FormCrafts Review 2020: Zaman ayırmaya değer mi?

WordPress Eklentisiyle Birlikte Gelen Çevrimiçi Form Oluşturucu

FormCrafts incelemesi - ana ekran görüntüsü


Çoğu form oluşturucu web tabanlı veya WordPress tabanlıdır, ancak FormCrafts ile her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz … teoride. Yalnızca İngilizce olan bu form oluşturucu, ücretli planları olan bir WordPress eklentisi içerir – ancak, biraz karışıklık eklemek için eklentiye “FormCraft” denir (eksi “s”).

Eklentiyi ve formları sınırsız web sitelerinde kullanabilirsiniz – ancak seçtiğiniz plana bağlı olarak form sayısı ve form gönderimleri sınırlı olabilir. Deneyebileceğiniz ücretsiz bir plan var, ancak bir işletme web sitesindeki formları kullanıyorsanız, muhtemelen yeni sürüme geçmeniz gerekecek, çünkü bu plan en fazla üç form ve 50 sunum sunar.

Çok işlevli bir form oluşturucu fikrinden hoşlanıyorsanız, FormCrafts’ın sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Harika Görünümlü Şablonlar, ancak Seçenekler Sınırlıdır

FormCrafts ekran görüntüsü - Form şablonları

FormCraft’ların hem web tabanlı hem de WordPress tabanlı sürümleriyle formlarınızı oluşturmak için şablonları kullanabilirsiniz.

Şablonların tümü mobil uyumlu ve iyi tasarlanmış, Markanıza uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz modern stil ile. Bununla birlikte, şablon seçimi sınırlıdır – özellikle WordPress sürümünde (aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi).

FormCrafts’ın web tabanlı sürümünde çeşitli şablonlar bulunmaktadır, Stripe abonelik şablonu, PayPal sipariş şablonu, iş başvurusu, banka anketi, müşteri destek talep formu, potansiyel müşteri oluşturma formu ve site geri bildirim formu dahil. Aradığınızı bulmak için şablonlar arasında gezinmeniz gerekir, çünkü şablonlar kategoriler halinde düzenlenmemiştir.

WordPress’te bulunan şablonlar, web sürümünde bulunanlardan farklıdır ve seçim, daha çok iletişim ve rezervasyon formu şablonları da dahil olmak üzere daha sınırlıdır. Size daha geniş bir şablon seçeneği sunan başka WordPress eklenti formu oluşturucuları vardır. Ninja Formları.

FormCraft WordPress eklentisi ekran görüntüsü - Form şablonları

Bazı Gelişmiş Özellikler, ancak FormCrafts’ı Öne Çıkaran Hiçbir Şey Yok

FormCrafts ekran görüntüsü - Özellikler

FormCrafts, web siteniz için iş odaklı formlar oluşturmak için ihtiyacınız olan araçlara sahiptir, ancak daha gelişmiş özellikleri bile özel bir şey değil.

Değerleri değiştirmek ve sonuçları başka bir alanda görüntülemek için kaydırıcılarla dinamik bir form oluşturan canlı güncellenen bir matematik mantık aracına sahiptir. ancak, Cognito Formları aynı canlı matematik mantığını sunuyor ancak düzinelerce şablon ve çekici bir düzenleme arayüzü ile bir araya getiriyor.

FormCrafts’ın özellikleri satış ve pazarlamaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır, hesap kontrol paneliniz, bir bakışta formlarınızın nasıl performans gösterdiğini (ve dönüştürülüp dönüştürülmediklerini) görmenizi sağlar. Sınırsız form alanları oluşturabilir ve seçim matrisi, yıldız derecelendirmesi ve daha fazlası dahil olmak üzere 22 form alanı seçeneğinden birini seçebilirsiniz.

Entegrasyonları

FormCrafts ekran görüntüsü - Entegrasyonlar

FormCrafts ile, doğrudan form düzenleyicide bir dizi entegrasyona anında erişebilirsiniz – ve bunlardan bazıları, ücretsiz planı kullansanız bile kullanılabilir. Örneğin, eklentinizi Mailchimp ile entegre edebilir ve formunuzda koşullu mantık kurabilirsiniz böylece formunuz gönderildiğinde yeni bir müşteri dosyası oluşturulur. Entegrasyonlar FormCrafts’ın işlevlerini genişletir ve çok sayıda e-posta pazarlaması yapıyorsanız özellikle harikadır.

