Wix’te Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Wix’in var olan en popüler ve yaygın olarak kullanılan web sitesi oluşturucularından biri olmasının birçok iyi nedeni vardır. Fiyatlandırma planları makul, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli şablonlar ve eklentiler var, kullanımı kolay ve cömert bir ücretsiz planı var.


Ücretsiz bir planla şunları yapabilirsiniz:

 • Web sitenizi tamamen özelleştirin Wix web sitesi oluşturucusunun tüm özellikleriyle.
 • Wix’lerden herhangi birini seçin 450+ şablon.
 • Herhangi birini seç ücretsiz uygulamalar veya premium uygulamalar satın alın.
 • Senin var 7/24 barındırılan web sitesi.
 • Yükselt ücretsiz planınızı istediğiniz zaman ücretsiz olarak seçin.

Ücretsiz Wix web sitenizi nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Ücretsiz Wix Hesabınızı oluşturun

Wix.com’a gidin ve e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek bir hesap oluşturun. Daha sonra hemen web sitenizi oluşturmaya geçebilirsiniz.

Wix’in Web Sitesi Oluşturmanıza Yardımcı Olmasına İzin Verin

Wix’in en eşsiz özelliklerinden biri ADI (Yapay Tasarım Zekası), sağladığınız cevaplara göre sizin için bir web sitesi oluşturacak. Onu yönetmesine izin vermeyi veya yalnız rotayı seçmeyi seçebilirsiniz.

Her iki durumda da, Wix’e ne tür bir web sitesi istediğinizi, nasıl kullanacağınızı ve nasıl bir deneyime sahip olduğunuzu söylemeniz gerekir. ADI yaklaşımını kullanırsanız, doldurmak için çok daha uzun bir anketiniz olur, ancak alakalı bir tema ve widget’ların yüklü olduğu yarı tamamlanmış bir web sitesi alırsınız.

Web Siteniz İçin En İyi Şablonu Seçin

Wix’in bir diğer göze çarpan özelliği, 450’den fazla şablondan oluşan kapsamlı kütüphanesidir. Çok sayıda var hemen hemen her niş ve herhangi bir amaç için şablonlar. Şablonun bir örneğini kütüphaneden görüntüleyebilir veya hemen düzenleyebilirsiniz.

Sağ üst köşede ilk kez “Kaydet” i tıkladığınızda, Wix, şablonunuzun bulunduğu web sitesini hesabınıza ekler. Ne yazık ki, bir şablon seçtiğinizde, daha sonra o web sitesi için değiştiremezsiniz. Yeni bir şablonla yeni bir web sitesi oluşturmanız gerekecek.

Wix'te Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Wix’e Başlarken

Wix, platformda yeniyseniz, web sitenizi oluşturmanın başlangıç ​​aşamalarında çok sayıda video eğitimi, ipucu ve ipucu sağlayacaktır. Wix oluşturucu özelliklerini gösteren hızlı bir giriş videosu (isterseniz atlayabilirsiniz) sunulacak.

Ana Menünüzü Oluşturun veya Web Sayfaları Ekleyin

Wix'te Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Wix oluşturucusunun herhangi bir parçası gibi, menüyü tıkladığınızda “yönetme” veya düzenleme seçeneği açılır. Alternatif olarak, soldaki sekmelerden “Menü” yi seçebilirsiniz. “Site Menüsü” paneli açıldıktan sonra, yeni web sayfaları oluşturabilir ve bunları aynı anda ana gezinme menünüze ekleyebilirsiniz. Ayrıca, web sayfalarını düzenlemek için üzerlerine tıklayarak düzenleyebilir ve SEO gibi diğer ayarları değiştirebilirsiniz..

Kesinlikle önce web sitenizi ve hangi web sayfalarını içereceğini planlamak için bir dakikanızı ayırın. Bu, süreci çok daha basit ve anlaşılır hale getirecektir. İhtiyacınız olan tüm web sayfalarıyla bir site haritası çizin ve ardından oluşturucuda çoğaltın.

Web Sayfalarınıza Öğe Ekleme

“Menülerin altında & Sayfalar “sekmesinde, arka plan renkleri, resimler veya videolar web sayfalarınız için. Şu anda bunu değiştirmek istediğiniz web sayfasını düzenlediğinizden emin olun. Bunun altında, web sayfanıza aşağıdaki gibi ayrı ayrı öğeler de ekleyebilirsiniz: metin parçaları, resimler, düğmeler, widget’lar vb..

