Wix vs Weebly: Battle of the Free Web Sitesi Kurucuları (2020 Karşılaştırması)

Daha önce hiç web sitesi oluşturmamış olsanız bile, aşağıdaki gibi bir oluşturucu ile kolayca profesyonel görünümlü bir site oluşturabilirsiniz Wix veya Weebly. Kullanıcı dostu sürükle ve bırak editörleri, hazır şablonlar ve hepsinden önemlisi, ücretsiz planlar.


Wix, web sitesi oluşturma dünyasının devlerinden biri haline geldi ve Weebly gibi daha küçük şirketler rekabet etmek için mücadele etti. Weebly yetişmeye başlıyor ve şimdi Wix’in sağladığı aynı harika özelliklerin çoğunu sunuyor. Ancak sizin için en uygun seçenek?

Sizin için araştırma yapmakta zorlandık. Wix ve Weebly’yi yedi önemli alanda hangi web sitesi oluşturucunun zirveye çıktığını bulmak için kafa kafaya koyduk:

 • Kullanım kolaylığı
 • Ücretsiz plan özellikleri
 • Şablonlar
 • Uygulamalar
 • E-ticaret
 • SEO
 • Fiyat / fayda oranı

Şimdi, hangisinin gerçekten neye sahip olduğunu görmek için her iki üreticiye de daha yakından bakalım.

1. Tur: Weebly Kullanımı Wix’ten Daha Kolay mı??

Wix ve Weebly gibi sürükle ve bırak web sitesi düzenleyicileri, sayfalarınıza farklı türde içerik (ör. Metin, resimler ve videolar) eklemenizi kolaylaştırır.

Wix, tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından sevilir ve iyi bir nedenden dolayı: en esnek site oluşturma deneyimini sunar. Sayfalarınızda istediğiniz yere kolayca yerleştirebileceğiniz çok çeşitli öğeler var (bazı oluşturucularda olduğu gibi belirli bir sütun yapısıyla sınırlı değilsiniz). Sadece o değil ama süreç boyunca size yol gösterecek akıllı ipuçları var.

Weebly’nin kendi hayran tabanı var elbette. Sürükle ve bırak düzenleyicisi daha yapılandırılmıştır, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz daha küçük bir sayfa öğesi aralığına sahiptir. Eğer yeni başlayan biriyseniz, Weebly’nin Wix’ten daha az bir öğrenme eğrisi var çünkü gezinmek için daha az seçenek vardır ve ayarları bulmak daha kolaydır.

Yani, genel olarak Weebly’nin kullanımı Wix’ten daha kolay gibi görünebilir – ancak Wix ADI’ya girin. Bu, web sitenizi sizin için oluşturan bir “yapay tasarım zekası” sihirbazıdır. Tek yapmanız gereken birkaç basit soruyu cevaplamaktır (‘Web sitenizin amacı nedir?’ Gibi). ADI kullanmak, muhtemelen daha sonra özelleştirebileceğiniz güzel bir web sitesi oluşturmanın en hızlı yoludur.

Wix ADI web sitenizi oluşturduktan sonra, kolayca şeyler ekleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Örneğin, yeni bir bölüm eklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken birçok düzen seçeneğinden birine tıklamak ve gitmek istediğiniz yere sürüklemektir..

wixvsweebly 1

Weebly ve Wix’in editörleri kullanım kolaylığı açısından nasıl karşılaştırılır? Hadi daha yakından bakalım.

