Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Wix Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Wix, web sitenizi oluşturmak için kısa listenizde. Buradaysanız, kesinlikle akıllı reklamların ve web reklamlarının size platform hakkında ne söylediğine inanan bir lemming değilsiniz. Süre Wix popüler bir web sitesi oluşturucu, gerçekten çarpıcı bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan şey var mı?


Klişe gelmek değil, ama buna bağlı. Wix, ilk web sitelerini oluşturanlar için mükemmel kılan birçok harika özelliğe sahiptir, ancak platforma kaydolmadan önce bilmeniz gereken birkaç uyarı vardır. Gelişmiş özellikleri feda etmeye ve kolaylık sağlamak için ödeme yapmaya istekli misiniz? Eğer öyleyse, Wix sizin için olabilir.

Gerçekten en kolay web sitesi oluşturucularından biri

Wix’in TV ve basılı reklamlarının tümü, bunun en kolay web sitesi oluşturucularından biri olduğunu ve deneyimime göre, durumun böyle olduğunu vurgulamaktadır.. Wix’in web sitenizi kurarken size yol göstermesine izin vermeyi seçebilir veya bir şablon seçip tasarlamaya başlayabilirsiniz. Wix’in web sitenizi oluşturmasına izin verirseniz, size bir dizi soru sorulur ve ardından Wix, yanıtlarınıza dayalı bir şablon geliştirir.

Kendi şablonlarını seçmeyi tercih edenler 500’den fazla seçim yapabilir. Wix aşağıdaki şablon türlerinin tümünü sunar:

 • fotoğrafçılık
 • Özgeçmiş ve CV
 • Portföy
 • Emlak
 • Blog
 • Online mağaza
 • Müzik
 • Seyahat
 • Ve dahası!

Tüm şablonlarda sürükle ve bırak tasarım öğelerinin yanı sıra sürükle ve bırak özellikleri bulunur. Şablonun tüm yönleri özelleştirilebilir özelliklere sahiptir ve ek web sayfaları, video, arka planlar veya herhangi bir içerik türü ekleyebilirsiniz..

Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Wix Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Şablon için ek özelliklere ihtiyacınız varsa, web sitenizi geliştirmek için çeşitli eklentiler bulacağınız App Market’e göz atın.. Örneğin, blogunuza bir fotoğraf galerisi eklemek istiyorsanız, bunun için App Market’te bir uygulama bulabilirsiniz. Bir işletme web sitesi işletiyorsanız ve işletmeniz için yol tarifleri sunmak istiyorsanız, web sitenize bir Google Haritalar uygulaması yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, Wix şablonları web sitenizin mobil bir sürümünü oluşturmanıza olanak tanır. Tüm internet trafiğinin en az yarısının artık mobilde olduğu göz önüne alındığında, bir mobil web sitesine ihtiyacınız var. Wix şablonlarının duyarlı şablonlar olmadığını unutmayın, bu nedenle mobil web sitesi öğelerinizi masaüstünde yaptığınız gibi değiştirmeniz gerekir.. Birini değiştirmek diğerini güncellemez, bu nedenle web sitenizde çalışırken dikkatli olun.

Wix ile Google’da Sıralamak Zor Değil mi? Artık değil!

Şimdi Wix’i araştırıyorsanız, muhtemelen SEO için harika olmadığını okudunuz ve birkaç yıl önce, gerçekten de durum buydu. Şahsen, 2015 öncesi Wix’ten kaçınırdım. Neyse ki, Wix SEO işlevselliğini geliştirmek için büyük adımlar attı.

Wix web siteleri artık web sitenizin Google’ın en üst sıralarına yerleşmesini sağlamak için standart SEO uygulamalarına uymanıza izin veriyor. Wix’in SEO işlevselliği hakkında daha fazla bilgi veren özel bir SEO sayfası bile var.

App Market’te SEO optimizasyonu konusunda size yardımcı olacak bir düzine uygulama sunduğu için Wix’i kullanmak için SEO hakkında bir şey bilmenize gerek yok. Dürüst olmak gerekirse, en azından SEO ile ilgili temel bilgileri ve en iyi uygulamaları öğrenmelisiniz, ancak bu uygulamalar öğrenirken size yardımcı olabilir.

Google’da üst sıralarda yer almak istiyorsanız, temel SEO’nuza ve kaliteli içeriğinize odaklanın. Wix’in platformu, sıralamak için gerekli işi yapmanız koşuluyla sıralamada sorun yaşamayacak.

Wix Uygun Fiyatlarla E-Ticaret Sunuyor

Bir E-ticaret sitesi işletmeyi planlıyorsanız, Wix sende örtülü mü? Üç düzeyde iş ve e-ticaret barındırma hizmeti sunar. Tüm planlar, 300 $ ‘lık reklam kuponlarıyla birlikte sıfır komisyon ile çevrimiçi ödemeleri kabul etme yeteneği ile birlikte gelir.

Business Basic, 20 GB’lık depolama alanı ve web mağazanızı yerden kaldırma ve çalıştırma özelliğine sahip harika bir başlangıç ​​planıdır. Business Unlimited ve Business VIP ile mağazanız için e-posta kampanyaları yayınlayabilir ve ayda 100.000 e-posta gönderebilirsiniz.

