Aweber Review 2020 – Skrytý drahokam

AWeber prehľadný obrázok


Viac ako 20 rokov neskôr, stále ponúka e-mailový marketing pre malé podniky

Spoločnosť AWeber sa skutočne zameriava na to, aby sa pre malé podniky a podnikateľov snažila byť popredným nástrojom e-mailového marketingu.

Namiesto použitia tretej strany vlastní AWeber všetky časti svojho systému doručovania e-mailov a zdá sa, že neustále pracuje na aktualizáciách, aby sa pokúsil zostať konkurencieschopným..

Bolo to navždy – dobre, od roku 1998, čo je navždy z hľadiska e-mailového marketingu. Ale je to dobrá vec? E-mail prešiel od roku 1998 dlhou a dlhou cestou a ja o tebe neviem, ale Určite nechcem e-mailovú marketingovú službu, ktorá uviazla v minulosti.

Dokáže AWeber držať krok s dobami, alebo videl lepšie dni? To som chcel zistiť. Overil som si, aké ľahké je používanie, otestoval som jeho vlastnosti a analytiku, aby som zistil, či sú aktuálne, a dokonca som vzal zákaznícku podporu na testovaciu jazdu.

Čítajte ďalej a zistite, či AWeber je to, čo hľadáte, alebo či by ste mali radšej novú alternatívu..

Všetky základy podnikania potrebuje

Aj keď AWeber bol jedným z prvých, ktorý zaviedol autoresponders, už nie je na špici. však, AWeber neustále pridáva nové funkcie, ako je automatizácia, pokúsiť sa dobehnúť konkurenciu.

Chcem sa tu zamerať na funkcie standout, takže sa nebudem podrobne zaoberať štandardnými funkciami, ako je editor drag-and-drop, alebo možnosť importovať existujúcich odberateľov e-mailov..

Tvorca kampaní typu drag-and-drop (s automatizáciou)

Okrem vysielaných (t. J. Jednorazových) e-mailov môžete tiež vytvoriť sériu e-mailov nazývaných „kampaň“ v AWeber.

Použitie nástroja na tvorbu kampaní je veľmi jednoduché. Jednoducho pretiahnite jednu z troch dostupných akcií (poslať správu, čakať, použiť značku) z ľavého panela:

AWeber-Features1

Základný autoresponder môžete vytvoriť kombináciou blokov správ a blokov „wait“. Ale ešte dôležitejšie je, získate tiež prístup k niektorým pokročilejším možnostiam automatizácie.

Po kliknutí na ľubovoľnú správu, do ktorej ste spadli, si môžete vybrať e-mail (ktorý ste už odoslali) na odoslanie. Opätovným kliknutím na tento blok e-mailov sa na pravej strane otvorí panel s možnosťami automatizácie:

AWeber-features2

Môžete si vybrať, či chcete značku pridať alebo odstrániť, podľa toho, či odberateľ otvorí e-mail alebo klikne na odkaz v ňom.

Keďže kampane možno spustiť pridaním značky k odberateľovi, jedna kampaň môže spustiť ďalšiu.

Ak ste majiteľom malej firmy, malo by to byť v poriadku, pravdepodobne však nestačí, ak ste pokročilý e-mailový marketing.. Iné nástroje na e-mailový marketing majú na výber viac spúšťačov (napr. Navštívili webovú adresu na vašom webe, neotvorili e-mail atď.), Ako aj podmienené bloky (na základe správania používateľov vykonávajú rôzne akcie).

Funkčnosť rozdeleného testu

Toto je relatívne nová funkcia a umožňuje jednoduché testovanie optimalizovať výsledky.

V časti „Správy“ v ponuke informačného panela je zreteľný štítok „Rozdelené testy“. Upozorňujeme, že to funguje iba pri vysielaní e-mailov.

Umožní vám určiť, ktoré percento vašich odberateľov by sa malo zaslať každému e-mailu (až pre tri e-maily):

AWeber-features3

Potom budete musieť naplánovať e-mailové koncepty, ktoré ste vytvorili, každému segmentu pred naplánovaním odosielania e-mailov:

AWeber-features4

Funkcia Split Tests je v porovnaní s inými nástrojmi marketingu e-mailu trochu obmedzená ktoré vám umožňujú rozdeliť test na malú časť zoznamu a potom automaticky odoslať víťaza do zvyšku zoznamu.

Napriek tomu môžete vyskúšať rôzne prístupy a zistiť, ktoré z nich najlepšie fungujú s vaším publikom.