Bunları web sayfasına eklemek için sekmeden web sayfasında istediğiniz yere sürükleyip bırakın. Bir öğeyi tam anlamıyla istediğiniz yere bırakabilirsiniz. Her öğenin ayrıca seçerek ve seçeneklerden herhangi birini seçerek değiştirebileceğiniz kapsamlı özelleştirme seçenekleri vardır. Ve önemli bir ipucu olarak, Elemanları hizalamak için “düzen” seçeneği merkeze doğru.

Wix Uygulamaları ile Özellik Ekleme

Kullanmak ister misin formlar ziyaretçilerin ayrıntılarını doldurmaları için web sitenizde? Bunun için bir uygulama var. Nasıl bir analiz aracı ziyaretçilerinizi ve davranışlarını izleyen Bunun için de bir uygulama var. Kolaylaştıran bir uygulamaya ne dersiniz? mağaza kurmak? Tahmin ettiniz – bunun için de bir uygulama var.

Wix, belirli bir özellik setine sahip eklentiler olan devasa bir uygulama kütüphanesine sahiptir. Kullanıcıların web sitenizde ne yapmalarını istediğinizi düşünün ve sizin için uygun bir şey olup olmadığını görmek için uygulamalara bakın. Sadece Wix Uygulama Marketi sol tarafta bir uygulama seçin ve bir tıklama ile web sitenize ekleyin. Wix uygulamalarının kurulumu genellikle çok kolaydır; başlangıç ​​süreci boyunca yönlendirileceksiniz.

Medyanızı Yönetin

“Yüklemelerim” altında, Wix’e yüklediğiniz resimlerinizi, videolarınızı, belgelerinizi, ses dosyalarınızı ve diğer grafiklerinizi yönetebilirsiniz. Wix resim düzenleme araçlarını kullanarak daha kolay bulunmalarını, silmelerini veya ayarlamalar yapmalarını sağlamak için klasörlerde düzenleyebilirsiniz.. Wix, fiyatlandırma planınıza bağlı olarak web sitenizin kullanabileceği veri miktarını kısıtladığından içeriğinizi yönetmek önemlidir.

Blog Ekle

Wix, diğer birçok web sitesi üreticisinden farklı çalışır. Otomatik olarak bir blogunuz yok. Ancak, bir blog yalnızca birkaç tık ötede. Aslında bir uygulama, ancak sol taraftaki sekmeden ekleyebilirsiniz. Eklendikten sonra hemen yayın oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gelecekteki blog ile ilgili tüm görevler aynı sekmeden yapılacaktır. Bloglarınızı, yayın gösterge tablonuzun sağında bulabileceğiniz kategoriler altında mantıksal olarak düzenlemeyi unutmayın.

Wix'te Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Wix Fiyatlandırma Planı ile Web Sitenizi En Üst Düzeye Çıkarın

Tasarım ve özelleştirme açısından, Wix muhtemelen herhangi bir web sitesi oluşturucusunun en iyi ücretsiz planını sunar. Bununla birlikte, ücretli bir fiyatlandırma planı olmadan kaçırdığınız bazı önemli özellikler vardır. İşte bazıları:

 • Sizin kendi alan adı
 • bir Online mağaza
 • Çok daha fazla alan web siteniz ve medyanız için
 • Temel prime erişim Form Oluşturucu ve Site Booster Uygulamaları
 • Combo planı yukarıdayken, Wix markasını ve reklamlarını kaldırma yeteneği
 • VIP planı ile, profesyonel bir web sitesi tasarımcısı web sitenizi kim inceleyecek ve size geri bildirimde bulunacak

Wix Web Sitesi Yapmaya Hazır?

Gördüğünüz gibi, ücretsiz plan Wix platformunu test etmek için iyi. Tüm şablonlara ve özelleştirme seçeneklerine erişiminiz olduğundan, ücretsiz plan, herhangi bir ödeme yapmadan önce web sitenizi bir araya getirmek ve lansmanı hazır hale getirmek için mükemmeldir. Başka bir şey yoksa, oynamak çok eğlenceli. Ancak, web sitenizde bir işletme işletmek veya herhangi bir şekilde para kazanmak istiyorsanız, ücretli bir plana ihtiyacınız olacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map