WixKolaylık DeğerlendirmesiWeeblyKolaylık Değerlendirmesi
Yeni sayfalar eklemeAraç çubuğunun sayfalarında ve menü bölümünde ‘Sayfa Ekle’ düğmesini tıklayın. Standart bir sayfa eklenir ve ardından sayfanın ayarlarını düzenleyebilirsiniz.3/5Web sitenize yeni bir sayfa eklemek için sayfalar sekmesindeki büyük + işaretini tıklamanız yeterlidir. Farklı sayfa türleri arasından seçim yapabilirsiniz.4/5
Otomatik menülerGezinme menünüz otomatik olarak oluşturulur ve düzenleme ve bazı sayfaları gizleme seçeneği üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.4/5Gezinme menüsü otomatik olarak oluşturulur ve düzenleyicinin ‘sayfalar sekmesindeki menüdeki sayfaların sırasını kolayca değiştirebilirsiniz..4/5
Öğe eklemeÇok çeşitli öğeler arasından seçim yapmak için araç çubuğundaki “öğe ekle” düğmesini tıklayın. Bir öğe seçebilir veya sayfanıza sürükleyebilirsiniz.4/5Tüm öğeler oluşturucudaki kenar çubuğunda bulunur ve istediğiniz öğeyi sayfanıza sürüklemeniz yeterlidir.5/5
Blog eklemeBlogunuzu başlatmak için araç çubuğundaki “blog oluşturmaya başla” düğmesini tıklayın – bu daha kolay olamazdı!5/5Bir blog eklemek için, yeni bir sayfa ekle’yi tıklamanız, ‘blog sayfası’nı seçmeniz ve ardından blog sayfasındaki post posta ekle’ düğmesiyle bir blog ekleyebilirsiniz.3/5
Mağaza eklemeWix’te satışa başlamak için araç çubuğundaki “ekle” düğmesini tıklamanız, depolamayı seçmeniz ve ardından “mağaza ekle” yi tıklamanız gerekir. Bu, Wix Store’u web sitenize yükler.3/5Menü çubuğunda sizi düzenleyicinin ürün, kategori ve daha fazlasını ekleyebileceğiniz bir bölümüne götüren bir “mağaza” düğmesi var5/5
Teknik becerilere mi ihtiyacınız var??Bir şey değil. Wix ADI sizin için web sitenizi oluşturabilir ve hatta Wix Editor herhangi bir teknik beceriye sahip olmanızı gerektirmez.5/5Hayır. Weebly, herkesin hızlı ve kolay bir web sitesi oluşturabilmesi için tasarlanmıştır.5/5
Editörde ipuçları ve rehberlik var mı?Evet – düzenleyiciyi ilk kullanmaya başladığınızda, hızlı bir şekilde başlamak için temel özellikler konusunda yönlendirileceksiniz4/5Evet, web sitenize sayfa ve içerik eklemeye başlamanıza yardımcı olan bir sihirbaz var4/5
Öğrenmesi kolay mı?Evet, ancak Wix ile daha fazla özellik olduğundan, biraz daha fazla öğrenme eğrisi var.3/5Çok! Hiç bir öğrenme eğrisi yok.5/5
Toplam Kolaylık Derecesi3,8 / 53,7 / 5

Ve kazanan…

ADI, Wix’in bu turu kazanmasına yardımcı olur. Wix’in sürükle ve bırak düzenleyicisinin kullanımı kolay ve esnektir. Wix ADI’nın eklenmesiyle Wix’in de tamamen başlangıç ​​dostu olduğu ortaya çıktı.

Ancak, biraz daha az öğrenme eğrisine sahip, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Weebly başlamak için harika bir yer olacaktır.

2. Tur: Gerçekten Tamamen Ücretsiz Bir Web Sitesi Yapabilir misiniz??

Wix ve Weebly’nin profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak için yeterli alan ve özellik sağlayan ücretsiz planları var. Ancak web sitenizi% 100 ücretsiz tutmak için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekir..

Örneğin, ücretsiz planlarda kendi alan adınızı kullanamazsınız ve sitenizde Wix veya Weebly markası gösterilecektir. Ayrıca, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak istiyorsanız ücretli bir plana geçmeniz gerekir.

Peki, Wix’ler ve Weebly’nin ücretsiz planları neler içeriyor? Kazanan seçmenin en iyi yolu özelliklerini karşılaştırmaktır:

