Weebly Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Weebly 2006’dan beri varlığını sürdürüyor ancak popülerliği artmaya devam ediyor, çünkü hala en kolay, en erişilebilir ve en uygun fiyatlı web sitesi oluşturucularından biri. Şu anda, dünya çapında milyonlarca işletme müşterisine sahip olduklarını ve 50 milyondan fazla web sitesinin barındırdığını iddia ediyorlar.


Ancak, bu toplu itiraz mutlaka Weebly’nin sizin için en iyi web sitesi oluşturucusu olduğu anlamına gelmez. Başlangıç ​​dostu ve erişilebilir bir hizmet sunmak istiyorsanız, işlevsellik ve özgürlük açısından her zaman ödünç verilir. Aşağıdaki hususlar göz önünde bulundurularak, Weebly’nin sizin için doğru dengeyi gösterip göstermediğini görebilirsiniz..

Çekici, Ancak Sınırlı Şablonlar Alacaksınız

Weebly Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Weebly 50’den fazla ücretsiz şablona sahiptir ve web sitenizi oluştururken bunlar arasında serbestçe geçiş yapabilirsiniz. Genel olarak, şablonlar gerçekten iyi tasarlanmış, modern ve iyi bir niş yelpazesini kapsıyor. Hepsi mobil uyumludur ve bir dizi web sayfası düzeniyle gelir ve çok çeşitli menü stilleri, renk şemaları vb..

Bununla birlikte, sınırlı sayıda şablon ve Weebly’nin sadeliğe olan bağlılığı, şablonların en ilginç olmadığı veya niş tarafından çeşitlendiği anlamına gelir. Çoğu şablon, sadece birkaç varyasyonla benzer bir düzen izliyor gibi görünüyor..

Benzersiz görünen bir web sitenize sahip olmak için, muhtemelen sürükle ve sürükle web sayfası oluşturucuyu veya bazı özel kodlamayı kullanarak düzenlemek için oldukça fazla zaman ayırmanız gerekir.. Bu nedenle, benzersiz bir Weebly web sitesi istiyorsanız, bir tane oluşturmak için yatırım yapmak için zamanınız olduğundan emin olun..

Weebly, Sürükle ve Bırak Web Sayfası Oluşturucularını Kullanmanın En Kolaylarından Birine Sahiptir

Sürükle ve bırak oluşturucu kullanarak web siteleri tasarlamaya yeni başlayan biriyseniz, Weebly sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Aslında, Weebly Builder o kadar eğlenceli ve kullanımı kolaydır ki, kendi web sitelerini kurmak için genellikle diğer web barındırma paketleriyle birlikte gelen kendi başına bir yazılım haline gelir..

Oluşturucunun arayüzü o kadar tanıdık ve sezgisel geliyor ki, tam yeni başlayanlar bile tam olarak atlayabileceklerini hissediyorlar. Neredeyse temel bir görüntü editörü ile çalışıyormuşsunuz gibi görünüyor. Wix gibi diğer bazı inşaatçılar, yüzünüzdeki tüm seçeneklerle en baştan nereden başlayacağınızı bilmiyormuş gibi hissetmenizi sağlayabilir. Sadece birkaç tıklamayla, içeriği düzenlemek veya bir görüntüye paralaks efekti vermek gibi hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Ancak, basitlik karşılığında adil bir kontrolden vazgeçeceğinizin uyarısı ile birlikte gelir. Sürükle ve bırak işlevi oldukça esnek olmasına rağmen, sütun genişlikleri veya satır yükseklikleri gibi şeylerin tam denetiminde değilsiniz. Oluşturucuda birçok öğenin eksik olduğunu düşünüyorsanız, bunun nedeni, akordeon, kaydırıcılar, pop-up’lar gibi uygulamalar aracılığıyla eklenmeleri gerektiğidir..

Weebly Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Web Sayfalarınızı HTML ve CSS ile Özelleştirebilirsiniz

Weebly oluşturucuyu biraz fazla sınırlayıcı bulursanız, iyi haber şu ki HTML ve CSS kullanarak web sayfalarınızı biraz daha özelleştirebilirsiniz. Web sitenize işlevsellik eklemek için özel Javascript kodu eklemeye kadar gidebilirsiniz.

Weebly oluşturucu ayrıca .html, .css veya .js dosyalarını web sitenize yüklemenize veya indirmenize izin verir. Özel stil kodunuzu düzenlerken, değişikliklerin önizleme panelinde canlı olarak göründüğünü de görmelisiniz, bu da geliştiriciler için harika bir verimlilik aracıdır. Bu, becerileriniz ve güveniniz varsa, özellikle boyutların ayarlanması ve öğelerin konumlandırılması gibi stil konularını göz önünde bulundurarak Weebly oluşturucusunun bazı sınırlamalarının üstesinden gelebilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Kendi programlama dilini kullanarak sıfırdan web sayfalarını daha kolay oluşturmanıza olanak tanıyan Shopify gibi yapımcılarla alacağınız tam kontrolü beklemeyin..