Premium WordPress Eklentisi

FormCraft WordPress Form Builder ekran görüntüsü - Özellikler

FormCraft Premium WordPress Form Builder ayrı olarak satın alınabilir, ancak (ücretli) FormCrafts planına abone olursanız, WordPress eklentisini dahil edersiniz. WordPress eklentisi, web tabanlı sürümle neredeyse aynı şekilde çalışır – arayüz geleneksel bir WordPress stilini benimserken.

WordPress eklentisi, web sayfalarınıza formları katıştırmayı otomatik olarak oluşturulan bir kısa kodu kopyalayıp yapıştırmak için basit bir konu yapar.

Ödemeleri Kabul Et

FormCrafts ekran görüntüsü - Ödemeleri Kabul Et

Birçok form oluşturucu, PayPal gibi entegrasyonlarla formlar aracılığıyla ödemeleri kabul etmenize izin verse de, çoğu durumda ödemeler özelliğinden yararlanmak için premium bir abone olmanız gerekir. FormCrafts farklı çünkü ücretsiz plandaki Stripe entegrasyonu ile ödemeleri kabul edebilirsiniz – ancak ayda beş ödeme kabul etmekle sınırlı olursunuz. Bir e-ticaret web siteniz varsa tam olarak ideal değildir.

Basit Web Tabanlı Form Oluşturucu, ancak Gezinecek Çok Sayıda Ayar

FormCrafts ekran görüntüsü - Gösterge tablosu

Teorik olarak, FormCrafts ile bir form oluşturmak basittir. Birkaç tıklamayla önceden biçimlendirilmiş bir formunuz vardır (şablon kullanıyorsanız) ve değiştirmek istediğiniz hiçbir şey yoksa hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak, form alanlarını özelleştirmek istediğinizde, kısa süre içinde arayüz ilk göründüğü kadar kullanıcı dostu değil.

Sürükle ve Bırak Oluşturucu

FormCrafts ekran görüntüsü - Sürükle ve bırak oluşturucu

FormCrafts, kullanmak için yeterince basit bir sürükle ve bırak editörü sunar. Ancak, form alanlarını düzenlemek ve / veya özelleştirmek için, her alanın yanındaki küçük yeşil kalem simgesini tıklatmanız gerekir. Bu, sekmeli ayarlarla (alan türüne bağlı olarak) bir alan ayarları kutusu getirecektir.

Kendi başına, bu iyi – ancak ihtiyacınız olan ayarları bulmak ilk başta biraz deneme yanılma olabilir. Her bir açılır kutuyu manuel olarak kapatmanız gerekir – ve eğer istemezseniz çok kalabalık bir editör ile karşılaşırsınız. Ayar panellerini tıkladığınızda otomatik olarak gizleyen Cognito Forms arayüzünü tercih ediyorum – çok daha kullanıcı dostu.

Kolay Koşullu Mantık Kurulumu

FormCrafts ekran görüntüsü - Koşullu Mantık

Koşullu mantık, ziyaretçilerinizin sorgulamaları ile alakalı olmayan soruları yanıtlamaları gerekmediğinden emin olmak için harika bir özelliktir – ancak bazı form oluşturucularda, ayarlamak karmaşık olabilir. FormCrafts ile koşullu mantık ekranı hem sezgisel hem de anlaşılması kolaydır, daha önce hiç koşullu mantık kullanmamış olsanız bile. Tek yapmanız gereken açılır menülerden seçeneklerinizi seçmek ve Kaydet ve Kapat’ı tıklamaktır.