WixWeebly
BarındırmaSSL ile ücretsiz ve güvenliSSL ile ücretsiz ve güvenli
Eklenti80’den fazla ücretsiz uygulama60+ ücretsiz uygulama
TasarımlarYüzlerce şablonYaklaşık 50 tema
Depolama500 MB500 MB (ancak tek tek dosyalar her biri 10 MB’ı aşamaz).
Bant genişliği500 MBSınırsız
SEOEylem önerileri ile SEO SihirbazıMeta açıklama eklemek gibi SEO seçenekleri (sihirbaz yok)
Pazarlama araçlarıE-posta pazarlaması ve müşteri yönetimi seçenekleriPazarlama için potansiyel satış formları ve iletişim formları
Sosyal medyaSosyal medya düğmeleri ve yayınları ekleyin ve sosyal medya yayınları ve videoları oluşturunSosyal medya düğmeleri, yayınlar ve Facebook sohbeti ekleyin (ücretsiz plan uygulaması)
Aranabilir çevrimiçi görüntülerEvetEvet

Ve kazanan…

Bu turda net bir kazanan tanımlamak zor – ama Wix’in burada Weebly üzerinde hafif bir kenarı var.

Wix’te daha fazla şablon var (3. Tur’da tartışacağız) ve uygulamalar (4. Tur’da ele alacağımız). Ayrıca, SEO Sihirbazı ve çeşitli pazarlama araçları. Ayrıca Wix, pazarlama araçları paketinde videolar ve muhteşem sosyal medya yayınları oluşturmanıza olanak tanır.

Weebly’nin Wix’ten daha fazlasını sunduğu ana alan, muhtemelen ilk web sitenizle büyük bir endişe kaynağı olmayan bant genişliğindedir. Eğer fikrini çekiyorsanız sınırsız bant genişliği, Weebly sizin için iyi bir seçenek olabilir.

3. Tur: Web Siteniz Profesyonelce Tasarlanmış Gibi Görünecek mi??

Wix veya Weebly ile oluşturulan web siteleri kesinlikle profesyonel görünüyor. Nadiren bir web sitesi oluşturucu ile oluşturulmuş gibi görünüyorlar – en azından “web sitesi oluşturucu sitelerinin”.

Wix 500’den fazla ücretsiz şablon sunar. Şu anda başka hiçbir web sitesi üreticisi bu numarayla rekabet edemez. Şablonlar, kategoriler ve alt kategoriler halinde düzenlenmiştir. Fotoğraf veya mimariden gayrimenkul veya restoranlara kadar her şey kapsanan çok sayıda farklı niş sayesinde, web siteniz için mükemmel olanı bulmak neredeyse garantilidir..

Tasarımlar çağdaş ve görsel olarak çekici. Wix’in şablonları, web sitenizi oluşturmak için bir tasarımcıya ödeme yaptığınız gibi görünmesi için gerekli tüm özelliklere (ör. Düğmeler, resim başlıkları ve içerik kutuları) sahiptir..

wixvsweebly 2

Ancak Wix’in muhteşem şablonlarının dezavantajı, şablonunuzu daha sonra değiştirmeye karar verirseniz, web sitenizi sıfırdan tamamen yeniden oluşturmanız gerekir.

Weebly’de “temalar” adını verdiği daha az şablon vardır. Wix’in şablonları kadar profesyonel görünmemelerine rağmen, ihtiyacınız olan özelliklere sahipler. Düğmeler, kutular ve çeşitli düzenler (ör. Portföyler için yaratıcı ızgara düzenleri) web sitenizi öne çıkarabilir. Dahası, web sitenizi sıfırdan yeniden oluşturmak zorunda kalmadan Weebly temanızı kolayca değiştirebilirsiniz..

wixvsweebly 3

Wix’in şablonları mobil uyumludur, ancak mobil cihazlara duyarlı değildir. Bu, web sitenizin otomatik olarak oluşturulan mobil cihazlar için optimize edilmiş sürümünü kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir. Wix, mobil web sitenizi masaüstü web sitenizden ayrı olarak düzenlemenin bir bonus olduğunu söylüyor, ancak herkes (ben dahil) bunu yapmak istemiyor.

Weebly, kısa süre önce “dinamik mobil web sitesi şablonları” ni tanıttı.. Web sitenizin ayrı bir mobil sürümünü düzenlemeniz gerekmez; hepsi sizin için mükemmel şekilde yeniden boyutlandırıldı ve organize edildi. Ancak, dikkatli olmanız gerekir, çünkü tüm temalar mobil uyumlu değildir (henüz).

