Form2Pay Review 2020: BÜYÜK Dezavantajlı Katı Form Oluşturucu

Form2Pay ekran görüntüsü - ana sayfa


İyi Form Oluşturucu, ancak Tarihli ve Sınırlı

Form2Pay, Form2Go olarak bilinirdi. On yıldan uzun bir süredir var ve çevrimiçi formlar oluşturmayı işletmeler ve yöneticiler için basit bir süreç haline getirmek için tasarlandı.

“Kolay ve en gelişmiş çok dilli form oluşturucu” olarak pazarlanmaktadır. Belki o zamanlar doğruydu ama daha iyi, daha işlevsel, çok dilli form oluşturucular kullanıma sunuldu. Form2Pay teorik olarak 100’den fazla dilde kullanılabilir – ancak bu özellikler için Google translate’i kullanır.

Çok fazla güçlü özelliği yok, ancak bazı önemli özellikler var. abone olmak zorunda kalmadan kullanabileceğiniz ödeme entegrasyonları. Yükseltmek istiyorsanız, iki plan sunar – Business ve Premium.

Bilmek istediğiniz şey, elbette, Form2Pay’in işletme formu ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağı veya aşağıdaki alternatiflerden biriyle daha iyi olup olamayacağınızdır. Ninja Formları. Hadi daha yakından bakalım.
Form2Pay ekran görüntüsü - Templates

Yeterli Şablonlar, Ama Hepsi Çalışmıyor

Form2Pay ile, önceden tanımlanmış bir şablondan başlayarak veya varolan formlarınızdan birini şablon olarak kullanarak boş bir form oluşturma seçeneğiniz vardır.. Aralarından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 35 şablon var, kişiler, kayıtlar, anketler, olası satış yaratma, topluluk, eğitim ve sağlık hizmetlerini içeren kategoriler halinde düzenlenmiştir. Tüm şablonlar hem ücretsiz hem de ücretli planlarda mevcuttur.

Form2Pay kullanılarak oluşturulan tüm formlar, ister bir şablon kullanın ister sıfırdan bir form oluşturun, mobil uyumludur. Ayrıca tamamen özelleştirilebilirler, böylece arka planlar, yazı tipleri, renkler ve düğmeler dahil olmak üzere form alanlarını ve stilleri değiştirebilirsiniz.

Bununla birlikte, Form2Pay’in şablonlarıyla ilgili en büyük sorun, hepsinin çalışmamasıdır. Örneğin, anket kategorisinde “test şablonu” adlı iki boş şablon var. Ayrıca, pazarlama kategorisinde yalnızca bir şablon vardır ve Gönder düğmesi dışında tamamen boştur.

Form2Pay ekran görüntüsü - Pazarlama şablonu
Form2Pay ekran görüntüsü - Özellikler

Basit Form Oluşturma için Sağlam Özellikler

Form2Pay’in özellik kümesi en kapsamlı değildir – ancak yine de asla kullanamayacağınız bir dizi gelişmiş özellikle birlikte gelmeyen sağlam bir form oluşturucu arıyorsanız, sizin için doğru çözüm olabilir. Bunlar daha ilginç özelliklerinden bazıları:

 • E-posta yoluyla gönderi ayrıntıları – Form gönderme ayrıntılarını doğrudan gelen kutunuza alın (ücretsiz planda ayda 10 e-posta ile sınırlı, ücretli planlarda sınırsız).
 • SMS bildirimleri – Ücretli bir planınız varsa, bir form tamamlandığında SMS bildirimleri alabilirsiniz (10 ile sınırlı olsanız da, SMS paketinin satın alınmasını gerektiren başka SMS bildirimleriyle birlikte).
 • otomatikcevaplayıcı – Bir form başarıyla gönderildiğinde otomatik olarak bir e-postanızın gönderilmesini sağlayabilirsiniz (yalnızca ücretli plan).
 • Google Analytics entegrasyonu – Kolay analiz için formlarınızı Google Analytics ile bağlayın (yine yalnızca ücretli plan).

