WordPress Fiyatlandırma Planları – 2020’de Gizli Maliyetlerden Kaçının

Bir web sitesi oluşturucusuna kaydolmak istiyorsanız, WordPress’in akla gelen ilk adlardan biri olduğuna şüphe yok.. WordPress.com ve kardeşi, kendi kendine barındırılan WordPress.org, site oluşturmadaki en büyük isimlerdir ve tüm web sitelerinin önemli bir bölümünü güçlendirmektedir -% 30’dan fazla.


Açık kaynaklı WordPress.org’un aksine, WordPress.com tescilli bir yazılım platformudur kullanmak için ödeme yapmanız gerekecek. WordPress.com’un ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için paraya değip değmeyeceğine karar vermek için, her bir fiyatlandırma planına ayrı ayrı bakmanız, platformu bazı alternatif alternatiflerle karşılaştırmanız ve tüm bunları genel, ancak önemli hususlara göre tartmanız gerekir..

Ayrıca, “gerçek olamayacak kadar iyi” web sitesi oluşturucuları olduğunu ve WordPress.com’un bile kendi yakalamalarıyla geldiğini bilmeniz gerekir..

Ücretsiz WordPress – Zaman ayırmaya değer?

WordPress, web sitenizi barındırmak ve platformu test etmeden önce platformu test etmek için süresiz olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir plan sunar. Ücretsiz plan oldukça standarttır ve web sitenizin bir wordpress.com alt etki alanında barındırılması ve WordPress banner’larının ve reklamlarının görüntülenmesi gibi her zamanki sınırlamalarla birlikte gelir.

Diğer kısıtlamalar eklentilere erişiminiz yok; premium şablonlar için ödeme yapmanız gerekir; özelleştirme araçları yalnızca temeldir; topluluk desteğiyle sınırlısınız; ve yalnızca en standart Jetpack özelliklerine sahip olursunuz, web sitesi etkinlik istatistikleri ve bazı pazarlama araçları gibi.

Buna karşılık, diğer platformların ücretsiz planları Wix ve Jimdo sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusuna tam erişim sağlar. Dahası, Wix’te, marketten uygulama bile yükleyebilirsiniz.

Bu alternatifler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Wix incelemesi ya da bizim Jimdo incelemesi.

Büyük bir ters, WordPress’in sınırsız bant genişliği ve nispeten cömert bir 3 GB depolama alanı sunması. Jimdo ve Wix sırasıyla sadece 500 MB depolama alanının yanı sıra 2 GB ve 1 GB bant genişliği sunuyor. WordPress’in ücretsiz 3 GB depolama alanı, birçok web sayfasını ve web sitenizde biraz medyayı içerecek kadar geniş alan bırakır.

Kısacası, ücretsiz plan, depolama sınırları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan temel bir web sitesini çalıştırmak için mükemmeldir. Ancak, web sitenizi çok fazla özelleştiremez veya çok fazla özellik ekleyemezsiniz.

WordPress Kişisel – Yeni Başlayanların Rüyası?

WordPress’in ilk fiyatlandırılmış planı, reklamlardan ve reklamlardan kurtulur. Ayrıca özel bir alan adı, e-posta ve canlı sohbet desteği ve yükseltilmiş 6 GB depolama alanı sağlar. Bir diğer olumsuz şey, yedeklemeler, web sitesi arşivleri ve daha iyi web sitesi analitiği içeren daha yüksek bir Jetpack özelliklerinin kilidini açmanızdır.

WordPress’i rekabetle karşılaştırırsanız, Wix’in ilk fiyatlandırma planı aslında biraz daha maliyetlidir ve ücretsiz planında gerçekten fazla bir şey yapmaz. Hala çok sınırlı depolama alanınız ve bant genişliğiniz var ve Wix marka reklamları gösterilmeye devam ediyor. Jimdo benzer şekilde fiyatlandırılmış bir plan sunmuyor ve benzer özellikler için her iki platformda da neredeyse iki kat fiyat ödemeniz gerekecek.

WordPress Fiyatlandırma Planları - 2020'de Gizli Maliyetlerden Kaçının

Ancak, büyük bir dezavantaj, web sitenizi ne kadar özelleştirebileceğiniz konusunda hala ciddi bir şekilde sınırlı olmanızdır., Yukarıda gösterildiği gibi. Bu sizin için büyük bir endişe değilse, WordPress Personal muhtemelen fiyat sınıfındaki en iyi para için değer planlarından biridir. WordPress markası olmadan kendi alan adınıza sahip olabilmeniz, web sitenizin toplam sahipliğini alabileceğiniz anlamına gelir.

WordPress Premium – Gerçekten “Premium” veya Sadece Yarı Amatör?

Şimdi büyük çocuklara. Bu kadar ilerlediyseniz, web sitenizi gerçekten bir üst seviyeye taşıyabilecek daha olağanüstü özellikler aramaya başlıyorsunuz.

WordPress’in Premium planıyla nihayet aşağıdaki gişe rekorları kıran özelliklerin kilidini açacaksınız:

 • Gelişmiş özelleştirme. Kullandığınız temaya göre çok çeşitli renk şemaları, arka plan stilleri ve stil seçenekleri listesinin kilidini açarsınız. Son olarak, özel CSS stilini kullanarak web sitenizi daha kapsamlı bir şekilde özelleştirebilirsiniz..
 • Sınırsız premium temalar. WordPress, Ücretsiz veya Kişisel plana abone olduysanız kullanmak için ödemeniz gereken yüzlerce premium şablona sahiptir. Bununla birlikte, Premium plan ile hepsine erişebilirsiniz. Miktar olarak Wix’ten sadece ikinci olan yaklaşık 200 premium tema var.
 • Basit ödemeler ve para kazanma. Son olarak, basit PayPal ödemelerini kabul etmenin yanı sıra kendi tıklama başına ödeme reklamlarınızı görüntüleyerek web sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz..