Viac ako 850 integrácií

AWeber-features5

Zdá sa, že pri každej návšteve webovej stránky spoločnosti AWeber sa zvyšuje množstvo integrácií, ktoré má k dispozícii. Umožní vám ľahko prepojiť AWeber s akýmikoľvek inými nástrojmi, ktoré používate.

V súčasnosti existuje viac ako 850 integrácií pre veľké množstvo nástrojov. Tu sú niektoré z najpopulárnejších:

 • E-commerce: PayPal, BigCommerce, WooCommerce, Shopify, Clickbank
 • Tvorcovia webových stránok: Wix, Weebly, WordPress, Joomla
 • SMS: Burst SMS, SMS s Callfire, CM Telecom SMS
 • Sociálne médiá: Facebook, Twitter

Vysoko prispôsobiteľný nástroj na tvorbu prihlasovacích formulárov

AWeber-features6

Predvolené šablóny formulárov AWeber sú škaredé a za posledných desať rokov sa skutočne nezmenili, podľa môjho najlepšieho vedomia..

Tvorca formulárov sa však zlepšil a takmer vám ho poskytne plnú kontrolu nad tým, ako vyzerajú formuláre. Bude to trvať trochu práce, ale je ľahké vytvoriť atraktívne formuláre, ktoré sa dajú vložiť na váš web.

Upozorňujeme, že môžete vytvárať iba vložiteľné formuláre. Ak chcete vytvoriť ďalšie typy, napríklad vyskakovacie okno, budete musieť použiť integráciu s nástrojom tretej strany, ako je OptinMonster..

Mobilné aplikácie AWeber

AWeber-features7

Mobilné aplikácie nemá príliš veľa iných platforiem pre e-mailový marketing.

AWeber má tri a všetky sú k dispozícii pre Android aj iOS.

Každá mobilná aplikácia má konkrétny účel:

 • AWeber Stats umožňuje zobraziť vaše živé e-mailové štatistiky.
 • Atom App umožňuje pridávať odberateľov z telefónu osobne (môžete ich uložiť do obchodu alebo použiť na udalosti).
 • vikár umožňuje vytvárať e-maily na odoslanie.

Je to trochu nepríjemné, keď si budete chcieť stiahnuť všetky tri funkcie, musíte si stiahnuť tri rôzne aplikácie AWeber, ale je to stále príjemná možnosť mať.

Plná kontrola opt-in

AWeber-features8

To ma privádza k otrasom, že niektoré ďalšie platformy pre e-mailový marketing umožňujú odberateľom prihlásiť sa znova, keď ich importujete. Väčšina vám tiež nedáva na výber, či nechať nových odberateľov požadovať jedno alebo dvojité prihlásenie.

Ale AWeber áno. Môžete si vybrať, či chcete alebo nechcete, aby importovaní alebo noví odberatelia museli potvrdiť svoju e-mailovú adresu.

Ak ty že máte nových kvalitných odberateľov, možnosť prejsť na jednotné prihlásenie vám môže pomôcť zlepšiť mieru konverzie pri registrácii.
AWeber-jednoduchosť použitie1

Pomerne jednoduchý informačný panel

Navigácia v aplikácii AWeber je pomerne jednoduchá. Nie sú k dispozícii žiadne skryté nastavenia a všetko, čo potrebujete, je pozdĺž prvých dvoch ponúk.

Formuláre, predplatitelia a správy sú všetky typické štítky, ktoré sú samovysvetľujúce.

Niekoľko častí však nie je intuitívnych. Časť „správy“ vo vašom účte obsahuje všetko od vysielaných e-mailov, cez split testy až po tvorcu kampaní.

zatiaľ čo samotný tvorca kampaní je intuitívny a ľahko použiteľný, môžete to najskôr stráviť rozhliadnutím.

AWeber-jednoduchosť Použitie2

Okrem toho sa vždy v hornej časti účtu zobrazí váš aktuálny zoznam. Každý zoznam kontaktov, ktoré udržujete, je od seba oddelený. Môže to byť dobrá vec, ale mohli by ste tiež omylom zabudnúť na prepínanie zoznamov a potom vytvoriť formulár pre nesprávny zoznam (a musíte ho od nuly zopakovať)..

Odberatelia značiek a segmentov

AWeber-jednoduchosť use3

Značky sú kľúčovou súčasťou e-mailového marketingu v službe AWeber. Odberateľom môžete priradiť viac značiek, buď manuálne, alebo na základe aktivity (napr. Klikli na odkaz v e-maile). Umožňujú vám na ne zacieľovať konkrétne e-maily prostredníctvom vysielaní alebo e-mailov v kampaniach.