Ancak mobil uyumlu olmayan temalar mobil uyumludur. Web siteniz mobil cihazlarda (çoğu durumda) iyi görüntülenecek şekilde sıkıştırılacaktır. İsterseniz bu mobil sürümü düzenleyebilirsiniz – ancak Wix’in aksine, gerçekten yapmanız gerekmez.

Ve kazanan…

Wix, tasarım arenasında açık kazanıyor. Şablonları sadece ziyaretçilerinizin takdir edeceği düzen özellikleriyle güzelce tasarlanmış olmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla esnekliğe sahip olursunuz (1. Tur’da tartıştığımız gibi). Web sitenizin binasında daha yaratıcı olmak istiyorsanız, şablonlarınızı özelleştirebilmeniz ve öğeleri kısıtlama olmadan yeniden düzenleyebilmeniz harika bir ektir.

Weebly, temaların güzel (ama daha küçük) bir seçimine sahiptir. Bir temayı hızlı bir şekilde seçebilmek ve yüzlerce seçenek arasında arama yapmak istemiyorsanız, Weebly sizin için uygun olabilir.

4. Tur: Web Sitenize Daha Fazla İşlev Ekleyebilir misiniz??

Hem Wix hem de Weebly, çok sayıda ücretsiz ve premium uzantı ile dolu uygulama mağazaları sunuyor. Bunlar, web sitesi oluşturucunuza daha fazla tasarım öğesi ekleyen uygulamalar, posta listesi kayıt formları ve Facebook messenger chat gibi pazarlama araçlarını ve daha fazlasını içerir..

Wix App Market yeni uygulamalarla düzenli olarak güncellenmektedir. Şu anda 250’den fazla uygulama mevcut ve bunların 80’den fazlası tamamen ücretsizdir.

Dahası, Wix kurum içinde çok sayıda uygulama geliştirdi (ve bunların% 75’inden fazlası tamamen ücretsiz). Wix tarafından geliştirilen uygulamaları kullanmanın avantajı, üçüncü taraf uygulamaları kullanmanızın garanti edilmeyeceği müşteri desteğini almanızdır.

Tamamen ücretsiz olmayan uygulamalar bile ücretsiz (sınırlı veya temel) bir planla veya ücretsiz deneme süresiyle gelir. Çok fazla para harcamak zorunda kalmadan web sitenize birçok ekstra işlev ekleyebilirsiniz. Örneğin, müşterilerinizin çevrimiçi rezervasyon yapmalarına izin verebilirsiniz.

wixvsweebly 4

Weebly Uygulama Merkezi’nde 350’den fazla uygulama var ve bunların 60’tan fazlası ücretsiz. Wix gibi Weebly kendi uygulamalarını geliştirdi, ancak şu anda sadece bir düzineden fazla var. Ücretsiz planlar veya ücretsiz denemeler sunan daha az premium uygulama var, bu nedenle Weebly’ye bazı özellikler eklemenin Wix’e benzer özellikler eklemekten daha pahalı.

Örneğin, Wix ile, e-posta listenizi kaydolma formları ve pop-up’larla ücretsiz olarak oluşturmak için Wix Get Abone Uygulamasını kullanabilirsiniz. Weebly alternatifi olan Email Opt-in Popup, yalnızca 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Sonra aylık bir ücret ödemek zorunda.

Ve kazanan…

Uygulama söz konusu olduğunda, Wix açık kazanır. Wix’in sadece% 100 ücretsiz uygulamaları değil, aynı zamanda ücretsiz planları veya ücretsiz denemeleri olan daha geniş bir uygulama yelpazesi vardır.. Böylece, ihtiyacınız olan işlevleri çok az veya hiç bir ücret ödemeden ekleyebilme olasılığınız daha yüksektir.

Weebly’nin Uygulama Merkezi düzenli olarak yeni uygulamalarla güncellenir, ancak değer ve çeşitlilik açısından Wix ile rekabet edemez. Genel olarak, Weebly’nin Uygulama Merkezi’nde daha fazla uygulama var, ancak bunları kullanmak için daha fazla ödeme yapmanız gerekecek. Ödemeyi sakıncası yoksa, daha fazla seçenek Weebly’yi kazancınız yapabilir.