Jetpack araçlarınız da iyi bir yükseltme yapıyor. Google Analytics Entegrasyonu, gelişmiş güvenlik ve konsiyerj kurulum hizmetinin yanı sıra çok daha gelişmiş WordPress.com SEO araçlarının tadını çıkaracaksınız bu özelliklerden herhangi birini kullanma deneyiminiz yoksa. Depolama alanınız da 13 GB’a kadar çıkarıldı.

WordPress Fiyatlandırma Planları - 2020'de Gizli Maliyetlerden Kaçının

Buna karşılık, en yakın Wix ve Jimdo planları sırasıyla sadece 3 GB ve 5 GB depolama alanı sağlıyor. Ayrıca, her türlü çevrimiçi mağaza özelliklerinin kilidini açmak için her ikisinde de iki kattan fazla ödeme yapmanız gerekir. Bir kez daha, WordPress eğrinin biraz önünde gibi görünüyor. Özelleştirilebilirlik hala Wix veya Jimdo’nunkine yakın değil, ancak en azından ücretsiz temaları ücretsiz alıyorsunuz.

WordPress Business – Kurumsal İhtiyaçları Çözebilir mi??

Fark edeceğiniz ilk şey, WordPress Business planının Premium plandan çok daha pahalı olduğudur. Görünüşe göre zaten tüm üst özellikler ele alındığında, muhtemelen fiyattaki sıçramayı neyin haklı çıkarabileceğini merak ediyorsunuz.

Kısa cevap şu ki İş planıyla üçüncü taraf eklentileri ve şablonları yükleme yeteneğinin kilidini açarsınız. Bu, sonunda WordPress platformundaki eklentilerin deposuna erişmenin yanı sıra diğer web sitelerinden veya pazar yerlerinden satın alınan eklentileri ve şablonları da yükleyip kurabileceğiniz anlamına gelir..

Bu yepyeni bir tasarım olanakları ve özellikleri dünyası açar. Bunlar web sitenizi gerçekten benzersiz hale getirecek ve ihtiyacınız olan tüm işlevleri dahil etmenize izin verecektir.

Yeni Jetpack özellikleriniz, gerçek zamanlı yedeklemeler ve web sitesi çapında arama da içerir. Bir başka büyük bonus olarak, premium desteğe ve sınırsız depolama alanına erişebilirsiniz.

Jimdo ve Wix ile karşılaştırıldığında, WordPress biraz da olsa en pahalı üst seviye plana sahip. Hem Jimdo hem de Wix, üst düzey planlarıyla premium destek sunar ve bu planlar, WordPress’teki her şeyden çok daha gelişmiş çevrimiçi mağazalara erişmenizi sağlar. Ancak, Wix hala depolama alanınızı 20 GB ile kaplar.

WordPress Fiyatlandırmasının Genel İzlenimi

WordPress’in fiyatlandırmasını değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç genel ancak önemli husus daha var.

İlk, WordPress son derece cömert 30 günlük para iade garantisine sahiptir. Bu, platformda oynamak ve zor kazanılan paranızı taahhüt etmeden önce sizin için uygun olup olmadığına karar vermek için bolca zaman verir. WordPress’in doğrudan rakipleri arasında, bu teklif yalnızca Weebly tarafından eşleştirilir. Bununla birlikte, Wix, Jimdo, Site123 ve SimpleSite, 14 günlük para iade garantisi sunuyor..

İkinci, WordPress’in dört fiyatlandırma planının iyi bir dağılımı var. Daha fazla plan sunan benzer hizmetler Wix, altı ile; ve Weebly ve Site123, beş ile. Jimdo ve SimpleSite sadece üç tane var.

WordPress muhtemelen seçeneklerin sayısı ve her bir planla kilidini açtığınız özellikler arasında en iyi dengeye sahiptir.. Örneğin, Wix’in Bağlan Alan Adı planı gereksizdir ve hatta Sınırsız ve Birleşik plan bile birleştirilebilir.

Üçüncüsü, WordPress.com’un kapsamlı fiyatlandırması, abonelikleriniz aktif olduğu sürece fiyatlandırmaları zaten alan adı ve WHOIS gizliliği içerdiğinden endişelenmeniz gereken minimum gizli maliyete sahip olduğunuz anlamına gelir. En büyük yakalama, WordPress.com’un herhangi bir e-posta barındırma sunmamasıdır, ve başka bir e-posta adresine e-posta yönlendirme ayarlamanız veya G-Suite entegrasyonlarını satın almanız gerekir. Bu, tüm G-Suite uygulamalarının yanı sıra 30 GB depolama alanı sağlar.

Bu, en ucuz Wix ShoutOut planıyla aynı fiyattır. Aradaki fark, bu Temel planın sizi depolama alanıyla sınırlı değil, ayda gönderebileceğiniz e-posta ve ileti sayısı ile sınırlandırmasıdır. Daha yüksek limitlere sahip daha pahalı planlar için ödeme yapabilirsiniz.

Son, WordPress genellikle diğer platformlardan daha iyi değer sağlar, ancak yalnızca İş planına kadar. İş planı biraz hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü bu fiyat için kesinlikle tam çevrimiçi mağaza işlevselliği bekliyorsunuz. Ancak, aksi takdirde, çoğu rakiple karşılaştırıldığında, WordPress’in düşük planları daha ucuzdur, daha fazla bant genişliği ve depolama sağlar ve iyi özelliklerle birlikte gelir. Tek istisna, daha iyi özelleştirme seçenekleri ve diğer oluşturucularda sürükle ve bırak işlevselliğidir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map