Kedykoľvek môžete tiež vytvoriť rozšírené segmenty odberateľov na základe značiek, predaja, správania a ďalších. Potom môžete zacieliť na segmenty pomocou e-mailov, ktoré sú podobné značkám, ale presnejšie.

Upraviť a uložiť šablóny e-mailov

AWeber-jednoduchosť use4

AWeber áno stovky šablón e-mailov. Ich slušná časť je zastaraná, ale AWeber stále pridáva nové a existuje veľa atraktívnych šablón, z ktorých si môžete vybrať..

Skutočnou funkciou standout z hľadiska uľahčenia života je možnosť rýchlo ukladať šablóny. Keď upravujete e-mail v editore e-mailov, ktorý môžete presunúť myšou, môžete ho kedykoľvek uložiť ako šablónu.

AWeber-jednoduchosť využití5

Ak bude veľa vašich e-mailov vyzerať podobne, môžete si najprv vytvoriť jednu šablónu a v budúcnosti ju znova použiť, aby ste ušetrili čas prispôsobením e-mailov..

Prístup k bezplatným obrázkom

AWeber-jednoduchosť use6

Ak blok obrázkov vložíte do e-mailu v editore, máte možnosť nahrať svoj vlastný obrázok alebo si vybrať z galérie obrázkov AWeber.

Existujú viac ako 6 500 obrázkov zdarma v galérii, ktoré môžete vyhľadávať podľa kľúčového slova alebo prezerať podľa kategórie. Ušetrí vám to veľa času, ak pravidelne potrebujete nájsť fotografie, ktoré chcete pridať do e-mailov.

Základy, ale nie oveľa viac

V súčasnosti má AWeber dve sady správ: klasickú starú verziu a novú prepracovanú verziu.

Staré prehľady obsahujú veľké množstvo prehľadov, ktoré môžete spustiť, ale väčšina z nich nie je veľmi užitočná. Zdá sa, že to spoločnosť AWeber uznala a zameriava sa iba na základy nového rozhrania na podávanie správ.

AWeber-analytics-reporting-image1

Existuje však niekoľko, napríklad tých, ktoré sa zameriavajú na odberateľov, ktoré sú užitočné a ešte nie sú v nových prehľadoch..

V súčasnosti možno budete musieť prepínať medzi týmito dvoma rozhraniami.

Čistý, intuitívny nový informačný panel

AWeber-analytics-reporting-image2

Nové prehľady budú nakoniec vašou jedinou možnosťou, preto sa na ne zameriam.

Prístrojová doska a analytika AWeber vám poskytujú atraktívne a jednoduché použitie. To vám ponúka päť hlavných správ, ktoré majú graf aj tabuľku:

 • Otvára sa v priebehu času
 • Kliknutia v priebehu času
 • Predaj v priebehu času (musíte nainštalovať kód sledovania predaja)
 • Noví odberatelia (iba pre aktuálny zoznam)
 • Súčty odberateľov (iba pre aktuálny zoznam)

Štandardné vývozné prehľady CSV

Ak chcete exportovať údaje, vaša jediná možnosť je prostredníctvom súboru CSV. V dolnej časti každej jednotlivej správy je užitočné tlačidlo.

tam nie sú k dispozícii žiadne možnosti prispôsobenia. Jednoducho získate všetky údaje, ktoré sú v tabuľke na tejto stránke prehľadu:

AWeber-analytics-reporting-image3

To je stále užitočné, ale celkom základné.

Žiadne skutočné optimalizačné funkcie

Niektoré nástroje e-mailového marketingu vám poskytujú prehľady, ktoré poskytujú prehľad o odosielaní lepších e-mailov – najčastejšie tým, že vám pomôžu nájsť najlepší čas na zasielanie e-mailov..

Aj keď by to bolo možné urobiť chaotickým spôsobom prostredníctvom základných údajov o testovaní rozdelenia, ku ktorým máte prístup, prehľady, ktoré poskytuje AWeber, nepomôžu.

Ak by ste chceli získať podrobnejšie informácie o prehľadoch pomocou extra snímok obrazovky, môžete si prečítať viac o mojom plnom zážitku.

Špičková podpora pre e-mailových obchodníkov

Zo všetkého, čo sa týka spoločnosti AWeber, sa podľa ostatných nástrojov e-mailového marketingu najviac vyznačuje jej podpora.

K dispozícii je podpora, keď narazíte na technický problém, a existuje podpora, ak sa potrebujete dozvedieť viac o efektívnom e-mailovom marketingu.

