Znížte platnosť vstupeniek na podporu pomocou výkonného chatu API SendBird

SendBird je škálovateľný a výkonný softvér chat API, ktorý umožňuje zákazníkom z viac ako 150 krajín sveta slúžiť širokému spektru prípadov použitia naprieč komunitami, trhmi, službami na požiadanie, hrami a elektronickým obchodom. V tomto rozhovore generálny riaditeľ John Kim popisuje príbeh, ktorý stojí za SendBird, a zdieľa jeho názory na to, kam smeruje chatovací priemysel.


Prosím, opíšte pozadie založenia SendBird: Čo vyvolalo nápad a ako sa doteraz vyvinul?

Vlastne sme založili spoločnosť ako komunitu pre matky, aby sa podelili o nápady a získali podporu v súvislosti so zdieľanými témami, ktoré nás zaujímajú. V rámci stratégie budovania angažovanosti sme sa rozhodli vybudovať rozhovor medzi členmi medzi dvoma účastníkmi. Predtým, ako sme SendBird založili, sme so spoluzakladateľmi založili hernú spoločnosť, takže sme už mali chatovací modul, ktorý sme postavili od nuly. Tentokrát sme chceli vylepšiť chat, ale na trhu nebolo nič ľahké, produktívne a sofistikované na to, čo sme hľadali, a tak sa zrodila myšlienka SendBird..

Aké sú typické prípady použitia programu SendBird a kto sú vaši typickí klienti?

Na serveri SendBird aktivujeme chat v aplikácii alebo na webe pre rôzne odvetvia. Funkcie chatu SendBird sa dodávajú prostredníctvom rozhrania API. To umožňuje vývojárom a produktovým manažérom vložiť zážitok z rozhovoru do svojej vlastnej aplikácie s vlastným používateľským rozhraním a značkou a v kontexte pracovných postupov v ich aplikácii..

Väčšina ľudí sa môže týkať rozhovoru, ktorý sa nachádza v aplikáciách zdieľania a doručovania. Ak má jazdec problém s nájdením vodiča alebo naopak, ktorákoľvek strana môže začať rozhovor a podniknúť kroky, ako je zdieľanie údajov o polohe v rámci chatu, aby sa problém rýchlo vyriešil. Túto kategóriu nazývame „služby na požiadanie“ a je to pre nás obľúbený prípad použitia. Napájame chat medzi vodičmi a vodičmi pre niektoré z najväčších spoločností zdieľajúcich jazdu na svete vrátane Gojek, jednej z najväčších super aplikácií v juhovýchodnej Ázii..

 • Medzi ďalšie bežné prípady patria:
 • Rozhovor medzi kupujúcim a predajcom pre online trhoviská
 • Rozhovor medzi používateľmi na zoznamovanie
 • Diskusia s lekárom (alebo poskytovateľom starostlivosti) o zdravotnej starostlivosti pacientovi
 • Rozhovor medzi používateľmi v komunitách online
 • Chat medzi hráčmi v hraní
 • Podporujte agenta-zákazníka

Takmer každý priemysel môže v určitej forme využiť konverzáciu medzi používateľmi a vylepšiť tak skúsenosti svojich zákazníkov.

Tu je rýchly náhľad možností spoločnosti SendBird pre zástupcov zákazníckej podpory:

Aké sú najvýznamnejšie výzvy, s ktorými sa tímy technickej podpory online v súčasnosti stretávajú, a ako to SendBird uľahčuje?

Podpora je veľmi obľúbeným prípadom použitia SendBird – tímy podpory už nejaký čas využívajú chat ako kanál.

Niektoré z najväčších značiek na svete používajú SendBird na podporu skúseností s podporou svojej aplikácie, napríklad Virgin Mobile UAE.

Podporné organizácie sa dnes snažia riešiť problémy zákazníkov čo najjednoduchším spôsobom. V reálnom čase, keď to zákazník potrebuje, as minimálnym narušením jeho práce. Rozhovor sa stal populárnym spôsobom, ako ho môžu zákazníci osloviť, pretože to dokážu urobiť aj na cestách, dostať odpoveď rýchlo a nemusia sa telefonovať ani pozdržať..

Rozdiel medzi SendBird a niektorými ďalšími predajcami, ktorí sa špecializujú na podporu, spočíva v tom, že poskytujú chat ako samostatnú aplikáciu, zatiaľ čo chat vkladáme do kontextu interakcie, ktorú už používateľ má. Takže ak je zákazník uprostred transakcie a potrebuje pomoc s jeho dokončením, môže tam a potom chatovať bez toho, aby musel skočiť na inú podpornú aplikáciu. Toto je flexibilita a výkon, ktorý prichádza s prístupom API k chatu.

Aké sú výhody a nevýhody používania automatizovaného chatu v porovnaní so živým ľudským chatom? Ako je možné tieto dve vzájomne prepojiť, aby sa maximalizovala skúsenosť zákazníkov?

Na serveri SendBird máme rozhranie API, ktoré podporuje chatboty a umožňuje značkám integrovať automatizovaný rozhovor do rozhovoru s používateľom. Úprimne povedané, potrebujete oboje – čety sú skvelé pre veľmi opakujúce sa otázky, napríklad „ako sledujem objednávku“ alebo „aké sú vaše úradné hodiny?“ Zvyčajne však pri zložitejších otázkach, ktoré sú špecifické pre konkrétneho zákazníka, je potrebný rozhovor medzi používateľmi. Kombinácia umožňuje podporným tímom vychyľovať otázky, ktoré by nemali vyžadovať človeka, a uvoľniť tím, aby prijal zmysluplnejšie otázky..

Čo robíte pre zabezpečenie informácií o používateľovi na svojej platforme?

Bezpečnosť údajov našich používateľov berieme veľmi vážne. Šifrovanie TLS používame na to, aby boli údaje správy v pokoji a v pohybe. Na šifrovanie médií a súborov pri ich zdieľaní v správach používame šifrovanie súborov AES256. Naša infraštruktúra dodržiava niektoré z najprísnejších požiadaviek stanovených v popredných normách súladu, ako sú SOC2, ISO27001, GDPR, EU / US Privacy Shield a HIPAA. Domnievame sa, že súkromné ​​správy budú v budúcnosti veľkým prípadom použitia a aktívne skúmajú investície do šifrovania typu end-to-end, aby mohli súkromné ​​správy zasielať v prípadoch, ako sú napr. Fintech, zdravotníctvo a datovanie..

Ako vidíte budúcnosť chatu za 5 až 10 rokov odteraz?

Pri komunikácii s podnikmi budú mať naše interakcie, podpora alebo iné formy digitálnej stopy. Aj keď idem do obchodu a pozerám sa na sveter, mohol by som iniciovať návrat online alebo kúpiť druhú farbu online alebo ju zdieľať s priateľom prostredníctvom sociálneho kanála. Svet je čoraz viac poháňaný digitálnymi interakciami, ktoré máme každý deň medzi sebou as podnikmi. Stratégia digitálnej interakcie sa potom stáva nevyhnutnou súčasťou každého podnikania. Môže to byť forma rozhovoru alebo iných kanálov, ako je hlas, video alebo niekedy AR / VR. Keď sa to stane, bude mať pre každú firmu nevyhnutnosť správny zážitok zo spolupráce s digitálnymi zákazníkmi bez ohľadu na kanál.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map