı zamanda ücretsizdir).

WordPress web siteniz için Gator Formları seçmelisiniz? Gator Forms’un neler sunduğunu ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağını keşfetmek için okumaya devam edin.

Underwhelming Şablon Seçimi – Ve Sadece BİR Ücretsiz Şablon

Gator Forms ekran görüntüsü - Ücretsiz iletişim formu şablonu

Gator Forms, seçim yapabileceğiniz yalnızca on şablon türü ile küçük bir form şablonu seçeneği sunar. İletişim formu için şablon dışında bir şablon kullanmak istiyorsanız, bir Profesyonel planına geçmelisiniz. Ama hey, belki de tek ihtiyacın olan bu.

Gator Formların şablonlarının tümü mobil uyumludur ve form alanlarının sırasını kolayca yeniden düzenlemenizi ve ek alanlar eklemenizi sağlayan sürükle ve bırak düzenleyicisi kullanılarak özelleştirilebilir. Profesyonel planlarda, yazı tiplerini ve arka planları değiştirmek için formlarınıza özelleştirilebilir temalar da uygulayabilirsiniz. Ve evet, tahmin ettiniz – ücretsiz sürümde hiçbir tema sunulmuyor.

Bir Pro şablonu kullanılarak oluşturulan formları ücretsiz sürümde kaydedebilirsiniz, bunları web sitenizde görüntüleyemezsiniz. Amaç bir tür yenilgiler! Profesyonel şablonlar bile sınırlıdır – randevular, uygulamalar, geri aramalar, haritalı iletişim formu, geri bildirim, otel rezervasyonu ve birden çok alana sahip formlar için formlar seçebilirsiniz.

Gator Forms’ın şablon seçimi en iyisi değildir. Dürüst olmak gerekirse, size çok daha fazlasını veren başka WordPress form oluşturucuları var – örneğin, Cognito Formları her türlü işletme için çok çeşitli şablonlara sahiptir.

Basit Formlar için Basit Araçlar

Gator Forms ekran görüntüsü - Özellikler

Oldukça soyulmuş bir form oluşturucu olarak Gator Forms’un bir ton özelliği yok. Bunun yerine, WordPress web siteniz için doğrudan iletişim ve işle ilgili formlar oluşturmanız için ihtiyacınız olanı sağlar. Bir Pro planını seçerseniz, ek alanlar, temalar ve dosya yüklemeleri gibi ek özellikler elde edersiniz, ancak bu ekstra özelliklerin hiçbiri özellikle etkileyici değildir.

Bununla birlikte, Gator Formlarının bazı özellikleri daha yakından görülmeye değer:

Tam Mobil Destek için Bootstrap Kütüphanesi

Bu günlerde mobil cihazlarda çok fazla tarama yapıldı, tüm biçimlerde harika görünmek için formlarınıza ihtiyacınız var. Gator Forms, görüntülemek için hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın formlarınızın iyi görüntülenmesini sağlamak için Bootstrap kitaplığını kullanır.

Önyükleme ayarları düzenleyicinin Gelişmiş sekmesinden özelleştirilebilir. Varsayılan Bootstrap sürümü v 2.3.2’dir, ancak artık resmi olarak desteklenmeyen eski bir sürümdür. Tam mobil ilk destek için 3.x sürümünü seçin.

Gator Forms ekran görüntüsü - Bootstrap sürümleri

Sınırsız Form ve Alanlar

Bazı WordPress form oluşturucularının aksine (ör. Cognito Formları), Gator Formlar, ücretsiz sürümle bile istediğiniz kadar form oluşturmanıza olanak tanır. Her ikisini de kullanabileceğiniz form alanı sayısı ile sınırlı değilsiniz. Ancak, serbest planın yalnızca beş alan seçeneği vardır: metin girişi, çok satırlı metin alanı girişi, e-posta, ad ve gönderme düğmesi.

Uzman planı, telefon, konu, şifre, takvim, seçim listesi, çoklu seçim listeleri, radyo grubu, onay kutuları grubu, tek onay kutusu, şartları kabul etme gibi 22 form alanı sunar & koşullar, kendinize bir kopya gönderin, özel metin / HTML, başlık, yükleme, captcha, bülten ve alıcı listesi.

CAPTCHA İçermeyen Spam Koruması

Gator Forms’un ücretsiz veya Pro sürümünü kullanıyor olun, CAPTCHA alanının kullanılmasını gerektirmeyen yerleşik spam korumasına güvenebilirsiniz.

Acemi Dostu Editör Form Oluşturmayı Kolaylaştırır

Gator Forms ekran görüntüsü - Dashboard

Acemi Dostu Editör Form Oluşturmayı Kolaylaştırır

Gator Formların kullanımı gülünç derecede kolaydır, daha önce hiç WordPress form oluşturucu kullanmamış olsanız bile. Ayarları değiştirmeyi, formunuzun konumunu ayarlamayı, form alanlarını yeniden düzenlemeyi ve eklemeyi ve bazı daha gelişmiş ayarları keşfetmeyi kolaylaştıran sekmeli bir düzenleyici kullanır (yalnızca ne yaptığınızı biliyorsanız kullanmanız gerekir!).