Pre technickú podporu existujú tri hlavné kanály:

 • Telefonická podpora počas pracovných hodín v Severnej Amerike (8:00 – 20:00 východného času v USA, pondelok – piatok)
 • 24/7 live chat
 • Podpora lístkov

Okrem toho na blogu spoločnosti AWeber existuje rozsiahla vedomostná základňa a e-mailový marketingový vzdelávací obsah. Nakoniec existujú pravidelné webové semináre o tom, ako byť lepším obchodníkom s e-mailom.

Možnosti podpory sú teda vynikajúce, ale čo kvalita podpory? Rozhodol som sa vyskúšať podporu AWebera.

Začal som telefonátom a pýtal som sa na pridanie viacerých používateľov do účtu. Odpoveď bola, žiaľ, nie (v tejto dobe), ale samotná podpora bola dobrá skúsenosť. Trvalo menej ako minútu, kým sa rozprávali s podporným zástupcom a boli zdvorilí a hovorili veľmi jasne.

Ďalej som otvoril otvorený live chat, aby som sa opýtal na možnosti platby AWeber, pretože na stránke s cenami sa nachádzal nefunkčný odkaz..

AWeber-opěrka1

Do 60 sekúnd som dostal svoju odpoveď. Je to jednoznačne prispôsobená odpoveď, nie šablóna. Opakovanie podpory bolo opäť veľmi slušné – nemôžem požiadať o viac.

Nakoniec som predložil lístok, a preto sa zástupca technickej podpory rozhodol nielen odpovedať na moju otázku, ale aj ísť nad a ďalej.

AWeber-support2

Položil som základnú otázku o tom, či sa e-mailová adresa na viacerých zoznamoch počíta ako viac účastníkov (vedľajšia poznámka: áno). Odpoveď som dostal o deväť minút.

Prvý odsek odpovede jasne odpovedá na otázku. Ale namiesto toho, aby sme sa zastavili, podporná zástupkyňa pochopila, prečo by som si mohol položiť túto otázku, a vyšla z jej cesty, aby som sa pokúsila nájsť ďalšie riešenia pre mňa.

Ešte sa musím stretnúť s podporou iného nástroja na e-mailový marketing, ktorý bol proaktívny, a skutočne som si ho vážil. Ak si myslíte, že budete niekedy potrebovať pomoc, malo by to byť veľkým faktorom pri výbere spoločnosti AWeber.

Všetky plány AWeber prichádzajú s 30-dňová bezplatná skúšobná verzia zdarma. A zatiaľ čo AWeber je o niečo drahší ako iné nástroje pre e-mailový marketing, získate u všetkých platených programov úplnú sadu funkcií.

Vzhľadom na to, čo dostanete, si myslím, že ceny sú primerané. Ceny sa zameriavajú najmä na menšie zoznamy (pre malé podniky), ale môžu sa zväčšovať podľa potreby; Ak budete mať vyššie potreby, budete musieť získať vlastnú ponuku.

Plány môžu byť zaplatené:

 • Kreditná karta (Visa, Mastercard, American Express a Discover)
 • Debetné karty (iba s logom Visa alebo MasterCard)
 • kontroly
 • Peňažné príkazy

Môžete tiež získať zľavu platením štvrťročne alebo ročne, nie mesačne.

zrušenie rezervácie & náhrady

Zrušenie účtu je bezbolestné.

V možnostiach fakturácie vo vašom účte je podľa očakávania jasné tlačidlo „Zavrieť môj účet“. To vás prevedie celým radom automaticky otváraných okien a stránok na zatvorenie účtu.

Jediný čas, kedy budete možno potrebovať kontaktovať podporu, je, ak by ste sa chceli pokúsiť získať vrátenie platby. Napríklad, ak ste zaplatili 12 mesiacov vopred a chcete zrušiť po mesiaci, má zmysel pokúsiť sa získať vrátenie peňazí.

je tu žiadne pravidlá pre vrátenie platby spoločnosti AWeber, takže budete musieť požiadať podporu o podporu. Žiadosti o vrátenie prostriedkov sa vyhodnocujú individuálne, ale ako sme už videli, podpora spoločnosti AWeber je asi tak dobrá, ako sa dá, takže by som sa tým veľmi nestála..

Ak chcete získať prehľad o postupe zrušenia, kliknite sem a prečítajte si podrobného sprievodcu zrušením účtu AWeber..

Ako AWeber zodpovedá konkurencii?

Spoločnosť AWeber poskytuje všetky funkcie, ktoré by malé podniky potrebovali, ale nemá dostatok energie, pokiaľ ide o automatizáciu, pre skúseného obchodníka s e-mailom..

Táto platforma sa však neustále zlepšuje a snaží sa zostať konkurencieschopnou a má jeden z najlepších podporných tímov, s ktorými som sa stretol.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me