Çoğu işletme için, Business Unlimited planı en iyi değer olacak ve benzer e-ticaret platformlarından daha ucuz olacak. Şirketiniz başarılı olursa ve planın üstesinden gelmeyi başarırsa, Business VIP 30 video saat ve VIP desteği ile birlikte 50 GB’a kadar depolama alanı sunar.

Wix E-ticaret, çevrimiçi işletmeler için özel olarak tasarlanmış şablonlar sunar ve işinizi büyütmenize yardımcı olacak özel araçlar sunar. Bu araçlar ödeme işlemcisi uygulamaları, bir alışveriş sepeti uygulaması, canlı sohbet, vergi hesaplayıcıları ve çok daha fazlasını içerir. Kişisel web sitelerinde olduğu gibi, bir Wix web mağazasını çalıştırmak için nasıl kod yazacağınızı bilmenize gerek yoktur.

Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Wix Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Wix Kolaylığı İçin Biraz Daha Fazla Ödeyeceksiniz

Kabul edelim, Wix’in ücretsiz planı ciddi web siteleri için biraz fazla sınırlı. En iyi özelliklerden yararlanmak için yeni sürüme geçmeniz gerekecek. Standart web siteleri için Wix dört ücretli plan sunar. İşletme ve E-ticaret web siteleri için üç ek plan vardır..

Genel olarak barındırma web sitesini araştırdıysanız, Wix, standart web sitesi barındırma hizmetlerinden daha pahalıdır. Bunun nedeni, bu düşük maliyetli hizmetlerin Wix ile aynı özellikleri sağlamamasıdır. Bu nedenle, Wix’in rahatlığı için biraz ödeme yapacaksınız, ancak kişisel planlarda fiyatlandırma elde ettiğiniz özellikler için hala makul.

Connect Domain, Wix’in en temel ücretli planıdır, ancak özelliklerle sınırlıdır ve kendi alan adınız için ödeme yapmanız gerekir. Çoğu kullanıcı, Combo ve Unlimited’ın ihtiyaçları için en iyisi olduğunu görecektir. 10GB depolama ve sınırsız bant genişliği sunduğu için Sınırsız, ikisinden daha iyidir.. Ayrıca 300 $ ‘lık reklam kuponu da alırsınız.

Wix aracılığıyla sunulan bir VIP planı var, ancak aynı özellikleri alacak ve bunun yerine Business Unlimited’a yükseltmeyi seçerek her ay birkaç dolar kazanacaksınız.

Tüm Bu Kolaylık Sakıncalarla Birlikte Gelir

Wix’in kullanımı kolay olsa da, bu kolaylık belirli özelliklerin ve uyumluluğun olmamasıyla dengelenir. Yeni başlayanlar için, web sitenizin tasarımını düzenli olarak değiştirmeyi seven biriyseniz, Wix sizin için değil. Web sitenizi oluşturduktan sonra, web sitenizi sıfırdan tamamen değiştirmeden şablonlar arasında geçiş yapamazsınız.

Diğer platformlar, yeni şablonda verimli çalışmak için bazı işlevlerin ayarlanması gerekse bile şablonları kolayca değiştirmenize izin verir. Wix, web sitenizde her şeye girmenizi sağlar, ya sahip olduklarınızla çalışmaya zorlanır veya yeni bir tasarım için baştan başlar.

Ayrıca, Wix’deyken web sitenizin derin kodunu değiştirme yeteneğiniz kısıtlanacak. Web sitenizin HTML’sini veya CSS’sini değiştiremezsiniz veya üçüncü taraf eklentileri veya uygulamaları ekleyemezsiniz. Wix’in App Market’inin bu kadar kapsamlı olmasının bir nedeni bu – sizi platforma kilitlemenizi sağlıyor.

Son olarak, Wix’ten ayrılmaya karar verirseniz, web sitenizi hareket ettirirken iyi şanslar. Eski Wix kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri, web sitelerini yeni bir ana bilgisayara taşımanın zor olmasıdır. Bazı durumlarda, içeriği yeni web sitesine manuel olarak kopyalayıp yapıştırmak zorunda kaldılar. Düzeninizi korumayı unutun. Yeni web sitesinde baştan başlamanız gerekecek.

Kusurlu Olsa da, Wix Yeni Başlayanlar İçin Mükemmel Bir Seçimdir

Wix’te bir web sitesi oluşturmanın, standart bir web barındırıcısında bir web sitesi oluşturmakla aynı olmadığını unutmayın.. Wix öncelikle yeni başlayanlar ve web sitesi oluşturma konusunda yetenekli olmayanlar için kurulmuştur. Bu nedenle, özellikleri daha fazla rahatlığa odaklanacak.

Bu, bazı seçeneklerin sınırlı olduğu anlamına gelse de, Wix’in platformu, müşterilere web siteleri için ihtiyaç duydukları temel özellikleri sağlamak için yıllar içinde gelişti. Birçok, Wix’in sunduğu işlevsellik, gelişmiş işlevsellik kaybını ve daha yüksek maliyeti çok daha ağırlaştırır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map