Web sitenizin çalışma süresini artırmak için en hızlı 10 yol (BUGÜN!)

Web sitenizin çalışma süresi sizin için önemlidir. Mümkün olan en yüksek gelirin keyfini çıkarmak, en fazla çevrimiçi satış yapmak, en iyi dönüşüm oranlarını görmek ve ziyaretçi metriklerinizi artırmak istiyorsunuz. Önemli bir unsur, web sitenizin çalışma süresidir. Web siteniz kapalıysa, hiç kimse sitenizden satın alamaz, ziyaretçiler içeriğinize erişemedikleri için hayal kırıklığına uğrar ve arama motorları sitenizin güvenilmezliği nedeniyle SEO sıralamanızı düşürebilir. Çok fazla tehlikede olduğunda, web sitenizin çalışma süresini artırmak için bu en iyi uygulamalardan birini veya tümünü uygulamaya değer.


1. Güvenilir bir Web Host seçin

Her zaman güncel olan bir web sitesinin ilk adımı iyi bir barındırma platformudur. Tüm ana bilgisayarlar eşit değildir – bazıları diğerlerinden daha iyi çalışma süresi kayıtlarına sahiptir. % 99,9 çalışma süresi, şeffaf fiyatlandırma ve ziyaretçi trafiğiniz arttıkça ölçeklendirme esnekliğine sahip bir barındırma platformu istiyorsunuz. Bulut barındırma, site performansınızı kesintiye uğratmadan sunucu boyutunuzu büyütmenize olanak tanıdığı için çoğu işletme için mükemmel bir seçimdir.

Web sitenize yeni başladığınızda, maliyetlerden tasarruf etmek için paylaşılan barındırma hizmetini kullanabilirsiniz. Bu, web sitenizin barındırılan alanını diğer sitelerle paylaştığı anlamına gelir. Maliyetler çok daha düşüktür, ancak barındırılan alanı paylaştığınız için diğer sitelerin zaman zaman yavaşlamasına veya çökmesine neden olduğunu görebilirsiniz. Siteniz büyüdükçe, daha hızlı yükleme süresi ve daha az kesinti süresi için özel barındırma hizmetine geçmek iyi bir fikir olabilir.

2. Görüntü Boyutlarını Küçült

Web sitesi sayfalarınız ve dosyalarınız ne kadar büyük olursa, indirilmesi ve görüntülenmesi de o kadar uzun sürer. Çok uzun sürerse, web sayfalarınız zaman aşımına uğrayabilir ve sitenizin bazı bölümlerini azaltabilir. Dosyalarınızı küçültmek için atabileceğiniz herhangi bir adım atmaya değer.

Görüntüler bu konuda özellikle sık görülen suçlular. Bazen görüntülerinizi daha küçük olacak şekilde yeniden boyutlandırabilirsiniz, böylece daha az bellek kullanırlar, ancak bu her zaman mümkün değildir. Resimlerinizi sıkıştırmak için PNG / JPG Kompresör gibi ücretsiz bir araç kullanmak en iyisidir, böylece görüntü kalitesinden veya boyutundan ödün vermeden daha az bellek alırlar.

sıkıştırılmış olan aracı

3. Javascript ile Akıllı Olun

Web sitenizi hızlandırmanın ve zaman aşımı riskini azaltmanın başka bir yolu, JavaScript’inizle akıllı olmaktır. JavaScript dosyaları genellikle çok fazla bellek alabilir, ancak bunları sıkıştırarak yükleme süresini azaltabilirsiniz. Sitenizi kodla aşırı yüklememeniz de önemlidir. CSS, HTML ve JavaScript genellikle çakışan işlevler yerine getirir. Kullandığınız kodu birleştirir ve düşürürseniz, genel olarak daha az bant genişliğine sahip olursunuz ve siteniz çok daha hızlı yüklenir.

Kalan JavaScript için yükleme sürelerini optimize etmek üzere eşzamansız yükleme kullanmanızı öneririz. Bu, tüm web sayfasını aynı anda yüklemek yerine, web sayfalarınızı önce yerel içeriğinizi ve ardından canlı sohbet, sosyal medya feed’leri, gömülü videolar vb. Gibi üçüncü taraf içeriklerini yükleyecek şekilde ayarlayacağınız anlamına gelir. , üçüncü taraf içeriği çökerse sayfanın tamamını indirmez.