Bir Bakışta Analiz

FormCrafts ekran görüntüsü - Analytics

FormCrafts panosu, formlarınızın nasıl performans gösterdiğinin yanı sıra kaç form başvurunuz kaldığına dair net ve anlaşılması kolay bir genel bakıştır (daha yüksek fiyatlı katmanlar size sınırsız gönderim sunar). Ücretsiz plana başlarsanız, anlaşılması daha kolay olmayan bu analizler ücretli bir plana geçip geçmeyeceğinize karar vermenize yardımcı olabilir.

Kendi Formlarınızı Oluşturma

Sadece bir şablon veya boş bir form seçerek FormCrafts ile form oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak bölümü başlangıç ​​dostudur, ancak formunuzun görünümünü özelleştirmek istiyorsanız (örneğin renkler, yazı tipleri ve arka planlar), ayar panelleri oldukça zor görünebilir.

Bir geliştiriciyseniz veya yalnızca daha gelişmiş seçenekler istiyorsanız, formlarınızı biçimlendirmek için özel CSS kullanabilirsiniz – FormCrafts, WordPress eklentisi ile bile web sitenizin stilini miras almadığından, belki de web sitenizle daha sorunsuz bütünleşmelerini sağlamak için.

Ancak, çevrimiçi form oluşturma konusunda yeniyseniz ve henüz gelişmiş özellikleri kullanmak istemiyorsanız (gelecekte de olsa), FormCrafts formunuzu paylaşmayı ve / veya katıştırmayı sorunsuz hale getirmek için araçlar sunar. Doğrudan bağlantıları kullanabilir, kodu yerleştirebilir, WordPress kısa kodlarını kullanabilirsiniz (eklentiyi yüklemiş olmanız gerekir) ve formunuzu doğrudan Facebook sayfanıza ekleyebilirsiniz..

FormCrafts ekran görüntüsü - Desteğe Başvurun

FormCrafts desteği biraz incedir. FormCrafts ile ilgili en sık sorulan soruların yanıtlarını bulmak için temel bilgi tabanına bakabilir veya destek ekibine “mümkün olduğunca hızlı” yanıt vermeyi amaçlayan bir iletişim formu (e-posta) gönderebilirsiniz. Web sitesinde listelenen destek saatleri yoktur, ancak desteğin 7/24 açık olması muhtemel görünmemektedir. Bununla birlikte, abonelere öncelikli e-posta desteği sözü verilir.
Sizi üç forma ve 50’ye kadar form gönderimine sınırlayan ücretsiz plana ek olarak, FormCrafts’ın aylık dört ücretli planı vardır: Başlangıç, Büyüme, İşletme ve Kurumsal. Planlar aylık olarak ödendiği için gerektiğinde yükseltebilir veya düşürebilirsiniz.

Başlangıç ​​planıyla, on formla sınırlısınız, Büyüme ve yukarıdaki planların tümü sınırsız formlar sunuyor. Tüm planların alabileceğiniz form gönderme sayısı (500, 3,000, 15,000 ve 100,000) ile ilgili kısıtlamaları vardır. İş için FormCrafts kullanıyorsanız, ay ortasındaki form gönderimlerinin tükenmesini önlemek için İşletme veya Kurumsal planları en iyi bahislerinizdir.

Bazı form oluşturucular belirli planlardaki eklentilere erişimi sınırlarken, tüm FormCrafts ücretli planları profesyonel entegrasyonlara erişimi içerir, yalnızca ek özellikler elde etmek için daha pahalı bir plana geçmeniz gerekmez.

FormCrafts rekabete nasıl uyuyor??

FormCrafts iyi bir form oluşturucudur, ancak kesinlikle en etkileyici değildir. Müşterilerinize anında fiyat teklifleri vermek için bir form kullanmak istiyorsanız, muhtemelen en değerlidir.. Şablonları olduğu gibi kullanmak istiyorsanız iyi bir seçenektir., çok fazla özelleştirme olmadan, bir form ayarlayıp web siteniz için kullanmaya başlayabileceğiniz için.

Düzenleyicinin kullanımı basittir, ancak diğer eklentilerin inceliğinden yoksundur. Ücretli planlarda bulunan önde gelen WordPress eklentisi FormCrafts’ı biraz daha çekici hale getirir – ancak nihayetinde, daha iyi form oluşturucuları vardır. JotForm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me