5. Tur: Çevrimiçi Mağaza Yaratabilir misiniz??

wixvsweebly 5

Wix veya Weebly’yi seçin, web sitenize bir çevrimiçi mağaza ekleyebilirsiniz – ancak her iki durumda da, çevrimiçi satış yapmaya başlamak için ücretli planlardan birinde olmanız gerekir.

Wix ile çevrimiçi mağazanızı yönetmek için Wix Mağazası uygulamasını kullanacaksınız. Envanter yönetimi, terk edilmiş alışveriş sepeti teknolojisi ve farklı fiyat noktalarında ürün varyasyonları ekleme yeteneği de dahil olmak üzere birçok farklı seçenek sunar..

Başlamak inanılmaz derecede kolay ve Wix mağaza sihirbazı çevrimiçi mağazanızı kurma sürecinde size rehberlik eder.

Weebly’nin mağaza özelliğine doğrudan ‘mağaza’ etiketli düzenleyici sekmesinden erişilebilir. Mağazanızı oluşturmak için bir uygulama eklemenize gerek yoktur ve ürün ve kategori eklemek ve farklı ürün varyasyonları oluşturmak kolaydır. Bununla birlikte, Weebly çevrimiçi mağazası Wix Mağazası’na kıyasla temeldir ve Wix’in sağladığı gelişmiş özellikleri (terk edilmiş alışveriş sepeti teknolojisi gibi) sunmaz.

Ve kazanan…

Bir çevrimiçi mağaza kurmaya gelince, Wix bu turu kazanır. Wix, Wix Store uygulamasında çok daha fazla özelliğe sahiptir ve uygulamayı yüklemek yalnızca birkaç saniye sürer. Pazarlama seçenekleri ve terk edilmiş alışveriş sepeti teknolojisi Wix’i Weebly’nin sağlayabildiğinden farklı kılıyor.

Eğer basitlik aradığınız şeyse, Weebly’nin çevrimiçi mağazasının kurulumu gerçekten kolaydır ve çevrimiçi satışa başlamak için tamamlamanız gereken şeylerin bir kontrol listesini alırsınız. Bu tür kolay kurulumu tercih ederseniz, Weebly kazananınız olabilir.

6. Tur: SEO Özellikleri Sunulanlar?

Bir web sitesi oluşturmak sadece ilk adımdır – dikkat çekmek ve ona trafik çekmek de aynı derecede önemlidir. Wix ve Weebly, web sitenizin Google arama sonuçlarında iyi sıralanmasına yardımcı olabilecek SEO özellikleri sunar.

Weebly’nin ayarlar menüsünde temel bir SEO seçeneği var – ve bu gerçekten basit. Sayfa açıklaması ve altbilgi kodu ekleyebilir ve daha fazlasını ekleyemezsiniz. Sayfalarınızın her biri için SEO ayarlarında meta açıklamalar ve anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.

Weebly, SEO bölümünde gerçekten çok güçlü değil, App Market’ten Sıralama Koçu ve Traffic Booster gibi SEO odaklı uygulamalar yükleyebilirsiniz.

wixvsweebly 6

Wix’in geçmişte SEO sorunları vardı, ancak bu günlerde arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda gerçekten parlıyor. Sayfa ayarları bölümünün SEO bölümünde, meta açıklamalar ekleyebilir (ve Wix size bunları nasıl tamamlayacağınıza dair tavsiyeler verir) ve sıralamak istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyebilirsiniz. Bu harika – ama Wix ayrıca ayarlar sekmesinde Google Google’da Bulun ’seçeneğine de sahip. son derece iyi bir SEO sihirbazı.

SEO Wiz ile web sitenizle ilgili soruları yanıtlarsınız ve Wix sizin için kişiselleştirilmiş bir SEO planı oluşturacak ve web sitenizin Google’da iyi sıralanmasını nasıl sağlayabileceğinize dair öneriler.

wixvsweebly 7

Ve kazanan…

Eller aşağı, Wix zirveye çıkıyor – tekrar. Weebly, Wix’in SEO Wiz’iyle rekabet edemez, ve SEO’nuz için üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, SEO ihtiyaçlarınız için Wix ile daha iyi gidiyorsunuz.