4. Web Sitenizi Sıkıştırın

Resimlerinizi sıkıştırmaya ek olarak, web sitesi sayfalarınızı kendileri de sıkıştırabilirsiniz. GZIP sıkıştırması bant genişliğinden tasarruf sağlar, yükleme süresini azaltır ve yüklenmeleri çok uzun sürdüğü için web sayfalarının çökme riskini azaltır. Her sayfa sunucunuzdan ayrılmadan önce sıkıştırılır ve ardından ziyaretçinin web tarayıcısı tarafından açılır. Web sitenizde GZIP sıkıştırmasının etkin olup olmadığından emin değilseniz, ücretsiz GZIP Sıkıştırma Denetleyicisi ile doğrulayabilirsiniz..

gzip-aracı

5. Yeterli Sunucu Kapasitesine Sahip Olduğunuzdan Emin Olun

Sitenizi yeni oluştururken, muhtemelen yalnızca ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz sunucu kapasitesi için ödeme yapmayı seçersiniz. Normalde kullanamayacağınız kapasite için ödeme yapmanın bir anlamı olmadığı bir gerçekçiliktir, ancak sunucu kapasiteniz söz konusu olduğunda bir hata olduğu kanıtlanabilir. Web siteniz kısa bir süre içinde aniden popüler hale gelirse, sunucunuz başa çıkabileceğinden daha fazla ziyaretçi ile boğulmuş olabilir. Bu olursa, önce son derece yavaş yüklenir, ancak daha sonra bağlanamaz ve çökmez.

Genellikle “Reddit Kucaklama Ölüm” denir – bir şey Reddit’te viral hale geldiğinde, binlerce ziyaretçiyi trafikle baş edemeyen az bilinen bir siteye getirir. Başarının tadını çıkarabilmeniz için, aşağı çekilmemek için, daha fazla ziyaretçi sayısına otomatik olarak yanıt verebilmesi için kolayca esnek ve ölçeklenebilir bir sunucu çözümüne ihtiyacınız vardır.

6. Web Sitenizi İzleyin

Hangi ana bilgisayar platformunu kullanırsanız kullanın veya ne kadar dikkatli olursanız olun, bazen web siteniz kapanır. Önemli olan, onu ne kadar hızlı kurup tekrar çalıştırmaktır. Sadece kızgın ziyaretçilerden bir şeyler duyduğunuzda keşfetmektense, sitenizin ideal olup olmadığını hemen bilen ilk siz olmak istersiniz. Birkaç dakikada veya hatta saatte bir durumunu kontrol ederek sitenizi manuel olarak izlemek pratik değildir, ancak neyse ki, işi sizin için yapabilen birçok araç vardır.

Ücretsiz Web Sitesi İzleyicisi uygulaması gibi web sitesi izleme araçları, sitenizin sağlığını ve durumunu sürekli olarak izler. Yanıt verdiğini doğrular ve siteniz hakkında sizi tam olarak bilgilendirmek için hız ve anahtar kelime değişikliklerini kontrol edebilir. Hem ücretsiz hem de ücretli web sitesi izleme araçlarını bulabilir ve ana test siteleri ile ana makine platformunuz için tasarlanmış entegre eklentiler arasında seçim yapabilirsiniz..

7. Web Önbelleğini Kullanma

Web önbellekleme, web sitenizin çalışma süresini artırmak için akıllıca bir yoldur. Genellikle, birisi sitenizi ziyaret ettiğinde, tarayıcıları web sayfasına bir istek gönderir. Sunucunuz daha sonra sayfayı almak, widget’ları ve kenar çubuklarını oluşturmak, üstbilgileri ve altbilgileri oluşturmak, yazı tiplerini ve resimleri etkinleştirmek vb. Gerekli işlemleri yapar. Bu yordamlar, her adım için yalnızca birkaç milisaniye olmasına rağmen zaman alır, ancak sonuçların çoğu aynı web sayfasını her ziyaret ettiğinizde aynı.