Hangi Weebly Seçeneğinin Size Uygun Olduğunu Dikkatle Düşünmelisiniz

Web sitenizi oluşturmak için Weebly’yi kullanacaksanız, özellikler açısından web sitesi oluşturucunuzdan tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu ve ne ödemek istediğinizi düşünmek zaman alır. Weebly, sekiz planın yanı sıra ücretsiz bir seçenek içeren oldukça geniş bir fiyatlandırma seçenekleri yelpazesine sahiptir. Bunlar ayrıca beş web sitesi planı ve dört e-ticaret planına ayrılmıştır. Ancak, Web siteleri ve Çevrimiçi Mağazalar altındaki Başlangıç, Uzman ve İş Planları aynı olduğundan, bu biraz yanıltıcıdır.

Daha fazla seçenekle yanlış gidemeyeceğiniz gibi görünse de, katmanlı özellik listeleri nedeniyle daha ucuz seçeneklerle giderseniz birçok özelliği kaçırdığınız anlamına gelir. Örneğin, telefon desteği yalnızca daha pahalı planlarla sunulur. Yaygın olarak kullanılan bir başka özellik olan site araması, yalnızca Pro planında ve yukarı doğru kullanılabilir. HD video ve ses ile video arka planları için de aynı şey geçerli.

Yani, planlara alışın ve hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu ve hangilerinin olmadan yaşayabileceğinizi dikkatlice düşünün.

Neredeyse-Ama-Çok-Değil-Orada E-ticaret

Weebly’nin Web Siteleri veya Çevrimiçi Mağazalar için Başlangıç ​​ve Profesyonel planları ile% 3 işlem ücreti aldığı harika bir haber değil. Öte yandan, İş ve Performans planları işlem ücretinden muaftır.

Adil olmak gerekirse, e-ticaret odaklı olmayan platformların bazıları (veya tüm planlar) için işlem ücreti alması nadir değildir. Ancak Wix, Jimdo ve WordPress.com işlem ücretleri almayan rakiplere örnektir.

Weebly’nin gerçekten e-ticaret amaçlı olmayan düşük planlarında, web sitesi başına 10 ila 25 ürün arasında oldukça katı bir sınırlama vardır. Ancak, terk edilmiş sepet kurtarma, envanter yönetimi, gönderim ve vergi hesaplayıcıları, kuponlar ve daha fazlası gibi tüm temel bilgileri edinebilirsiniz. Yine de, bunların BigCommerce ve Shopify gibi platformlar tarafından sağlanan özellikler kadar neredeyse hiç kapsamlı olmadıklarını unutmayın..

Weebly ayrıca üçüncü taraf entegrasyonlarının yolunda çok az şey sağlar ve Shopify’ın damla nakliye için ürünleri ithal etmek için birden fazla platformla nasıl entegre edilmesine izin verdiği gibi bir şey yoktur. Ayrıca, Weebly’nin e-ticaret uygulamalarının çoğu ekstra pazarlama ve satış dönüşüm araçları sağlar.

Özgürlük mü, Kullanım Kolaylığı mı? Soru bu.

İstediğimiz kadar, her zaman istediğiniz her şeye sahip olamazsınız. Weebly ile, web sitenizi oluşturma ve yönetme sürecinde sizi rahatlatacak tartışmasız en kolay ve en sezgisel web sitesi oluşturma platformuna erişebilirsiniz.. Ancak, web sitenizin ne kadar benzersiz olabileceğine ve kullanabileceğiniz özelliklerin ne kadar derinlemesine olduğuna dair bir maliyet getirecektir..

Evet, web sitesi şablonlarınızı CSS, HTML ve Javascript kullanarak özelleştirebileceğiniz gerçeği size biraz nefes odası sağlar. Bununla birlikte, bu şekilde uygulamak için ihtiyaç duyacağınız özelliklerin veya stillerin çoğu, Wix veya BigCommerce gibi diğer platformlara veya uygulamalarına yerleştirilmiştir..

Weebly, iyi bir özellik yelpazesi ile kullanım kolaylığı arasında istikrarsız bir dengeyi korumak için krediyi hak ediyor. E-ticaret deneyimi yeterince sağlamdır, ancak büyük ölçekli çevrimiçi mağazalar için uygun olmayabilir. Ayrıca, işlevselliğinizi genişletmek için geniş bir uygulama koleksiyonu var, ancak Wix gibi başka bir üreticinin sağladığı olanaklardan çok uzak.

Weebly hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman incelememizi okuyun veya fiyatlandırma sayfalarına göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map