Ranking Coach’u zaten biliyorsanız, Weebly sizin için hala bir seçenektir, çünkü Weebly web sitenize Ranking Coach uygulamasını eklemek kolaydır.

7. Tur: Size Paranız İçin Daha Fazla Veren?

Ücretsiz bir web sitesiyle başlayabilirsiniz, ancak premium özelliklere erişmek istediğiniz (veya ihtiyacınız olan) bir noktaya ulaşabilirsiniz. alan adları, daha fazla depolama alanı ve e-ticaret özellikleri gibi. Ya da belki zaten bu şeylere ihtiyacınız olduğuna karar verdiniz.

Wix ve Weebly’nin seçebileceğiniz birkaç ücretli planı var:

PlanWixPlanWeebly
kombo
$
 • 2GB Bant Genişliği
 • 3GB Depolama 
 • Alan Adınızı Bağlayın 
 • Wix Ads Kaldır 
 • 1 Yıllık Ücretsiz Alan Adı
profesyonel
$
 • sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız Depolama Alanı
 • Alan adınızı bağlayın
 • Weebly Ads Kaldır
 • 1 yıl boyunca ücretsiz alan adı
 • Google Ads Kredisi (100 ABD doları)
 • Çevrimiçi ödemeleri kabul et
Sınırsız
$$
Combo’daki her şey, artı:
 • sınırsız bant genişliği
 • 10GB Depolama 
 • 1 Yıllık Ücretsiz Alan Adı 
 • 300 $ Reklam Kuponları 
 • Site Güçlendirici Uygulaması – 60 $ Değer 
 • Form Oluşturucu Uygulaması – 48 ABD Doları

$$$
Pro’daki her şey artı:
 • Gelişmiş site istatistikleri
 • Pop-up bildirimleri
profesyonel
$$$
İşletmedeki her şey, ayrıca:
 • 20GB Depolama 
 • Etkinlik Takvimi – 48 $ Değer 
 • Profesyonel Logo – $ 50 Değer 
 • Sosyal Medya Logo dosyaları
Business Plus
$$$$$
İşletmedeki her şey, ayrıca:
 • Sınırsız E-posta pazarlaması – 96 ABD doları
vip
$$$$
Pro’daki her şey artı:
 • Öncelikli Yanıt
 • VIP Destek

Weebly sınırsız bant genişliği ve depolama alanı sunarken, planları daha pahalıdır ve Wix’in sunduklarına kıyasla daha az bonus vardır. Bununla birlikte, Wix’in normal web sitesi planları, çevrimiçi ödemeleri kabul etmenize izin vermezken, bazı Weebly’ler.

Ve kazanan…

Çünkü ücretli planlara (ve bunların farklı fiyatlarına) dahil olan değerlere baktığımız için Wix bu turu kazanır. Daha fazla bonus ve daha fazla reklam kredisi alırsınız (bazı planlarda).

Ayrıca, e-ticaret özellikleri eklemek istiyorsanız, Wix’in Sınırsız İş Planı (özellikleri Sınırsız plana benzeyen ancak e-ticaretle) Weebly’nin İş planıyla aynı fiyattan edinilebilir.

Ancak, çok sayıda resim, video ve indirme içeren medya açısından zengin bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, sınırsız bant genişliği ve depolamasıyla Weebly sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

Wix Taçını Koruyor – Ama Weebly Yakalanıyor

Wix genel kazanan olmaya devam etse de, Weebly birkaç alanda yetişmeye başlıyor. Bunlar arasında mobil duyarlılık ve kullanım kolaylığı.

Her iki web sitesi üreticisi de yeni özellikler eklemeye ve platformlarını geliştirmeye devam ettikçe, Wix gelecekte Weebly’den çok daha fazla rekabetle karşı karşıya kalabilir.

Bu yedi turun sonunda, sonuçlarımız ve önerilerimiz nelerdir??

Ekstra ücret ödemeden düzinelerce yeni özelliği kolayca ekleyebileceğiniz esnek bir web sitesi oluşturucu istiyorsanız ve son derece iyi tasarlanmış bir web siteniz var, Wix sizin kazancınız. Web sitesi oluşturma konusunda yeniyseniz, Wix ADI web sitenizi birkaç dakika içinde oluşturabilir.

