Zoznámte sa s Kontentinom, nástrojom konečnej spolupráce pre tímy sociálnych médií

Kontentino je intuitívny nástroj na správu sociálnych médií, ktorý pomáha tímom rýchlo spolupracovať a efektívne robiť veci. V tomto rozhovore hovorí generálny riaditeľ Pokstefl Bohumil o spoločnosti Kontentino a poskytuje niekoľko užitočných rád, ako správne napraviť sociálny marketing..


Popíšte pozadie, ktoré stálo za Kontentinom – čo vyvolalo tento nápad a ako sa doteraz vyvinul?

Spoločnosť Kontentino začala v roku 2014 ako interný nástroj v jednej z najlepších reklamných agentúr na Slovensku av Českej republike s názvom Triad. Vytvárali pre svojich klientov veľa obsahu sociálnych médií, ale v tom čase bola ich hlavnou výzvou spolupráca s ich tímom. Zapojili sa toľko ľudí, vrátane copywriterov, grafikov a umeleckých riaditeľov, takže potrebovali ľahší spôsob, ako môžu členovia tímu spolupracovať, prideľovať úlohy a navzájom sa. 

Používali tabuľky s prístupovými oprávneniami, ktoré posielali e-mailom, a ich problém sa samozrejme nevyriešil. 

Na druhej strane ich klienti museli schváliť každý jednotlivý obsah, ktorý sa začal zverejňovať. Takže staromódny spôsob odosielania e-mailov, správ WhatsApp a telefónnych hovorov spôsoboval veľa nedorozumení. Potrebovali riešenie, ale v tom čase také riešenie na trhu neexistovalo, a tak sa rozhodli ho vytvoriť. Spolu so svojím tímom pre vývoj softvéru pre domácnosti vytvorili minimálny životaschopný produkt. Toto riešenie používali asi 2 roky, než sa nakoniec rozhodli urobiť z neho produkt a ponúknuť ho iným agentúram. 

Zapojil som sa v roku 2016 a aby som to skrátil na dlhú poviedku, odvtedy sme stále nezávislou spoločnosťou, stále sme zaviazaní a máme hotovosť. Máme viac ako 4000 agentúr a značiek, ktoré používajú Kontentino. Minulý rok sme dosiahli ročnú prevádzkovú mieru 1 milión EUR. 

V minulom roku a pol sme tiež vytvárali analytické doplnky, ktoré pomáhajú manažérom sociálnych médií lepšie porozumieť ich údajom. Údaje uvádzame v kontexte, takže nemusíte len hovoriť, že musíme osloviť milión ľudí, ale snažíme sa im dať viac možností na lepšie pochopenie ich kampaní. Vytvorili sme tiež Kontent-Base, ktorý je doplnkom pre nadnárodné značky, ktoré potrebujú lokalizovať svoj obsah pre miestne trhy a zefektívniť celý proces adaptácie. Značka tak získa väčšiu kontrolu nad tým, čo miestne agentúry vydávajú v ich mene. 

Tento rok plánujeme pridať ďalšie funkcie, ako sú hlasové komentáre a videozáznamy a správa komunity. Chceme sa zamerať na rôzne formáty, nielen na sociálne médiá, ale aj na platformy, ako sú reklamy Google, bannery atď., Takže rozširujeme našu pôsobnosť. Na rok 2020 som veľmi nadšený, pretože sme naplánovali toľko vecí. 

Ako Kontentino účinkuje a čo ho robí jedinečným?

Je to v podstate veľmi jednoduché. Výklenok, hlavná hodnota a najväčší dôvod, prečo agentúry a marketingové tímy prichádzajú do spoločnosti Kontentino, je zefektívnenie ich pracovného toku a plánovanie ich sociálnych médií. Keď idú do Kontentína, vidia kalendár, ktorý je veľmi jasný. Keď vytvárajú príspevky v kalendári, pracovný postup sa spustí a môžu si navzájom priradiť úlohy. 

Kontentino kalendár

Napríklad, copywriter vytvorí kópiu a priraďuje úlohu grafikovi, aby pridal obrázok na základe krátkeho obrázka. Grafik nahrá obrázok na príspevok. Má obmedzený prístup, takže nebude môcť upravovať text, ale iba vizuálny obsah. Keď je reklama pripravená, copywriter dostane upozornenie a klientovi sa odošle žiadosť o schválenie. Klient má tiež obmedzený prístup, takže bude môcť obsah komentovať alebo schváliť, ale nebude ho môcť zmeniť. Po schválení všetkého bude príspevok naplánovaný na publikovanie na vybranej platforme sociálnych médií, kreatívnom štúdiu alebo správcovi reklám v závislosti od formátov, na ktorých pracujete.. 