Kullanabileceğiniz 17 form alanı türü vardır, kişisel ayrıntılar, resimler, açılır kutu, onay kutusu ve radyo düğmeleri dahil (yalnızca bir cevap seçmek için). Seçenekler, bazı form oluşturuculara kıyasla nispeten sınırlıdır ( JotForm incelemesi, örneğin) ve işletmeniz büyüdükçe kurallar ve mantık gibi isteyebileceğiniz bazı özellikler eksik. Bununla birlikte, tüm planlarda sınırsız form alanı ve sınırsız form olabilir (ücretsiz plan dahil).

Ödeme Entegrasyonu

Form2Pay ekran görüntüsü - Ödeme entegrasyonu

Ödeme entegrasyonunun Form2Pay’in göze çarpan özelliği olması gerekir, çünkü birçok form oluşturucu bunu sunarken ücretsiz planlara dahil edilmesi çok nadir. Kuşkusuz, ücretsiz planda yalnızca iki ödeme başvurusu alırsınız, ancak en azından işletmeniz için ne kadar iyi çalışacağını görmek için bu özelliği deneyebilirsiniz.

Bununla birlikte, ödeme satıcıları oldukça sınırlıdır (ücretsiz veya ücretli bir kullanıcı olsanız da hepsi kullanılabilir olsa da). PayPal Standard ve 2co, “yeniden yönlendirilen” satıcılar olarak sunulur (müşterilerin işlemi tamamlamak için üçüncü taraf bir web sitesine götürüldüğü) ve PayPal Web Sitesi Ödeme Pro ve Authorize.net “entegre” satıcılar olarak kullanılabilir.

Entegre seçeneklerin ayarlanması daha karmaşıktır, bu nedenle ödeme satıcınızı yapılandırmanızı ve API anahtarlarını almanızı gerektirir; gerçekten bir form ödeme yöntemi kullanmanız gerekmedikçe PayPal Standardını öneriyorum.

Tanıtım Ayarları

Form2Pay ekran görüntüsü - Promosyon ayarları

Promosyon tipi formlar ayarlamak için Form2Pay kullanabilirsiniz – örneğin, sosyal medyada tanıtabileceğiniz forma dayalı bir ödül girişi. Ayarlar gerçekten basittir ve zaman sınırlı formlar (açılış ve / veya kapanış tarihleri ​​ile) veya sonuç sınırlı formlar (maksimum sayıda form girişi ayarladığınız yerlerde) ayarlayabilirsiniz. Bu özelliği ücretsiz ve ücretli planlarda kullanabilirsiniz.

Diğer Dillerde Formlar

Form2Pay ekran görüntüsü - Dil seçici

Form2Pay, sayfanın üstünde basit bir dil seçici sunar. 100’den fazla dil seçeneği mevcuttur ve bu özelliği ücretsiz ve ücretli planlarda kullanabilirsiniz.

Çeviri motoru Google tarafından desteklenmektedir ve tüm web sitesini seçtiğiniz dile çevirecektir – bunun bir makine çevirisi olacağını unutmayın..

Form2Pay ekran görüntüsü - Fransızca Form Editor
Form2Pay ekran görüntüsü - Form Editor

Kolay ve Başlangıç ​​Dostu

Form2Pay özellikle gelişmiş özelliklere sahip olmadığından (örn. Üçüncü taraf entegrasyonları için destek yok), form oluşturmak oldukça basittir.

Gezinmeyi kolaylaştırmak için her bir bölüm soldaki menüde açıkça görülebilen adım adım bir işlemdir.

Tıkla-Düzenle Form Düzenleyici

Sürükle ve bırak düzenleyicisi yerine, Form2Pay daha temel bir tıkla ve düzenle düzenleyicisi sunar – ve tek yapmanız gereken talimatları takip etmektir. Form alanlarını yukarı ve aşağı taşımak için düğmeler vardır ve yeni alanların konumunu kontrol etmenizi sağlayan Burayı Tıklayın etiketleri.

Bu tür editörler yeni başlayanlar düşünülerek tasarlanmıştır. Bununla birlikte, biraz daha deneyiminiz varsa, onu çok kısıtlayıcı bulabilirsiniz – veya alanları istediğiniz yere sürüklemek yerine yukarı ve aşağı taşımak için bir düğmeye basmaktan rahatsız olabilirsiniz..