Wix hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman incelememizi okuyun.

Bununla birlikte, yarattıkça beceri ve güven oluşturmanıza izin veren daha pratik bir yaklaşım istiyorsanız, Weebly iyi, kullanımı kolay bir seçenektir. Web sitenizin mobil sürümünü düzenlemekten kaçınmak istiyorsanız, Weebly’nin mobil cihazlara duyarlı şablonları mükemmel.

Weebly hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman incelememizi okuyun.

WixWeebly
Kullanım kolaylığıYeni başlayan biriyseniz, Wix’in editörü daha fazla dik öğrenme eğrisi gerektirebilir, ancak daha deneyimli iseniz mükemmeldir. Yeni başlayanlar için, Wix ADI bir web sitesi oluşturmanın mümkün olan en kolay yoludur.Yapıyı tercih ediyorsanız ve web sitenizi oluşturmak için ADI kullanmak istemiyorsanız, Weebly’nin kullanımı çok kolaydır. Ancak daha önce web siteleri oluşturduysanız, yapıyı biraz kısıtlayıcı bulacaksınız.
Ücretsiz Plan ÖzellikleriWix size daha fazla özellik, daha fazla ücretsiz uygulama, daha fazla ücretsiz şablon sunar. Ayrıca bir SEO sihirbazı ve pazarlama araçları da alırsınız..Weebly, sınırsız bant genişliği, ücretsiz uygulamalar ve şablonlar da dahil olmak üzere iyi bir dizi özelliğe sahiptir..
ŞablonlarWix, her zevke uygun şık, profesyonel görünümlü düğmeler, belirtme çizgileri ve kutularla 500’den fazla şablon sunar.Weebly’nin temaları daha sınırlı (yaklaşık 50), ancak yine de profesyonel bir web sitesi için ihtiyacınız olan düğmelere ve diğer özelliklere sahip.
Eklenen İşlevler için UygulamalarWix ile, birçoğu ücretsiz planları veya ücretsiz denemeleri olan 80’den fazla ücretsiz uygulamaya ve 200’den fazla premium uygulamaya erişebilirsiniz.Weebly ile daha az ücretsiz uygulama (60+) elde edersiniz, ancak 350’den fazla premium uygulama vardır. Bununla birlikte, daha az sayıda premium uygulamada ücretsiz planlar veya denemeler vardır.
Mobil-DuyarlılıkWix’in şablonları mobil uyumludur, ancak mobil sürümün yanı sıra masaüstü sürümünüzü de ayarlamanız gerekebilir. Bu zaman alıcı olabilir.Weebly artık mobil cihazlar için optimize edilmiş veya mobil uyumlu şablonlara ek olarak mobil cihazlara duyarlı şablonlara sahip ve bu da Wix’e göre avantaj sağlıyor.
E-ticaretWix Store size ürün varyasyonları, envanter yönetimi, terk edilmiş alışveriş sepeti teknolojisi sunar ve çevrimiçi mağazanızı oluşturmayı basit bir süreç haline getirir.Weebly ile satışa başlamak kolaydır ve birden fazla ürün varyasyonu satabilirsiniz. Ancak Wix Store ile karşılaştırıldığında, Weebly’nin çevrimiçi mağaza seçenekleri gerçekten oldukça basit.
SEOWix’in SEO Wiz size web sitenizin fark edilmesini ve Google’da iyi bir sıralama elde etmenizi sağlayacak kişiselleştirilmiş bir SEO planı sunar. Editör seçeneklerinin bile kullanımı Weebly’den daha kolaydır.Weebly temel SEO seçenekleri sunar, ancak daha gelişmiş SEO özelliklerini kullanmak için üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız gerekir.
Ücretli Plan DeğeriWix’in planları daha ucuz ve daha fazla bonus özellik sunuyor. Genel olarak, para için daha fazla değer sağlarlar.Weebly’nin planları iyi özellikler sunar, ancak daha pahalıdır. Ancak, sınırsız depolama alanına sahip olursunuz.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map