Sürükle ve Bırak Oluşturucu

Gator Formların sürükle ve bırak arayüzü, form alanlarını düzenlemeyi çok kolaylaştırır. İstediğiniz alanı boş bir yer tutucu kutusuna (+ simgelerini tıklatarak oluşturulan) sürükleyerek veya alanın nereye gideceğini belirtmek için sarıya dönecek olan Satır ekle kutularının üzerine sürükleyerek yeni alanlar ekleyebilirsiniz..
Gator Forms ekran görüntüsü - Sürükle ve bırak arayüzü

Dört Aşamalı Form Oluşturma

Gator Forms ekran görüntüsü - 4-Click Setup

Gator Forms’da form oluşturmak dört adımlı bir işlemdir – beş yeni form oluştur düğmesine basmayı düşünüyorsanız. Oluşturucudaki sekmeli bölümler, istediğiniz sırayla takip edebileceğiniz bir tür adım adım işlem oluşturur.

Bunlar dört adımdır:

  1. Formunuzun konumunu ayarlama
  2. Form alanlarını seçme ve düzenleme
  3. Tema seçme (Profesyonel planınız varsa)
  4. E-posta ayarlarını yapılandırma

Bunları ayarladıktan sonra formunuz kullanıma hazırdır.

Kolay Özelleştirme

Gator Forms ekran görüntüsü - Theme customizer

Bir Pro planını tercih ederseniz, tema özelleştiricisini kullanarak standart bir tema kullanabilir veya markanıza uygun bir tema oluşturabilirsiniz. Basit radyo düğmeleri, metin alanları ve renk seçici kutuları ile formunuzun arka plan görüntüsünden etkin form alanlarının, düğmelerin ve bağlantıların renklerine kadar her şeyi ayarlayabilirsiniz. Özelleştiriciyi kullanmak kolaydır, her şey tek bir sayfada görüntülenir.

Gator Forms, kullandığım en kolay form oluşturuculardan biridir ve yeni başlayanlar düşünülerek tasarlanmıştır. Temel bilgilere geri dönmek, nasıl kullanılacağını öğrenmek zorunda olduğunuz karmaşık özellikler olmadığı anlamına gelir ve formunuzu dakikalar içinde oluşturabilirsiniz.

Form düzenleyici sezgisel, ancak takılırsanız size yardımcı olacak rehberli bir tur veya araç ipucu yok. Ancak, ilk çevrimiçi formunuzu oluşturma adımlarında size yol gösterecek yardım belgelerine başvurabilirsiniz..

WordPress’i nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, Gator Forms’u kullanırken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Formunuzu web sayfalarınızda görüntülenecek şekilde ayarlamak bile basittir, çünkü kişi sayfanıza bir kısa kod kopyalayıp yapıştırmanız bile gerekmez. Formlarınızı web sitenizde görüntülemek için editördeki Gator Forms içerik bloğunu seçmeniz yeterlidir.

Ücretsiz planla devam ederseniz, alacağınız tek destek topluluk forumudur. (sorularınızı yanıtlayabileceğiniz veya edemeyeceğiniz). Aslında, tek başınasınız. Profesyonel kullanıcılar bir biletleme sistemi aracılığıyla destek alırlar ve seçtiğiniz plana bağlı olarak iki destek düzeyi vardır.

Kişisel planda standart destek bulunur ve İş ve Ajans planlarında öncelikli desteğe erişirsiniz. İki destek düzeyi arasındaki fark net değildir – ancak öncelikli desteğin sorularınızın daha hızlı yanıtlanacağı anlamına geldiğini varsaymak doğrudur. Canlı sohbet veya telefon desteği yok.
Gator Forms Pro’nun üç fiyatlandırma planı vardır – sırasıyla Bir, beş ve sınırsız site için uygun Kişisel, Ticari ve Ajans. Makul fiyatlı yıllık planlar, İşletme ve Ajans planlarında öncelikli destek, daha fazla sayıda alan türü, tema ve dosya yükleme seçenekleri dahil Pro özelliklerine erişmenizi sağlar.

Ayrıca Pro planlarıyla gelecekteki güncellemelere de erişebilirsiniz – ancak dürüst olmak gerekirse, Gator Formlar bu kadar sık ​​güncellenmez (ve henüz WordPress’in en son sürümü ile test edilmemiştir).

Web sitenize sadece temel bir iletişim formu eklemek istiyorsanız ücretsiz plan iyidir, ancak alanlar gerçekten çok sınırlıdır. Örneğin, bir Pro planına geçmeden telefon numarası form alanını kullanamazsınız. Gibi diğer WordPress eklentileri Ninja Formları, ücretsiz planlarına Gator Forms’dan çok daha fazlasını dahil et.

Gator Forms ile bir Pro planına geçmek kolaydır – eklenti düğmesini kullanarak resmi Gator Forms web sitesinden satın alın ve eklenti ayarlarına aktivasyon kodunuzu ekleyin.

Gator Formlar rekabete nasıl uyuyor??

Gator Forms, WordPress web siteniz için temel formlar oluşturmanıza olanak tanır, ancak çok fazla sınırlaması vardır ve size diğer form oluşturucu eklentilerinin sunduğu şablonları ve özellikleri sağlamaz. Web sitenizde iletişim formu oluşturmak için basit bir şey istiyorsanız, sizin için en uygunudur.

Gator Forms ile Pro planları size biletleme yoluyla daha fazla form alanı ve destek sunar, ancak daha iyi değer sunan başka eklentiler de vardır, bu nedenle Gator Forms ile bir Pro planına yükseltmek önerdiğim bir şey değildir. Yine de denemek istiyorsanız, Gator Forms, 14 günlük para iade garantisi sunuyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me