Wix Editor vs Wix ADI – Ne Kullanmalısınız? (2020 KARŞILAŞTIRMA)

Wix’in gerçekten eşsiz özelliklerinden biri yapay tasarım zekası ADI.. Kendi web sitelerini oluşturma konusunda yeni olan ve nereden başlayacağını bilmeyen kullanıcılar veya çoğu inşaatçıyı çok karmaşık bulan kullanıcılar için, Bir AI’nın sizin ihtiyaçlarınıza göre bir web sitesi oluşturması bir rüya gibi görünebilir. Ancak, böyle harika bir web sitesi editörü aracıyla, birçoğunuz muhtemelen ADI’nin Wix Editör’ü kullanarak bir web sitesi oluşturmayla nasıl karşılaştırdığını merak ediyorsunuz.


Bu iyi bir soru. Çoğu kullanıcı için dikkate alınması gereken temel faktörler:

 • Tasarım ve esneklik
 • Kullanım kolaylığı
 • Uygulamalar
 • SEO

Öyleyse, hangisinin sizin için en iyi deneyimi sağlayacağını belirleyebilmek için bu ikisinin nasıl karşılaştırıldığına bakalım.

Wix Editör ve Wix ADI

Wix Editör

Wix Editor, web sayfalarını oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan Wix’in klasik web sitesi oluşturma aracıdır; öğelerin ayarlarını konumlandırarak, ekleyerek, silerek ve değiştirerek bu web sayfalarını özelleştirin; ve web sitenizin hemen hemen her yönüyle ilgilenin. Diğer herhangi bir web sitesi oluşturucusunun yaptığı hemen hemen her şeyi yapmanıza izin veren çok derin bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur.. Aslında, çoğu kişi bir şablonla başlasa da, tamamen boş bir sayfadan bir web sayfası oluşturabilirsiniz.

Wix ADI

ADI Yapay Tasarım İstihbaratını temsil ediyor. Evet, ister inanın ister inanmayın, web sitenizi tasarlamanıza yardımcı olması gereken Wix’in şirket içi yapay zekası. Kılavuzlu sorular, iyi tasarım için yerleşik kurallar ve ilgili içerik ve bilgiler için sosyal medya taraması, bir araya getirilir ve profesyonel ve amaçlı bir tasarım olması gereken şeyleri bulmak için bir algoritma ile çalıştırılır..

Tasarım ve Esneklik

Wix’in diğer tüm web sitesi oluşturma platformları arasında öne çıkan özelliklerinden biri, 600’den fazla şablondan oluşan geniş koleksiyonudur. Sadece çok daha gelişmiş, kendi kendini barındırıyor WordPress bu konuda rakip olabilir. Bu temaların kalitesi eskiden değişiyordu; ancak, Wix kaliteyi önemli ölçüde sıkılaştırdı ve bu temaların çoğu şimdi ilginç ve çok özel nişleri yerine getirmek için yeterli varyasyona sahip mükemmel tasarımlarla geliyor.

Her bir tema en küçük ayrıntıya kadar özelleştirilebilir. Wix Editor, öğeleri istediğiniz tam piksele kadar sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Web sayfalarınızdaki hiçbir şey taş veya kapalı sınırlarda ayarlanmamıştır ve taşınamaz, silinemez veya içeriği veya ayarları değiştirilemez.

Wix Editor vs Wix ADI - Ne Kullanmalısınız? (2020 KARŞILAŞTIRMA)

ADI’nin sizin için bir web sitesi oluşturmasına izin vermenin zevkini yaşamak için, bazı kişiselleştirme gücünü bırakma. En büyük uzlaşma, bu şablonların arasından seçim yapmamaktır. Şimdilik, ADI aynı zamanda NPO, Yazar, Blogger, Okul vb.. Bu ADI hizmetini geliştirir.

Sizi tasarım sürecinin dışında bırakmaz; web sitenizde kullanılan renkleri logonuzdakilere dayandırmayı seçebilir, ayrıca yazı tiplerini ve arka plan stilini gevşek bir şekilde belirleyen bir “stil” seçebilirsiniz.

ADI ayrıca seçim için üç tasarım ile gelecek. Söylemeliyim ki, sonuçlar şaşırtıcı derecede iyi. Özellikle Wix şablonlarıyla karşılaştırıldığında çığır açan bir şey değil, ancak çekici renk paletleri, modern tasarım düzenleri kullanıyor ve kesinlikle amaçlanan bir web sitesi gibi hissediyor. Örneğin, ADI tarafından oluşturulan ve sol üstteki logoya dayanan renkleri olan bir Çevresel NPO web sitesi:

Wix Editor vs Wix ADI - Ne Kullanmalısınız? (2020 KARŞILAŞTIRMA)

Wix ADI daha modüler bir yaklaşım içeriyor burada bir bölümü tıklarsınız ve ardından içeriği düzenlemek, farklı bir ön ayar tasarımı seçmek veya renk gibi temel özellikleri değiştirmek gibi seçenekler sunulur. Örneğin, sürükle ve bırak işlevi yoktur. Wix Editor ile çok daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız.