Web sitesi önbelleğini kullandığınızda, sunucu her ziyaretçi için nihai sonucu hatırlayacak şekilde ayarlanır. Bu ziyaretçi bir web sayfasına geri döndüğünde, önbellek ilk kez kullandığı karmaşık prosedürlerden geçmeden sayfayı sunar. Yine de ayarları uygun şekilde yapılandırarak güncellenmiş içeriğin paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, önbellekleme web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlar ve kesinti olasılığını azaltır.

8. Bir CDN kullanın

Bir CDN – İçerik Dağıtım Ağı – Web sitenizin içeriğinin bir kısmını ziyaretçilerinize daha yakın olan sunucularda önbelleğe alınmış dosyalar olarak depolamak için boşaltmanın bir yoludur. Web sitesi hızı sunucuya olan mesafeden etkilendiğinden, ana sunucularınızdan coğrafi olarak uzak olan ziyaretçiler için yükleme hızınızda büyük bir fark yaratır.

Bant genişliği yeteneklerinizin çoğunu bir CDN’ye devrederek, ana sunucularınızın alışveriş sepeti ödeme gibi önemli işlemleri gerçekleştirmesi için de yer açmış olursunuz. Bir CDN, sunucu talebindeki ara sıra atlamaların giderilmesine yardımcı olur ve ani bir yüksek satış talebi veya hatta bir bot saldırısı nedeniyle web sitenizin çökmesini önler.

CDN

9. Güvenliği Artırın

Web siteniz bir görüntü viral oluyor veya sunucularınızla ilgili bir sorun gibi doğal nedenlerden geçebilir, ancak kötü amaçlı nedenlerle de çökebilir. Bilgisayar korsanları, siber saldırganlar ve sıkılmış gençler, web sitenize saldırmak veya düşürmek için her türlü saldırıyı gönderebilir. Web sitenizin, sunucularınızın ve barındırma hizmetinizin güvenliğini artırmak, siber saldırılar sırasında web sitesi çalışma süresini artırmada önemli bir adımdır.

Bazı güvenlik önlemleri sizin elinizde. Harflerin, sayıların ve alternatif karakterlerin bir kombinasyonunu kullanarak tüm şifreleriniz güçlü olmalıdır. Bunları sık sık değiştirmeniz gerekir. Bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, düzenli olarak en son sürüme güncellemelisiniz. Pek çok güncelleme son zamanlarda keşfedilen güvenlik açıklarına karşı yamalar içerdiğinden, tüm eklentileriniz, araçlarınız, entegrasyonlarınız ve uygulamalarınız güncel tutulmalıdır. Web dosya izinlerinizin bilgisayar korsanlarına açık kalmadığından emin olmak da size bağlıdır..

Ancak, diğer adımlar web hosting şirketi tarafından alınması gerekiyor. Bu nedenle, güçlü güvenlik özelliklerine sahip olan ve verilerinizi güvende tutma sorumluluğu konusunda ciddi olan bir barındırma platformu seçmek önemlidir..

10. DNS’yi geliştirin

Bir ziyaretçinin web sitenize erişmenin ilk adımı, genellikle barındırma şirketinizin diğer barındırma hizmetleriyle birlikte paketlenen DNS veya Alan Adı Sunucusudur. DNS sunucunuz kapalıysa, web sitenizin tamamına erişilemez.

Otomatik yük devretme için DNS hizmetinizi yükseltme seçeneğini arayın. Buna genellikle Anycast teknolojisi denir. DNS sunucunuz çökerse, web sitenizin otomatik olarak ağdaki bir sonraki en yakın sunucuya aktarılacağı anlamına gelir. Normal DNS sunucusu kullanılamadığı için bu işlem kapanmayacak. DNS yükseltmeleri normal DNS hizmetinden biraz daha pahalıdır, ancak bir DNS sunucusu hatası nedeniyle web sitenizin hiçbir zaman çevrimdışı olmayacağına dair zırhlı bir garanti getirir.

dns-ağ

Ücretsiz veya Ücretli – Bugün Başlayın

Ücretsiz araçları veya ücretli ticari alternatifleri kullanarak bu en iyi 10 uygulamayı izlemek, web sitenizin çalışma süresini ve ziyaretçi memnuniyetini artırmanıza yardımcı olacaktır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map