Kontentino živý náhľad

V prípade služby Kontentino je všetko živé, čo znamená, že presne vidíte, ako bude príspevok alebo reklama vyzerať na sociálnych médiách, čo je dosť veľká odlišnosť od iných nástrojov sociálnych médií. To chce klient vidieť. Nemôžu robiť dohady. Musia si byť 100% istí, že takto budú vyzerať na sociálnych médiách. Samozrejme, existuje mnoho ďalších funkcií, ako napríklad inšpirácie, kde členovia tímu môžu zapisovať nápady, a neobmedzené digitálne ukladanie vizuálov. Celkovo ušetríme asi 30 – 40% času stráveného na prevádzkových úlohách, aby sa kreatívni ľudia mohli sústrediť na kreativitu a nie na nájdenie stratených e-mailov na spätnú väzbu a schválenie.. 

Aké sú vaše najlepšie tipy na správne fungovanie sociálneho marketingu?

Predtým, ako začnete všetko plánovať, musíte si veľmi presne stanoviť svoje ciele. Musíte mať veľmi jasnú predstavu o tom, čo chcete dosiahnuť. Je to povedomie o značke? Vedúca generácia? Registrácia na odber bulletinu? Čokoľvek to je, musíte jasne stanoviť cieľ. Po jeho získaní môžete začať vytvárať obsah, ktorý súvisí s cieľmi. 

Ďalej nastavte svoje ukazovatele výkonnosti KPI. Musíte vedieť, čo budete merať na konci kampane a ako určíte, či bola kampaň alebo obsah úspešný. Prepojenie týchto cieľov s KPI alebo metrikami je veľmi dôležité, pretože napríklad ak nastavíte kampaň, v ktorej chcete osloviť čo najviac ľudí, a potom sa pozriete na interakciu, čo je úplne nesúvisiaca metrika, nedosiahnete porozumenie o výkonnosti vašej kampane. Toto je iba veľmi jednoduchý príklad. 

Najvyššie príspevky v Kontentine

Aby sme to zhrnuli, stanovte jasný cieľ toho, čo chcete dosiahnuť, prepojte metriky alebo KPI s vaším cieľom na konci kampane, aby ste skutočne porozumeli výsledkom. A samozrejme, učte sa z toho, učte sa od svojich vlastných čísel a sledujte, čo viedlo lepšie, a zistite, prečo to viedlo lepšie pri konkrétnom obsahu.. 

Ako by na základe rýchleho rastu marketingu založeného na údajoch odporučili obchodníkom zaobchádzať s obrovským množstvom údajov, ktoré dostávajú z rôznych analytických nástrojov a kanálov?

Doslova toľko údajov nepotrebujete. Boli sme preťažení počtom a množstvom údajov. Mali by ste zvoliť jednu zlatú metriku, ktorá určí vaše kampane alebo firmu všeobecne. Vyberte len niekoľko z nich, ktoré naozaj dávajú zmysel, a vyberte obchodné výsledky. Už dlho hovorím, že angažovanosť a záľuby sú nadhodnotené. Toľko obchodníkov sa pozerá na živé metriky, pretože na začiatku marketingu sociálnych médií to bola jediná metrika, ktorú sme mali. Možno je to batožina, ktorú berieme z minulosti, ale mali by sme naozaj zmeniť svoje myslenie a pozrieť sa na zapojenie a páči sa mi úplne inak av niektorých prípadoch na to dokonca zabudnúť.. 

Existuje oveľa lepšie údaje, na ktoré sa môžete pozrieť, ktoré vám presne povedia, akú výkonnosť má vaša kampaň a aký to malo dopad na vašu firmu. Keďže interakcia je veľmi široká metrika, nepovedie vám presne obchodné dopady kampane. Vyberte jednu zlatú metriku a len niekoľko metrík, ktoré súvisia s podnikaním a držte sa ich. 

Ako si predstavujete budúcnosť marketingu sociálnych médií za 5 až 10 rokov odteraz?

Nikto nevie. Žijeme v takom rýchlo sa meniacom a rýchlo sa meniacom prostredí, ktoré je každý rok na sociálnych médiách trochu iné. V tejto chvíli si myslím, že sme na okraji, a nikto nevie, čo bude ďalej. 

Marketing chrípky extrémne klesá. TikTok stúpa a kto vie, čo bude TikTok robiť? Facebook musí zistiť, ako udržať ľudí aktívnych a zapojených do ich platforiem sociálnych médií. Takže za 10 rokov si myslím, že vďaka údajom a množstvu údajov, ktoré máme, uvidíme omnoho viac prispôsobený marketing. Vláda bude mať určité obmedzenia, ale myslím si, že uvidíme omnoho osobnejšiu reklamu, takže nebudeme zacielení na veci, ktoré by sme si nikdy nekúpili. Obchodníci budú môcť omnoho presnejšie komunikovať so svojimi cieľovými skupinami.  

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map