Formunuzu Paylaşmanın Basit Yolları

Form2Pay ekran görüntüsü - Formunuzu yayınlayın

Formunuzu başkalarıyla paylaşmak söz konusu olduğunda – sosyal medya sayfalarınızla paylaşmak, abonelerinize bir bağlantı e-postası göndermek veya formunuzu web sitenize yerleştirmek isteyip istemediğinizi – Form2Pay’in bir dizi seçeneği vardır.

Ücretli bir plandaysanız, “oluşturmak için güvenli bağlantı” seçeneğini kullanabilirsiniz, ancak diğer paylaşım yöntemleri arasında basit bir bağlantı, HTML kodu, Facebook iFrame, QR kodu ve WordPress kısa kodu (Form2Pay eklentisi aracılığıyla) bulunur. Tüm bu seçeneklerin kullanımı gerçekten basittir ve editör içindeki her birinin nasıl kullanılacağıyla ilgili talimatlar.

Editör İçi Yardım – Ancak Bir Sorun Var

Form2Pay ekran görüntüsü - Editör Yardımı

Editör yardımına sahip olmak, yeni başlayan biriyseniz ve Form2Pay, formunuzu oluşturma sürecinde size rehberlik edecek araç ipuçlarını kullanır. ancak, “yardım” bağlantılarının tümü çalışmaz ve biri doğrudan 404 hatasına yol açar. Bu hayal kırıklığı yaratıyor.
Form2Pay, çeşitli ayrıntılı adım adım eğiticilere sahip bir bilgi tabanına sahiptir. Ancak, bilgi tabanı aranamaz, bu nedenle makale bağlantılarında aradığınızı bulamazsanız, destek ekibine ulaşmanız gerekir..

Ücretli bir plandaysanız, öncelikli destek alırsınız, ancak Form2Pay bunun gerçekte ne anlama geldiğini netleştirmez. Ücretsiz kullanıcılar yalnızca bilet / e-posta desteğine erişebilirken, ücretli planlarda canlı sohbet desteğini de kullanabilirsiniz..

Form2Pay destek saatlerini yayınlamıyor, bu yüzden sormak için bir mesaj gönderdim. Hala bir yanıt bekliyorum ve haftalar geçti – bu nedenle destek kalitesinin ücretsiz kullanıcılar için mükemmel olmadığını unutmayın.

Ücretsiz planına ek olarak, Form2Pay’in iki ücretli planı vardır – Business ve Premium. İki ödenen plan arasındaki en büyük fark, kabul edebileceğiniz ödeme sayısıdır. İşletme planı sizi beşle sınırlandırırken, Premium plan size sınırsız ödeme sağlar – ödeme işlemi nedeniyle Form2Pay’e bakıyorsanız, Premium sürümüne geçmeniz gerekir.

Yükseltme kolaydır ve tüm kredi kartları kabul edilir. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi de var.

Gibi diğer (daha gelişmiş) form oluşturucular ile karşılaştırıldığında Cognito Formları, Form2Pay’in planları pahalı görünüyor ve Premium planın aylık ücreti de ortalama kullanıcının fiyat aralığının dışında.

Ücretsiz plan, sınırsız form ve form alanı oluşturmanıza izin verir, ancak alabileceğiniz giriş sayısı sınırlıdır. Ayrıca üç rapor ve yalnızca on form e-posta ile sınırlandırıldınız ve otomatik yanıtlayıcı ve Google Analytics entegrasyonu gibi bazı gelişmiş özellikleri kullanamayacaksınız.

Form2Pay, rekabete nasıl uyuyor??

Form2Pay tarihli görünüyor, ancak basit tıkla ve düzenle düzenleyicisinin kullanımı çok kolay. Mobil uyumlu formlar oluşturmak için ihtiyacınız olan araçlara sahiptir. Çok fazla güçlü özellik aramıyorsanız, bu kötü bir seçim değildir.

Form2Pay’in öne çıktığı yer ödeme entegrasyonlarındadır. Ücretsiz planda birkaç ödemeyi kabul edebilmeniz güzel, ancak bundan daha fazlasını kabul etmek için ücretli bir plana geçmeniz gerekeceğinden, size daha güçlü özellikler veren başka bir form oluşturucuyu düşünebilirsiniz..

Kişisel favorilerimden biri hakkında daha fazla bilgi edinmek için derinlemesine Ninja Formlar incelemesi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map