WIX ŞİMDİ BAŞLAYIN

Kullanım kolaylığı

ADI tarafından oluşturulan web sitenizi bir Wix Editör web sitesine kıyasla düzenlemeniz biraz daha uzun sürecektir. Wix Editor ile bir şablonun yanı sıra web sitesinin türünü de seçebilir ve düzenlemeye başlayabilirsiniz. ADI ile, bir web sayfası oluşturmak için gereken bilgileri vermek üzere yaklaşık yedi soruyu yanıtlamanız gerekir. Ancak, sorularla ilgili zor veya karmaşık bir şey yok.

Her iki yöntemle, Wix kısa video eğitimleri, ipuçları vb. Şeklinde fazlasıyla yardım sağlar.. Wix ADI’nın öğreticileri, istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebileceğiniz adım adım bir süreç izledikleri için daha da başlangıç ​​dostu. Yeni özellikler / araçlar kullandığınızda standart Wix Editor ipuçları ve eğiticileri web sitesine yayılmıştır.

Benzerlikler burada sona eriyor. Wix Editör’deki tüm seçeneklerle, yeni başlayanlar öğrenme eğrisini daha dik bulabilir ve tüm seçenekler ilk başta biraz zorlayıcı olabilir (bildiğimi biliyorum), oysa ADI max. Bu, Wix Editor’ün kullanımı zor olduğu anlamına gelmez, ancak doğrudan içeri girip ADI ile bir şeyleri değiştirmeye başlamaktan çekinmezsiniz.. Yapmanız gereken en büyük karar, kullanım kolaylığı ile esneklik arasında.

Son, ADI’nın harika bir özelliği, web sitenizi istediğiniz zaman Wix Editor’a değiştirebilmenizdir.. Bununla birlikte, Wix Editör ADI kapsamı dışındaki özellikleri kullandığından herhangi bir değişikliği geri getiremez veya Wix Editör’den ADI düzenleyicisine taşıyamazsınız.

Uygulamalar

Bu, ikisi arasında büyük bir farkın olduğu başka bir alandır. Sitenizi ADI ile kurarken, otomatik olarak birkaç alakalı uygulama yükler. Örneğin, NPO web sitemle abone oluşturmak istediğimi söyledim, böylece ADI otomatik olarak “Sohbet” uygulamasını ekledi. Ancak, yalnızca üç kişiden birini seçebilirdim (Çevrimiçi Mağaza, Rezervasyonlar, Blog) veya Editöre geçmek zorunda kaldım.

Wix Editor ile Wix App Store’daki tüm Uygulamalara tam erişiminiz olacak. Tabii ki, premium uygulamaları satın almanız gerekecek, ancak önemli olan, isterseniz bunları ekleyebilmenizdir..

SEO

SEO asla Wix’in güçlü noktalarından biri değildi. Kullanıma hazır küçük SEO destekleme ve kendi sayfa dışı SEO’nuz üzerinde kontrol sağlamak için kullanılır. SEO Wiz’in kullanımı, kullanıcıların SEO beklentilerini geliştirmede büyük rol oynadı. Wix ayrıca, URL’lerinizi daha fazla arama motoru için optimize edilmiş hale getirme özgürlüğü sağladı.

URL’lerinizi veya sayfa dışı SEO’nuzun diğer yönlerini düzenleme söz konusu olduğunda ADI, Wix Editör’den çok farklı değildir. Wix Editör biraz daha fazla kontrol sağlar, ancak Wix Editör’ün en büyük avantajı, belirli SEO özelliklerini yönetmenize yardımcı olmak için SiteBooster, Rabbit SEO vb. Gibi diğer Uygulamaları yükleyebilmenizdir..

Wix Editör vs Wix ADI – Hangisi Kalbimi Kazandı?

Bazı yönlerden benzer olmalarına rağmen, diğerlerinde de çok farklıdırlar. Nihayetinde daha iyi olanı seçmeyi zorlaştıran şey, her ikisinin de kendi başlarına mükemmel kalitede ürünler olmasıdır..

Aşağı doğru geldiğinde, Yapmanız gerekebilecek en önemli husus, özellikler ve tasarım söz konusu olduğunda web sitenize ne kadar zaman ve çaba harcamak istediğinizdir.. ADI, en temel özelliklerle tamamlanmış bitmiş bir web sitesini ellerinize getiriyor. Bununla birlikte, görünümü değiştirmek ve işlevselliği genişletmek söz konusu olduğunda minimum potansiyel sağlar..

Öte yandan, Wix Editor son derece güçlüdür ve hiçbir şey kavramanın ötesinde değildir – kendi tasarımınızı bile kırabileceğiniz noktaya kadar. 450+ Wix şablonunun yanı sıra App Market’e tam erişim sayesinde, web sitenizin yapabilecekleri veya yapabilecekleri konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, bu ekstra zaman taahhüdü ve sorumluluk ile gelir.

Genel olarak, hala Wix Editor’ün daha iyi bir seçenek olduğunu hissediyorum. Alışmak biraz daha zaman alacak – ama sonunda özgürlüğe fiyat koyamazsın. Kolaylaşmak istiyorsanız, ADI’nin sizin için bir web sitesi tasarlamasına izin verebilir ve daha sonra Wix web sitenizin daha fazla sahipliğini almaktan çekiniyorsanız editöre geçebilirsiniz..

Wix hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum? Uzman incelememizi okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map